Психически, физически и индиректен тормоз

  • 14 590
  • 271
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18
Към авторката на темата - по мнението ти личи, че си интелигентно момиче. Не се връзвай на изказванията на останалите, че щом като целият клас е срещу теб, ти си виновната.

Живея и следвам в Германия от три години. В България имах горе-долу подобни ситуации, макар и не толкова изострени, в прогимназията. Нямах приятели и много често съм се чудил, дали наистина нещата не са в мен. Е, не са. В Германия се чувствам страхотно и имам приятели, хората (понеже тук хората са в пъти по-интелигентни и възпитани) много ми се радват и съм приет много добре. Проблемът е просташката среда в България. Simple Smile

Така че с две думи - не ти си виновната, а боклуците, с които за съжаление трябва да общуваш. Стискам ти палци!

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
леле, чета и не вярвам на очите си!  Shocked Дотук става ясно, че не трябва да се провокира (сигурно, ако може и направо сам да се гръмне човек, че така съвсем няма да провокира със съществуването си), а на момичетата направо бурките да дадем, защото иначе си просят обарването. Вече се чудя в кой век и в коя част на света живея. Май е някъде преди век и в най-забутаната част.

# 62
  • Мнения: 41 507
Ми не вярвай и учи децата си, че няма нужда да си премислят и контролират поведението в зависимост от средата, защото живеем в модерни времена. Твоя воля. Но според мен не го правиш наистина, а само търсиш конфликт тук като преиначаваш думите ми. Спорът е безсмислен и аз пасувам нататък.

# 63
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Проблемът е просташката среда в България. Simple Smile

Така че с две думи - не ти си виновната, а боклуците, с които за съжаление трябва да общуваш. Стискам ти палци!
Айде аз да не разправям на какви гледки с германци съм се нагледала.

на момичетата направо бурките да дадем, защото иначе си просят обарването. Вече се чудя в кой век и в коя част на света живея. Май е някъде преди век и в най-забутаната част.
За бурки не знам, ама мантите, дето ги носехме едно време, като бурки ще им се видят на младите.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Спор няма. Написаното е красноречиво и лошото е, че болшинството от хората тук мислят така, както ти, Саморая и др. (радвай се, болшинство сте!). Затова скоро няма да се решат проблемите с насилието сред децата, защото възрастниите активно го подкрепят чрез ценностите и възпитанието. Каквито са възрастните - такива са и децата, а моделът се самовъзпроизвежда.

# 65
  • Мнения: 18
Няма значение какво си видяла, разбира се, че и в Германия не всичко е перфектно, но възпитанието и културата на хората са на светлинни години. Подобен тормоз над дете в училище тук би бил немислим. Simple Smile

# 66
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Съжалявам, че с такива ти се е налагало да общуваш в България. Аз за нищо на света не мърдам от тук и затова си имам своите съображения.




Каквито са възрастните - такива са и децата, а моделът се самовъзпроизвежда.
 Благодаря, аз казах същото

Майката търси справедливост и възмездие, същото прави и детето по-късно
майка ми ходи да се разправя с класната, ефект НУЛЕВ
вчера две съученички ме чакаха пред училище, за да ми вземат телефона да изтрият записите, защото са усрани до ушите...

Развитието е такова:
родителите ми се видяха в чудо
Напълно закономерно и правопропорционално на отношението към проблема. Скандалджии срещу себеподобни.


Май-май с възрастните трябва повече да се работи. Айде учители и за тях, какво ще кажеш?

# 67
  • Мнения: 4 218
Класика. Тая година учат "грозното патенце" от Андерсен. Аналогията се натрапва. И понеже познавам принципите на самозащита чрез непредизвикване, повече нищо няма да кажа. Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
точно така, Саморая, докато възрастните смятат, че жертвата си го проси и начинът на оцеляване е с непредизвикване, така ще е! И, да, трябват и учители за учителите, и за родителите, макар историята да показва, че това е изгубена кауза. Затова западняците започват да работят с децата по програми за ненасилие. За възрастните като в Стария завет - въртене 40 години из пустинята, докато и последният, който е роден в робство умре. Лошото е, че възрастните много успешно предават порочните си модели на младите.

# 69
  • Мнения: 36
точно така, Саморая, докато възрастните смятат, че жертвата си го проси и начинът на оцеляване е с непредизвикване, така ще е! И, да, трябват и учители за учителите, и за родителите, макар историята да показва, че това е изгубена кауза. Затова западняците започват да работят с децата по програми за ненасилие. За възрастните като в Стария завет - въртене 40 години из пустинята, докато и последният, който е роден в робство умре. Лошото е, че възрастните много успешно предават порочните си модели на младите.

 Peace

# 70
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Andariel, остава да изясним точно къде съм казала, че някой нещо си проси. Казах просто, че жертвата не винаги е самата невинност, а случаят е красноречив: майката е с рогата напред заради нашарената раница, дъщерята събира компромати, всички други лъжат, но не и тя.
Нищо, че директора, учителите и родителите са абсолютно наясно как са нещата, класът лъжи родителите си за някакви неща, които уж съм правила.
Едва ли тези, другите деца, са чак такива чудовища.

# 71
  • Мнения: 79
Саморая, интересно ми е ти какво би направила, когато детето ти се прибере с подобна раница?

# 72
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Ще му купя нова. Побеснея ли заради щуротиите на хлапетата, освен да си побъркам и своето, друго няма да стане.

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Браво, значи са ви увеличили заплатите достатъчно, че да можеш да си позволяваш по петдесетарка всеки път, когато му надраскат раницата! А то никога не свършва с веднъж. Ти наистина ли смяташ за нормално да се пипа и поврежда чужда вещ? Кажи ми, че нещо не съм разбрала, че само това оставаше - да се оставяме да ни драскат раниците, да ни събарят учебниците, а ние да си купуваме нови - и съвсем вече ще изумея и отчая!
Твоите реакции само в двата края ли са - или купуваш раница или побесняваш? Някаква по-умерена реакция по средата няма ли?

# 74
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Моята заплата винаги е била неприлично висока за страната. Не съм казала, че всеки трябва да дава по петдесетарка, трябва да има и побеснели. Иначе откъде ще е тази агресия в училищата. Закономерности: бесни родители - бесни деца.

Последна редакция: сб, 11 май 2013, 23:48 от Саморая

Общи условия

Активация на акаунт