Peg-Perego - колички, столчета за кола, столчета за хранене, играчки...

  • 106 782
  • 900
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 429
Мерси за отговора! А нещо за ръст има ли - например да не стърчи главата на детето или краката да не му стърчат...
Ние сме много под годинката, ама сме дълги и се запитах предният път като го видях как му стърчат краката дали е надрасъл столчето, дали не трябва да му махнем черната възглавничка за новородено или нещо друго...

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 23 651
Възглавницата се маха, коланите се местят - има ... 3 позиции май, а стола е умалял когато върховете на ушите започнат да стърчат над стола. Например това столче още става на детето, но е почти на границата - http://media.snimka.bg/9287/024830299.jpg?r=1
Тая снимка не знам защо се обръща настрани.

# 572
  • Мнения: 1 308
 newsm78 Ние нашия стол го сменихме, защото крачетата й стърчат... Пък за главичката има още място нагоре  Thinking

# 573
  • Пловдив
  • Мнения: 23 651
newsm78 Ние нашия стол го сменихме, защото крачетата й стърчат... Пък за главичката има още място нагоре  Thinking
Ваша работа. Столът е ваш, детето също. Няма стол 9-18 да не стърчат краката, не знам как я мислите тази работа, на 9-18 и 18-35 целите крака са навън.
Снимка - http://media.snimka.bg/9287/024830284.jpg?r=0
18-35 е стола в ляво, средния е 9-18 и от кошницата, точно пег перего примо виаджо се вижда ъгъла в дясно.

# 574
  • Мнения: 1 308
...точно пег перего примо виаджо се вижда ъгъла в дясно.
Точно така са крачетата на дъщеря ми, че даже и повече и аз си мислех, че не й е удобно вече. А по думите на няколко продавачи - щом стърчат краката, било време да се смени.

# 575
  • Пловдив
  • Мнения: 23 651
...точно пег перего примо виаджо се вижда ъгъла в дясно.
Точно така са крачетата на дъщеря ми, че даже и повече и аз си мислех, че не й е удобно вече. А по думите на няколко продавачи - щом стърчат краката, било време да се смени.
Главата гледай, тя не трябва да стърчи. Чакай да изровя снимки
http://media.snimka.bg/9287/024830291.jpg?r=1

# 576
  • Мнения: 229
Когато дойде и нашето време да сменим този стол група 0+, нали го дават до 13кг,обаче за ръст над 74см идва вече малък, така че ние го сменихме, когато детето беше 9 кг, но ръст 74см.

# 577
  • Мнения: 2 429
Когато дойде и нашето време да сменим този стол група 0+, нали го дават до 13кг,обаче за ръст над 74см идва вече малък, така че ние го сменихме, когато детето беше 9 кг, но ръст 74см.
Ние сме 8700, 74см, на 6 месеца. Какво да правим? Да сменяме ли? Искам детето да е в безопасност, само това ме интересува. Чудя се просто дали голям стол няма да му е голям, пък и сега го мъкнем още със столчето, много е удобно като ходим на гости, можем за час да го сложим на шасито и да го ползваме вместо количка. Иначе и седалката трябва да мъкнем, а пък там имам чувалче на коланите, и става тя една сложна...
Ама ако трябва, няма да се дърпаме, я. С какъв стол се сменя - от колко до колко килограма да е следващият?

# 578
  • Пловдив
  • Мнения: 23 651
Гледайте ГЛАВАТА, не краката. Кошницата се сменя с 9-18, група 1, после е 18-36.

# 579
  • Мнения: 2 429
Гледайте ГЛАВАТА, не краката. Кошницата се сменя с 9-18, група 1, после е 18-36.
Главата е добре, доста под прага е.

# 580
  • Пловдив
  • Мнения: 23 651
Гледайте ГЛАВАТА, не краката. Кошницата се сменя с 9-18, група 1, после е 18-36.
Главата е добре, доста под прага е.
Е тогава защо ще местите бебето????? Четете ги тия упътвания на столовете. То пише как трябва да стоят коланите. И изобщо бебе под една година не е за стол с лице към движението. Повечето, не всички, но повечето 9-18 са с лице към движението.

# 581
  • Мнения: 229
Здравейте! Да ви питам за покривалото за крачета, което се продава допълнително, дали не е много тънко. Няма къде да го видя, трябва да го поръчам по Интернет. Искам да го използвам за по-топлите зимни дни, но все пак да топли нещо. Моля, ако някой ползва такова да сподели.  bouquet
При нас към комплекта си имаме покривало, което предпазва, но за зимата си взех чувалче с отвори за пет точковият колан и беше идеално.

# 582
  • Мнения: 2 429
Гледайте ГЛАВАТА, не краката. Кошницата се сменя с 9-18, група 1, после е 18-36.
Главата е добре, доста под прага е.
Е тогава защо ще местите бебето????? Четете ги тия упътвания на столовете. То пише как трябва да стоят коланите. И изобщо бебе под една година не е за стол с лице към движението. Повечето, не всички, но повечето 9-18 са с лице към движението.
Само искам да направя уточнение, в случай че някой друг родител чете - НЕ е вярно, че повечето столове 9-18 кг са с лице към движението. Скоро след като писах във форума столчето Пег Перего му умаля и се впуснахме в търсене на 9-18 кг. Новите директиви на ЕС казват, че е препоръчително децата да се возят поне до 3 г. обратно на движението, съответно повечето нови столчета предлагат тази опция. Разбира се, това е свързано и често с по-висока цена, но пък и степента на сигурност е в пъти по-голяма.
Така че така.

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 23 651
Аз съм написала "повечето столове 9-18, но не всички". Отварям случаен онлайн магазин за бебешки стоки, пиша 9-18 и броя. https://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/stolcheta-za-kola/grupa-9-18-kg
http://www.visvitalisbg.com/bg/catalog/grupa-9-18-kg-0-25-kg/21285
https://www.patilanci.bg/store/stolcheta-grupa-1-(9-18-kg)

prolet_inchen - прегледай линковете. Повечето столове 9-18 с лице към движението ли са? Риторичен въпрос. Са. За какво спориш?

Не става дума за ЕС, а за ситуацията в Бг към момента.

# 584
  • Мнения: 2 429
Не искам да споря, но в Хиполенд има като цяло ниско качествени столчета, които не гарантират каквато и да било сигурност за детето. Аз говоря за Maxi Cosi, Britax, BeSafe. Все пак за мен столчето за кола  не е аксесоар за удобство, а основно предпазно средство на път и в този смисъл е по-важно от количка, столче за хранене, шезлонги, и все други приспособления.
България е в ЕС последният път като проверих, техните директиви се ратифицират от местните правителства и е въпрос на време возенето обратно на движението да стане задължително и у нас.
Това се опитвам да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт