Перилни препарати и омекотители (прахове, таблети, гелове, капсули) - 13

  • 78 516
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 250
 Преди 2 дни във варненския Carrefour имаше останала една-единствена кутия Ariel Color & Style, и 3-4 сини.На практика въпросният Dixan ще ми стигне за 85 пранета на кутия, защото слагам доза 100 мл, за минимално замърсяване в твърда вода, а тези 63 пранета на кутията са сметнати за средно замърсяване и средно твърда вода, доза 135 мл.Аз пера само за себе си, предимно спортни екипи, в това число и шарени колоездачни дрехи, които няма да изпера с урината, наречена официален внос - нали така започнах да се интересувам, когато Rex от официалния внос, уж limited edition, ми захаби един екип на Skoda-Shimano  hahaha #Cussing out #2gunfire ooooh! И пускам 2 или 3 перални месечно.Честно казано, като видях как пере този Dixan, силно се съмнявам въпросният Аriel да го превъзхожда с каквото и да било.Може би Guess ще каже...

# 46
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Този Скип за универсално пране ли се използва:
Скрит текст:
Вчера си купих от Карфура същата бутилка за 8,50/22пранета/

# 47
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Преди 2 дни във варненския Carrefour имаше останала една-единствена кутия Ariel Color & Style, и 3-4 сини.На практика въпросният Dixan ще ми стигне за 85 пранета на кутия, защото слагам доза 100 мл, за минимално замърсяване в твърда вода, а тези 63 пранета на кутията са сметнати за средно замърсяване и средно твърда вода, доза 135 мл.Аз пера само за себе си, предимно спортни екипи, в това число и шарени колоездачни дрехи, които няма да изпера с урината, наречена официален внос - нали така започнах да се интересувам, когато Rex от официалния внос, уж limited edition, ми захаби един екип на Skoda-Shimano  hahaha #Cussing out #2gunfire ooooh! И пускам 2 или 3 перални месечно.Честно казано, като видях как пере този Dixan, силно се съмнявам въпросният Аriel да го превъзхожда с каквото и да било.Може би Guess ще каже...
В такъв случай ще имаш препарати за следващите 5 години поне, което наистина е извън срока на годност. Аз си мислех, че 100 пранета ще ме изкарат доста, но като сметнах реално това ми е половин година и реших да поръчам още една кутия и 4 омекотителя, за да имам за поне година сносни препарати за пране.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 856
Срамота, баце, това да не ти е английски, че да казваш ДиксЪн, марката е немска...Като сега прегледах старите отговори, видях, че този прах наистина е за бяло, и тук - таме се виждат сиви гранули...Едната опаковка все ще я продам.Дали е добра идея освен спално бельо и хавлии, да пера и светли дрехи с този прах ?

Според мен,без да съм корифей, ако не ги пускаш на повече от 40 градуса не би трябвало да има проблем. Peace

# 49
  • Мнения: 5 207
Защото Гес все пак има и друга работа освен да виси пред компютъра. Laughing

stedra, по начало гръцките прахове наистина са универсални. От почти всяка марка обаче има разновидност за бяло - Ariel Crystal White, Skip Klinex System и Dixan Ενεργή Στάχτη. Та този Диксан от Карфур е за бяло. Отпред на опаковката пише „Σύνθεση Ενεργής Στάχτης με λευκαντική δύναμη“, което означава „Формула „активна пепел“ с избелваща сила“.

Ariel Crystal White и Dixan Ενεργή Στάχτη (този от Карфур) вече са спрени от продажба, но пък пуснаха Ариел и Диксан за цветно. Skip Klinex System все още присъства на гръцкия пазар.

В миналата брошура в Карфур продаваха гръцки Диксан, в тази - Ариел. Следващата седмица очаквам Скип. Mr. Green

Последна редакция: вт, 21 май 2013, 00:29 от Guess Who

# 50
  • Варна
  • Мнения: 250
Чудесни сте! Макар бавно да напредвам, радвам се, че частично мога да се грижа за себе си - пране, чистене, готвене ( остана да се науча да си гладя ризите с апликации и шарки, с панталоните се оправям ).Не може все да висиш на гърба на някоя жена, я...Макар да няма как да се меря с една домакиня, когато стане дума за перилни препарати.
  Радвам се, че заядливите нападки свършиха, защото никой няма право да се държи така с хората, и аз никога не го правя, даже помислих от агресивния изказ на wdv, че е мъж.Ще се опитам да продам на някоя позната домакиня едната кутия Диксан, защото аз рядко пера светло пране.Относно гръцкия Ариел от Карфур, който утре е на прИмоция, малко се чудя - Color & Style е ясен, но, ако е свършил, кой да взема, за да мога да пера и цветно ( без черно и кафяво ) - зелен, или син ? За пръв път виждам син Ariel...На повечето пише, че изпира " брилянтно " бяло и цветно, но малко се плаша.Да видите само как обрах погледите - мъж да мъкне кутия прах, спрях в една пекарна да обядвам, и три жени ме подложиха на кръстосан разпит за праха  Joy hahaha bowuu

P.S  А дали са на едно ниво гръцки Диксан и Ариел, близки ли са като качество, или е въпрос на предпочитания ? За момент забравяме цената.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Здравейте, искам да попитам по-знаещите от мен - в нашата Рода има на промоция Персил за цветно - меки капсули 32бр. по 9,90лв. и от същия твърди таблетки в картонена кутия - също по 9,90лв.

Моля тези, които го познават да ми кажат изгодна ли е тази цена и кой да избера - меките капсули или твърдите таблети ?  newsm78

Персил съм използвала само течен гръцки вариант, преди доста време и останах доволна. Но тези незнам как изпират.

Доста време използвах гръцки Скип на таблети, води се универсален - за бяло и цветно, от едно магазинче за паралелен внос. За съжаление последната кутия, която купих праха беше с по-различно качество и отвратителен аромат.

В момента използвам Ариел от Борн, но искам да го сменя, защото аромата му е много силен и не си подхожда с омекотителите, които ползвам и харесвам.

# 52
  • Мнения: 7 057
Тази седмица в Кауфланд е намален Персил експерт - 13.99 за 60 пранета. Добра цена, а и качеството не  е лошо  Peace ползвала съм го и съм много доволна.

# 53
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Този Скип за универсално пране ли се използва:
Скрит текст:
Вчера си купих от Карфура същата бутилка за 8,50/22пранета/
Aз поне го ползвах за всичко, но повече наблегнах на спалното бельо. По принцип е универсален, но аз цветните дрехи винаги ги пера с прах за цветно, а белите и тип спално бельо (леко шарени) Mr. Green ги пера с такъв или подобен. Hug

# 54
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ivaaa ,благодаря   bouquet
Има лек и приятен аромат и ми допадна.Ще го употребя за детските дрехи  Wink

# 55
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Този специално с алоето е много приятен, да за детски е ок. Hug

# 56
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Здравейте, искам да попитам по-знаещите от мен - в нашата Рода има на промоция Персил за цветно - меки капсули 32бр. по 9,90лв. и от същия твърди таблетки в картонена кутия - също по 9,90лв.

Моля тези, които го познават да ми кажат изгодна ли е тази цена и кой да избера - меките капсули или твърдите таблети ?  newsm78

Персил съм използвала само течен гръцки вариант, преди доста време и останах доволна. Но тези незнам как изпират.

Доста време използвах гръцки Скип на таблети, води се универсален - за бяло и цветно, от едно магазинче за паралелен внос. За съжаление последната кутия, която купих праха беше с по-различно качество и отвратителен аромат.

В момента използвам Ариел от Борн, но искам да го сменя, защото аромата му е много силен и не си подхожда с омекотителите, които ползвам и харесвам.
За цената мисля, че е ок, идва около 30 ст на пране, което е супер. Обаче за какъв вид, не мога да дам мнение - не съм ползвала нито един от двата. По принцип харесвам гел-капсулите, но сега, като пробвах немски Персил на прах, не бих го заменила с друг, само да има кой да ми го носи Simple Smile. Идва ми на цена 35 ст. на пране.

# 57
  • Мнения: 24
аз съм голям фен на SKIP-a,но наистина последния път си вех таблетки,ужасен аромат,защо така,не знам.Едвам ги прекарах. Капсулите сините са перфектни.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 250
Тъкмо се връщам от варненския Carrefour.От любопитство отидох да погледна и не се изненадах, като от Информация ми казаха, че гръцкият Ariel е напълно изчерпан и няма да докарват скоро друг такъв.Имаше само 3 останали кутии гръцки ДиксАн ( ако беше ДиксЪн - щяха да го напишат DixOn ).

# 59
  • Мнения: 40
Аз скоро ползвах таблетки Персил. Лично на мен ми допадат повече от капсулите.

Общи условия

Активация на акаунт