От РУСЕнските кърлежи и комари, бяга всеки накъдето свари

  • 32 951
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • Русе
  • Мнения: 656
 Олиле майко  Grinning, директорката на 1-ва ясла още ли не са я сменили ooooh!. Тя не е ли същата от преди 6-7 години, живее в Дружбите нейде? Тя беше възпитателка и по наше време, по незнайни причини (въобще не рационални) я направиха директорка. Ние не изкарахме годината при нея  Wink.

# 691
  • Мнения: 4 841
Нея не са, но персонала и се смени (защо ли?). То както е тръгнало и ние няма да изкараме годината при нея. Толкова груб, невъзпитан, непрофесионалист не съм срещала никога през живота си.

# 692
  • Русе
  • Мнения: 656
Нея не са, но персонала и се смени (защо ли?). То както е тръгнало и ние няма да изкараме годината при нея. Толкова груб, невъзпитан, непрофесионалист не съм срещала никога през живота си.
Вече съм сигурен, че си говорим за същата личност  Grinning!
 Когато напускахме, супердоволно и нагло се подхилкваше какво сме щели да правим сега, нямало места по яслите  Grinning!

# 693
  • Мнения: 1 070
Участъка Русе-Бяла е с най-много ПТП-та в страната. Сега уж разширяват, но можем да се надяваме чак след години да има две еднопосочни ленти за движение. Мен ме е яд на Бойко Борисов, че само се бие в гърдите какви магистрали прави, пък за важните пътища, които отнемат човешки животи не са помислили. Тировете са голям проблем, скоро даваха интервю с русенския шеф, че по-голям процент са тировете по този път, отколкото автомобилите. Глоби няма, глобииииии!

Ние вече ги заобикаляме този път когато ни се наложи към нея посока, минаваме винаги през Иваново и Две могили, там с спокойно и яма много коли, а обиколката е не повече от няколко километра.

Тази директорка на 1-ва ясла да не е някоя комунистка бре?!

# 694
  • Русе
  • Мнения: 7 803
В момента разширяват пътя Русе-Варна, в участъка до Шумен. Предната седмица, имаше катастрофи на всеки 20 км. по този участък. ужасно беше Sad

# 695
  • Мнения: 4 841
Щях да кажа, ама  Rolling Eyes не съм такъв човек.Мисля си го само.


Преди време бяхте коментирали псиохолози. Въпреки, че смятам, че нямаме нужда мисля да заведа детето при такъв специалист. Имате ли насоки някакви за някой определен?

# 696
  • Мнения: 1 070
Агнес, то всеки си има нужда от психолог, особено децата. Мога да ти кажа при кого да не ходиш - Венета Венкова от логопедичен център Медика. Ще ти кажа и причината.  Плащаш 30 лв за едно посещение от един час, ако си купиш карта за 4 посещения ти излизат по 18 лв всяко. Много е изкуствена, изобщо не ми допадна, все ни отпращаше да пием кафета и единият път решихме да стоим в коридора да слушаме какво става вътре. За 50 мин говори 7 мин личен разговор по телефона, на детето беше пуснала клипчета от utube и от време на време се чуваше да му говори "бау-бау" или "мяу-мяу", следващите пъти като и казах, че ще стоя в коридора и тя като разбра, че ще "подслушвам" да видиш как усърдно го занимава един час.  Та с нея приключихме.

Засега съм доволна от Поли в Дом майка и дете. Знам  я, че има и частна практика, не толкова скъпа, колкото гореспоменатата, може би десетина лева, но по-подробно не знам. Искам ми се и още хубави думи да кажа за нея, но  ще трябва да споделя "поверителна информация", но преди всичко е човек и съвестно си върши работата. Изобщо в него център са толкова търпеливи и приветливи, има доста дечица с увреждания и се отнасят много добре с тях, даже отлично!
Има и още един психолог - Пенко, в държавния център до Вимес, там е безплатно, но ако искаш отиди на място, обясни и ако преценят ще ви дадат час, но той сега излиза отпуска за 2 седмици, но не пречи ако ти запишат час, защото може да не е скоро.
Иначе всички имат еднакви подходи и след няколко посещения и ти можеш да се научиш как да се справяш в някои ситуации. Ако решиш ми пиши лично, за някои неща може да имаме сходни проблеми и ако мога бих дала съвет.

# 697
  • Мнения: 4 841
Мерси много за подробната информация. Педиатърката ни насочи точно към психоложката от дома и сигурно към нея ще се обърна. Просто исках и други мнения за психолози, за да придобия и аз някаква представа кое как и защо.

# 698
  • Мнения: 429
Аз като видях за дом майка и дете направо щях да пиша нееее. Ама явно я сменили. Преди жената беше на около 50 години, с къса прошарена коса, с очила. За съжаление не помня името й. Та за нея категорично НЕ, НЕ, НЕ!

# 699
  • Мнения: 11 896
Аз като видях за дом майка и дете направо щях да пиша нееее. Ама явно я сменили. Преди жената беше на около 50 години, с къса прошарена коса, с очила. За съжаление не помня името й. Та за нея категорично НЕ, НЕ, НЕ!

Сега е друга, млада много мила жена и добър професионалист Peace

# 700
  • Мнения: 429
Браво, това е добра новина  Peace
Я да питам аз някой прави ли сладко от смокини, ама не напълно узрели. Че така остават по дървото в къщи

# 701
  • Мнения: 4 841
Майка ми прави сладко и аз много го обичам. Всъщност само това салдко и от череши/вишни ям. Иначе хич не съм фен нито на сладка нито на компоти. Сладкоо от смокини се прави с по зелени плодчета, че иначе става на мармалад. А като са по зелени си остава цял плод  Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 49
Някой може ли да ми каже от къде мога да си купя решетка за готвене на пара с тенджара и капак. Проверила съм с някои дом. потреби но нямат.

# 703
  • Мнения: 4 841
Решетка видях в м-н Оригинал. Незнам дали е за пара, но може и да се ползва за пара. Някои ползват решетката за пържене на картофи.
Иначе аз имам уред за пара, който може да се намери в Кауфланд за около 30лв. Върши работа като за такава сума.

# 704
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Незнам къде мога да си задам въпроса, трябва ми момиче за работа като продавач за един месец, ако някой има нещо впредвид да пише на л.с.
Трябва ми още детегледачка с опит.
Благодаря предварително. Hug

Общи условия

Активация на акаунт