Набор 94 - абитуриенти, завършване, матури, кандидатстване Тема 2

  • 33 206
  • 410
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17
Dorothy - ето я скалата:
СКАЛА ЗА ПРЕОБРАЗУВАНЕ НА ТОЧКИТЕ В ОЦЕНКИ
/прилага се за всички предмети/
 оценка точки
Слаб 2 до 22,5 т. вкл.
Среден 3 (3,00-3,49) 23 т. – 40,5 т. вкл.
Добър 4 (3,50-4,49) 41 т. – 58,5 т. вкл.
Много добър (4,50-5,49) 59 т. – 76,5 т. вкл.
Отличен (5,50-5,99) 77 т. – 94,5 т. вкл.
Отличен 6 95 т. – 100 т.
Доколкото разбрах, по БЕЛ 70 точки идват от теста, а 30 - от текста
На текста около 10 точки се дават за правилна граматика и пунктуация
Ох, остана още около седмица до обявяване на резултатите smile3518

# 61
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

 
Ох, остана още около седмица до обявяване на резултатите smile3518

Как седмица не са ли и те на 4-ти  newsm78 - 4 дни
Благодаря за скалата

# 62
  • Мнения: 17
Аз разбрах, че на 4 излизат резултатите на 7 клас, а на 10 - на 12-ти
Няма да се оплаквам, ако съм в грешка Joy

# 63
  • Мнения: 129
Здравейте!
Радвам се, че ви намирам. Като майка на абитуриент и кандидат-студент, и мен ме тресат подобни терзания. Ще се радвам да съм сред вас.
Успех на всички!

# 64
  • София
  • Мнения: 3 171
workani Ние също сме за Германия. Надявам се МОМН да успее да се организира и децата ни да не страдат от промени в последния момент.
Досега тази услуга се извършваше от фирми за превод и легализация, които срещу заплащане превеждаха и минаваха през МВнР за апостил, подпис и печат.
Ще се радвам да споделяте всяка информация.
Може да погледнете и този сайт http://faq4uni.com/ Синът ми се е включил в групата им във ФБ, където децата споделят опит, успехи, неволи...

# 65
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз разбрах, че на 4 излизат резултатите на 7 клас, а на 10 - на 12-ти
Няма да се оплаквам, ако съм в грешка Joy

Разбрах че съм в грешка, на 10 ти излизали, защо реших, че като са били заедно, трябва заедно да публикуват резултатите. Много се извинявам за заблудата.

# 66
  • Мнения: 50
workani Ние също сме за Германия. Надявам се МОМН да успее да се организира и децата ни да не страдат от промени в последния момент.
Досега тази услуга се извършваше от фирми за превод и легализация, които срещу заплащане превеждаха и минаваха през МВнР за апостил, подпис и печат.
Ще се радвам да споделяте всяка информация.
Може да погледнете и този сайт http://faq4uni.com/ Синът ми се е включил в групата им във ФБ, където децата споделят опит, успехи, неволи...

Ние също сме за Германия. Вчера дъщеря ми ходи до преводаческата фирма и момчето там вдигало рамене и не знаело какво да й каже.
Кой "голям" мозък измисли да прави промени в такъв момент ?!?  #2gunfire
Не стига, че сроковете са малки, ами и да се чудиш кой път да хванеш.  #Cussing out

Не съм съвсем компетентна по темата, но ми отговориха, че се премахва едно звено.

Възможно е наистина да има облекчаване на процедурата, но защо точно сега? Тъкмо научихме какъв е реда - и хоп - нов ред.

# 67
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 inadd първо като взмете дипломата, отивате в Министерство на образованието за да заверят дипломата. Преди това правите и копия, ако искате повече екземпляра да ви бъдат заверени или не си спомням за какво бяха копията. Прави се лично или с пълномощно, като копие от пълномощното също им се оставя, накрая ти го връщат. (Пет работни дни е процедурата по спомен).

Като давате снимка за дипломата е хубаво да е на мат хартия, защото печатът се трие от гланца и се налага пак да се отиде да постави отново в училището (връщат, ако е изтрит) където е получена дипломата.

Също така в Министерство на образованието се ходи за тези дипломи, чиито училища са към тях. За училищета към Министерство на Културата се ходи там и т.н.

Министерство на Образованието ми направи впечатление, че са с дълго  работно време. Единия път като ходих имаха проблем с компютрите и тогава се наложи чакане, но щом се оправи проблема, много бързо стана.

Оф и всичко това, което ви го говоря заверявах диплома за висше образование. Но там имаше и такива със средно, дано нещичко съм ви била полезна.

# 68
  • Мнения: 330
Аз не мога да разбера кой ще прави занапред превода. Досега си имаше преводачи оторизирани от МВнР и т.н. Не вярвам МОН да ги превежда с техни преводачи. А ако е с наети фирми, тогава пак остава старата система с апостил.

# 69
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Поначало преводите се правят от оторизирани преводачи, каквито има към всяка преводаческа фирма.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 365
Пред лично стои въпроса дипломите 2 пъти ли ще влизат в МОН  newsm78
След получаването - за печати, после превод и отново в МОН за легализация   Thinking
Като знам с колко време разполагаме е доста притеснителна тази промяна.

НОВА АДМИНИСТРАТИВНА УСЛУГА НА  МИНИСТЕРСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА
31 май 2013 г.

Считано от 1 юни 2013 г. дейностите по издаване на удостоверение APOSTILLE на образователни и удостоверителни документи, издавани от висшите училища, от институциите в системата на народната просвета и от Министерството на образованието и науката и неговите звена ще се извършват от Министерството на образованието и науката (МОН).

До момента тези дейности се извършваха от Министерството на външните работи (МВнР), като МОН участваше в процедурата чрез заверка на документите преди поставяне на апостила в МВнР.

Тъй като новата услуга, която МОН ще извършва, е административна по своя характер, със заповед на министъра на образованието и науката бе определена комисия, която в съответствие със Закона за държавните такси и приложимото национално законодателство да определи размера на таксата за издаване на удостоверение APOSTILLE.

Определеният от Комисията размер на таксата за предоставяне на административна услуга по издаване на удостоверение APOSTILLE е 15 лв. (петнадесет лева).

Промените са във връзка с Постановление на Министерския съвет  № 126 от 23 май 2013 г. (обн., ДВ, бр.48 от 31.05.2013 г.).

 
От тази инф. оставам с впечатление, че няма да слага предварително печат, а направо легализация

# 71
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ок за дипломите, които са от тях, ама легализацията на дипломи към училища към културата и др.  newsm78 newsm78

# 72
  • Мнения: 28
Някъде дочух, но не съм много сигурна, че имало масов "сеч" на матурата по математика, има ли такова нещо или ми се е сторило? newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 5 142
Някъде дочух, но не съм много сигурна, че имало масов "сеч" на матурата по математика, има ли такова нещо или ми се е сторило? newsm78
Напротив, тази година има сравнително високи резултати.

# 74
  • Мнения: 9
workani Ние също сме за Германия. Надявам се МОМН да успее да се организира и децата ни да не страдат от промени в последния момент.
Досега тази услуга се извършваше от фирми за превод и легализация, които срещу заплащане превеждаха и минаваха през МВнР за апостил, подпис и печат.
Ще се радвам да споделяте всяка информация.
Може да погледнете и този сайт http://faq4uni.com/ Синът ми се е включил в групата им във ФБ, където децата споделят опит, успехи, неволи...

И дъщеря ми се е включила в групата и четем в този сайт. Дано новата процедура е за по-добро. Вие накъде в Германия сте се насочили.

Общи условия

Активация на акаунт