Колики - Био Гая, Колийф, Еспумизан...

  • 54 845
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 484
Love_85  дано да има ефект и при вас , след като имаш възможност и да ти го изпратят. имай впредвид , че и той е на симетиконова основа. за разлика от инфакола ни помага . Давам и Био гая всяка вечер .

# 46
  • Мнения: 200
Ние даваме Колийф нали ти казвам, но за 5 дни свършват а струват 30 лева... направо ужас ...

# 47
  • Мнения: 23
kanye, на нас могат да ни донесът от Германия Лефакс! Към момента даваме Колийф, но излиза невероятно скъпо ..... Връщам се точно от педиатърката, питах я мога ли да и сменя капките, че могат да ми донесът от Германия Лефакса и така нататак, но тя каза, че не ги била чувала и неможела да ми ги препоръча. Вие от България ли си ги взехте, и каква е дозиравката при тях? Благодаря ти предварително Simple Smile

 на мен една приятелка ми ги изпрати от Германия. Цената им е 30 лв и 5 лв ми излезна доставката , но шишенцето е голямо 100 мл , с помпичка е. За дозировката това , което аз си преведох от листовката , пише , че на кърмачета се дава 1-2 впръсквания ,  3-5 пъти дневно.  Аз й пръскам 1 път, само  в късното следобедно хранене впръсквам 2 пъти и давам само през деня . През нощта не сме имали проблем с коликите и затова не й давам нищо. Мисля , че с това шишенце ще изкараме поне месец , на мен ми се видя огромно  спрямо инфакола. Не посмях да поръчам 2 , т.к незнаех дали ще има ефект

Сподели ако е удобно,когато изхарчите шишенцето.Искам да видя за колко време се харчи,за да преценя колко шишенца да си взема.

# 48
  • София
  • Мнения: 484
До момента за около 10 дни 1/3 от опаковката е свършила. Сега имам и по- продължителни наблюдения- доста намаля болката и дискомфорта за бебока , но има моменти когато пак проплаква , определено обаче не е както преди. Според мен вземи си 2 опаковки, все пак не знаеш колко време ще продължът коликите . така като го гледам ако впръскваш 3-5 пъти на ден , както правя аз , ще стигне за около 25-30 дни

# 49
  • Мнения: 200
moni1213, аз съм си поръчала 2 флакончета с надеждата 1 да ми стига за месец..... както е писала и kanye. Но ще пиша отново щом имам и аз по- точни наблюдения Simple Smile

# 50
  • Мнения: X
На нас ни помогна колийф и био гая. Давали сме еспумизан самов най критичните ситуации

# 51
  • Мнения: 155
И на нас ни донесоха Лефакс от Германия,но нямаше никакъв ефект.Затова сме на колийф (вече 4 опаковки сме израходили)-има ефект.Като аз не давам на всяко хранене,защото зазпича Александра и едно шишенце ми стига за 10-15 дни.Дано обаче да спрат вече тези колики,че ми се плачи заедно с нея.

# 52
  • Мнения: X
Колиф и ние давахме през хранене,не на всякои помагаше

# 53
  • Мнения: 1 668
Нищо не помагаше - Колийф, инфакол, Еспумизан - всичко водеше до запек и болки...Помогна ни само носенето, гушкането и топленето на коремчето.

# 54
  • Мнения: 476
Ние в крайна сметка давахме колийф и понякога еспумизан. Очертаваше се колийфа да го даваме доста време, тъй като се съмняваха за лактозна нетолерантност. Аз го намерих колийфа в една аптека в София, доста по-евтино, за около 24 лв опаковката, ама понеже нямах възможно да ходя постоянно до там последния път взех направо 4 опаковки, а докорката взе, че каза дайте сега да го спрем, за да видим каква ще е реакцията на бебето, дали има нужда вече от колийф. За наша радост всичко беше ОК - явно тежкия приод беше отминал и без колийф детето наред. Може и да се е чувствал вече добре, защото тъкмо навърши 3 месеца и сигурно просто си му е дошло времето.

Сега имам 4 опаковки колийф, абсолютно неотваряни, така че ако някоя мама ползва колийф и проявава интерес, ще и ги продам на цена под покупната.

# 55
  • Мнения: X
Забравих да допълня, че в ме е спасявалои продължително държене на гърда. Причината е, че кърмата, която тръгва първо има съставки, които целят да утолят жаждата на детето и ферменират по бързо в червата.
Но това за майки, които имат възможност да кърмят и имат някой да им помага, защото изисква много време

# 56
  • Мнения: 142
Искам и аз да споделя,моя син е на 23 дни и го мъчат страшни колики пиехме инфакол помагаше но само през деня вечер от 6 до 12 е рев , през нощта спи но се пробужда проплаква и от 7 сутринта пак е рев.Днес ходих при педиатъра му и ни прати на детски доктор предписа му чай за коликите на хип и биогая, Дано помогне сега биогаята че е неописуем рев, а дали е вярно че действието се натрупва и след няколко дни ще си покаже ? А и друго искам да попитам като ги купих не ми казаха  да ги сложа в хладилника и стояха 4 часа на стайна температура дали няма да навредят на бебечо ?

# 57
  • Мнения: 410
Давам само Инфакол, като в началото когато имаше много силни колики му давах преди всяко хранене, сега му намаляха и давам само когато има нужда

# 58
  • София
  • Мнения: 484
Искам и аз да споделя,моя син е на 23 дни и го мъчат страшни колики пиехме инфакол помагаше но само през деня вечер от 6 до 12 е рев , през нощта спи но се пробужда проплаква и от 7 сутринта пак е рев.Днес ходих при педиатъра му и ни прати на детски доктор предписа му чай за коликите на хип и биогая, Дано помогне сега биогаята че е неописуем рев, а дали е вярно че действието се натрупва и след няколко дни ще си покаже ? А и друго искам да попитам като ги купих не ми казаха  да ги сложа в хладилника и стояха 4 часа на стайна температура дали няма да навредят на бебечо ?

 newsm78 мисля ,че вече не е годен за използване след като е стоял 4 дни извън хладилник. или по-скоро активните съставки( пробиотиците)  не действат.  За ефекта -наистина се проявява след няколко дни, но не очаквай да има ефект срещу коликите. Той е по скоро за нормализиране на функцията на хр. система. Дъщеря ми иначе и досега го приема

# 59
  • Мнения: X
Биогаята и чая ни помогнаха, но ефекта е с натрупване

Общи условия

Активация на акаунт