кърмене и вода-шашкам се!

  • 1 229
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
Такива доктори са за  #2gunfire

# 16
  • София
  • Мнения: 1 457
Хе хе, това би всички рекорди  Shocked
На мен ми бяха казали че кърмата ми била гъста и затова бебето не акало, та трябвало да пие много вода.Да ама то въобще не пиеше, а сега е на 7 месеца и пак пие съвсем мъничко. Аман от акълии

# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не мога само да раzбера, теzи хора не осъzнават ли какви глупости говорят? #Crazy #Crazy #Crazy

# 18
  • Мнения: 111
Интересни са ми стандартите и критериите за "гъста кърма" #Crazy
Да бе, и за "рядка"... Все не им е угодна тая гъстота на кърмата.
На мен един доктор пък ми каза, че без вода щели да се "калцират" бъбреците на бебето и щели сме да стигнем до хемодиализа. Ама поне не е педиатър...
Ако искате да го питам и за черния дроб  hahaha hahaha hahaha

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 301
... ние че сме на 10мес. пием по 150 на ден  Rolling Eyes
Малко се стреснах,да ти кажа. Моето дете изпива по около 500мл дневно, а в летните горещини,когато беше на 3 месеца пиеше по 1литър. Давах му гърдата ,но той се разкрещяваше и се задоволяваше само с шишето. Като ви чета ми се струва че много вода пие,но пък е на 3 твърди храни,може и от това да е. Иначе го кърмя нощем когато поиска,сутрин, вечер преди сън,а през деня също когато поиска.

# 20
  • Мнения: 35 970
по-добре да ти бяха препоръчали ти да пиеш вода, за да си разреждаш кърмата  Joy майтапче

# 21
  • Мнения: 2 332
Защо не предложиш на свекито, като е гладна да пие вода, вместо да яде...
А за докторката...нека етърва ти да и предложи същото...
  202uu  Joy

# 22
  • Мнения: 888
Това е супер абсурдно! Joy
Ние докато се кърмехме не сме пили вода!Мъчила съм го детето 10-20 мл. но то не иска!Затова след 2-3 дни опити спрях да го тормозя!В кърмата има достатъчно!Ако пие такива промишлени количества вода само ще му се разшири стомахчето и наистина няма да си дояжда, защото няма да чувства глада!
Лекари и чудо... newsm78  #2gunfire

# 23
  • Мнения: 2 051
Пиши после за ефекта от статиите!

# 24
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Абе тия доктори да не са на процент към ВиК, че все тая вода им е в устата Mr. Green. Нашата педиатърка като дойде на посещение първия път (бебка беше на 7 дена) каза да пие по 250мл. вода на ден Shocked. Казах добре и до там!!!!!!

# 25
  • Мнения: 182
Ние също не обичаме водата.Щерка ми 8м не е близвала вода, за какво и е?Нали си имаше цица.Сега се наложи да я отбия и пие,но много рядко, ако й давам от чаша защото й е интересно с чашата.
Както казва ivi2000 В кърмата се има всичко.

# 26
Вижте какво видях в една друга тема. Дано Jade не се сърди, че я цитирам, но мисля, че е точно по проблема:        
Цитат на: majceto в Понеделник, 30 Януари 2006, 12:15
jade - не че нещо, ама да ми кажеш как се прекалява с вода при кърмаче. говориш за "интоксикация при прекаляване с водата", та затуй. аз една лъжичка дуфалак не мога да налея в устата на диването, камо ли да прекаля с водата - хич не си го представям как така ще я наливам с вода, а тя ще пие и няма да плюе

Majceto, този вид интоксикация (oral water intoxication) не е опастност за деца, които не желаят да приемат вода, това е ясно.
Много бебета обаче, особено новородените не правят разлика между вода и мляко и поемат еднакво добре и двете, в зависимост какво им се предложи. Освен че кърменето се обърква тотално с даването на големи количества вода, вредата от нея също не е за пренебрегване. Много педиатри съветват "вода, колкото иска бебето". И ето това може да сложи началото на неприятностите.
Главния пробелем в случая е, че водата разрежда натрия в организма на бебето и при прекаляване може да доведе до фатални последици.


Цитат
In fact, according to pediatricians like James P. Keating, MD, medical director of the St. Louis Children's Hospital Diagnostic Center, too much water dilutes a baby's normal sodium levels and can lead to seizures, coma, brain damage and death.
...
Since the brain is the organ most susceptible to water intoxication, a change of behavior is usually the first symptom in older children. They may become confused, drowsy or inattentive. They also may suffer from blurred vision, muscle cramps and twitching, poor coordination, nausea and vomiting, irregular breathing and weakness. If you notice any of these symptoms, call your pediatrician.

от тук: http://www.stlouischildrens.org/default.aspx?tabid=88&acn=view&aid=97
_____________________________________

# 27
Vinagi imam i izkluchenia nali ?Moito bebe e na 2 meseca i redovno si izpiva okolu 200-250 ml voda na den, nadava savsem normalno po 1100 kg na mesec   Party i 5 sm e porasnalo taka che az ne viojdam zashto se vazmoshtavate tolkova ,vseko dete si e razlichno. Hug

# 28
  • Мнения: 182
Мисля 4е малко пове4е се вживявате с непиенето на вода.Моят син бе6е на кърма 8 месеца,наддава6е си в нормата и пиее6е доста вода .И досега пие много вода което е супер за организма за разлика от мен(аз пия на 3 дена веднъж)Просто спрете да отглеждате децата си по писания,а според техните желания.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Natsi, разбира се, че можеш да ме цитираш. Нямам нищо против.

Jaki33, никой не се вживява в нищо. От ясно по-ясно е, че когато бебето се кърми на поискване просто няма кога да му се дава вода, защото всяка негова нужда от храна или течност се задоволява с гърдата.

А многото вода може да е супер за твоя организъм, но не и за този на новороденото. Точно както пресния ябълков сок е полезен за теб, но не и за 40 дневното бебе.

Общи условия

Активация на акаунт