Отговори
# 675
  • Мнения: 409
savit- Мисля, че знам за какво опъване говориш. Аз го имах в предишната бременност. Доста дълго си го имах, нямаше никакъв проблем. Нещо си мисля, че предимно при първа бременност се случва. Докато се разтяга матката и всичко расте. И при мен беше нощем и ме будеше. Аз се чудех дали това не са контракции и се притеснявах. Така и не разбрах какво е ,но сега знам ,че не е опасно и е нормално.
На теб първа бременност ли ти е?

# 676
  • Мнения: 23
Да, първа ми е и много се вълнувам и притеснявам. Дано наистина всичко да е наред, малко се успокоих, благодаря Simple Smile А ти какво правеше за тези опъвания - пиеше ли нещо или просто се опитваше да не правиш резки движения? А някой дали го е имал това жълто течение и дали е за притеснение?

# 677
  • Мнения: 398
Savit, аз също имам леки придърпвания нощем и четох, че е нормално. Матката започва да нараства бавно и е от това.
Аз също имах течение, което ме притесняваше и ходих на два допълнителни прегледа от притеснение. В крайна сметка приемам Утрогестан и Дуфастон + Нош-Па. От както съм на тези лекарства нямам течение и се надявам сме го овладяли.

# 678
  • Мнения: 23
Благодаря ДжиДжи_23, и аз пия утрогестан по 1 през ден, така прецени доктора.

# 679
  • Мнения: 398
При мен дозата е 2х2 всеки ден (1 седмица) и после по 2х1, ако няма течение. След това така или иначе съм на преглед и ще обсъдим с АГ-то. Препоръчвам ти ако течението продължи да се консултираш с лекаря си, не се вкарвай в излишни притеснения и повече почивка. Успех!  Simple Smile

# 680
  • Мнения: 120
Да Savit най-добре си кажи на доктора и може да ти смени дозата. Той ще прецени но няма страшно. Мисля че почти всички мами тук сме на тези хапчета. Аз страшно се замайвах от тях и ми ги смениха вагинално и сега съм пушка.

Хубава вечер на всички Simple Smile

# 681
  • София
  • Мнения: 164
Привет и от мен,

Чета за море си говорите....аз се отказах, сметнах, че с това не разположение - 5/6 часа път ще ми дойдат повече....толкова ми се ходеше. Не съм ходила от 6год. и тази година си бях обещала, ама ето пък  Grinning за хубаво е  Laughing

Аз направо се побърквам вече, на преглед съм чак на 20-ти - надявам се всичко да е наред Praynig Ходих за първият преглед при "първият срещнат" и направо се изяждам от яд. По принцип не съм такъв човек, гледам да обмислям нещата, но ето...има си и първи път. Та този доктор нищо друго не ми каза, освен "тъмна Индия" и че е много било рано - че съм 3/4г.седмица, като той най-вероятно го гледа по размери  Naughty, защото по последна менструация трябва да е + 2 седмици.

Ще спра до тук, че като се сетя си ме хваща яд на мене си  #Cussing out

# 682
  • Мнения: 409
Just а Woman- и аз съм на същия хал. На скоро си смених доктора (нямаше как) и сега съм в "тъмна Индия". Даде ми една размазана снимка онзи ден, и каза ,4е съм била в 7ма седмица,а според мен съм в 8ма. И като си помисля е абсолютно невъзможно да съм в 7ма. Аз на 28ми ден след цикъла имах две чертички , и то отразени от един много прост тест от магазин за $1. Няма как да е показал 7 дена след зачеването. А и по други сметки,пак съм си в 8ма. Та на този доктор прогнозите ме притесняват.......неговите са според сърдечната дейност. На всичко отгоре го виждам за сефте,а той единствено и само за тестовете за увреждания ми разясняваше,понеже видиш ли, съм на цели 36год. Не ми казаха нито колко е голямо бебето,нито колко е сърдечния ритъм.Ама и аз шматка,защо не питах  Rolling Eyes Обаче след 3 седмици си отивам в Сливен и там ще си направа изследването за Даун и ще видя какво ще се види на 3D.

