50та австрийска тема

  • 56 244
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 369
Beruška Hug Хихи мерси, и аз много и се кефя.

# 691
  • Мнения: 0
Еее, извинявам се... Bibiana, благодаря за споделената информация...
Момичета, благодаря много за бързите отговори...

# 692
  • Мнения: 7 224
Имам едно питане. В петък трябва да намеря магазин за сувенири, който се намира на Марияхилферщрасе, някъде около магазин Била. Някой има ли идеи как се казва този магазин?

# 693
  • Мнения: 0
B & C, каква марка е твоята количка? Изглежда много добре... А и щом казваш, че е много здрава, дали има подобен модел, но да не е с две дръжки?
Аз търся количка, която да е лека, че между асансьора и жилището ни има няколко стъпала и ако е тежка, не знам дали ще мога да се справя... Освен това е важно да се сгъва, ако ще ходим до България...
А какво ви е мнението за Teutonia и Bugaboo? Имам чувството, че всички купуват Bugaboo... Много често ги срещам из улиците на Виена... Толкова ли са стабилни или става въпрос за мода?
Предварително благодаря!

# 694
  • Мнения: 794
Нейната количка е Пег Перего, моята също, само дето моята е с цяла дръжка и задните колела са по- големи.
И аз търсих лека количка, защото пък ние нямаме асансьор  Tired и сме на третия етаж, а стълбите на всичко отгоре са вити и не ми се мисли.
Кошът за новородено е доста голям, но е сравнително лек, а рамката като се сгъне е удобна и лека за носене. Аз дете все още в тази количка не съм бутала, но съм доволна от нейните качества.
За Бугабу и на мен ми направи впечатление, мисля, че е мода, но пък и количката има много добри отзиви. Иначе като погледнеш във willhaben повечето обяви за колички са именно Бугабу, поне аз като гледах за нас количка бяха ...
B & C честито за училището!!! То е нормално да се притесняваш за детенцето, ама те са толкова оправни малките, че бързо ще свикне. А и така или иначе все някога трябва да започне училище  Hug

# 695
  • Мнения: 3 675
Beruška, благодаря!
Да, наистина все някога трябва да тръгне на училище, но на 6 години не е ли прекалено рано  Thinking На височина детето ми го е докарало, но на акъл  Crazy Още си е мъничко  Rolling Eyes А и като тръгне на училище и вече няма да има толкова време за игри, а на него му се играе

# 696
  • Мнения: 794
Beruška, благодаря!
Да, наистина все някога трябва да тръгне на училище, но на 6 години не е ли прекалено рано  Thinking На височина детето ми го е докарало, но на акъл  Crazy Още си е мъничко  Rolling Eyes А и като тръгне на училище и вече няма да има толкова време за игри, а на него му се играе
Мен мама ме пусна на 6 години в първи клас и винаги съм била най- малката и в началното и в гимназията и в университета. Иначе в началното училище се чувствах специална заради това, че съм най- малка  Sunglasses
То на детенце няма да спре да му се играе, а и там ще срещне нови приятелчета и като посвикне ще му е хубаво  Party
Предполагам, че за една мама е голямо вълнение като тръгне детето в първи клас  Party Ти за това се и притесняваш, ама ще видиш, че то ще се оправи  Hug

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Моля за помощ, търся учителка по математика, но българка във Виена. Благодаря педварително!  bouquet

# 698
  • Мнения: 3 675
Здравейте момичета! Моля за помощ, търся учителка по математика, но българка във Виена. Благодаря педварително!  bouquet

За каква математика става въпрос?

# 699
  • Мнения: 0
Става въпрос за дъщеря ми, която е в гимназия и е тукашен 6 клас!

# 700
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,

Бих искала да попитам дали имате впечатления от педиатър в 4-ти или 5-ти Бецирк, и по-точно на или около Wiednerhauptsrasse. Четох по назад, че хвалите българската педиатърка, но за мен езикът не е проблем и затова търся в този район. Питането ми е и за градините в този район, ако сте посещавали и имате препоръки.

Благодаря ви предварително и хубав ден/ въпреки гадното време  #2gunfire/.

# 701
  • Мнения: 0
Аз не знаех, че има българка педиатърка във Виена. Имате ли нейни координати?
За съжаление не мога да помогна с информация за педиатър, понеже още нямам опит. Знам само, че на Favoritenstraße 70 има детски лекар Lindeck, кабинетът е в същата сграда, където е кабинетът на Д-р Петрова, която е личен  лекар, ако знаете къде е това... Но не мога да кажа дали е добър лекар или не...

# 702
  • Мнения: 6
Става въпрос за дъщеря ми, която е в гимназия и е тукашен 6 клас!

това намерих на страницата на http://www.bulgaren.org/melangebulgaren/

Давам уроци по математика на ученици от 4. до 9. клас във Виена Тел. 0664/208 40 92

# 703
  • Мнения: 6
Beruška, благодаря!
Да, наистина все някога трябва да тръгне на училище, но на 6 години не е ли прекалено рано  Thinking На височина детето ми го е докарало, но на акъл  Crazy Още си е мъничко  Rolling Eyes А и като тръгне на училище и вече няма да има толкова време за игри, а на него му се играе
Аз също мисля, че на 6 са прекалено малки. Предпочитах да пусна дъщеря ми на навършени 7, но тук всички ни убеждаваха /имам предвид, учителите от детската градина и от училището/, че нямало проблем. Но аз все още не съм убедена, че не направих грешка. Дъщеря ми се справя с материала, това не е проблем, но както ти казваш, все още много й се играе. Трудно се концентрира, защото е супер любопитна и трябва да знае всичко, и на всичкото отгоре е много палава, а в училище, както знаем, трябва да се спазват правила. Да не говорим, че има деца, които са почти 1,5 по-големи от нея и е нормално държанието им вече да е по регулирано. С две думи, не съм съгласна, че толкова рано ги пращат на училище.
Относно количките, в далечната вече 2006, когато родих моята дъщеря, си купих Пег Перего Венеция, която се оказа перфектна количка. Лека, с обръщаща се дръжка, много лесно преминаваше препятствия и въобще мога да я препоръчам с две ръце, въпреки, че вече ги няма на пазара!  Laughing

# 704
  • Мнения: 0
Става въпрос за дъщеря ми, която е в гимназия и е тукашен 6 клас!

това намерих на страницата на http://www.bulgaren.org/melangebulgaren/

Давам уроци по математика на ученици от 4. до 9. клас във Виена Тел. 0664/208 40 92

Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт