Арабски мами ~ лятото ни зове захаросани и сиропирани в 136 тема

  • 103 241
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Икси  Hug

Искам да питам , знае ли някой нещо за DUA ? Има ли вече радостни новини от нея? Аз нали си нямам ФБ, научавам за Дуа, Деси и други мои близки на сърцето приятелки само тук.

 mis.nia.ms, добре дошла. Тук ще намериш много сродни души.
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 1 165
 newsm68 newsm44
Супер появихте се и си вдигнах настроението! Hug

mis.nia.ms Добре дошла при нас Hug ,ще намериш страхотни прияетели тук сигурна съм в това Peace
Радвам се за вас ,че благополучно сте си дошли в БГ.Ако имаш желание пиши повечко за себе си да се опознаем и за вас като цяло с твоята половинка!
Файма да имаме си албумче във фликъра ,скоро го направихме ,пиши на Биби или Айа да ти обяснят по-подробно как да се включиш при нас ако имаш желание.(аз ще се радвам много да те видя теб и твоето детенце!)
Белбейка всичко наред ли е при вас,ела драсни някой ред  Praynig
Биби май големи трапези редиш за гостенката и не ти остава време хич!Цунки за малкия бонбон  Heart Eyes

 Hug

# 77
  • Мнения: 550
Май новата съфорумка ще раздвижи темата.  Wink

mis.nia.ms
, добре дошла!  Hug Я, кажи за колко време научи перфектен арабски? И аз като Фаима мисля, че никога няма да го науча - специфичните арабски звуци нито мога да ги чувам, нито изговарям.
Една братовчедка на половинката веднъж ми разказваше, че ходи на курсове при учител по рецитиране на Коран. Бил един от най-добрите в Аман и установила, че дори и тя не изговаря съвсем праивлно всички думи и звуци. Но той много ѝ помогнал да подобри произношението си. Не знам дали искаше да ми даде кураж с това изказване, но май се получи точно обратното (все пак тя е родена и израснала в арабско семейство, както и учила и говорила цял живот езика).   Rolling Eyes

Фаиме, приятно изкарване утре! Иначе да, има албумче, което е по-точно казано закрита група във фликър този път. Ако искаш, пусни ми твоя профил име на лични и ще те добавя.  Peace

Бибито, и тук да кажа - много сте красиви и трите млади дами! Страхотни коси, прически, дрехи и грим, но на очарователни модели като вас всичко отива!

Любс, ех, леко ти завидях!  Mr. Green
Чакаме снимки и от теб, като не можем да посетим града, поне на снимки да му се порадваме. Приятно изкарване в добра компания и слънчева време на средиземноморския браг!
А за пречистването, аз не съм пробвала, но ми е интересно. Ти кой метод пробваше? Пълен глад или със смутита?

Икси, днес стисках палци, да знаеш! Чакаме добри новини от теб!  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Флаур, не знаех, че пишеш доктарантура. Би ли споделила на коя тема, че ми стана любопитно?
Пък аз Старбъкс съвсем нарочно ги избягвам.  Crossing Arms Whistling

Алверка, и аз нищо не знам за Дуа, въпреки че имам фейсбук.  Thinking

Ние миналия уикенд се разходихме до Белгия, хапнахме много гофрети и шоколад, разходихме се из два много красиви града, само дето на третия ден и дъжд ни валя, и вятър ни духа.  Close Май вече не веднъж писах как ми омръзна тази зимна пролет по нашите ширини. Следващата седмица дано улучим хубаво време в България. И преди да съм забравила да попитам:
Кой има време и желание за среща в сряда следбед някъде в центъра на София?
Аз вероятно ще съм с с половинката, че иначе трябва сам да го оставя.

# 78
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Благодаря Ви , че ме мислите , момичета!  Heart Eyes Hug

Новините са добри, окуражителни. Ех, не всичко може да се елиминира или предвиди ,то за това казват - Божа работа. Но , поне съм твърдо убедена ,че д-р Топалова прави всичко най-добро за мен. Каквото и да стане, няма да имам горчивина в душата както при Емин и Стаменов.
Продължавам с естрофема. Ще вкл. и дуфастон , за да ми дойде този месец, че без лекарства не иска и на следващия МЦ, след около 20 дни ще правим ЗЕТ.

Леле..Любе ,  Grinning   провокираш ме да си направя профил във фликър, Бейрут ме изкушава, охо и още как...И не само той ,де. Поне да го видя през твоите очи.

Аз не е препоръчително да се показвам, че плаша ,ама ми се възбуди "апетита" да ви видя вас, момичета.  Grinning  Ще проуча сайта, имал някакви новости четох.


mis.nia.ms - много се радвам, че сте в БГ. Heart Eyes Hug   Боли ме сърцето за Сирия... Колко съм пътувала мислено към Халеб....офффф....Дано този ад свърши скоро!
Разкажи ни повече за себе си, каква е историята на твоята любов, какъв беше животът ти в Сирия, как успяхте да дойдете в БГ, дечица имаш ли, как се оправяте в момента ...и каквото прецениш, че можеш да споделиш.  Peace   Ако не е проблем - от кой район на Сирия идвате?

Артемис - специално за теб! В този пост съм пуснала "агнешко" с музичка  Mr. Green Забавлявай се!  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 22:13 от ИКСИ

# 79
  • Мнения: 0
Е благодаря ви за интереса!!:)))))
Аз съм в Сирия,град Хомс от 2005 ...арабския го научих за горе -долу две години или по-малко...и го усъвършенствах за още 2-3 години  Wink...Тази година би трябвало да завърша университет - аз учех хранително инженерство..и така и си останах последна година и нз кого ще се върнем  Cry .....

Със съпруга ми бяхме заедно в университета (той е химик инженер) Grinning ...ииииииииии любов от да кажем втората среща  Laughing и изведнъж пръстен на хоризонта и годеж и малко по-късно и сватба ...и толкова бързо се случи всичко...човек нз дали ще преживее деня си и може би затова бързахме толкова  Tired ....
вече сме женени може би девет месеца а пък за бебенце не сме се и замисляли в средата на целия ад в Сирия...Мене ме е страх за него като излиза ..той се страхува за мен когато съм навън...сама ме беше страх да излизам...Едва избягахме ...Просто мойте и неговите родители буквално насила ни накараха да пътуваме...ние не искахме да пътуваме без тях и сега сме ужасно притеснени за всички...
Сега ни е доста трудно в София ...вече месец тичаме по интервюта и още нищо полезно...трябваше и да му подам документите и за продължително пребиваване за да може да работи..а пък това колко тичане ,пари и нерви ни струваше..
Приятно ми е да споделя с вас и разбира се
съгласна съм на среща в центъра на София!!

и ако искате да ме добавите във фейсбук

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 13:23 от Нора009

# 80
  • Мнения: 0
За арабския -
http://en.wikipedia....Arabic_language
http://arabic.speak7.com/
http://mylanguages.org/learn_arabic.php
последният е много готин ...надявам се да ви харесат..

# 81
  • Мнения: 97
Ехоооууу! Mr. Green Hug
Викам да надникна преди да отнеса плувката..и що да видя,скокнали сте на друга страничка вече Grinning
Норче,добре дошла при нас, желая ви късмет с работата Hug един съвет от мен,не пускай нищо лично тук,в темата влизат и четата всякакви,използвай личните съобщения за тази цел Peace
Иксе,дано всичко е наред и само добри новини от тук нататък Praynig
Айче,специални благодарности за комплиментите,на другите също,разбира се Heart Eyes
Марси,Иването се носеше из залата и за нищо на света не искаше да се спре за снимка,то балони,флинтифлюшки,фонтанчета,разни лъскаши и лампички тук там,просто трябваше всичко да види и да пипне #Crazy Фотографа я е хванал ама аз не можах.
Фло,булката е с хижаб,както виждаш,няма как в чашите им да има нещо различно от безалкохолно Wink
Преди малко се прибираме,нали искате снимки от Любсита,ходихме да щракне няколко през нейните очи и от друг ъгъл,въпреки че ако не ме лъжат очите,и аз виждах същото hahaha Не съм знаела,че има толкова почитателки на Бейрут,заповядайте и вие,добре сте дошли   bouquet
Отивам да спя вече,че и утре ни чака фотосесия Whistling Щрак лампите (фенера свети)  Mr. Green
Лека нощ Hug

# 82
  • Мнения: 815
Добро утро и аз пристигам, замириса ми на кардамом, от моето кафе ще е Mr. Green

Иксито,  Марси гледам аз от всички ъгли и виждам едно -  супер уелкоминг град и народ. Много красота, супер зелено. Направи ми впечатление как са успели да съчетаят Европа с Мидъл ийст-а. На моменти си мислех, че съм в Европа, а в други се връщах към реалността и иншаллах Тайм  Laughing Laughing Laughing  фотоматериала за доказване какво писах по-горе ще е скоро  Mr. Green

Норче, добре дошла. Според мен арабския му трябва практика, а не теория  Sunglasses в Ливан ме мислят за местна  без да съм го учила   Flutter успех в правенето на документи и търсенето на работа  Peace

Айа, бях на сокчетата. Не е много трудно, защото те са достатъчни за деня като количество. Не се почувствах гладна, някой дори не ги и свършвах до край.

Хайде аз съм до тук, че програмата ни днес е пълна за деня.

Лек и успешен ден на всички   bouquet

Ооооо щях да забравя да ви честитя днешния ден, без който днес нямаше да си пишем и четем тук  Hug

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 10:03 от ♥ Lubs ♥

# 83
  • Мнения: 1 165

Икси това е чудесно ,че всичко е минало ок ще се молим за теб така да е до края и скоро да ни се похвалиш с най-хубавите новини! Praynig

Любс страхотно ни представяш как изглежда направо ми се прииска да съм там Crazy,а още повече да се мотам по разходки с вас Peace

За език съм съгласна ,че се учи с практика много по-лесно и бързо Peace

Лек ден на всички! Hug

# 84
  • София
  • Мнения: 434
Здравейте е от мен!

Все нямам време, много натоварено този май месец, ей!

Днес се върнахме от Охрид, ще кача снимки после. Много добре си изкарахме, много слънчево беше, даже в басейна успяха да се изкъпят някои мераклии  Laughing Утре сме на сватба, та днес ще търся дрехи за малкия. Нищо особено, но поне някаква риза с къси ръкави да му взема, да е по-официален.

Нора, добре дошла при нас! Мисля, че ще намериш много сродни души   bouquet

Айа, аз съм 100% за среща в сряда. Пиши на лични, ако искаш, към колко часа ви е удобно. Който друг иска, пак на лични. Темата наистина привлича небивал интерес, особобено от сеираджии  Wink Вие от кога до кога сте тук?

Файме, страхотни са снимките. Синият шал на Софито твое производство ли е? Аз съм ти голям фен, да знаеш. Нали съм с две леви ръце....

Биби, Любс, разказвайте как ви минава времето. Само оттук, оттам по някоя думичка ви се откъсва от сърцето.  Wink

Поздрави на всички!   bouquet

# 85
  • Мнения: 2
Здравейте и Честит Празник!

Добре дошла Нора, аз ще се възползвам от линковете, които си пратила. Аз искам много да науча този език, че да мога да се разбирам с родата на мъжа ми.

Бибс, видях, че е с хиджаб и много се чудех какво може да има в чашите, за това попитах.

Айа, специалността се води "Автоматизирани системи за обработка на информацията и управление", темата си я знам на английски и първо винаги си я пиша, че да си прочета и преведа след това. "Мodel driven development of service orineted multi-agent systems" с други думи: "Моделно управлявана разработка на ориентирани към услуги много-агентни системи" .Честно казано, не ми остава много време, за да  пиша по дисертацията.Но трябва да се стегна, че до края на тази година трябва да имам първа глава и да взема последния изпит.

Хубав и усмихнат ден. Hug

# 86
  • Мнения: 550
Ах, Фатима, ти пак си сменила ника. Тъкмо запомних предното име, а ти си го сменила с ново. Мерси за линковете с арабския, те обаче са с книжовен, а аз искам да науча диалекта, който говорят в Йордания. Пък и са прави останалите, език се учи с практика, ама аз уж слушам всеки ден по малко арабски и пак не запомням.  Blush Whistling Thinking

Ами тогава може да се видим с теб и с feel (ще ви пиша на лични да се разберем). Другите софиянки нещо се покриват.  Rolling Eyes

Честит празник! Чакам Фаима да разкаже как е минал този чуден български празник в Кайро.

flowertz, мерси за отговора! Доста сложно звучи, но съм сигурна, че ще се справиш отлично.  Wink

Лека ви нощ и слънчеви и усмихнати почивни дни!

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 22:40 от Айа

# 87
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Добро утро на всички!

Фатима, добре дошла!  bouquet Много се ардвам за теб и съпругът ти, че сте се измъкнали от сирийския ад. Дано се справите в БГ, трудно ще ви бъде в началото, но важното е да сте заедно и живи и здрави. И дано и близките ви в Сирия са добре. Господ да ги пази!
Предполагам, че си дете от смесен брак(може и да не съм права, де).

Айче, аз много искам да те видя. Разберете се с Фатима, Фийл и който друг иска да дойде и ми дайте на ЛС дата и място. Аз съм свободна в сряда. това което ме спира са дребните. Доста са палавки Mr. Green и не се делят от мен. Ако осигуря майка ми за подкрепление, ще дойда. Иначе една дума няма да можем да си кажем.

Бибито и Любето-как е Бейрут? Grinning Завиждам бая, но ще се примиря със снимките. Mr. Green

Алверка, какво ново при теб? Как са децата?

Арти, не остана.

ИКСИ, много Hug ти пращам!

Лек ден, дами, събудиха се алармите. Laughing

# 88
  • Мнения: 218
Добро утор и от мен момичета. Добре дошла на Фатима Нур.
При нас нищо ново,вчера се разходихме до центара, прекарахме хубаво,после минахме през женският пазар да накупим от арабски магазин, фалафели,подправки и кафе на мъжът ми много му се пиеше кафе с кардамон, напомни ми мириса на Египет.
За срещата много жалко,че я правите в сряда, ние отиваме в понеделник на Враца на гости и ще стоим една седмица до събота, неделя, после ако има желаещи, ще ми е приятно да се видим. Момичета много целувки, хубав ден.

# 89
  • Мнения: 1 165

Добро утро и от мен!
Малка сладка почерпка от мен Hug
С тези думички не остана ,направо ...не знам какво да кажа и се радвам ,че ще видя хора които не съм виждала отдавна ,но от друга страна направо ми се свива сърцето ,но няма как...
Радвам се ,че си правите среща ,да не ни забравите и нас да се снимате ,ще бъде супер да ви видя заедно Hug
Фаима страхотни снимки и още по страхотно семейство Hug и аз ще ти стана фен ,личи си че правиш страхотни неща,златни ръце Peace
Лек ден и много прегръдки от мен  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт