Ревността - доказателство за обич или чист егоизъм?

  • 18 203
  • 246
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 768
Имаше един стар български филм по темата. В село един идва на гости на стар познат, но заварва жена му сама в къщата, а онзи по мадами в града, уж командировка. Сигурно го помните, дето биволицата изяде ризата на човека. И бяха едни драми, едни ревности. Селска чест и чувство за собственост. Как ли пък да ме радва такава идилия или да се чувствам обичана...

# 46
  • Мнения: 135

sote - дойдохме си на думата - просто не искате да ви се мрънка Simple Smile))))))))) хахаха дали е от ревност или от досада и ограниченост няма значение, важното е жената да е пич:))))

Точно така.. жената требе да е пич!!!  Laughing
Дори и жените най после стигнаха до извода че изневярата е полезна за брака.  Mr. Green

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1087816

Какво да кажа повече, веднъж се живее.. защо пък трябва се срамувам че съм отказал.. пък и от сън спомени няма...  Mr. Green както няма полза и от ревността!!!  Peace

Summer Smile.. времената се промениха, нравите обаче май не са...
Помня и онзи филм с Петър Слабаков.. дето прости на бабата чак на смъртният и одър... изгубила си обицата на младини, но той така и не могъл да и повярва.. все си мислел че подарила обецата на друг мъж.... накрая докато си чистеше кладенеца, случайно взе че намери загубената от години обеца... само че животът вече си беше отминал в недоверие и болка.
Какъв е смисъла да се вкарваме в разни филми... а бе я си спете спокойно и не се терзайте излишно!!!!  Laughing

# 47
  • Мнения: 768
Нравите трудно се променят, така е. Ама такива закостенялости да са повод за радост... Rolling Eyes , както авторката на темата се опитва да ни убеди...

# 48
  • Мнения: 755
Като ви чета закостнелите сте вие. Laughing Помните/ и аз ги помня, но невиждам никаква връзка/ разни пародийни филми и мислите, че всеки втори е герой от него/образно казано/ щом не мисли като вас по отношение на чувството  ревност. Личният опит драги мои не е мерило за всеки, а само за вас. А, вашият опит е субективен породен от определени обстоятелства, а не от нравите на един народ.Wink

п.п. с най-добри чувства Peace

# 49
  • Мнения: 768
Че аз като си казвам мнението, да не би да го налагам на някого. Който е щастлив, че го ревнуват, нека си е щастлив. Някои и с фередже се чувстват добре. Тяхна си работа.
Пародии викаш... Все едно няма точно такива случаи и хора.

# 50
  • Мнения: 29 849
Какъв е смисълът да ревнуваш? Ако партньорът е решил да направи нещо, ще го направи независимо от всичко. Като ревнуваш освен да си докараш главоболие и безсъние, друго няма да се случи...
А какво доказателство за обич е ревността?!?.....за мен е по-скоро недоверие в себе си и другия. Води до отдалечаване и намразване дори в някои ситуации...

ПП: А някои ситуации от гореспоменатите не са ревност, а просто мрънкане....например, че си пил бира с приятели, а не си поправил през това време чешмата в банята  Laughing  Не го бъркайте с ревност. Понякога жените искаме нещата да се случват без да сме ви напомнили по 100 пъти в рамките на 2 месеца  Laughing

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 16:56 от Natali_

# 51
  • Мнения: 43

Конякога жените искаме нещата да се случват без да сме ви напомнили по 100 пъти в рамките на 2 месеца  Laughing

aaa не не, няма сега да ми използвате темата за апел към мъжете да се поразмърдат  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
 а да се върна към темата - съгласна съм че ако накй ще си изневерява, ще си го направи пък ако ще и ФБР да му лепнеш на гъза:))) По-скоро говоря за лекото подразване като някой ти закача човека - дали му го казваш и той дали се поласкава....но вие вече ме отрязахте, така че ясно - никакви такива:)))

# 52
  • Мнения: 755
Че аз като си казвам мнението, да не би да го налагам на някого. Който е щастлив, че го ревнуват, нека си е щастлив. Някои и с фередже се чувстват добре. Тяхна си работа.
Пародии викаш... Все едно няма точно такива случаи и хора.

Има и различни националности даже, знаеш и религозни даже... закостеняло е да се мисли, че ако не отричаме тотално нещо, значи сме на другият краен полюс. Никой на никого нищо не налага/а и не затова сме в темата/, нали си дискутираме или нещо съм грешка?! Laughing

п.п. Натали, така е душко, но мъжете някак предпочитат кефа пред задълженията/то кой ли би избягал от кефа/, не че са безотговорни, но нали знаеш..."има време и на това ще му дойде реда..." и така... Joy

# 53
  • Мнения: 273
За мен ревността е чувство за несигурност,страх и най-вече всичко е в човешкото съзнание.

# 54
  • Мнения: 43
Diva - не знам за ревността, но снимката ти е жестока:))))

# 55
  • Мнения: 341
Човек не е ревнив,когато обича,а когато иска да бъде обичан.

# 56
  • Мнения: 273
Diva - не знам за ревността, но снимката ти е жестока:))))

 bowuu Hug

# 57
  • Мнения: 55
За мен ревността е чувство, което обсебва и е по- силно от мен и не мога да го контролирам.

# 58
  • Мнения: 43
За мен ревността е чувство, което обсебва и е по- силно от мен и не мога да го контролирам.

сега ще имам едни куп въпроси нали знаеш:))) първо - кеф ли ти е теб да те ревнуват? Второ - смяташ ли че твойта ревност е от силна обич или просто от чувство за собственост върху някой без задължително да го обичаш?

# 59
  • Мнения: 29 849
Аз също искам да питам ревнуващия: Дават ли ти поводи за ревност? Какво я поражда?

Според мен ревнуващите влизат сами в някакви филми и се самонавиват, подклаждайки ревността си...

Общи условия

Активация на акаунт