Страх ме е да не се повтори

  • 3 188
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте момичета! Миналата година февруари месец направих спонтанен аборт след чакане на 3 год. за да забременея. Лекарката каза,че съм била в 4 гс и нямало какво да се направи тогава за да се задържи плода,изписа ми дуфастон ,но аз вече си имах кафявото зацапване. Прокарвах имах страшни болки и последва кюртаж.
Сега отново съм бременна,но притеснението ми е ,че в началото уж ме боляха гърдите,сега спряха в 5 г.с ,нямам никакви симптоми за бременност освен тъпи болки в корема за което пия но шпа и отново дуфастон. Днес съм на лекар Моля се всичко да е наред,настроила съм се и за добро и за лошо. Ако някой може да ми даде съвет,нека го направи. Благодаря.

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458
Съвет? Да се успокоиш! И при двете си бременности никога нищо не ме е боляло, повърнах и двата пъти по веднъж. Това, че веднъж се е случило, не значи, че е закон и правило и занапред. Пази се, почивай и успешна бременност!  Peace

# 2
  • Мнения: 229
успехх мила и не се притеснявай  Hug

# 3
  • Мнения: 10 874
Успех и от мен, не се затормозявай с минали неща, гледай само напред и вярвай, че този път всичко ще е наред. Peace Лека бременност ти желая. Hug

# 4
  • Мнения: 129
За жалост абортите са толкова често явление, за което преди не съм и предполагала. На 10.01.2013 г. преживях миссед аборт в 12 г.с.. В момента пак съм бременна в 6 г.с. Ако щете ми вярвайте имам чувстово, че ще се побъркам. Вчера бях на гинеколог и той ми каза, че имам леко отлепяне на плода. Нямам нито кървене, нито зацапване! Ужас направо! Но поне имам малка светлинка в тунела, защото поне чухме сърчице. Днес пак ще ходя на лекар, но при друг, пък да видим и той какво ще каже.
Стискайте палци, момичета!!!
 newsm45   newsm45   newsm45

# 5
  • Мнения: 229
вярвай че всичко ще е наред и не се притеснявай ние сме с теб стискаме палци  Hug

# 6
  • Мнения: 10 874
Стискам палци, мила! Peace И силно се надявам всичко да е наред този път Praynig

# 7
  • Varna
  • Мнения: 115
Момичета, моят съвет е адски тривиален - мислете позитивно, бъдете СПОКОЙНИ (обратното си носи сериозни рискове - от хормоните на стреса може да си направите беля) и естествено - при всеки повод за притеснения - при док, да треперим вкъщи определено не върши работа, а само вреди. Аз направих аборт миналата година- 18 г.с., спряло сърчице на плода. Голям ужас беше - и физически, и психически. Когато забременях отново, умирах от страх седмици наред, постоянно сънувах кошмари как губя бебето отново...една нощ сънувах как го губя по 4 различни начина! Смятайте в какво психическо състояние съм била.... (да не говорим, че в началото на бременността изкарах вирус, което е много рисково и получих и кървене). И в един момент си казах - край, стига. Каква майка ще съм аз - някакво треперещо неадекватно същество, което има само черни мисли в главата ли? Не, мерси. Това бебче не заслужава да страда, да усеща притеснението ми, да не се привързвам към него ( защото в началото ме беше страх да ен загубя пак нещо толкова обичано!). Веднага се записах в една от отчетните теми за бременни ( в началото се бях зарекла, че няма да го правя), започнах да си представям какво ще бъде, как ще му се радвам, започнах да му говоря, успокоих се. Като ми кажат пола, ще му купя и нещичко - било играчка, дрешка, ей така за радост, да си го гледам и да му се радвам. Естествено, на никого не съм казала, но то започна да личи. Стигнах до един извод - зависимото то мен съм го направила (безброй изследвания и прегледи), другото е Божа работа. Има жени, преживели 4-5-6 аборта, и пак се борят да имат детенце, и успяват. Ако ние не вярваме, че ще си имаме живи и здрави дечица, никой няма да го направи вместо нас. Трябва да сме благодарни, че изобщо сме успели да забременеем, защото има жени, на които това им коства ужасно много време. И така, бъдете силни, вярвайте, че всичко е наред, бъдете благодарни, че сте успели пак да забременеете и си обичайте малкото човече! Simple Smile
п.п. Много менторско стана, ама държах да го напиша Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 00:56 от zarrry

# 8
  • Мнения: 129
Здравейте момичета! Миналата година февруари месец направих спонтанен аборт след чакане на 3 год. за да забременея. Лекарката каза,че съм била в 4 гс и нямало какво да се направи тогава за да се задържи плода,изписа ми дуфастон ,но аз вече си имах кафявото зацапване. Прокарвах имах страшни болки и последва кюртаж.
Сега отново съм бременна,но притеснението ми е ,че в началото уж ме боляха гърдите,сега спряха в 5 г.с ,нямам никакви симптоми за бременност освен тъпи болки в корема за което пия но шпа и отново дуфастон. Днес съм на лекар Моля се всичко да е наред,настроила съм се и за добро и за лошо. Ако някой може да ми даде съвет,нека го направи. Благодаря.

