Българин / българка

  • 11 049
  • 213
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41
Хахаха !!!
Е , не ...
Добрее...
Така . Дадох пример как споменах Хитлер . Защото каза ,че съм нарекла тях нацисти . 
Какъв стил ? Аз не съм целяла да възпроизведа , това което чужденците възпроизвеждат при " а Стоичков " . За това не беше Бекенбауер .

# 46
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 911
Еми извинявай, от цялата работа излиза, че ти си се държала като дамата от началото на темата, само че абсолютно безпричинно си нарекла някой хитлерист... Не е особен повод за гордост. А на Калинка такова отношение може да й струва мястото.

# 47
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Като идеш да си купуваш нещо от него тогава му се сърди, че не говори английски.
Ами те и като продават не говорят  Laughing И за да избегнат тази неприятна за тях ситуация просто ти обръщат гръб  ooooh! На мен това ми се случи в Мюнхен, на синът ми във Виена  Crazy
Като поживее малко човек след немците, хич не го свързва езика с Хитлер - това си е чиста филмова съветска пропаганда.
А като поживее и в друга страна, ще види, че не е само съветска пропаганда. И англичаните си я имат тази приказка за немците и Хитлер и немците и световните войни. Не само запечатана на филмова лента небезизвестна реплика, но и съвсем скоро бях свидетел на подобен коментар в офиса, след като тукашните менаджери се срещнаха с немските.
Така, че Jullу в това отношение е права, не само към българите понякога има лошо отношение  Peace Друг е въпроса дали им го казват в лицето или само наум и зад гърба.

# 48
  • Мнения: 513
Една американка беше се обърнала косвено към мъжа ми с репликата "от къде дойдоха всички тия чужденци, да не са слязли току що от лодките" (любителски ръгби мач).

Той й казал "не, дойдохме с едно нещо, наречено самолет" и толкова. Аз ако бях, щях да й оскубя перушината, ама той явно по се владее.

Прав е, че простите хора по - добре да се подминават.

Ако някой посмее да направи подобен коментар на работа - пращам при HR моментално, те да го учат на обноски.

# 49
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
само на мен ли споменаването на Хитлер, белким се засрамят немците, ми е отвратително грозно?
че и придружено с 2 страници подхилкване за собствената си духовитост  ooooh!

# 50
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 911
Не само на теб Peace

# 51
  • Мнения: 41

че и придружено с 2 страници подхилкване за собствената си духовитост  ooooh!

 ooooh! ooooh! ooooh!

Цитат
само че абсолютно безпричинно си нарекла някой хитлерист...
smile3544

# 52
  • Мнения: 2 563
Джули, ти като не говориш немски, как разбра какво ти казват и дали въобще са те гледали отвисоко?

# 53
  • Мнения: 41
Отказваха да говорят с българите на друг език освен немски .  Гледаха от високо като цяло. С държание показваха отношение .
Не будеха симпатии нито в почиващите ,нито в персонала ,който вече беше до болка озлобен към всякакъв вид немци . Тук ще замълча ,защото не споделям това ,което си позволяваха българите  Stop 


Както виждам от последните страници , аз като говора на български с българо-разбиращи , файда да има  Mr. Green ?

Любезно се обяснявам 2 страници , поради факта ,че това което казвам се преиначава - далече съм от мисълта ,че умишлено с цел дразнение се отказва да се разбере ( което е различно от съгласяване ) . А то накрая беше наречено " подхилкване на собствената си духовитост " , смятай .   Whistling

# 54
  • Мнения: 2 674
Една американка беше се обърнала косвено към мъжа ми с репликата "от къде дойдоха всички тия чужденци, да не са слязли току що от лодките"

 Знаеш ли от колко години чакам някой да ми каже тези думи?  Mr. GreenHeart Eyes

# 55
  • Мнения: 513
Една американка беше се обърнала косвено към мъжа ми с репликата "от къде дойдоха всички тия чужденци, да не са слязли току що от лодките"

 Знаеш ли от колко години чакам някой да ми каже тези думи?  Mr. GreenHeart Eyes

Цонне ти толкова време чакаш, а ето ни нас още не са ни изсъхнали лодките и вече ни погнаха.

# 56
  • Мнения: 2 563
Отказваха да говорят с българите на друг език освен немски .  Гледаха от високо като цяло. С държание показваха отношение .

Ами и аз не обичам да говоря на език, който знам криво-ляво, и бих искала да си го спестя. Персоналът е длъжен да се грижи за гостите, ако ще и само инуитски диалект да говорят. Какво си мислят останалите гости също какво ти влиза в работата? И най-вече, ти като им натри носа така изкусно, оправиха ли се нещата; проговориха ли на друг език гостите?

Между другото, и твоят български не е точно изправен, но не е моя работа да те обиждам, защото не говориш езика, който аз предпочитам.

___

Аз казвам fresh off the boat, за да опиша някой, който наскоро е дошъл и изглежда неориентиран, ама не в лицата на хората, де.

# 57
  • Мнения: 4 300
само на мен ли споменаването на Хитлер, белким се засрамят немците, ми е отвратително грозно?
че и придружено с 2 страници подхилкване за собствената си духовитост  ooooh!
Е как само на тебе, нали заради това съживихме тая тема, реагирала съм мигновено  Laughing тя даже сама гордо си се нарича невъзпитана.

Меrry, за Мюнхен не знам, за Виена не винаги е причината езика. Аз често и на немски говоря, пак са носорози понякога, какво да се прави. Най любезни са били с мен като са ме мислили за рускиня  :blush:

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 09:37 от Рокси

# 58
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 911
За да не са обърнали внимание, най-вероятно наистина не знаят език. Тук са изключително любезни и винаги гледат да ти помогнат и упътят. Даже наш приятел казваше, не спирайте с карта на централно място, че винаги има поне двама-трима, които се втурват да помагат. Единствените затруднения с езика съм имала във Венеция, отказаха да ми говорят на английски, говорихме на развален италянски /от моя страна Embarassed/, но пак не съм ги почуствала като съвременници на Мусолини Peace

# 59
  • Мнения: 3 241
Гея, не ги разбираш нещата. Вместо да тръгнеш да им вадиш кирливите ризи от последните поне 10 века, ти нищо.   Naughty

Общи условия

Активация на акаунт