148 ваканционно настроени американки си подават студени коктейли

  • 39 709
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 591
Добро утро, момичета!

Прекрасни деца видях преди няколко дни!  Пу пу, да са ви живи и здрави!

И ние вчера взехме първата фермерска кошница.  Една камара зелении, на които и името не знам, но ще експериментираме.  Странно ми е, че всичко може и на салата и готвено, поне по препоръка на  фермера.  Опитахме и сурови аспержи, не било лошо   Laughing

Миз   Hug

Фея, пристигна ли зълвата?

# 46
  • Мнения: 8 163
Мишки, зълвата пристига около обяд.

Аспержите може и сурови, и леко препечени във фурната, за да се забиват на вилицата с лекота. После ги нарязваш на размер за една хапка, добавяш накълцана пушена шунка и трюфелен винегрет. М-м-м!

Какво друго имате? Collard greens? Kale? Chard?

# 47
  • Мнения: 1 591
А колко време ще стои?  Ще я водите ли някъде на разходка?

Сигурно ще ги пробваме на барбекюто, много ми е мерак за гриловани зеленчуци.  Зелениите би трябвало да са tokyo bekana (което прилича на маруля), chicory, swiss chard, това съм записала при разходката по градината им.  Има още 2-3, на които тепърва ще търся имената.  Има репички, пресен лук и чесън, моркови, спанак, ягоди.  Късно им е започнал сезона, било е много дъждовно, но скоро се очакват още разновидности.

# 48
  • Мнения: 8 163
Засега ще остане само до 6/1, че е тук на бригада. Ще бъде в Мъртъл Бийч. След бригадата (9/30) ще дойде за две седмици.

И при нас започна късно сезонът, ама каквото взехме, все е вкусно.

Chard-ът е великолепен на салата. Най-просто е да махнеш стъблата, да накълцаш чарда, да му туриш зехтинец, солчица, балсамов оцет и асиаго. Ако искаш да е веган/веге или истински сурова салатата, замести асиагото с хранителна мая (nutritional yeast). Тя е много полезна за бременни.

Аз имам една книга, дето е супер produce guide. Взех я преди години от Хол Фуудс. Ще се опитам да я открия в нета.

Got it! www.amazon.com/Dr-Richters-Fresh-Produce-Guide/dp/B000JLDC50/ref=pd_sim_b_3

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 17:21 от Фея Кръстница

# 49
  • Мнения: 384
Да попитам пак нещо свързано с полетите- когато чекирате багажа от тук си го вземате в София или....? Нашата връзка е през Мюнхен  и имаме само 45 минути от полет до полет и много ми се иска поне с багаж да не се занимавам. Да знаете интересни места,  които могат да се посетят в Мюнхен , така и така ако ни се наложи да имаме престои поне да по обиколим.
Завиждам ви за кошниците със зеленчуци.

# 50
  • САЩ
  • Мнения: 170
MVK да, багажа се чекира до крайна дестинация и се получава там. На междинното летище само махаш крачоли и гледаш да хванеш другия полет. Успех с тия 45 минути! Аз отказах такъв вариянт че ми се видяха малко, но щом се предлага явно е възможна връзката.

# 51
  • Мнения: 1 800
Въпрос- Как се казва на български chia seeds? Продават ли се въобще в България? Мерси.

Ммм чард и кейл много обичам. Ние ходим сами да си берем от фермите, но нашите ягоди още не са готови, дебнем само в сайта им.             

Мария, Мюнхен е малко летище, дано успеете.

Фея, добре дошла на зълва ти.

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 22:13 от benson10

# 52
  • Мнения: 8 163
Бенс, чиа или чия се води на български. Продава се, да. Момичетата в "Тренировки в домашни условия" си купуват и ядат.

# 53
  • Мнения: 1 800
Феичке, много благодаря!  bouquet

# 54
  • Мнения: 0
Аз тук гледах, че има семена от чия в БГ: http://www.zoya.bg/%D0%A1%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D … -%D0%B3%D1%80.795. Сигурно и по био магазините ги има.

А има ли вид кейл, който да не горчи суров?


Летището в Мюнхен е малко. Ако двата полета са на Луфтханза и няма закъснения този от САЩ, 45 мин са достатъчни.

# 55
  • Мнения: 8 163
Тумба, curly kale е великолепен суров, на салата или в смуди.

# 56
  • Мнения: 513
45 са достатъчни за тях, но не винаги и за багажа. Има вариант да не ви качат на следващия полет, защото багажът ви се бави или да ви качат, но куфарите да пристигнат на другия ден. Само предупреждавам, защото са ни се случвали и двете неща, все с луфтханза.

# 57
  • Мнения: 2 563
Винаги има вариант първият полет да закъснее и тогава се оказва, че имаш 25 минути за прекачване, примерно. Аз така съм изпускала полети. Не бих се наела с 45 минути.

# 58
  • Мнения: 0
Тумба, curly kale е великолепен суров, на салата или в смуди.
Благодаря, ще потърся из нашите магазини.
Аз нещо не мога да си харесам локална ферма за продукти, а и ми се струват малки количествата  Laughing

# 59
  • Мнения: 1 591
Фея, точно Мъртъл Бийч ми препоръчаха днес за ваканция.  Дано и върви и на хубава работа и на тежки пари   Peace

Взехме балсамов оцет, че и на малиновия не устоях.  Страх ме е обаче от "странни" сирена на този етап, ще пробвам със саламурено сиренце.

Тумба, така или иначе все ще се наложи да купиш и нещо от магазина.  Ние сме на половин кошница, че сме само двама   Laughing  Няма ли начин да си поискате екстра от някои неща?  Нашите се оказват много флексибъл засега.

На всичкото отгоре засяхме 8 корена домати и 3 краставици, да има   Flutter

Общи условия

Активация на акаунт