Ще имам близнаци! Тема с продължение 29

  • 31 956
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 165
Херцогиня фон Дж-то дано юнския бебевалеж почне след 10.06 поне ,че да се порадваме на бебоците.
Канари стискам палци у дома да сте по спокойни.Има ли кой да ти помага и да е при теб първите дни.Дано всичко да е наред и спокойствието вкъщи да промени нещата.
glezotiika_1 и аз си мисля,че просто не са ги измерили правилно.Ще пораснат бебешорите има време ,а и така не са ви хич лоши мерките.
Sky Dreamer  защо да не  склонен да чака доктора.Мен доста късна дата ми определиха за да са максимално големи бебешорите.Аз не мисля ,че ще я дочакам ,но ми харесва ,че не са склонни да ги вадят бързо бързо.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 714
ГВН,мерси. Имам-свеки цяла седмица и майка ми при нжда.но то както казах си е моя работа-аз тр да си оправям децата и да си се цедя и да си ги храня на 2часа. Няма тях да ги вдигам нощем да ми ги подават или да правят АМ...затова някак ми е притеснено...
Дано си иЗчакат всички датата-май жяхме коментирали,че е най-добре,при нас секциото първо беше 29.05,съвсем добре при термин 11.06. После с разкритието и намаляването на водите го дръпнахме и накрая те сами си решиха  Grinning

# 62
  • Мнения: 18

Една жена еднояйчни ли са?
Не, двуяйчни. Даже по предположение на докторката са момиче и момче.

# 63
  • Мнения: 7 803
тогава няма място за притеснение

# 64
  • Мнения: 20
здравейте, момичета!


да се наредя и аз с тревогите!


пак не мога да овладея кърменето- нещо ми убягва, много се потискам!
Кърма ще има, коластрата ди тече, децата обаче реват от глад и докато не изцокат на готово бибероните, няма почивка!
Малчо поради тегло под 2500 и много ниска кръвна захар го подлагаха на дохранване, но и момиченцето ми, което си е ок и като сукане и като килограмчета- също е ненаситна и се успокоява едва след добавка:(
Като са на гърда, са супер спокойни, но и унили и бързо се измарят- днес като ги закачих на дойната станция от 12, в 4следобед не издържах и на болката в зърната и в гърба и поисках добавка за двете:(
Какво да правя докато слезе млякото?
Няма ли да свикнат дотогава на лесното?
ужасява ме споменът от случая на сина ми- хранене през 1ч1/2 до 7месец... можех да го кърмя, правейки всичко останало...сега не си го представям-все пак са две!


моля помогнете!!!!

# 65
  • Мнения: 264
Честито на всиччки мами:) Да са виживи и здрави бебенцата:)))  Hug Hug Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 12 270
bebe_may пиши ми на скайп или ми звънна, за да поговорим по-удобно и да не обсъждаме тук, тъй като ми трябва още малко информация.
Това че бебетата стоят с часове на гърда, не означава задължително че получават мляко. Кой ден след раждането си в момента? Принципно първите дни е нормално да искат и да сучат много начесто, като след слизането на кърмата, интервалите стават по-големи стига да сучат ефективно и да получават повечко кърма на едно хранене.

# 67
  • Мнения: 20
благодаря много, Аила-може ли да ми дадеш само скайп контакт-тук или на съобщения?
днес са два дни от раждането-22.05 по обед.

# 68
  • Мнения: 765
Бебе Май, върна ме към спомените от първото бебе  Rolling Eyes. Сучеше на 40 минути в началото (т.е. през първите може би 2-3 седмици)  Confused. Даже акушерката, която ме следеше (в Германия идва акушерка вкъщи, след изписването), ме прати в болницата да се види колко мляко имам, с някакви такива млекодобивни помпи, на които ме закачиха. Всичко си беше наред като количества. Сега си мисля, че синът ми и до днес си е такъв (да не говорим ,че и баща му!) - няма търпение да яде, щом усети първите сигнали на ситост, бяга от масата. След половин час пак е гладен, просто защото не се е наял  #Cussing out.
Но ако Айла знае как да се справяме с такива, може и тук да го каже, защото както каза Бебе Май, не ми се повтаря същата история, че и с две бебета!

# 69
  • София
  • Мнения: 12 270
bebe_may в подписа ми има скайп и телефон  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 151
GVN, аз съм със скъсена шийка, намалени води и влошен кръвоток на едното бебе, а днес на тоновете и контракции ми хванаха, че два пъти ходих. Дори втория път и за разкритие ме гледаха - много е болезнено - досега нямах, дано с прегледа не са ми предизвикали.... Та лекарят в понеделник ще гледа подробно дали да чака другата седмица. Аз вече тотално се обърках - в Токуда всеки лекар различно ми казва - дежурната вечерта каза, че и водите и кръвотока били в норма, но тоновете от сутринта не й харесаха, а на тази сутринта й харесаха тоновете, но реши че ще раждам заради контракциите... Накрая ще им се нервирам и ще си се върна в Щерев при моята лекарка - на нея поне й вярвам, а и след 36 седмица там са ок.

kanari, bebe_may, стискам палци да се справите с кърменето и скоро всичко да си влезе в ритъм.  Hug
Kanari кое бебче не иска да суче - по-малкото ли? Ако е то може би просто още няма сили за това  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 1 714
По-малкото суче...голямата се глези-днс нямам сили особено нощем да я мъча...утре се надявам да имам. И при мен малката суче на около 2ч30м по 40-45 мин...така така им се разминават часовете че ще си кукувам будна винаги. А тр да я слагам че едната ми гърда е на буца.стискам стискам-падат капки...ад е...другата днес вися на силиконовото зърно уж малко смукна ама...повече вися

Айла,да знаеш че за неделя остава,ще ти се обадя да се доуточним ...

# 72
  • Мнения: 18
тогава няма място за притеснение
И аз така мислех, но докторите друго казват.

# 73
  • Мнения: 765
Една жена, какво имате предвид с обратен кръвоток в случая? На сърцето или на пъпната връв?
Всъщност щом ще ви правят ехокардиография, значи става дума за сърцето.
Това е един от белезите, по които смятат риска за Даун, обратният кръвоток означава повишен риск по един от показателите (от общо 5-6). Длъжни са да го проследят, но ако всичко друго е наред, по-скоро не бързайте да се тревожите Wink.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета влизам да ви почерпя по случай рожденния си ден днес -


Не бях влизала много отдавна в темата, но днес намерих малко време и какво да видя - страхотни новини, много обебили се - да сте живи и здрави всички, много радости емоции и прекрасни мигове на всички мамички. Много здрави нерви при отглеждането на малките човечета и успешно кърмене.
На всички други, които като мен все още си очакват радостните събития - лека и безпроблемна бременност и възможно най-близко до термин излизане от коремчетата на бебочковците.

Иначе аз вече съм в 22 седмица, човечетата си нарастват качествено - предната седмица на прегледа доки ме зарадва, че ще са момиченце и момченце. Но аз си имам едно на ум, че в началото беше много сигурен, че ще са две момиченца. Децата ми иначе са много радостни, че всеки щял да има с кого да си играе  Simple Smile
Ох, нещо имах да питам, но с тези хубави емоции в темата се отплеснах и забравих какво беше  Wink

Общи условия

Активация на акаунт