Книжки с малко текст и едри букви?

  • 6 274
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 534
Търсих дали има някаква подобна тема, но не открих.
Търся интересни книжки с едри букви, малко текст и сравнително прости и кратки думи.
Щерката се понаучи да чете, но всички книжки, които имаме са или с недостатъчно голям шрифт, или с много текст на една страница и т.н. от сорта, които са неподходящи за сега започващо да чете дете.
Виждала съм такива книжки на английски, с по 1изречение на страница, кратко (от по 3-4думи) и с по-прости думички. Но на български ние поне нямаме.
Ще се радвам да ми препоръчате такива книжки, защото в момента отпечатвам разни кратички стихотворения от нета, с по-голям шрифт...но детето си иска книжка и да има картинки. )

# 1
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Има едни книжки с твърди корици и с пластмасова дръжчица, те са точно такива с малко текст и много картинки, ето от тези - http://prodavalnik.com/photos/ad/20662741/1/

# 2
  • Мнения: 11 906
По принцип с малко текст са книжките за най-малките, тези с твърдите корици и преобладаващи картинки. Ето тук една поредица за лека нощ, мисля че е подходяща http://www.book.store.bg/p56819/-prikazki-za-leka-nosht-morsko-p … henie-sriada.html

# 3
  • Мнения: 22 534
Такива имаме, но според мен не са особено подходящи.
Шрифта на половината е кофти, има доста дълги думи и т.н
Търся нещо от сорта на текстовете в букварите (макар да не съм виждала такъв от както аз бях дете).

# 4
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Ами направо си вземи една читанка за 1-ви клас, то пак се нарича Буквар, и готово  Peace

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Едмонт имат доста подобни книги. Това, това или това може би ще ти свърши работа  Thinking 

# 6
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Едмонт имат доста подобни книги. Това, това или това може би ще ти свърши работа  Thinking 
о, чудни са за преди 1-ви клас  Peace

# 7
  • Мнения: 22 534
Ами направо си вземи една читанка за 1-ви клас, то пак се нарича Буквар, и готово  Peace

Гледах ги, но там има и доста неща, които са и излишни към момента.
Не че не се учим кои са гласни, съгласни и т.н., но ако от сега изучи буквара, в 1ви клас какво ще прави?

 kalei, харесаха ми тези, ще си взема. )

# 8
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Радвам се, че можах да помогна!  newsm10

# 9
  • Мнения: 289
И аз се включвам да следя темата. Точно такива книжки търся и аз.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Поредицата "Приказки от фермата" са точно такива - с 2 изречения на страница, с едър шрифт, с картинки http://dev.teodoros.com/index.php?main_page=product_book_info&am … products_id=14885

# 11
  • Мнения: 6 031
Можете да пробвате и книжка с гатанки. Освен, че тескта е кратък има и тръпката с въпрос/отговор.

# 12
  • Мнения: 8 278
Гатанките наистина са вариант. Моят син много си пада по тях. Не иска да чете книжки. Тези тънките според него са бебешки, защото аз от доста време им чета все дълги приказки или романи, и не ги иска. Не иска обаче да чете сам приказки, защото щял много да се умори. С удоволствие обаче си чете гатанки и стихотворения.

# 13
  • Мнения: 6 031
Ето още едни книжки, подходящи за научаване да чете. Написани са изцяло с гравни букви(поне тези, които имаме). На моят малкият му беше по-лесно в началото, като са написани само с главни букви.

# 14
  • Мнения: 5 940
Има цяла поредица за костенурчето Франклин, която е направена като "първи стъпки в четенето". Аз обаче ударих на камък с тях, защото му ги бях чела, докато беше по-малък и сега са му бебешки.
Има подобна поредица и на Дисни, ние имаме "Питър Пан". Там даже се обсъждат различни думи, въвеждат се понятия като синоними, мисля, ако не бъркам с нещо друго.
При нас обаче върши работа само интересът му по определени теми. Може да е сложно за четене, но трябва да му е интересно. Почна с енциклопедии, комикси, книжки със забавни задачи -чете задачата и я решава.

Общи условия

Активация на акаунт