Седем месеца без цикъл

  • 2 415
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Sf
  • Мнения: 808
Мога да дам съвет от личен опит с менструалния цикъл.
Преди три години пътувах в чужбина и живях близо година извън Бг, за което време съвсем ми спря цикълът. После се върнах в Бг, след това се местих от родния ми град в София и цикълът ми, който тъкмо се беше появил, пак спряяя... Ходих и си правих пълна хормонална картина, всички хормони в норма, сестра ми е лекар, в чудо се видяха Simple Smile Тогава ме заведе при свой колега, стар гинеколог и много опитен, който каза, че е от смяна на средата, от стрес /на новата ми работа беше много напрегнато и наистина стресът си беше голям/, препоръча ми лека диета и най-безобидните и леки противозачатъчни, Ясмин. Още на първия месец, като започнах да ги вземам и мензисът ми дойде. Трябва обаче да ги вземам поне една година, за да се нормализира всичко в организма ми. Иначе и аз бях доста месеци без цикъл и си беше доста обезпокоително, но сега вече всичко се нормализира.
Хормоналните изследвания са скъпи, най много като ги повтори, да й излязат почти същите резултати. От хормоналните лекарства за повишаване на прогестерон, например, така се обърква женският организъм, че просто няма накъде. От дуфастон не можех нито седнала, нито легнала да стоя. Така ме болеше кръстът и яйчниците, че място не можех да си намеря. И витамини взимах и какво ли още не, интересното беше, че този гинеколог не искаше още от началото да започна с противозачатъчни, те бяха вече последната мярка. Но поне Ясмин/Jasmine са леки и не те подуват, нито придобиваш нови мустаки Simple Smile Дори напротив, те са от най-ново поколение анти бебе хапчета.
Та така беше с моята мензис одисея Simple Smile
Стискам палци и се надявам, че всичко ще се оправи при товята колежка, тя е и младо момиче, да не се оставя и да се погрижи за този проблем  Peace

# 16
  • Мнения: 1 520
Колко познато ми звучи.
Аз съм с нередовен цикъл откакто ми дойде за пръв път. Ей, сега като исках да слагам спирала от септември го чаках, онзи ден чак свърших работа. Правих си изследвания и в тях всичко беше наред, хормоните бяха в норми. Изобщо нищо не показва защо може да е така. (И от чисто практична гледна точка не мога да кажа че ми е зле - няма неразположение, няма гадни дни, не съм имала и проблеми със забременяването. Това естествено и малко на шега). А не пазя диети, с нормално тегло съм. Правило ми е впечатлениече покрай смяната на сезоните като че ли и при мен се получава - зимата мога цялата да я прескоча, така и лятото. Есен и пролет май съм по-редовна. Въобще луда работа.
След 20 дни мисля пак да ходя да си пусна разни изследвания, току виж те покажат нещо. Но ще послушам и съвета на Лора за ендокринолог например.
Луда работа.  Wink

# 17
  • Мнения: 1 277
И аз бях с липсващ месеци наред цикъл.  За щастие попаднах на лекарка, който първо ми направи много обстоен и задълбочен преглед. Последва консултация с ендокринолог ( за да се изключи проблем с щитовидната жлеза), след това хормонални изследвания и едва тогава се пристъпи към лечение(резултатът от лечението има и се вижда в лентичката в подписа ми Wink).
Колкото до хомеопатията, моята лекарка е гинеколог-хомеопат и е помогнала с такъв вид лечение на много момичета с нередовен цикъл. Но при мен причината за липсващия цикъл не беше възможно да се отстрани с хомеопатия.
Успех на приятелката ти Peace!

# 18
Горещо препорьчвам лекар-хомеопат,не езадьлжително да е гинеколог.Аз имам 2 операции на яйчниците /сега сьм с малка част само от единия/.Цикьла ми хич не се сеща да идва-горещи вьлни колкото цунами имах.Но за щастие имам много добра лекарка-хомеопат.Само тя ме оправя и веч край на вьлните.

Общи условия

Активация на акаунт