Пазаруване от Amazon.co.uk и Amazon.de - 19

  • 55 886
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Софето
  • Мнения: 618
Преди 2 дни, си поръчах чехли от амазон.ук, днес са свалили цената с 10п. Мога ли да искам връщане на разликата или в амазон я няма тази екстра?

# 721
  • Мнения: 6 276
Преди 2 дни, си поръчах чехли от амазон.ук, днес са свалили цената с 10п. Мога ли да искам връщане на разликата или в амазон я няма тази екстра?
Аз се бях пробвала с разлика от 26 паунда и не ми върнаха... Pastir беше писал, че с повече настояване ставало, явно е въпрос на късмет  Thinking

А те изпратени ли са? Ако не са си канселирай поръчката и си ги пусни на ново. За причина пишеш по-добра цена... Това става без проблем.

# 722
  • Софето
  • Мнения: 618
Преди 2 дни, си поръчах чехли от амазон.ук, днес са свалили цената с 10п. Мога ли да искам връщане на разликата или в амазон я няма тази екстра?
Аз се бях пробвала с разлика от 26 паунда и не ми върнаха... Pastir беше писал, че с повече настояване ставало, явно е въпрос на късмет  Thinking

А те изпратени ли са? Ако не са си канселирай поръчката и си ги пусни на ново. За причина пишеш по-добра цена... Това става без проблем.
Благодаря, ще пробвам па каквото стане. Да вчера са изпратени, иначе щях да канселирам.

# 723
  • София
  • Мнения: 168
 Вчера в южния парк видях ей тези джаджи. Идея нямам как се казват и моля ако някой ги е виждал в Амазон или друг сайт да даде линк.  bouquet

# 724
  • Мнения: 659
Вчера в южния парк видях ей тези джаджи. Идея нямам как се казват и моля ако някой ги е виждал в Амазон или друг сайт да даде линк.  bouquet

http://www.obqvi.bg/obiava/39250/kangoo--jumps--shoes--fitnes--% … %D0%BA%D0%B8.html

http://www.kangooclubs.com/?menu=aboutus&l=bg

# 725
  • Мнения: 3 638
Мислите ли, че ще има проблем ако адресата на пратката, която връщам на английския амазано не съм аз? Нямам възможност скоро да отида сама до пощата и се притеснявам да не изпусна крайния срок. Вътре така или иначе ще сложа разпечатаните етикети, но все пак ще ми е по-спокойно ако вече някой е връщал така  newsm78

# 726
  • Мнения: 189
Мислите ли, че ще има проблем ако адресата на пратката, която връщам на английския амазано не съм аз? Нямам възможност скоро да отида сама до пощата и се притеснявам да не изпусна крайния срок. Вътре така или иначе ще сложа разпечатаните етикети, но все пак ще ми е по-спокойно ако вече някой е връщал така  newsm78

А какъв е проблема този който иде да я пусне напише твоя адрес? Мислиш че в пощите ти искат лична карта за пускане на пратка ли?

# 727
  • Мнения: 3 638
Мислите ли, че ще има проблем ако адресата на пратката, която връщам на английския амазано не съм аз? Нямам възможност скоро да отида сама до пощата и се притеснявам да не изпусна крайния срок. Вътре така или иначе ще сложа разпечатаните етикети, но все пак ще ми е по-спокойно ако вече някой е връщал така  newsm78

А какъв е проблема този който иде да я пусне напише твоя адрес? Мислиш че в пощите ти искат лична карта за пускане на пратка ли?
Разбира се, че искат, и не само че искат лична карта, ами си и преписват данните за нея.
Ти май скоро не си пращал нищо в чужбина?
А и са прави хората да си искат документ за самоличност.

# 728
  • Мнения: 6 276
Не виждам проблем с името на подателя. Те не гледат хартийте отгоре с писаните имена /някои така пишат, че направо не се разчитат/. Вътре нали си сложила номера на поръчката разпечатан или преписан. Това им трябва на Амазонците. Те сами пишат, че той трябва да е макар и с химикал преписан на листче, за да придвижат върната пратка без този номер не става. Не работят с имена. Аз съм връщала пакет с различна фамилия - на поръката с моминското, на опаковката с новата.

# 729
  • Мнения: 189
Разбира се, че искат, и не само че искат лична карта, ами си и преписват данните за нея.
Ти май скоро не си пращал нищо в чужбина?
А и са прави хората да си искат документ за самоличност.

Моля? В кой пощенски клон това? Аз там дето си пращам си ги запечатвам подговтвям и давам само да ги претеглят? И от кога ще ми искат лична карта пък и ще преписват? То това си е противозаконно (банките осъдиха за това а какво остава за пощите) някой да не ви събира само данните за лична изгода?

# 730
  • София
  • Мнения: 44 028
Като си взимам  пакет винаги искат личен документ, за пращане до сега не са ми, но и аз не съм пращала в чужбина, само доста в бг...

# 731
  • Мнения: 6 276
Не знам дали имат сертификат за работа с лични данни и т.н., но и на мен дори за БГ пратки - малки пакетчета ми искаха л.к. след събитията лятото миналата година... Не мога и затворени да си занеса пратките. Исках да връщам часовник преди време и ми отказаха, че бил с поставена батерия Crazy Единствено ми казаха че запечатани пратки и съдържащи батерии и т.н. мога да пратя от митницата без проблем, защото ги сканирали при приемане... Истински кошмар. Не понасям да изпращам с БГ пощи.

# 732
  • Мнения: 189
Не знам дали имат сертификат за работа с лични данни и т.н., но и на мен дори за БГ пратки - малки пакетчета ми искаха л.к. след събитията лятото миналата година... Не мога и затворени да си занеса пратките. Исках да връщам часовник преди време и ми отказаха, че бил с поставена батерия Crazy Единствено ми казаха че запечатани пратки и съдържащи батерии и т.н. мога да пратя от митницата без проблем, защото ги сканирали при приемане... Истински кошмар. Не понасям да изпращам с БГ пощи.

Това някакви кифли/лелки на които не им се работи ли? До преди месец пращах за чужбина какво ли не, включително и течни химии, за които единствената рестрикция беше че не може да се праща по въздушна поща а се слага етикет за опасен товар и задължително се проверява в митницата, пращал съм пълнители за чертожни инстгроменти, пращал съм антични подноси, пращал съм електроника, но никога никой не ми е искал лична карта или каквото и да било, единствено лична карта са ми искали за пратка с наложен платеж на булпост, и им отказах щото хамалогията по попълване на документи ми е досадна. Пощенския клон който ползвам ако има нещо неясно веднага звънят питат и се допитват и ми вършат работа, отделно съм изчел всякакви ограничения, правилници и наредби за пощите (ако няма промяна в последния месеца) поради факта че ми се налагаше да пращам монети, за което отказваха да ми съдействат от клона и самите пощи но и това не е кой знае каква голяма философия. Да не говорим че адрес на връщане и лице за приемане на върната стока мога да посоча когото си искам, стоката е моя и мога да я пратя/върна на когото душа ми сака. Само на големите колети попълваш - дали искаш да остане за тях (пощите) или да ти се върне Simple Smile

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 2 038
А ако продавача не е амазон не може да се иска разликата в цената, нали?

# 734
  • Мнения: 6 276
А ако продавача не е амазон не може да се иска разликата в цената, нали?
Силно се съмнявам, че биха върнали. На мен и Амазонци ми отказаха...

Общи условия

Активация на акаунт