Втора бременност ми е и си представям,ако ми беше първа сигурно щях да изперкам от притеснение.

# 683
  • Мнения: 33
Честито на всички, видели сърчица! Видях го и аз! Колкото до плажа - и аз съм от морето: докторът ми каза, че че може да се ходи на плаж,, рано сутрин и в късния следобед. Колкото до водата - в най-горещите летни месеци, когато температурата на водата е висока, в нея се развиват най - различни бактерии, които могат да доведат до сериозни инфекции и затова не е добре много да се топим в нея! Все още не съм ходила на плажа (срамота, не знам как съм устискала, но само заради бебчо), но ако ходя, ще влизат само до колене, повече не бих си позволила!И все пак всичко в норма е добре и полезно!

# 684
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Момичета, откакто съм се родила съм по плажовете, моско чедо съм. Досега инфекция не съм прихванала. Морето е огромен воден басейн с течения, които отмиват всичко бързо. Освен ако не се потопите на Центален плаж Варна или в Аспарухово или нейде другаде, където се излива градска канализация, опасност няма. Два пъти съм била на басейн, последният път преди две години дори цикълът ми изчезна, провете си изводите.
Ходете рано сутрин и всичко ще е ок, водата тогава е най-чиста. Аз като гледам скоро няма да достигне "моите" 25-6 градуса, дотогава съм пас с плажа.
Варненки, някаква идея как се взема час за доцент Балев? С първата бременност ходих при него на фетална, нали е най-добрият специалист в града. Но това беше преди 8 години

# 685
  • Мнения: 6
За морето вече писах ,че ходя често така беше  и с първата бременност.
Това, което  правя   е :ходене сутрин и следобед,изцяло под чадъра ,висок фактор,много течности,цял бански или ако е половинки с бяла танка хавлия на корема и този път за разлика от предишния (тогава лятото бях 6 ,7 месец бременна ) влизам само до коленете ,смятам така до завършен 3 м и след него  ще плувам.
Кои мами са от Варна?
Къде ходихте с 1 бременност и сега къде ходите на прегледи?

# 686
  • Мнения: 0
Аз да се похваля колко е хубаво мама да ми е на гости, в отпуска е и седмица или две е тук да ме поглези sohappy Готви ми всичко, което ми се хапва, а съм измислила менюто за два дена напред и добре че е тя, че както нямам сили за нищо, още по-малко за готвене, нямах и желание да ям, като няма нищо вкусничко, но сега ще си отям за няколко месеца напред. Само дето съм вегитарианка в момента, но ми е достатъчно и да замирише на месце манджичката. Днес даже и се наложи една манджа да я готви два пъти, понеже се оказа, че в първата е попаднал лютив пипер  #Cussing out, та за втория опит ги пробвах един по един Simple Smile

# 687
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Кои мами са от Варна?
Къде ходихте с 1 бременност и сега къде ходите на прегледи?
Аз съм от Варна.
С първата бременност при д-р Цветкова, нямам намерение да повтарям, не й видях очите повече от два пъти. Може да е добра, но се превърнала във фабрика. Сега съм при д-р Рената Йорданова, тя работи с Цветкова доколкото знам, в МЦ Еквита е. Тя ми е гинеколкога и смятам да остана при нея, близо и до работата ми.

# 688
  • Мнения: 326
Здравейте момичетааааа  Hug

vesito90 и моята докторка въртя и аз тогава се поразрових и аз да го намеря.... на тази страница и много хубаво е описано как се работи с това кръгче много е полезно Simple Smile

Относно морето ние ще ходим края на юли началото на август за две седмици ама мисля да се излежавам под чадъра и да си кротувам тази година  Blush няма как ще се пазим че....  newsm30

# 689
  • Мнения: 204
Красе , ако говориш за Петинка Цветкова разбрах , че вече не изражда , а само води консултации, а д-р Ренета Йорданова и д-р Елена Димитрова май са в един кабинет в МЦ Еквита.

Общи условия

Активация на акаунт