какво да правя

  • 2 777
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 273
Аз лично смятам че най- добре е да не и даваш в никакъв случай през нощта да яде

Защо да не и дава през нощта да яде?Бебето е гладно,трябва да яде колко му е необходимо,а не колкото и когато каже майката.Не е леко да ставаш,но ще има още много ставания и не само за хранене,но и за зъбки или по друга причина.

Моят съвет е-храни си бебето и нощем щом иска,малко е,за да му налагаш ограничения,не залъгвай с вода,само се тормози повече  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 8 045
simona035, авторката пише, че бебето е под 5 месеца, какви месни пюрета? Те се дават доста по-късно.

# 32
  • Мнения: 506
Мойта дъщеря беше на 6м,когато след една настинка с хрема,започна да се буди нощем.Дотогава си спеше по цяла нощ.И за съжаление,оттогава до сега е все така.Когато никнат зъби става по няколко пъти,а когато се буди само веднъж си е рахат.Кърмя я и така се успокоява и заспива.Това е единствения начин.Не знам докога така....

# 33
  • София
  • Мнения: 933
Аз лично смятам че най- добре е да не и даваш в никакъв случай през нощта да яде

Защо да не и дава през нощта да яде?Бебето е гладно,трябва да яде колко му е необходимо,а не колкото и когато каже майката.Не е леко да ставаш,но ще има още много ставания и не само за хранене,но и за зъбки или по друга причина.

Моят съвет е-храни си бебето и нощем щом иска,малко е,за да му налагаш ограничения,не залъгвай с вода,само се тормози повече  Peace
Това че бебето иска да яде през нощта не значи че е гладно. Имам чувството че пишете само за да противоречите! Нали за това са тези режими които ги изграждаме на детето за да има нормално развитие и функция на организма и ако детето се научи да не яде през нощта то вече ще може и организма да привикне към ден и нощ! ! Нощно време не се яде и ако не го спре от малко детето може да яде до 3 год възраст през нощта и да не пиша това до какво може да доведе! Може би ако е недоносено и има нужда да си набави килограми ,но дори и в такъв случай са казвали педиатри в 3 ти месец детето да се отбива от нощно хранене! Аз ги пиша тези неща защото съм запозната с медицината ,а не защото просто така си мисля!

# 34
  • Мнения: 15 379
Симона, и аз съм запозната с медицината Wink.
Бебетата имат различни нужди и растат различно - някои не се хранят нощем от раждането си, други до 12 месеца, че и повече приемат мляко, защото им е нужно.
Независимо дали бебето се кърми или пие формула - ако е гладно нощем, то трябва да се храни.
Децата не са машини с часовников механизъм и настройки за глад, нощ, ден и пр.
Нощното хранене не пречи да се организира строен режим, който да бъде съгласуван от бебето/детето.

# 35
  • София
  • Мнения: 933
Симона, и аз съм запозната с медицината Wink.
Бебетата имат различни нужди и растат различно - някои не се хранят нощем от раждането си, други до 12 месеца, че и повече приемат мляко, защото им е нужно.
Независимо дали бебето се кърми или пие формула - ако е гладно нощем, то трябва да се храни.
Децата не са машини с часовников механизъм и настройки за глад, нощ, ден и пр.
Нощното хранене не пречи да се организира строен режим, който да бъде съгласуван от бебето/детето.

Всезнайковци сте големи !

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 16:07 от simona035

# 36
  • Мнения: 15 379
Симона, учтивостта не пречи никому.
Може да не сме всезнайковци, но поне сме усвоили етикет на учтивост, па макар и виртуална.

# 37
  • София
  • Мнения: 933
Симона, учтивостта не пречи никому.
Може да не сме всезнайковци, но поне сме усвоили етикет на учтивост, па макар и виртуална.

Не ми говори за учтивост госпожо ! Ако искате дайте съвет ,но да се обръщаш към мен и да ми казваш ,че едва ли не аз пиша врели не кипели и едва ли не да поставяш познанията ми под съмнение!   Защо тогава след като не сме часовници не ставаме и ние да се храним през нощта и не спим през деня?
Детето докато  е в утробата ,то не изпитва нужда от глад защото постоянно си набавя нужното от майка му и когато се роди то не знае какво му се случва не може да контролира глада и съня си! Затова ние трябва да го научим Кога се СПИ и кога се ЯДЕ !! Няма нищо по важно от пълноценен сън!! Човек може да не яде, НО НЕ МОЖЕ ДА НЕ СПИ! В режима му е майката! НЕ Схващаш ли ,че ние всички хора живеем под режим ? НА децата им е нужно мляко , но нека си го приемат през деня !!!! И това , че е по лесно да се пуснем по течението ,не значи ,че е правилно ! Аз давам съвет по темата , ти си тази която влезе в пряк разговор с мен !!!

