Ще имам близнаци! Тема с продължение 29

  • 31 984
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 151
didnik, честит рожден ден   bouquet
Лека и безпроблемна бременност и 2 здрави бебчета възможно най-близо до термин  newsm04

# 76
  • Мнения: 165
Sky Dreamer надявам се всичко при вас да е добре и ти пожелавам едни бебета с добро тегло и без да се налага да седите в кувьози.

# 77
  • Мнения: 109
didnik, newsm59 и лека бременост до края с две здрави бебчета  Hug

# 78
  • Мнения: 765
Дидник, честито!

Какви деца, казваш? Simple Smile Май нямаш лентички, или не ги виждам.

# 79
  • Мнения: 151
Sky Dreamer надявам се всичко при вас да е добре и ти пожелавам едни бебета с добро тегло и без да се налага да седите в кувьози.
GVN, благодаря ти, пожелавам същото на теб и на всички тук Hug

# 80
  • Мнения: 89
didnik  bdbaloni
Много здраве , щастие и късмет ти желая .
И безпроблемна бременност докрая   bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 1 714
Дидник,честит ден ден...явно и ти си с пълна къща... Аз наистина се прекланям пред вас,момичета,как сте успяли.сега разбирам че никак не е лесно и ако сам не си минал по пътя не можеш да виниш другите (чудела съм се преди на някои майки защо това или онова). Ние още се нагаждаме,даже изобщо не лога да кажа че сме започнали.днес цял ден реваха в хор.цял ден буквално.на обяд вдигнах температура и ми беше мн лошо-но децата си искат своето-почивка няма.

# 82
  • Мнения: 765
Канари, златна си  Heart Eyes Laughing.
Имало е и добри бебета, но за мен първата годинка беше кошмар, и двата пъти! Разбира се, това идва в пакет с такава любов, че не можеш да устоиш, но особено с баткото... имало е моменти, в които съм си мислила, че винаги ще е така  Crazy.
И после, постепенно, даже не разбираш кога, всичко минава, минава, избледнява, връща се към нормалното и само си гледаш стари снимки и си мислиш колко си била хубава и млада, и колко са били пухкави тези бебета, които междувременно са станали малки деца и са открили по-изтънчени методи да те нервират... и да те обичат!

# 83
  • Мнения: 7 803
didnik, честит рожден ден   bouquet

Kanari, споко ще се оправи всичко, време трябва. скоро ще усетиш и добрите страни на близнаците  Wink

# 84
  • Мнения: 3 638
Дидник,честит ден ден...явно и ти си с пълна къща... Аз наистина се прекланям пред вас,момичета,как сте успяли.сега разбирам че никак не е лесно и ако сам не си минал по пътя не можеш да виниш другите (чудела съм се преди на някои майки защо това или онова). Ние още се нагаждаме,даже изобщо не лога да кажа че сме започнали.днес цял ден реваха в хор.цял ден буквално.на обяд вдигнах температура и ми беше мн лошо-но децата си искат своето-почивка няма.

Kanari , в началото всички сме се чувствали така, къде безпомощни, къде уморени, къде щастливи... Hug Понеже спомена, че имаш помощници, просто остави всичко останало на тях, а ти се занимавай само с бебетата. Вземи ги при теб на леглото, гушкайте се, кърмете се, таткото също да се включва с "кенгурова грижа" вкъщи, когато е на линия.  Heart Eyes Бебенцата обикновено се успокояват когато са на топличко върху гърдите и чуват ритъма на сърцето, това им напомня за времето в утробата, където са били само допреди няколко дни. А и ти ще си почиваш, ненапразно в много култури по света майката в първите седмици след раждането е само обгрижвана и глезена от всички. Ти си важна колкото бебетата, когато си спокойна, има голяма вероятност и те да са спокойни. А и близостта с теб засилва сукателния рефлекс и може и това да помогне на бебенцата при кърменето.
Един пример, който може дори да прозвучи странно, но тук всеки ден имам възможност да наблюдавам котката на една съседка, която току-що роди 4 котенца. За първи път виждам толкова мънички.  Simple Smile Тя по цял ден лежи блажено с мъничетата, гушка ги и си ги кърми. Отдала се е на пълна почивка с бебетата, това е нейния инстинкт и той всъщност е май най-правилния и за нас. Няма часовник, няма домакинска работа, няма "неотложни задачи"...
Всичко ще си дойде на мястото, с всеки изминал ден и ти и бебенцата се опознавате все повече  Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 1 714
Благодаря:) знам че е така-само втори ден сме заедно,ама аз нали искам всичко веднага да се нареди.трябва да съм по-търпелива.
А За котката-израждала съм моята и мн  наблюдавах инстинктите и.  Котките първите 24-48 часа не пият и не ядат вода-стоят само при бебенцата.и после се отделят трудно,много набързо колкото да хапнат леко Simple Smile

# 86
  • Варна
  • Мнения: 939
Много благодаря на всички ви за пожеланията - да ви се връщат и на вас мили момичета  Hug

Тралала нямам лентички, но определено си имам две деца - момиченце на почти 9 и момченце на 5 години, и на есен живот и здраве ще се сдобия с още две таласъмчета  Grinning

Канари благодаря ти мила  Hug Спокойно ще се нагодите скоро време, няма как иначе - само гледай да си спокойна най-вече и се наслаждавай пълноценно на всички мигове прекарани с твоите принцески . В крайна сметка никой не се е родил научен, а и майчинския инстинкт няма как да ти изневери, а и както виждам момичетата тук са супер отзивчиви и винаги ще има кой да ти даде съвет като се наложи.

# 87
# 88
  • Мнения: 86
didnik, с малко закъснение, но от сърце - честит рожден ден! Бъди здрава и много щастлива   bouquet

fata, много ми хареса примера с котката. Едва ли има нещо по-правилно и естествено от това да се следват инстинктите и природата... Така си мисля, все още не знам как е в действителност Grinning

# 89
  • Мнения: 765
Аз това с котката за съжаление по друг начин го виждам  Grinning.
На село при баба ми имаше котка, която се окотваше всяко лято и още оттогава си спомням - значи силно впечатление ми е направило - колко изтощена изглеждаше котката, особено на фона на тези пухкави писукащи нещица; и как в един момент й писва, и става и тръгва нанякъде, докато сучат, защото видимо й пречат, натискат се да сучат.
Пък и си няма котарак да й носи за ядене, нито свекърва-котка  Rolling Eyes.
Сложен е животът на мама-котка, мисля аз.

Аз пък пратих моите котета във ваканция при баба и дядо, сега майка ми е добила този характерен изтощен вид, а аз спя щастливо, нощем И денем.

А вчера - да ви се похваля - ходих до работа с колело, което са по около 11 км на отиване и връщане. Много разтоварващо  Heart Eyes, само трябва да си проуча по-добре маршрута, за да не се забивам по разни стълби и пътеки  Blush.

Общи условия

Активация на акаунт