50та австрийска тема

  • 56 245
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 239
Тук училището започва за всички деца от 6 години, но по доста по-малко натоварена програма в сравнение с българското училище. Не се притеснявайте, че няма да се справят децата ви. Първата година е толкова лека програмата, че просто няма накъде повече, а в детската градина изобщо с нищо не ги подготвят.

# 706
  • Мнения: 3 675
Първата година е толкова лека програмата, че просто няма накъде повече, а в детската градина изобщо с нищо не ги подготвят.

С тези думи ме успокояват приятелки, които има по-големи деца  Simple Smile
От детската градина аз лично не съм доволна. Поне моето дете не са го научили на нищо  Rolling Eyes
Децата на приятелки в България пеят песнички, рецитират стихчета, за 8 март е имало празненство в детската градина и дечицата са се били подготвили, а тук нищо  Rolling Eyes
Аз съм купила едни книжки за предучилищна възраст за да се опитам аз да го подготвя.
За сега е научил цифрите до 100 и може да смята до 10, но с буквите е много зле.

# 707
  • Мнения: 723
Хм, песнички учат в градината на сина ми, друг е въпросът, че него го е срам и не пее Simple Smile

B & C, да ти кажа аз лично се радвам, че тук не ги карат да учат наизуст и да рецитират на празненства. Според мен това е голям стрес за едно 3-4-5 годишно дете, а и в Бг повечето учителки ги тресе една свръх амбиция  Whistling

Би ли ми препоръчала книжки за предпучилищна възраст? Ние имаме още време, но на мен немският ми още не е блестящ и бих искала аз да се подготвя овреме. Мерси предварително!

# 708
  • Мнения: 3 675
Би ли ми препоръчала книжки за предпучилищна възраст? Ние имаме още време, но на мен немският ми още не е блестящ и бих искала аз да се подготвя овреме. Мерси предварително!

Аз нашите съм ги купувала от Thalia, Hofer или от кварталната книжарница.
Моят съвет е да ги избереш заедно с детето. Много е важно детето да си ги харесва, а не само родителите да ги харесват, че насила хубост не става  Rolling Eyes

За цифрите имаме това от Hofer-а:

Вътре има най-различни упражнения и задачки. Детето се учи да пише цифрите, да брои, да смята, има и картинки за оцветяване.

Ние за сега приключихме с цифрите и в момента учим буквите с помощта на това помагало:

То е като това по математика - има разграфена част, където детето да пише буквите, има кратки стихчета и задачки (Finde im Buchstabengitter alle L und male sie bunt aus. Kreise in jeder Reihe das Wort ein, bei dem du am Anfang ein K hörst и т.н.)

Детето ми има и детски компютър, но от него имам чувството, че при нас няма особена полза.

# 709
  • Мнения: 6
Някой ще ходи ли на футболния мач България - Канада в Ритцинг на 23ти май от 17;30?
 bg  girluu

# 710
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! За пръв път пиша тук. Много е хубаво, че има толкова мами
в Австрия, с които можеш да общуваш на роден език  Wink Тук сме от почти 5 години,
а познавам само една българка с бебе  Sad  Ще се радвам ако с малката (тя е на 8 месеца)
имаме компания за разходка. Ние сме в 19-ти.

# 711
  • Мнения: 723
B & C, много, много благодаря! Дребсън, знае да брои до сто на български, немски и английски. Буквите от двете азбуки също ги знае, обаче рисуването, оцветяването, писането по конур и изобщо всичко свързано с фината моторика, му е много зле. Като седнем заедно да рисуваме/оцветяваме и на втората минута ми казва: "Моля, нарисувай го ти, защото аз не мога" и аз започвам да му рисувам/оцветявам книжките. Ще опитам с тези, които препоръчваш.
mi6ona_r, добре дошла!   bouquet

# 712
  • Мнения: 369
sosonik  Hug И аз се чудех дали да ида, ще видим как ще мине днес на работа  Crazy

mi6ona_r  Hug Привет!


# 713
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Някой знае ли има ли я групата за народни танци за деца и от каква възраст започват? Къде игарят?
Благодаря Simple Smile

# 714
  • Мнения: 277
Здравейте,

за първи път ще ми се наложи да наема кола в България

преди време мисля облак беше препоръчала Таня97 фирма, но беше много отдавна и не знам дали е актуално, т.е. дали още са ок

някой има ли пресни препоръки?

обикновено резервирам през аутоеуропе.де, но се чудя дали за бг конкретно не може да намеря нещо по-изгодно и в същото време надеждно

благодаря предварително

# 715
  • Мнения: 1 780
Здравейте сигурно ще ви се стори странно че питам тук но имам нужда от малко помощ. Историята е дълга но издирвам човек живеещ във Виена който е наследил имущество в БГ.
Питането ми е към кого трябва да се обърна в самата Виена - някакъв вид институция като нашето ГРАО за адресна регистрация за да ми се даде актуален адрес на човека, благодаря за да може той да вземе решение дали желае да приеме наследството.
Може да пишете и на лични, благодаря и извинявайте за вмъкването ви в хубавата темичка.  bouquet

# 716
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като записвах дъщеря ми в училището ме питаха каква религия изповядваме. Но директора не спомена да има религиозно обучение newsm78
Днес в моето село се запознах с две българки. Чух ги да говорят на български и ги заприказвах. Те много се изненадаха и зарадваха.
Вчера пък бях в Силпарк- централния мол в Инсбрук. Някакъв мъж се провиква зад мен "брато, виж оная с бразилския г_з", а друг на няколко метра пред мен пита "къде?". Обърнах се и аз да я видя въпросната, пък и сънародниците, които си мислят, че никой не ги разбира Crazy

# 717
  • Мнения: 3 675
Като записвах дъщеря ми в училището ме питаха каква религия изповядваме. Но директора не спомена да има религиозно обучение newsm78
И мен ме питаха за религията, но при нас ще има и религиозно обучение. Може и при вас да има.
Дори и кръщелно пожелаха да им покажа   Laughing  До септември искат да съм им го превела на немски  Crazy

# 718
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Уф, има... сега се връщам от училището, ходих да взема списък с нещата, които трябва да подготвим и на първо място стоят материалите по религия... Още един предмет, по който ще трябва да помагам. Ще видим зор и тя, и аз... всичко на немски!
Ама за кръщелно не са ме питали.

# 719
  • Мнения: 27
Здравейте, може ли някой най- грубо да ме ориентира, детенце на 7 години, говорещо само български може ли да бъде записано в училище, в първи клас или има друга процедура. В кой период от годината трябва това трябва да се направи. Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт