Повръщане на новородено- помогнете!

  • 22 781
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
Относно алергията тя не е точно към кърмата, а към лактозата, която се съдържа в кърмата, така че на практика поне според мен може да има такава алергия макар и името и да е неточно, лактозна непоносимост.

Да и аз съм чувала за такава алергия към лактозата в кърмата.
На една приятелка бебето имаше точно такива симптоми, каквито ти описваш- повръщане обилно и без причина/не всеки път/, Излиза е на млякото и през нослето.. В спешното- нищо. Особено не откриват. Започна и диария, която не минава с ентеролу, смекти.
Дълго не можаха да открият причината, но накрая се намери една добра педиатърка, която сложи диагнозата, минаха на AL 110, без лактозно мляко до навършване на 6 месеца и вече всичко е ОК.



# 31
  • Мнения: 2 286
Айде, пак невярна информация! С моя син и повръщане, и лактозна непоносимост, и спиране на кърмата преживяхме. И въпреки това, се кърмихме до 1г и 5м почти.
Повръщането - заведох го на преглед при гастро, установи се, че е физ. рефлукс и толкова - по-често пране на дрешки, повече преобличания, повече наблюдение докато спи. Толкоз!

ЛН - минах на диета, никакви лактозосъдържащи храни, мина и разстройство, и слуз, и зелено! Акаше си и си беше спокоен, на 6,5м. я израстна, толкоз!

Спирането на кърмата - приеха го в болница на 3м. Беше 3 дни в интензивно, после още 2 дни бяхме заедно в детско, вкъщи се цедях, в болницата се кърмихме,  като ни изписаха и се прибрахме вкъщи, на следващия ден кърмата ми спря! Ставах всяка вечер в 3 и 5ч, когато е най-активен хормона, който отговаря за производството на кърма. Цедях по 10-тина мл, по 15мл, по 5мл дори. Но не се отказах. Будех го и той да суче, колкото успее - толкова, важното беше да участва. През деня - 30мин суче и плаче, 30мин почивка, 30мин суче и после цедя с помпатата, 30мин почивка. 10 дни си седя гладен! Ама от кърменето не се отказах. Рев и аз, и той, никаква подкрепа, освен от таткото, само упреци и обвинения от близките... На 11-тия ден нещата започнаха по малко да се нормализират. 1мл АМ не е изпил (освен 3те дни в интензивно, но нямаше друга опция, иначе щях да ходя на 3 часа да си го кърмя, нищо че беше -15 и имаше 40-50см сняг). Въпрос на желание, мотивация и правилни действия! Това е моят опит.

А за това, че се спира кърменето, само защото детето е с физ. рефлукс или с ЛН и се минава на АМ - еми, по-лесно е, за това! А не е по-правилно за детето, или по-здравословно или по-... каквото се сетите.

# 32
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Айде, пак невярна информация! С моя син и повръщане, и лактозна непоносимост, и спиране на кърмата преживяхме. И въпреки това, се кърмихме до 1г и 5м почти.
Повръщането - заведох го на преглед при гастро, установи се, че е физ. рефлукс и толкова - по-често пране на дрешки, повече преобличания, повече наблюдение докато спи. Толкоз!

ЛН - минах на диета, никакви лактозосъдържащи храни, мина и разстройство, и слуз, и зелено! Акаше си и си беше спокоен, на 6,5м. я израстна, толкоз!

Спирането на кърмата - приеха го в болница на 3м. Беше 3 дни в интензивно, после още 2 дни бяхме заедно в детско, вкъщи се цедях, в болницата се кърмихме,  като ни изписаха и се прибрахме вкъщи, на следващия ден кърмата ми спря! Ставах всяка вечер в 3 и 5ч, когато е най-активен хормона, който отговаря за производството на кърма. Цедях по 10-тина мл, по 15мл, по 5мл дори. Но не се отказах. Будех го и той да суче, колкото успее - толкова, важното беше да участва. През деня - 30мин суче и плаче, 30мин почивка, 30мин суче и после цедя с помпатата, 30мин почивка. 10 дни си седя гладен! Ама от кърменето не се отказах. Рев и аз, и той, никаква подкрепа, освен от таткото, само упреци и обвинения от близките... На 11-тия ден нещата започнаха по малко да се нормализират. 1мл АМ не е изпил (освен 3те дни в интензивно, но нямаше друга опция, иначе щях да ходя на 3 часа да си го кърмя, нищо че беше -15 и имаше 40-50см сняг). Въпрос на желание, мотивация и правилни действия! Това е моят опит.

А за това, че се спира кърменето, само защото детето е с физ. рефлукс или с ЛН и се минава на АМ - еми, по-лесно е, за това! А не е по-правилно за детето, или по-здравословно или по-... каквото се сетите.
Освен да кажа едно Браво за силната ти воля...... немога да намеря други подходящи думи за това което си преодоляла...  
  bouquet  bouquet  bouquet
Встрани от темата но не се сдържах... Hug
Подобен физиологически момент при мен беше причината да спра кърменето...и винаги ще съжалявам за слабоста на която се подадох в него момент...както и да е,минало-заминало  Confused

# 33
  • Мнения: 275
hailieаз съм ставала и нощно време на 3 часа, че и по-малко, но това не помогна за увеличаването на кърмата да не говорим, че даже не можах да я задържа. Както знаем кърмата се произвежда по сигнал от хормони, или ги имаш достатъчно или не. Не може да ме убеди никой, че цедене и сучене на час и половина не е достатъчно, но въпреки това кърмата ми спря.

# 34
  • Мнения: 476
аз започнах да се цедя на 3 часа....ама то и 1 грам не пуска...само си стоя с помпата и това е......все си мисля, че си губя врмето...мъжа ми казва да не отказвам Sad

# 35
  • Мнения: 2 286
Момичета, темата е за повръщането. Нещата се насочиха към кърменето от това, че се спира кърмата на майката, за да се дава АМ против повръщане. Пълно безумие!

# 36
  • Мнения: 334
Да, опитваме се да помогнем на авторката да си възстанови кърмата. Проблемът с повръщането изглежда овладян.
Светла, решението си е твое, но ако искаш да постигнеш нещо, трябва да вярваш в него Hug

# 37
  • Мнения: 275
Свеана едно ще ти кажа ако си решила да кърмиш не се отказвай може и да се получи, но и да даваш АМ не е нещо фатално. Вярно, че няма по-добро от кърмата за бебето, но когато не може не може и това е по-добре АМ, отколкото бебето да стой адно, това е моето мнение решението е твое.

# 38
  • Мнения: 1
Dobur den mami. Az iskam da pitam nqkoi moje li da mi kaje za rashireni veni na matkata. hodih pri dvama lekarq no nikoi ne mi kazva kak da se lekuvam. ako nqkoi moje da mi kaje shte sum mnogo blagodarna.

# 39
  • Мнения: 476
Да прави сте, темата от повръщане се разводни в кърмене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт