22-ро СОУ

  • 103 567
  • 492
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 134
Обяд в стола-на нейното дете,не му харесва,а той е почти всеяден и това ме притеснява.

Привет,
имам брат в първи клас, който също не е доволен от храната, която се предлага в стола. Детето си казва, че не готвят вкусно и не яде там често. Разглеждаме менюто, което предлагат и така си избираме купон за съответния ден. Laughing Ако не яде в стола му правя сутрин сандвич или му слагам по един/два кроасана в чантата. Освен това в училището имат бюфет, който не  е скъп и в него продават закуски. Столът за хранене има един плюс- ако не сте използвали купона за съответния ден, може да се използва за друг ден. Peace
По повод преден коментар за униформата. Може да се избере елемент от униформата! Вие си преценявате дали детето ще бъде с пуловерчето от униформата + различна блузка + различен панталон или панталончето от униформата + различна блузка. Само на важни дати трябва да бъдат с пълна униформа.

Последна редакция: пн, 16 мар 2015, 10:42 от liakusi

# 121
  • София
  • Мнения: 816
Благодаря ти мила Hug
Можеш ли да кажеш нещо за обучението и следобедните занимания?Ще ти бъдем благодарни  bouquet
И за плувния басейн Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 мар 2015, 13:58 от Сън в лятна нощ

# 122
  • Мнения: 4 204
Обяд в стола-на нейното дете,не му харесва,а той е почти всеяден и това ме притеснява.

Привет,
Столът за хранене има един плюс- ако не сте използвали купона за съответния ден, може да се използва за друг ден. Peace

Това не е вярно. Купоните са по дати. По изключение за брат ти може да са му дали храна в друг ден, все пак е 1 клас детето и да не седи гладно.. не знаем как се е развила ситуацията, но категорично няма такова правило.
По продадените купони хората си правят сметка колко да сготвят.
Някой по- горе питаше дали има опашки с тетрадки за записването- няма такова нещо. Не е необходимо дори да ходите първия ден рано- рано. Организацията е добра, бързо се минава, на втория ден няма опашка дори.

# 123
  • Мнения: 134
Обяд в стола-на нейното дете,не му харесва,а той е почти всеяден и това ме притеснява.

Привет,
Столът за хранене има един плюс- ако не сте използвали купона за съответния ден, може да се използва за друг ден. Peace

Това не е вярно. Купоните са по дати. По изключение за брат ти може да са му дали храна в друг ден, все пак е 1 клас детето и да не седи гладно.. не знаем как се е развила ситуацията, но категорично няма такова правило.
По продадените купони хората си правят сметка колко да сготвят.
Някой по- горе питаше дали има опашки с тетрадки за записването- няма такова нещо. Не е необходимо дори да ходите първия ден рано- рано. Организацията е добра, бързо се минава, на втория ден няма опашка дори.
Презаверяването на купоните го има при първолаците. Нямам представа дали го има и при следващите класове, но при първолаците го има. Да, купоните са по дати, но в случай, че детето е било болно или нещо от този сорт и не е успяло да яде в стола, няма никакъв проблем купонът да се презавери. Един от дните питах леличките в стола и те си казаха, че няма проблем неизползвания купон да се използва за друг ден. Това не е измислено само за брат ми. Първолаците са още малки, по този начин ги улесняват, а и улесняват родителите, все пак един купон не е безплатен.
 Между другото по повод храната, мисля че децата получават някаква закуска в училището.
По повод обучението като цяло първолаците учат пълни глупости, но това е в цяла България. Не може да не знаят азбуката, да са взели само гласните и взимат буквата Б и вече почваме да четем и пишем думички от сорта на - Баба бие Боби. Преписват като пишещи машини, те горките сами не знаят какво пишат, ама айде да преписваме. Много съм недоволна от обучението в нашата прекрасна държава, не знам при вас как е, но аз го сравнявам с това, което на мен ми е преподавано на неговите години ( имаме 13 г. разлика). Иначе учителките ,при които е са много готини. Добре им обясняват, помагат им. Следобедните занимания протичат по следния начин: отиват да хапнат в стола, после излизат (ако е хубаво времето), пишат домашните, играят. Като след като са написани домашните госпожата почва да ги проверява. Като цяло съм доволна от занималнята.
За плуването- Записахме малкия да плува при една госпожа (нямам представа как се казва). Още след първия ден, когато се прибра в нас каза, че повече няма да стъпи там. По негови думи госпожата само крещяла и ги обиждала. С майка ми решихме, че просто нещо се е наплашил и ще му мине, така го изпратихме още 2-3 пъти на плуване. Но последния път се върна още по-нещастен от първия. Изпратихме баща ми да говори с въпросната госпожа, но разговорът е протекъл по следния начин: тя така крещяла на баща ми, че брат ми повече не стъпи в басейна. Аз имам лични впечатления от Огнянов (преподавател по плуване в 22-ро) човекът е много свестен. Преди години благодарение на него се научих да плувам. Единствената ми забележка е, че готви децата  за състезатели. Не те тренира да плуваш, колкото да не се удавиш, а те тренира здраво. Peace

Хубав ден! Hug

# 124
  • София
  • Мнения: 816
Много ти Благодаря Hug
Много бих искала да науча за чуждоезиковото обучение.
Отново много благодарности,за отделеното време Hug  bouquet

# 125
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.....
По повод преден коментар за униформата. Може да се избере елемент от униформата! Вие си преценявате дали детето ще бъде с пуловерчето от униформата + различна блузка + различен панталон или панталончето от униформата + различна блузка. Само на важни дати трябва да бъдат с пълна униформа.

Всъщност елементите са поне 2 бр. за всекидневното облекло!  Peace

# 126
  • Мнения: 4 200
Втори април наближава! Кой ще ходи на първата дата?

# 127
  • Мнения: 4 200
Ехо! Само аз ли ще ходя утре за подаването на документи за записване?! Почват в 8,30, 32 стая. Отиваме сутринта, може и към обяд. Дали ще има опашка?

Добавка: току що разгледах районите на 20-то и 22-ро по дадените от училищата карти. Има припокриване за карето между Ш. Петьофи, Бузлуджа, цар Петър и Прага- има го и в двете карти. Поводът да го потърся беше, че една колежка живее срещу Мадарската градинка на Петьофи и каза, че са в района на 20-то, а на картата на 22-ро същото каре излезе включено в район на 22-ро.
ето:
http://www.22sou.com/Priem%201%20klas%202014%2015/karta.html

http://todorminkov.com/index.php?option=com_content&view=art … news&Itemid=3
Все пак за 20-то това е ланска карта, тазгодишна кампания няма все още обявена

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 11:01 от ra2

# 128
  • Мнения: 4 200
Подадохме. Около 11,30 нямаше опашка, 1 човек преди нас. Входящ номер №69.

# 129
  • Мнения: 343
И аз подадох в 13.30 ч,  79 номер и нямаше никой нито преди нас нито след нас. Така и не разбрах какъв е района по месторабота,но дадохме бележка, която не погледнаха.Ще видим какъв ни е късмета!

# 130
  • София
  • Мнения: 816
ММ отиде сутринта рано,че да си отиде на работа,записани сме 6-ти пред него е имало 7 човека,след него 20-тина...мисля,че сутринта е имало повече хора,защото си отиват на работа и да им е спокойно.....

# 131
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Здравейте, записванията продължават нали? И освен това и мен ме интересува района на месторабота в какъв случай носи точки.

# 132
  • Мнения: 4 200
http://www.22sou.com/priem.html
 Не е описано по-конкретно кое се води район по месторабота. Може би най-добре да питаш в самото у-ще?

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 2 482
Здравейте, и ние сме в района, подадохме документи. Записвам се при вас. Успех на всички! Simple Smile

# 134
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И ние подадохме документите на дъщеря ни.
Надявам се да я приемат, тъй като ползва предимството за брат, учащ в 22-ро, както и това за месторабота на родителите.
Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт