СТРАСТИ - градините в София кампания 2013/2014

  • 44 874
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 035
Всъщност аз дълбоко вярвам и знам, че персоналът, който работи в детските ясли и градини, не е там с единствената самоцел да тормози и изтезава децата ни. Да, черни овце има навсякъде, във всяка професия, но това не определя цялосното съсловие. И тези случаи са по-скоро изключение, от колкото практика. Така че мили майки, на които ви предстои пускането на ясла или на градина, да ви кажа, че нещата не са никак брутални, иначе читаво дете от яслата нямаше да излезне...Да, сигурно не са на курорт, но така или иначе не ще да ги малтретират целодневно.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 487
Днес ме потресе какво сподели мой приятел, чиято майка е възпитател в такова заведение, а именно: държали дребосъците в строг строеви ред, в задушна стая, на силно слънце, без шапки, и ако някое от тях има неблагоразумието да напусне мястото си, следват неистови крясъци, а детето грубо се поставя обратно на мястото му. Припомням, че говоря за яслена група.

Bubcheto15, права си, но точно в тази професия трябва да се намират черните овци. На мен няма да ми дреме ако някоя служителка в банката примерно се държи така, но ако с детето ми някой си позволи подобно нещо ,.,,,,Ако горното е вярно, а ако наистина източник е възпитателка в градината аз лично съм склонна да повярвам , това е потресаващо и трябва да се реагира. Не мога да си представя да знам, че 30тина бебета ( според мен докъм 2г.половина са си бебета) са подложени на това и да си трая....Дори причина за това не ми хрумва. Тук не става въпрос за ред в градината, спане, хранене, ядене, чорапи, загащване и т.н., а за психологически тормоз.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 035
ILlit, не само трябва да се намират, но трябва и да се премахват, в това съм абсолютно съгласна, но това няма как да се постигне с истории от типа на "Една жена на пазара казала..."

# 48
  • Мнения: 18 709
Офф, тия мнения за яслите и градските легедни покрай тях винаги са с много достоверен източник и накрая никога не се разбира къде, кой и т.н. Не знам как никой не се е сетил да пуска подобна информация преди голямото класиране, сигурна съм, че ще има много голям успех.

# 49
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 815
Офф, тия мнения за яслите и градските легедни покрай тях винаги са с много достоверен източник и накрая никога не се разбира къде, кой и т.н. Не знам как никой не се е сетил да пуска подобна информация преди голямото класиране, сигурна съм, че ще има много голям успех.

Не давайте идеи Mr. Green

# 50
  • Мнения: 713
Офф, тия мнения за яслите и градските легедни покрай тях винаги са с много достоверен източник и накрая никога не се разбира къде, кой и т.н. Не знам как никой не се е сетил да пуска подобна информация преди голямото класиране, сигурна съм, че ще има много голям успех.

Не давайте идеи Mr. Green
Има и такива случаи. Една позната чела някъде как били малтретирали и разболявали нарочно децата в държавните ясли и се отказа изобщо да кандидатства докато детето не започне да говори. Аз затова на непроверена информация не вярвам. Имам и познати, които могат да напразвят паралел с частна ясла и казват,че са много по-доволни от държавната и разликата е само в цената.
Ако наистина е вярно това твърдение трябва да се подаде сигнал. Аз лично, ако бях на мястото на тази възпитателка веднага бих науснала и бих подала сигнал. Немога да си представя да работя на място, където се държат така с малки дечица.    

# 51
  • Мнения: 1 266
Отварянето на прозорците при голи деца на гърнета през зимата е често срещано явление и се практикува с цел разболяване/намаляване на децата/, а от там и на работата.

Това не е легенда, а обичайна практика!!!!!!!!!

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Отварянето на прозорците при голи деца на гърнета през зимата е често срещано явление и се практикува с цел разболяване/намаляване на децата/, а от там и на работата.

Това не е легенда, а обичайна практика!!!!!!!!!

 #Crazy #2gunfire #Crazy #2gunfire #Crazy #2gunfire #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire

"Това не е легенда, а обичайна практика!!!!!!!!!" - кой, как, кога, по какъв начин е установил тази "обичайна практика". Има способи.

# 53
  • Мнения: 239
Извинете, че не писах по-рано, но сега успявам да стигна до компютъра. Ще попитам кое е детското заведение, в което работи родителят на моя познат. Доколкото си спомням е в "Надежда", но може и да бъркам. Ще се постарая утре да ви отговоря.
Дано това да се окаже само "градска легенда".

ПП: Вярвам, че има прилични държавни ясли и ужасни частни, както и обратното. И сигурно сте прави, че преекспонирам въпроса, толкова деца са "излезли" от държавни заведения, пък са си нормални хора! Или... не?

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Веда Словена,
това е абсурдно!
"Ще попитам кое е детското заведение, в което работи родителят на моя познат. Доколкото си спомням е в "Надежда", но може и да бъркам. Ще се постарая утре да ви отговоря.
Дано това да се окаже само "градска легенда"."

несериозно...несъстоятелно...недоказано... тва май са категории за моето отминало /за яслите/ поколение

# 55
  • Мнения: 239
Веда Словена,
това е абсурдно!
"Ще попитам кое е детското заведение, в което работи родителят на моя познат. Доколкото си спомням е в "Надежда", но може и да бъркам. Ще се постарая утре да ви отговоря.
Дано това да се окаже само "градска легенда"."

несериозно...несъстоятелно...недоказано... тва май са категории за моето отминало /за яслите/ поколение

Не съм сигурна, че те разбрах. Кое е абсурдно? Пак казвам, че не сигнализирам никъде, защото не съм свидетел на случилото се. Ще дам името на детското заведение, защото според съфорумки така родителите ще са по-бдителни.
А ти всъщност какво предлагаш? Да не разпространявам непроверени слухове? Да сигнализирам веднага при първото чуто за безобразия в някое ОДЗ? Или?
Използвам форума, за да споделя личните си страхове, свързани с държавните/частните ясли.

# 56
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Не се надявам да се разберем. Различни Човеци с необщи възприятия за ...правилно, редно, общоизвестно.
 
"Не съм сигурна, че те разбрах. Кое е абсурдно?"

# 57
  • Мнения: 239
Аууу, каква нетолерантност!

# 58
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Аууу, каква нетолерантност!
Направо! Нали?

# 59
  • Мнения: 239
 Grinning Определено имаш проблем. Разбиρам, че не намираш свои думи (или желание) да обясниш позицията си, та затова ме цитираш така настоятелно...

Моля останалите дами да ме извинят. Аз лично смятам да прекратя този нелеп "диалог". Ако някой иска името на ОДЗто, за което споменах, да пише на лични.

Общи условия

Активация на акаунт