Огледален свят/Нарекох те Фериха/ по БТВ ~ тема 86~

  • 36 854
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 591
Добро  утро и от мен на Велики  четвъртък !



Момичета имам проблем с 43 епизод
Вече няколко пъти го тегля  епизода и не  мога да го гледам.Картината тръгва и спира на  2-3 минута и само говора върви.Не знам защо се получава така....Има ли някой с моя проблем?И моля ви  кажете ми как да го реша.  Praynig

Пепи,радвам се,че  малкия е по -добре. Hug

# 691
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
Добро утро! Hug

Пепиту,  Hug благодаря за кафенцето!  bouquet

Скрит текст:
Радвам се, че момченцето ти вече е по - добре... Hug

Снежи, Hug колажчето ти с най - хубавата снимка на ФЕмир Heart Eyes извън кадър е разкошно...  bouquet  bouquet

Лава, Hug

Лек ден! Hug

# 692
  • Мнения: 10
Звезде!Лава!  wavey wavey
Оказа се,че днес има и именници...да са живи и здрави!
 Flowers Bouquet

# 693
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 396
Звезде!Лава!  wavey wavey
Оказа се,че днес има и именници...да са живи и здрави!
 Flowers Bouquet

Скрит текст:
Е да бе.Аз от тия безсънни нощи съвсем дадох фира.Да почерпя тогава за моята именничка в къщи.Заварената ми дъщеря се казва Борислава да ни е жива и здрава и все така да ни радва
Скрит текст:

# 694
  • Мнения: 5 591
Звезде!Лава!  wavey wavey
Оказа се,че днес има и именници...да са живи и здрави!
 Flowers Bouquet

Скрит текст:
Е да бе.Аз от тия безсънни нощи съвсем дадох фира.Да почерпя тогава за моята именничка в къщи.Заварената ми дъщеря се казва Борислава да ни е жива и здрава и все така да ни радва
Скрит текст:

Пепи,да ти е жива и здрава Борислава,да има късмет в живота,да ви дава много поводи за гордост!  bouquet
Честит имен ден на всички именници!  bouquet  bouquet  bouquet

# 695
  • Мнения: 6 105
Ехооо,как сте мацки?  Hug

Не съм чела и една страница от това,което сте писали-нямам време.Само за няколко минути се добрах до компютър Simple Smile

Надявам се, всичко да е наред с вас и в темата да е хубаво и усмихнато  Mr. Green

Прегръдки на всички  Hug

Систърче и да слушаш Wink  Mr. Green  Hug

# 696
  • Мнения: 11 820
Добро утро  Hug Сис,аз съм послушна нали ме знаеш само кога видя Емир и красивия свят откачам и Бу   Mr. Green  да си изкараш много хубаво и те чакаме да разказваш после  Hug

# 697
  • Мнения: 2
Добро утро и от мен на Велики Четвъртък! Hug Hug Hug



Днес шарим яйцата и месим козунаци! Grinning  easter

Скрит текст:
Първото яйце се боядисва в червено и се пази за късмет


Според традицията великденските яйца се боядисват рано сутринта на Велики четвъртък или на Велика събота преди празника Възкресение Христово. Първото яйце трябва да се боядиса в червено. С него се прави кръстен знак върху челата на децата, а после и на всички останали от семейството. Това яйце се оставя настрана от другите и се подменя с миналогодишното, което през цялото време е престояло в къщата - да носи здраве, радост и щастие на нейните обитатели.

 Следващото яйце също е червено - то се оставя в църквата в събота вечерта след празничната литургия, която продължава след полунощ, или на другия ден. Как ще се боядисат останалите яйца е въпрос, който зависи от вкуса на всяка домакиня.

От древни времена много култури асоциират яйцето с Вселената. Персите например вярвали, че Земята се е излюпила от гигантско яйце. Много народи виждали в яйцето символ на прераждането през пролетта. Яйцата са били боядисвани, декорирани и рисувани от римляни, гали, перси и китайци. След възникването на християнството яйцето започва да се възприема като символ на раждането на човека от природата. Червените яйца са символ на Христовата мъченическа кръв. В Гърция първоначално яйцата са се боядисвали само в червено.

На Велики четвъртък се подновява квасът и се замесва тестото за великденските хлябове. Те носят най-разнообразни названия из България - великденски кравай, богова пита, кошара, харман, квасник, яйченик, плетеница или кукла. Обикновено се украсяват с нечетен брой червени или бели яйца и с усукано около тях тесто. Жените приготвят и по-малки великденски хлебчета, с по едно червено яйце в средата, които се дават на първия гост, на кумовете и на роднини.

У нас по традиция на Велики четвъртък се замесват и козунаците за празника. Козунакът е сладък обреден хляб, който символизира тялото на Исус Христос, така както боядисаните в червено яйца символизират кръвта му. Обикновено козунакът се прави в кръгла форма и се украсява с плетеници, като в средата се слага червено яйце.

Според разпространеното схващане историята на козунака започва в началото на 17-и век във Франция, откъдето се пренася и в цяла Европа. В Италия се приготвят козунаците "панетоне", а в Русия великденският обреден хляб се нарича кулич. Смята се, че в България козунакът е "дошъл" в периода 1915-1920 година.

Благодаря за кафенцата, страхотните ФЕмирски колажи и се радвам, че в темата е така хубаво и усмихнато! Hug Laughing

Пепи,  Hug радвам се, че  малкият е по -добре

И да ти е жива и здрава Борислава!  Hug Много  късме в живота, много да се гордеете с нея и с лекота да преодолява всяко предпятствие по пътя си!    bouquet

Честит имен ден на всички именици! Hug Да са живи и здрави! Grinning

Вани, Hug да си изкараш хубаво

Прегръдки за всички! Hug Hug Hug

Хубав и слънчев ден, сладурки! Hug
[/i][/b]

# 698
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098

Честит имен ден на всички именници! Hug

Пепи, Hug

Скрит текст:
Да ви е жива и здрава дъщеричката и да ви радва много... Hug

Вани, Hug Релаксче, Hug Лава, Hug Кали, Hug

Днес нещо ми е криво и гледам 43 епизод... Sad


# 699
  • Мнения: 10
Вани!Кали!  wavey wavey
Пепи
,да ви е живо и здраво детенце и заедно с братчето си,много да ви радват!!!  ura


# 700
  • Мнения: 11 820
Илда, Hug аз 43 си го пускам за преди лягане после спа като къпана  Mr. Green

# 701
# 702
  • Мнения: 1 117
Здравейте, момичета.  Hug

Честит имен ден на всички именници.   bouquet

Прекрасни ФЕмирски клипчета сте постнали, благодаря.  Heart Eyes
Благодаря и за красивите колажи - Снежи, Петрова, Ирка,  newsm51

Габи,  Hug добре дошла в компанията ни.  welcome

Пепи,  Hug
Скрит текст:
Радвам се, че малкия вече е по-добре.
И честит имен ден на Борислава. Peace

Пожелавам ви приятен ден.   bouquet



# 703
  • Мнения: 10
Миленче,гюнайдън и на теб!  wavey
Сега вече,като съм гледала сариала N пъти и аз гледам 43еп.с кеф,защото има много ФЕмирски диалози,много любов  Two Hearts


Тази снимка ми попада за първи път...

Феновете на Хазалчето,й предлагат и съвместен проект Берг Хакман...симпатяга е...с хубаво светло око и тъмна коса...защо не... newsm78

Рая!  bye

# 704
  • Мнения: 11 820
Снежи, Hug с който и да играе Хазал викам на есен с песен да има проект,че бая си почина  Peace

Общи условия

Активация на акаунт