Приемане на цинк и магнезий преди забременяване

  • 2 292
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте,
Може и да се повтарям с питането си, но не можах конкретно да намеря колко е полезно жената да пие цинк и магнезий ако иска да забременее?
Аз пия и фолиева киселина, но прочетох, че и цинк и магнезий било полезно да се взима.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 946
Не мисля, че приемът на цинк и магнезий имат отношение към самото забременяване. По-скоро като хранителна добавка за една успешна бременност.

Цинкът е важен за здравето на клетките. Той играе роля в клетъчното възстановяване и предпазване и е необходим за защитата на организма. Необходим е за хормоналния баланс и имунната система.

Магнезият е важен за мускулите, нервната система и възстановяване на енергията. Играе съществена роля в минерализирането на костите и съкращаването на мускулите. Недостигът на магнезий може да се изрази в болезнени схващания на прасците през нощта (крампи). Достатъчният прием на магнезий е важен за естественото развитие на бременността.

# 2
  • Мнения: 22
Е,все пак не е излишно и приемането им.
Пия както фолиева киселина така и цинк, магнезий и калций.
То ако не помогнат те то няма да навредят !

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
Според мен не бива да се прекалява със синтетичните добавки. Едно разнообразно и балансирано хранене с качествени продукти е по-добрата идея. Но нека и другите кажат.
А най-добре говори с лекар за тези неща  Peace

# 4
  • Мнения: 22
Така е не бива да се разчита на химията. Пия ги тези добавки и поради други причини, но прочетох, че въздействали и за по-лесно зачеване. Имам идея да посетя лекар скоро и непременно ще говоря по този въпрос. Wink

Общи условия

Активация на акаунт