Разходка в Амстердам, Холандия

  • 3 003
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 883
Здравейте

През Октомври възнамеряваме да посетим  Амстердам и бих искала да Ви помоля за пряки впечатления от по - интересните забележителности в и извън града
Ще останем 6 дни, 5 нощувки
На този етап хотел не ме интересува, искам да знам само за забележителностите, също и за местната кухня кухня, какво да пробваме  Wink
Имам вече няколко набелязани - Мадам Тюсо, завода на Хайникен, няколко музея, каналите
Ако имате и информация за цени още по - добре, за да се подреди бюджета предварително
Също ме интересува дали по това време на годината е студено? Никога не съм ходила в тази част на континента, и ми е интересно  Flutter

Не видях да има тема в подфорума, за това си позволих да направя нова.

Благодаря предварително на всеки споделил информация от 1ва ръка, ще ми бъде полезно  Peace

# 1
  • Мнения: 96
Ох, винаги съм се чудила какъв отговор бих могла да дам на този въпрос. Амстердам ми се струва толкова скучен откъм забележителности в сравнение с някои други европейски столици. Не ме разбирай погрешно, Амстердам е очарователен като атмосфера: улиците, мостовете, къщите, обаче нямаме никакви дворци например или някакви старинни разкопки, или големи църкви/катедрали.
Все пак бих ти препоръчала да отидеш да видиш червения квартал, това си е местна забележителност и чужденците винаги с интерес и без притеснения го посещават. Аз водя там винаги нашите гости, защото е интересно да се види как в съседство с прозорците на труженичките има магазинчета за  хранителни стоки, ресторантчета или къщи за живеене. Друго бих ти препоръчала да влезнеш в техния държавен музей "Rijksmuseum", който току що го пуснаха след голяма реставрация и където можеш да видиш известната картина на Рембранд "Нощна стража". Задължително се разходи с корабче по каналите. Разходката продължава 1 час и цената е около 10 евро. През цялото време има превод на 4 езика. В музея на Ван Гог аз и до ден днешен не съм влизала, така че не знам какво е вътре. За къщата на Ане Франк да ти кажа си имам особено мнение. От една нищо и никаква история, огромен музей направиха. Преди 15 години на това място нямаше почти нищо освен самата къща на момичето. Сега като минавам такъв огромен музей са направили- направо не мога да си представя какво са изложили в него. А и цялата история с Ане... Абе нямат си история хората и гледат от мухата слон да направят. И успяват, защото пред този музей има винаги опашки. Чудя се дали музеят в Петербург, в който е изложено дневничето на Лена, как са умирали близките и от глад  през Ленинградската обсада е толкова голям и се тълпят толкова хора пред него. Както и да е...
Но се разходи пеш в центъра на Амсердамл Атмосферата е неповторима. Обърни внимание не само на старите им къщи, които са строени килнати и привличат определено вниманието, но и на новото строителство около гарата. Всичките нови сгради, които ще видите там са построени последните няколко години на изкуствени острови. В това отношение холандците са много напред. Нямят земя и затова я извоюват от морето с прегради, диги и различни други технически съоражения, от който шапката да ти падне. Ако имате възможност да се разходите извън Амстердам, идете да видите дигите им на северно море. Не случайно ги смятат за едно от седемте технически чудеса на модерния свят.

Холандците по принцип имат много хубава и мека есен. Температурите са около 12-15 градуса по това време. Но задължително си вземете чадъри или дъждобрани, че доста често вали. Не като при нас в Бг силно и с гръмотевици, но така тихо и напоително си ръми доста често. Ако случите обаче слънце, от Холандия няма по-красива: всичко е зелено, чисто и подредено. Като на картинка! Само дето това синьо небе не го виждаме често  Grinning

Ами това е. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай!

Последна редакция: пн, 20 май 2013, 17:14 от julian22

# 2
  • София
  • Мнения: 216
Има тема за Амстердам, заповядай. Просто трябва малко повече да се потърси.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=531973.0

# 3
  • Мнения: 2 883

julian22 Силни благодарности за изчерпателния отговор, има страхотна и полезна информация   bouquet
Със сигурност ще се разходим и извън града, че 5 дни не са малко време  Wink

bibi_2 благодаря,написах в търсачката, но нищо не излезе, и се учудих защото Амстердам не е някой малък град безинтересен, сега ще прочета в темата със сигурност има с какво да си запълня времето

Благодаря за съдействието и се извинявам за новата тема, по разбираеми причини така се случиха нещата  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт