148 ваканционно настроени американки си подават студени коктейли

  • 39 753
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 988
Мишки, аз не бих се доверила на саламурено сирене, особено пък българско. Потърси поне гръцко с надежден произход. Препоръчвам kolios.

# 61
  • Мнения: 1 591
Солей, доколкото съм запозната, сиренето с надпис "Product of Bulgaria" изобщо не е българско.  Нали уж няма разрешение за внасяне на български млечни и месни продукти?   newsm78  Благодаря за съвета, ще задълбоча проучването.

Днес ходих да се запиша за консултации, но с направления и тн ще отнеме още известно време.  Тук съветват ли какво и кога да се прави за подготовка на гърдите за кърмене?  Моят БГ док ме посъветва да започна от 15 седмица с хавлиена кърпа, по пет минути дневно.

Днес сме ранни птички, лека нощ на всички!

# 62
  • Мнения: 131
Мишки нищо не се прави за гърдите. С тази кърпа най- много да ги разраниш. Второ дете кърмя и нямах проблеми нито да засучат , нито да ми тръгне коластра/ кърма. Ако правилно слагаш бебето да суче няма да имаш проблеми. Има много писано за кърменето и правилните пози, а има и много клипчета в нета.

# 63
  • USA
  • Мнения: 675
Мишки, при мен пък обратно. Две години и 7 месеца кърмене, проблемите не минаха, болки имах до края. Единствено протекторите ме спасиха. Няма нужда да правиш нищо.

# 64
  • Мнения: 374
Завижд, завижд за кошниците  Blush

Мишки, доколкото съм чела това обработване на гърдите се отхвърля, защото при някои жени предизвиквало контракции. От приятелки, които са го правили, пък знам, че не е имало голяма файда. Като му дойде времето можеш да си вземеш едни силиконови протектори и един читав крем за зърна и няма да имаш проблеми, надявам се. Мен кърменето ме боля до шестия месец, но аз бях изключение, повечето майки покрай мен много бързо влязоха във форма и кърмиха ехеее много след като ние приключихме.

Аз искам да попитам нещо вегетарианските семейства тук. Как набавяте протеините на децата, след като не е от месо и мляко? Мишо още го бойкотира месото. Аз не го насилвам, мисля, че е период някакъв. Пък и знам за достатъчно хора, които си функионират идеално и без месо. Иска ми се, обаче, да му засиля протеините по някакъв начин, а не знам с какво. Много съм невежа, признавам си и ме е срам  Blush Blush Blush Може и някое инфо от нета да споделите, ако не ви се пише, ще съм много благодарна.

# 65
  • Мнения: 3 988
orchidblossom, киноа и ядки.

мишки, мини през кърмаческия форум и прочети малко инфо за кърменето. гърдите НЕ трябва да се подготвят. И аз не съм имала проблеми с кърменето. Повечето драми с разранени зърна и прочие са от неправилно поставяне на бебето и/или неправилна захапка.
сиренето с този надпис е БГ и се внася. така както се внася и сирене от др европейски и не само страни. а Бг сирене е в повечето случаи палмово + други помии вътре.

# 66
  • Мнения: 2 563

Аз искам да попитам нещо вегетарианските семейства тук. Как набавяте протеините на децата, след като не е от месо и мляко? Мишо още го бойкотира месото. Аз не го насилвам, мисля, че е период някакъв. Пък и знам за достатъчно хора, които си функионират идеално и без месо. Иска ми се, обаче, да му засиля протеините по някакъв начин, а не знам с какво. Много съм невежа, признавам си и ме е срам  Blush Blush Blush Може и някое инфо от нета да споделите, ако не ви се пише, ще съм много благодарна.

Бобови, авокадо, ядки, темпе, тофу, сирене, кисело мляко. Протеини има в по-малки количества и в разни зеленчуци. Има някаква илюзия, че протеините са много кът, ако не ядеш месо, но всъщност не е така. Нито децата, нито възрастните имат нужда от огромни количества. Колко грама са нужни се определея според възрастта и теглото и не е трудно да си ги набавиш.

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 918
  Нали уж няма разрешение за внасяне на български млечни и месни продукти?   
Това не е вярно. Има фирми, които внасят сирена, вкл и български и си имат разрешителни за това.

Аз съм от тези дето са обтривали гърдите си, направих го по съвет на приятелка. Не знам дали от това или не, но съм нямала проблеми с кърменето

# 68
  • Мнения: 8 163
Оркидблосъм, има и суров растителен протеин на прах (www.sunwarrior.com)

Мишки, не съм обтривала гърдите си, а нито едно от кърменията не е било болезнено.

# 69
  • Мнения: 1 591
Благодаря на всички за съветите!   Hug

Хубав ден!    bouquet

# 70
  • Мнения: 1 593
Летището в Мюнхен е малко.

Малко е, ако не се налага смяна на терминали  Laughing Имах едно доста екстремно прекачване там и не искам да си го спомням...

Мария, нали не сменяте терминали и сте само с Луфтханза?
И аз съм изпускала полети през Мюнхен, но за щастие ЛХ летят три пъти дневно до София и все нещо ще измислят, за да ви прекачат по сложния начин.

# 71
  • Мнения: 547
Здравейте,какви са тези ферми за които пишете,на Чикагска земя има ли такива,моите деца ядът всички зеленчуци и плодове.

# 72
  • Мнения: 1 591
Заки, ето линк където да провериш във вашия район:  http://www.localharvest.org/
Кликни на CSA, напиши си ЗИП кода и готово   Grinning

# 73
  • Мнения: 547
Супер,благодаря.

# 74
  • САЩ
  • Мнения: 170
Не съм се засилила ама хвърлих едно око и аз на този сайт и намерих ферми дори в пренаселената южна Флорида ама съм изтървала сезона. Тука бил от октомври до май  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт