Перилни препарати и омекотители (прахове, таблети, гелове, капсули) - 13

  • 78 514
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 207
Ами на вид и мирис е същият като стария, но според производителя новата формула е по-ефективна и започва да действа още при студена вода. Сигурно е така, щом казват.
Като цяло мога да кажа следното: не прави никаква пяна и се изплаква много добре, което е супер; не оставя върху прането никакъв аромат, което за мен е без значение. Но най-важното е, че пере много добре и поддържа бялото искрящо. Пример: правя хляб с хлебопекарна и го завивам в една бяла кърпа, която стои малко като вафлена. Същата тази кърпа някой я е изцапал с лютеница, не знам преди колко време - много стари петна, може би на седмици. Сложих я така, за проба, но този Персил изпра петната от лютеница без да съм ги третирала и без никаква следа. Simple Smile Доволна съм.

# 646
  • Мнения: 329
Гес, този нов Persil, не можах да разбера, официален внос ли е или... И да питам още нещо, понеже тези дни ми попадна омекотител Soupline - това френската версия на Softlan ли беше?

# 647
  • Мнения: 21 275
О,Гес,благодаря за информацията,точно такова ми трябва - за справяне с петна   bouquet

# 648
  • Мнения: 5 207
Гес, този нов Persil, не можах да разбера, официален внос ли е или... И да питам още нещо, понеже тези дни ми попадна омекотител Soupline - това френската версия на Softlan ли беше?
Да, официален внос е.
Суплин е версия на Софтлан.

# 649
  • Мнения: 3 191
Здравейте,вчера се сдобих с два броя от това за под 7 евро.:
Скрит текст:

След пране мирише божествено, дори и след пране в моята суперплакнеща пералня. Ще чакам да изсъхнат и ще кажа как е. Май се води универсален, а?

# 650
  • София
  • Мнения: 3 856
Имам нужда от помощта ви, момичета и момчета!
Досега винаги съм прала ленените дрехи в пералнята, докато едва на скоро се загледах в етикета на един панталон на мъжа ми, на който пише че не се пере във вода.Питах в химическото чистене и те казаха,че почистват лена с химикали, затова няма шанс да се събере плата или каквото и да било.А аз зная,че съм прала в пералнята доста ленени дрехи от 100% лен и не е имало проблем.
Та питането ми е в две части: първо, перете ли в пералнята дрехи от 100% лен и второ,ако отговора на първата част е да, използвате ли някакъв специален препарат за това?
Аз възнамерявам да употребя Корал за цветни дрехи, но все пак - приемам всякакви идеи и мнения   bouquet

# 651
  • Мнения: 5 207
Кой беше писал скоро за прахове за пране Heitmann?
Днес ги набарах в Билла. Ето в по-ясни снимки как изглеждат - за бяло и за цветно. Единият беше 5.99, другият - 4.99 лв. Имаше и течен за цветно. Предстои проба.

veka, имам доста (включително и стари) ленени дрехи. Много ги обичам и ги нося, защото държат хладно в жегите. Да, пера в пералнята дрехи от 100% лен и смеси лен и памук като следвам указанията на етикета на дрехата. Ползвам прах за пране - обикновен. Никога никакъв проблем. Ленът по принцип е доста издържлива материя що се отнася до пране - може и на 90° да се пере. Захабява се много лесно обаче, защото влакната му не са еластични, както тези на памука, и се мачка много и именно там, където се най-често се образуват гънките, се прокъсва. Трябва да се внимава за това, ако човек иска ленените му дрехи да издържат дълго.

Последна редакция: нд, 07 юли 2013, 22:33 от Guess Who

# 652
  • София
  • Мнения: 3 856
Guess Who, благодаря!  bouquet

Хайде и поредният може би идиотски въпрос: омекотител слагаш ли?

Единственото ми притеснение при прането е,че после ако съм ги пресушила трудно ги гладя,а в случая това е на мъжа ми панталон, който дори е с ръб newsm78

# 653
  • Мнения: 5 207
Виж сега, не ме гледай мен, аз съм гьотереджийка. Laughing Пера лена с всичко останало памучно - белите на 40° или 60°, цветните само на 30° и омекотител слагам. Много добра материя е. Това, което спазвам задължително, е, че ленените дрехи прострирам на последния ред и ги следя, така че да мога да ги прибера леко влажни. Иначе, както казваш, се пресушават и нямат гладене. Общо взето не им се претрисам много-много, но пък някои от дрешките излязоха много издръжливи. Имам ленени ризи, панталони, поли и рокли на по 20-30 години, които и сега са в перфектно състояние. И ми стават. Mr. Green bowuu
Много харесвам естествените материи, така свикнах и семейството - почти нямаме дрехи от изкуствени материи в гардероба си, но ленът ми е слабост. Обожавам как държи хладно лятото, издържливостта му и грубия му вид, та дори и това, че моментално се намачква като го сложиш върху себе си. Laughing

# 654
  • София
  • Мнения: 3 856
 Laughing  И аз имам ленени дрехи доста и да много харесвам,че държи хладно, но никога няма да свикна с това как се мачкат #Crazy

Guess Who, ще рискувам пък дано и този панталон на мъж ми не се промени след прането,че ще ми мрънка.

# 655
  • Мнения: 5 207
Не разбрах от първия ти постинг ти прала ли си ги досега. Ясно, че други ленени си прала, но тези панталони специално. Защото ако си ги прала и не са се променили, едва ли в бъдеще ще се случи. Ако не си го прала, по-добре не рискувай, за да не го свиеш. Щом пише да не се мокри на етикета, знам ли. На моите стари ленени дрехи на етикетите температурата за пране е 90° за белите и 60° за цветните, без майтап, а на този - да не се мокри. newsm78

А това, че се мачка, му е чарът. Няма какво да се прави, такова е влакното. Който иска да е изгладен - синтетика, а пък после - защо около пъпа съм обринат. Ами как няма да си обринат, като си спарен от найлоновата тениска?

Последна редакция: нд, 07 юли 2013, 23:33 от Guess Who

# 656
  • София
  • Мнения: 3 856
Панталонът е чисто нов, купен преди седмица.Трябваше да се скъси и аз казах на мъж ми,че първо ще го изпера и после ще го занесем за скъсяване.Обаче погледнах етикета и онемях, ето снимах го с телефона токущо http://veka.snimka.bg/hobby/preparati.695128.30942800 .
Затова питам, защото истината е,че за първи път на ленена дреха виждам такъв етикет.

# 657
  • Мнения: 5 207
Ами изпери го и може да няма нужда от скъсяване. Laughing

Ха, само химическо и гладене е разрешено. Честно, и аз виждам за първи път ленена дреха с такъв етикет. Я по-добре изчакай и някой друг да се включи по този въпрос преди да действаш.

Ти представяш ли си да ги даваш тези панталони непрекъснато на химическо? Те ще ти излязат златни. Предполагам, че мъжът ти няма да е много съгласен да ги носи по цял месец, за да се намалят разходите по прането им. Mr. Green

# 658
  • София
  • Мнения: 3 856
 Mr. Green  Не, то е ясно,че няма да ми излиза евтино с химическото, но пък ако стане нещо в пералнята - моя мъж ще ми мрънка още 5 години.Така 3 пъти му купувах едни скъпи вълнени пуловери и след пране ги правех от размер XL в размер 8-9 годишно дете  Joy  и до ден днешен ми го напомня  Embarassed

# 659
  • Мнения: 329
И аз много обичам лен. Имам едно бяло ленено яке - любимо ми е. И ленени панталони. Наистина, идеални са за лятото. Пера ги на 40 градуса с прах за бяло и омекотител, абсолютно нищо им няма.

Може ли някой да обясни показания Dixan power gel на снимката горе какво производство е?

Общи условия

Активация на акаунт