Психически, физически и индиректен тормоз

  • 14 645
  • 271
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36
Като купиш нова раница няма да тушираш проблема. След като не ценят чуждата собственост, пак ще посегнат и ще унищожат нещо друго.
Целта е да я тормозят. Ако решението е в купуването на нова раница, вероятно майката ще я купи.

Писна ми жертвата все да е виновна. Все да се оправдава и обяснява.

# 76
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Няма да ѝ се налага да се обяснява, когато не се държи като жертва. Избере ли си тази роля, дупе да ѝ е яко. Тук не става въпрос за истинско нападение: изневиделица някой изскача и ти надрасква чантата или ти я взима. Тези деца са от 7 години заедно и все още има какво да мерят помежду си, а отношенията им са изострени. Не умеят да общуват помежду си. Вероятно "жертвата" има за пример майка си, която също не умее да води диалог.

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Ок, разбрах те - жертвата сама си е виновна, защото се държи като жертва! Супер! И това за "избере ли си тази роля, дупе да й е яко", е страхотно!

# 78
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Ако непознат те нападне ненадейно няма как да си друго освен жертва.

Тук случаят е различен, децата се познават и се дразнят.

Когато обвиняваш другите за собствените си простотии и се изкарваш слаб, за да ти съчувстват и да са на твоя страна, а в същото време целенасочено събираш компромати... Какво си тогава? Кажи ти, Andariel.

# 79
  • Мнения: 79
Когато някой непознат те нападне ненадейно-отново сам си си виновен.

# 80
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Добре, за теб може да е така.

# 81
  • Мнения: 79
Ако темата не пързалка... тук заприлича на реална ситуация в училище, само че между родители. Зад всеки отговор стои съответно възпитание на дете. За себеси направих изводите.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Това не са компромати, а доказателства. И жертвите започват да ги събират едва когато къде в прав текст, къде чрез игнориране, им се каже, че сами са си виновни или че преувеличават, измислят си и пр. Все някак трябва да се защитят. За децата не знам, ама аз започвам да опознавам някои тъмни страни на учителите, че и родителите. Подозирах, но не очаквах чак толкова да обръгне човек. Приключвам с тази тема, че съвсем започна да ме догнусява.

# 83
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Кажи ми точно как се събират доказателства от самата жертва. Дърпат я за косата, а тя си вади камерата, че да прави клип или снимка, така ли? Мен ме догнусява от подмолността, с която някой е тръгнал да търси справедливост. Момента "те само другите лъжат, че аз..." е сериозен сигнал, че нещо не е както трябва.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Сигурно трябва да обръща и другата буза, а? И да пита за още?

# 85
  • Мнения: 341
Каквото и да е, който и да е виновен, учителите са там и с цел да възпират подобни прояви. Какво значи, че щяла да си прекъсне часа? Ми да го прекъсне! Много важно! Лошо поведение на ученици се игнорира, ако искат да развалят лично часа. В случая няма такова нещо, едната ученичка тормози другата.

# 86
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Ама ти се вкара сериозно във филма.


Какво значи, че щяла да си прекъсне часа? Ми да го прекъсне! Много важно!
Как така не е важно! Ми дяцата са на финала, пред изпит са. Всеки час е от значение, ще пропуснат възможност да си затвърдят знанията. Някои може да наваксат нещо пропуснато. Точно в това време съдби се решават. Ако твоето, вместо да учи, седи и го занимават с простотиите на съученичките му, ти какво ще правиш?

# 87
  • Мнения: 8 567
Да вземат да ги гонят от час потърпевшите, предлагам аз.
Още в малките класове, та да свикват.  Sunglasses

# 88
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Е, как не се намери поне още едно доблестно дете  в този клас, че да защити низвергнатата си съученичка? Как така всички са лъжци, само тя единствена невинна и чиста като утринна роса?

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
А смее ли някой да го защити пред перспективата той да е следващата жертва? Аз обясних, ама ти май си си го пуснала покрай очите, а до ума изобщо не е стигнало. Ако те интересува, има го назад в постовете ми кратко, ясно и недвусмислено описано. Ако не ти стига моето обяснение, има си учебници по психология, там има едни глави за груповата динамика и можеш да почерпиш знание.

Общи условия

Активация на акаунт