Какво става с теб? Притеснявам се!

# 9
  • Мнения: 2 826
Здравейте момичета! Миналата година февруари месец направих спонтанен аборт след чакане на 3 год. за да забременея. Лекарката каза,че съм била в 4 гс и нямало какво да се направи тогава за да се задържи плода,изписа ми дуфастон ,но аз вече си имах кафявото зацапване. Прокарвах имах страшни болки и последва кюртаж.
Сега отново съм бременна,но притеснението ми е ,че в началото уж ме боляха гърдите,сега спряха в 5 г.с ,нямам никакви симптоми за бременност освен тъпи болки в корема за което пия но шпа и отново дуфастон. Днес съм на лекар Моля се всичко да е наред,настроила съм се и за добро и за лошо. Ако някой може да ми даде съвет,нека го направи. Благодаря.

Какво става с теб? Притеснявам се!

При положение, че се пуска тема, иска се съвет е нормално да се получи и обратна информация от авторката, а нея за съжаление я няма... Дано всичко е наред  Praynig

# 10
  • Мнения: 384
Ох..и аз съм от тези които го преживяха това..огромен стрес е наистина, не съм си и помисляла че може да ми се случи, днес си взех и хистологията, обаче нищо не и разбирам, някой знае ли какво може да значи : обилно (и) хориални или хориолни въси (не мога да го разчета, много криво е написано... и ако знаете какво значи, има ли нешо притеснително...не знаех къде другаде да попитам затова пиша тук..извинявам се ако не е на място..

# 11
  • Мнения: 7
Извинявайте,че не съм отговаряла скоро. Добре съм лежа пия дуфастон ,но шпа при болки (ако имам )и фолиева. На 17.06 съм на преглед. Гледам да мисля позитивно колкото мога и да не се шашкам.Два дена бях с повръщане,а да не говорим,че гаденето ми е всекидневно. Нищо не ми се яде,нямам апетит. Благодарна съм на Господ както е писало едно момиче по горе,че съм бременна за втори път и се моля всичко да мине благополучно. За болките имам леки болки ,не са силни и непонмосими . Сега съм в 8гс.
Ще пиша момичета,благодаря ви за коментарите вдъхнахте ми надежда Heart Eyes.

# 12
  • Мнения: 129
Извинявайте,че не съм отговаряла скоро. Добре съм лежа пия дуфастон ,но шпа при болки (ако имам )и фолиева. На 17.06 съм на преглед. Гледам да мисля позитивно колкото мога и да не се шашкам.Два дена бях с повръщане,а да не говорим,че гаденето ми е всекидневно. Нищо не ми се яде,нямам апетит. Благодарна съм на Господ както е писало едно момиче по горе,че съм бременна за втори път и се моля всичко да мине благополучно. За болките имам леки болки ,не са силни и непонмосими . Сега съм в 8гс.
Ще пиша момичета,благодаря ви за коментарите вдъхнахте ми надежда Heart Eyes.

Еййй, браво бе, много се радвам за теб. Заповядай в темичката за Януарските бебоци!

# 13
  • Мнения: 2 826
Извинявайте,че не съм отговаряла скоро. Добре съм лежа пия дуфастон ,но шпа при болки (ако имам )и фолиева. На 17.06 съм на преглед. Гледам да мисля позитивно колкото мога и да не се шашкам.Два дена бях с повръщане,а да не говорим,че гаденето ми е всекидневно. Нищо не ми се яде,нямам апетит. Благодарна съм на Господ както е писало едно момиче по горе,че съм бременна за втори път и се моля всичко да мине благополучно. За болките имам леки болки ,не са силни и непонмосими . Сега съм в 8гс.
Ще пиша момичета,благодаря ви за коментарите вдъхнахте ми надежда Heart Eyes.

Радвам се, че всичко е наред и само положителни мисли оттук нататък  Hug Успех до края!

# 14
  • Мнения: 3
 За бъдещата мама, която се притеснява-прилагам линка с историята на моята бременност - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=723134.0

Общи условия

Активация на акаунт