# 38
  • София
  • Мнения: 29 166
...
Бебетата имат различни нужди и растат различно - някои не се хранят нощем от раждането си, други до 12 месеца, че и повече приемат мляко, защото им е нужно.
Независимо дали бебето се кърми или пие формула - ако е гладно нощем, то трябва да се храни.
Децата не са машини с часовников механизъм и настройки за глад, нощ, ден и пр.
Нощното хранене не пречи да се организира строен режим, който да бъде съгласуван от бебето/детето.[/i]

Абсолютно вярно. Синът ми сам си направи режим, аз само го следвах. Сам отказа нощното хранене на 8 месеца. Не съм го държала да гладува нощем.

# 39
  • София
  • Мнения: 39 946
Успокойте топката.
simona035, не виждам някой да поставя познанията ви под съмнение.

Дъщеря ми беше от децата, които ядат (пият мляко) през нощта (до 7месечна възраст). Тя беше от режимните деца, т.е. кърмене на 3 часа, ни по-малко, ни повече, ранна схема на захранване и т.н. Отказване на нощното хранене с вода. Аз самата се отказах след втория опит.
Синът ми се хранеше на поискване. Отказа нощното хранене на 2месечна възраст и спеше по цяла нощ.

Аз съм от хората, които си поспиват през деня и похапват през нощта. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 15 379
Малко анатомия - стомахчето на новороденото бебе е не по-голямо от лешниче - колко коластра или формула събира? Постепенно стомахчето се увеличава, но пак не дотолкова, че да поеме в 3-4-7 хранения нужното мляко, за да расте.
Бебетата имат скокове в растежа и тогава им е необходима много храна, която не могат да поемат в 3-4 хранения, други пък желаят да приемат малко мляко, но на често и пр.

И да, всички живеем в режим, който сами сме си създали. Нека оставим това право и на детето, абсолютно безпогрешни са за това по колко и кога да се хранят. Тази способност се загубва в по-късна възраст, именно от напъните да създаваме общоприет режим, щото така трябвало.

# 41
  • София
  • Мнения: 933
С точност стомахчето на новородено събира 30 милилитра . Затова казах , че в 3 ти месец се отбива .. Но явно не четеш какво пиша ! Както и да е , живи и здрави да са !

simona035, авторката пише, че бебето е под 5 месеца, какви месни пюрета? Те се дават доста по-късно.
Написала е че е почти на 5, преди месец ! Ако обичаш не излизай от контекста на  темата , няма нужда да спамим! Написах , да за захранва с зеленчукови , а не с плодови ! Естествено след като се консултира с педиатъра и!

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 22:58 от Botten Mary

# 42
  • на Русе
  • Мнения: 358

Нощно време не се яде и ако не го спре от малко детето може да яде до 3 год възраст през нощта и да не пиша това до какво може да доведе! Може би ако е недоносено и има нужда да си набави килограми ,но дори и в такъв случай са казвали педиатри в 3 ти месец детето да се отбива от нощно хранене! Аз ги пиша тези неща защото съм запозната с медицината ,а не защото просто така си мисля!
До какво може да доведе? Синът ми отказа нощното мляко на 2г., но сега започна да се буди пак и да иска мляко. Педиатърката казва да му давам. Според нея децата ядат колкото и когато имат нужда. Не искам да влизам в спора, само питам.

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 23:06 от slavip

# 43
  • София
  • Мнения: 39 946
Може би ако е недоносено и има нужда да си набави килограми ,но дори и в такъв случай са казвали педиатри в 3 ти месец детето да се отбива от нощно хранене! Аз ги пиша тези неща защото съм запозната с медицината ,а не защото просто така си мисля!
Това за недоносените деца съм го пропуснала. Явно педиатърката на сина ми не е запозната с медицината, защото подобни съвети не съм получавала.
Захранен е на 8м. Сам отказа нощното хранене.

# 44
  • Мнения: 27 524
Синът ми пи мляко през нощта до година и 6 месеца.
Дъщеря ми продължава да пие, не зная докога. Докогато желае. Нито един педиатър тук не би ме посъветвал да я отказвам насила. Пък едва ли е защото не разбират от медицина.  Wink

Симона, успокой се малко.  Peace Бебетата се хранят нощем, докато имат нужда от това, известно е на всеки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт