какво да правя

  • 2 773
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
"Да почива стомаха" е една глупост, която често се чува и заблуждава майките на новородени и мънички бебета.

# 16
  • Мнения: 245
Ако съм на теб ще сменя педиатъра, щом си кара ня отживелици очевидно не следи новостите и след време не дай си боже и за някоя болест да ти предоиле отживяло лечение. Трябва ти някой с жив интерес към съвременните начини на отглеждане и лечение на дете, може би някоя млада майка, която е допълнително мотивирана от факта, че има малко дете Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 736
Ако съм на теб ще сменя педиатъра, щом си кара ня отживелици очевидно не следи новостите

Съвсем не е задължително. И педиатърката на дъщеря ми ми е давала съвета за почиване на стомахчето, просто го игнорирах. Но в никакъв случай не кара само на отживелици. Просто е хубаво родителите да филтрират казаното от лекаря - все пак всички деца са различни, а лекарите нерядко дават обобщаващи съвети.

# 18
  • Мнения: 5 173
за мен е по-лесно да я кърмя иначе пък ставам да се изцеждам, но доки ми беше казала ,че трябва поне една пауза да прави от 6 часа за да си почива стомахчето за това я залъгвах с вода за да може поне едно хранене да пропусне Sad  ами вече ще и давам тогава все като реве щом всички са на едно мнение
Ти като си гладна вода ли пиеш, или се храниш? Защо си мислиш, че детето ще се засити с вода?

# 19
  • Мнения: 245
Какъв е смисълът тогава да се следи детето от педиатър като ще се дават обобщаващи съвети. Не ходете тогава изобщо на профилактични прегледи, докато не се разболее детето и нека тогава да ви предпише обобщено лечение. За мен педиатър, който съветва захранване на 4 месеца е некомпетентен и си лежи на старите знания научени в университета от още по старите учебници и не ходи нито на конференции за упресняване на знанията, нито чете нови научни трудове. Затова и го сменям веднага.

# 20
  • Мнения: 327
Затова и го сменям веднага.

Ще го смениш ако има с кого, а като нямаш избор - ще си го държиш "за красота".

За съжаление обикновено "прехвалените" педиатри по НЗОК имат голяма бройка пациенти и записват трудно нови деца, а това не означава детето да остане без личен лекар. Все пак държавата поема здравните осигуровки на децата и като родители можем да се възползваме поне малко от мизерните здравни услуги, които ни предоставя здравната система. А пък и който има средства за платени здравни услуги няма проблем, да му мислят децата на родителите без възможности в Европейска България.

# 21
  • Мнения: 2 052
Съгласна съм с Шана  Peace
varnagirl, за съжаление повечето педиатри си карат по учебниците от преди 20-30 години. Лично аз не познавам майка, чието дете да е при педиатър, запознат с новостите. Може би такива се броят на пръсти. И не съм съгласна, че ако педиатъра не е в час с новостите около захранването, не е в час и с болестите. Нашия педиатър също е от "старата школа", съветва ме абсурдни неща за захранването и кърменето, но пък когато се е налагало винаги прилага адекватно лечение и винаги му се доверявам, когато малката се разболее.  Peace

# 22
  • Мнения: 179
"Да почива стомаха" е една глупост, която често се чува и заблуждава майките на новородени и мънички бебета.
За съжаление и аз се бях вързала на тези глупости, и все още се чувствам ужасно виновна  Sad
Добре поне, че се осъзнах в един момент.
Невито, послушай момичетата, кърми си детенцето, не го мъчи с вода, когато е гладно. А  безсънните нощи всички ги преживяваме, това е само период, който ще отмине.

# 23
  • Мнения: 15 379
Неви, няма защо да се чувстваш виновна, след като лекар е издал препоръка, която спазваш.
Вярно, случва се това да е погрешно, но с четене и търсене нещата се решават.

# 24
  • Мнения: 1 040
Не е ли малко бебето за пюрета?Ако толкова държиш да захранваш,по-добре пробвай с каша,тя поне не дразни коремчето.

# 25
  • Мнения: 3 736
Какъв е смисълът тогава да се следи детето от педиатър като ще се дават обобщаващи съвети. Не ходете тогава изобщо на профилактични прегледи, докато не се разболее детето и нека тогава да ви предпише обобщено лечение.

Мъдро. Щом чувстваш необходимост да поемаш напълно безкритично всяка дума, излязла от устата на педиатъра, търси до насита идеалния такъв.

И не съм съгласна, че ако педиатъра не е в час с новостите около захранването, не е в час и с болестите. Нашия педиатър също е от "старата школа", съветва ме абсурдни неща за захранването и кърменето, но пък когато се е налагало винаги прилага адекватно лечение и винаги му се доверявам, когато малката се разболее.  Peace

Именно.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 109
Ти пюрето нали не го даваш вечер?
Според мен бебето ти е гладно.
Аз не съм кърмила, мойте израснаха на АМ, но винаги ми било по-лесно нощем да шейкна едно млкце, да пийнат и да заспят, отколкото да ги държа гладни и да не спим.

# 27
  • Мнения: 5 173
"Да почива стомаха" е една глупост, която често се чува и заблуждава майките на новородени и мънички бебета.
За съжаление и аз се бях вързала на тези глупости, и все още се чувствам ужасно виновна  Sad
Добре поне, че се осъзнах в един момент.
Няма защо да се чувстваш виновна.
Миналата седмица ни се наложи да посетим педиатър и като видя нашата пухкава дама, каза ми, че е с наднормено тегло и още когато е била 5 кг е трябвало да махна нощното хранене. А предвид килцата ѝ и проблемите, които има (има съмнение за АБКМ), да премахма нощното хранене. За седмица щяла да се отучи да търси цица Tired. Ми, не я послушах.

# 28
  • Мнения: 179
Sourcherry, Шушулче, благодаря ви   bouquet
Дано повече майки да четат правилната информация, още преди да родят, защото после като добавим милионите искани и непоискани съвети, които ще получат, кашата е пълна !

# 29
  • София
  • Мнения: 933
Защо я захранваш с плодови пюрета ? Защо не почнеш с зеленчукови и след като и даваш от пюрето дохранваш ли я с кърмата си? Аз лично смятам че най- добре е да не и даваш в никакъв случай през нощта да яде ,аз отказах моя докато беше на два месеца и сега е на две години и не сме имали никави проблеми със съня! Вярно е ,уморена си ,но по добре да си уморена една седмица или две, отколкото всяка нощ да ставаш и децата колкото по големи стават толкова по трудно се отказват, стисни зъби и после ще ти е по добре ! Има и още нещо, не се паникьосвай ,че ще остане гладно няма страшно ,почвай с зеленчукови пюрета и като захраниш веднага почваш месни (посъветвай се и с педиатърката де ) успех !

Общи условия

Активация на акаунт