Бремелинки от ВАРНА №2

  • 30 582
  • 781
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 181
Валъри, как е детето сега? Как се оправя ключицата на бебе? Чувала съм, че има много такива случаи, но не ми е понятно как се намества на толкова мъничко същество  Sad
На теб упойки слагаха ли ти? Нали беше с избор на лекар/екип, не ви ли обърнаха повече внимание?

# 31
  • Мнения: 326
girlinblue182  да аз бях с избор на екип обърнаха ми внимание просто раждането беше сложно упойка ми биха когато трябваше да ме чистят защото при мене имаше останала плацентарна част и когато ме шиеха заради разреза.Ами счупената ключица заздравява сама не се гипсира сами се внимава с обличането на бебето и то задължително трябва се облича с дрешки , а не да се повива с пелени и другото е че се слага да се спи на здравата страна.Казват че зараства за 15-20 дена.Даже съм чувала че понякога нарочно я чупят за да извадят по-бързо бебето и това било  най-безопасно за тях .

# 32
  • Мнения: 181
Значи вече сте добре. Мен ми е много притеснено за това, че не искат в АГ да слагат упойка при нормално раждане, имах си една надежда, че малко от малко ще ми спестят някоя и друга мъка, че моя праг на болка е на минус. Макар, че то нормално за момента, не знам до края мъничо какво ще реши.

# 33
  • Мнения: 1 656
Dilyara_30
мога да ти препоръчам това : http://www.varnaparents.com/kursove.html
Аз тъй като съм секцио ще ходя само на грижи за новороденото. С ММ сме на курс в неделя- ще къпем, масажираме, повиваме  Laughing
Иначе утре сутринта от 10 за кърменето има в Майчин дом. Там съм аз  Peace

# 34
  • Мнения: 11 747
Останах с впечатление, че в ОБ гледат на ехограф няколко часа преди раждането. Но..., тъй като темата за увиването в пъпната връв се коментираше широко в Юлската тема, там се изказа мнение, че от системите окситоцин се увиват в пъпната връв и това се случва след ехографа.
Ох, като чета за счупени ключици, увиване в пъпна връв... и т.н. почнах да се чудя кое му е хубавото на нормалното раждане пред секциото.

# 35
  • Мнения: 326
pina честно да ти кажа има предимства нормалното раждане пред секциото вярно е че боли много нормалното раждане ,защото моят праг на търпимост на болката е голям и пак виках  Grinning ама поне по бързо се възстановяваш и можеш по-рано да се грижиш за бебето и да го кърмиш защото това е много важно за него.

# 36
# 37
  • Мнения: 181
Е сега съвсем ме изуми вече с тоя праг на болка... Аз дето си знам, че хич го нямам  ooooh! Не знам направо.
Пине, тия "памперси" за родилки пак ли от Бебе Депо ги купи? Доколкото разбрах не във всяка аптека ги има.

# 38
  • varna
  • Мнения: 871
Брей, Слънчице, каква седмица имало  Laughing Обаче аз на тия събития няма да ида, звучат ми твърде сектантски някак, че да са ми полезни, пък и като гледам къде ще се провеждат  Thinking

# 39
  • Мнения: 11 747
girlinblue, да, превръзки за родилки, които всъщност били за напикаване от Бебе Депо взех. Преди това ходих до 2 аптеки, но нямаха и ме пращаха до аптеки около АГ. То аз така си и знаех, че там ще има, но ми бяха далеч. Обаче то имало различни марки и видове. Не знам дали това, което аз съм купила е най- добрия вариант.

# 40
# 41
  • Варна
  • Мнения: 368
хоп и аз в новата тема Simple Smile

# 42
  • Мнения: 326
Честно да ви кажа момичета ако ще раждате нормално важно също така е да си вземете вода и нещо за хапване  защото в пред родилна зала може да изкарате доста време с мене имаше едно момиче което белеше там от 12 4аса и роди след ще 6 4аса пак самото раждане е изморително,също така  и крем за зърна той ще ви трябва  на 100% защото първите дни  ще изпитвате болка ,друго важно нещо е помпа за кърма защото да може да стимулирате кърмата да тръгне пак и по-късно да си ги облекчите гърдите защото към 4 ден се пълнят ужасно много

# 43
  • Мнения: 137
valari86 , какъв крем за зърна би препоръчала?

# 44
  • Мнения: 181
Пине, благодаря ти! Аз така или иначе от тези превръзки не разбирам, мисля да взема поне 1 пакет, а останалите нощни. Преди бях много доволна от Always ама нещо сега не ми харесва покритието им и чак не знам какви да взема.  Confused
Вал, благодарим за съветите!  Hug Ама те май не дават да се консумира нищо в предродилна, или? Моя близка не и даваха да яде и пие, дали й една марличка да я мокри и да си мокри устните с нея, нито капка повече  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт