за урогестан-а .. *Б*

  • 5 584
  • 14
  •   1
Отговори
момичета,

значи, наскоро приключих сумати прегледи след една неуспешна бременност и лекарката, която безкрайно уважавам, ми изписа съответно лекарство (утрогестан - малко да засилим прогестерона).  И се появява свекръва ми на сцената, която казва йок не, няма да го пиеш, ще си развалиш щитовидната жлеза...сега кого да слушам...свекърва ми, която нищо не направи като имахме проблеми първия път или гинеколожката, дето си ги знае тези неща.    Banghead

Крайният резултат е, че аз съм раколебана и се чудя дали пиенето на хормонални лекарства може да ми увреди щитовидната жлеза??

Та ако някой знае нещо, кажете, щото вече не знам Sob

# 1
Ами аз не разбирам от тези неща,но мисля че трябва да слушаш лекарката.Имам позната,която пие хормонални лекарства(не знам какви точно),за нейнат щитовидна жлеза не знам,но вчера ми се похвали,че е бременна.Така че помисли си добре и ти сама си прецени.Желая ти много успехи Wink

# 2
  • Мнения: 3 154
Аз не разбирам от тези хормонални лекарства, но след като лекар ти го е предписал... мисля, че по-разбира от свекърва ти, която предполагам не е с медицинско образование Wink

# 3
  • Мнения: 637
Влюбена, ето ти един примерен план:

1. Застреляй свекърва си
2. Изпий си хапчето
3. Реанимирай свекървата
4. Обясни й да се ограничи в миенето на чинии и да не си пъха гагата където не й е работа
5. Никога повече не споделяй с това същество лични проблеми
6. Издействай ограничителна заповед
7. Обясни на съпруга си, че неговата майка всъщност ти е свекърва
6. Изпий си хапчето
7. Отново застреляй свекърва си, този път - без реанимация

Точка 5 е задължителна, т. 1 и 7 са за удоволствие.

Утрогестанът по никакъв начин не може да повлияе върху щитовидната жлеза.

# 4
sunshine, всъщност дилемата идва от това, че свекърва ми е с медицинско образование  Confused

# 5
  • Мнения: 637
Ха! Колко й е медицинското образование? Медицинска сестра? Тогава учтиво я помоли, преди точка 1, да ти обясни как точно ще ти се увреди щитовидната жлеза от утрогестан. Ако получиш отговор - ами нали е хормон, та затова ... просто премини към плана. Simple Smile

# 6
meli, мила, много ме развесели туй списъче - кратко, ясно и съдържателно  superuu

за съжаление, семето на съмнението вече е посято...солидният аргумент - "един път лекарите нали вече те скопосаха"

P.S. не е просто медицинска сестра, пуста да опустее

# 7
  • Мнения: 4 324
намерих ти малко инфо за утрогестана http://ecopharm.web-syst.com/XXXUtrogestan.html

Моето мнение - послушай Мели и действай по плана  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 637
Влюбена, май се застъпваме с писането! Ама понеже много се ядосах ...

Не знам историята на първата ти неуспешна бременност, извинявай, лекарска грешка ли беше?

А и едното няма нищо общо с другото. Нека ти обясни, ако може - а аз съм убедена, че не може, как точно влияе прогестерона и тогава пак ще говорим. Нали знаеш, утрогестанът е всъщност чист микронизиран прогестерон с отлично усвояване, както през устата, така и през влагалището и има изключително малко странични действия, като сред тях не е въздействие върху щитовидната жлеза. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 068
Аз пих Утрогестан доста време.Страшно доволна съм от лекарството.Изписаха ми го защото ми беше къса лутеалната фаза.Е,оправи се.Нищо ми няма на щитовидната жлеза.Така че слушай Мели и твойта си лекарка и си пий хапчето.

# 10
  • Мнения: 689
И аз пих Утрогестан, по време на бременноста, тази събота ги свърших, по описанието му в опаковката не вреди по никакъв начин на който и да е орган!!!

# 11
renci, можеш ли само да уточниш - утрогестан си пила без да си била бременна, нали?

# 12
  • Мнения: 4 068
Да,мила.Беше ми къса втората фаза на цикъла/тоест тая с овулацията/БТ се запазваше висока само около седмица и после ми идваше.Доктора ми каза,че така яйцеклетката няма време да се имплантира и ми предписа Утрогестан за подсилване на прогестерона.Много добре ми подейства лекарстовото.

# 13
  • Мнения: 7 716
Аз след дълъг размисъл, наблюдение на това, което се случна с организма ми и най-вече след четене из интернет аз си назначих сама Дуфастон.
Смятам се за средно интелигентен човек, нямам нищо общо с медицината, като цяло съм много внимателна с болките ми, страхлива съм, леко хипохондричка, изследвам се за цяло и нецяло и прецених, че по всяка вероятност имам нужда от този прогестерон.
При предишната ми бременост ми изписваха много прогестерон, може би това спомогна да износя бебето си и всичко да е наред. Нямам проблем с щитовидната жлеза /да чукам на дърво/.
Като чета из форумите има доста жени с проблеми на щитовидната жлеза, без да са пили прогестерон.
О-па-ла, като че ли станах рекламен агент!
Така, че слушай лекаря си.
И не казвай всичко на свекървата си. Успех

# 14
  • Мнения: 273
Здравейте!
аз подкрепям Lali и klia
Така, че слушай лекаря си.
И не казвай всичко на свекървата си. Успех

Общи условия

Активация на акаунт