Българин / българка

  • 11 044
  • 213
  •   1
Отговори
# 30
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
О, повярвай, те също не ги забравят и поради тази причина са далеч по-меки, отколкото трябва и имат огромни проблеми да не би някой да ги сравни точно с тази историческа личност. И рядко си позволяват подобно поведение, точно за да не се прави паралел с такива хора.
Да, оставил е отпечатък, но не пречи да не е бил добре Wink
Доста време отделихме, извинявам се на Калинка за отклонението от темата Embarassed
(п.с. благодаря, и аз много си я харесвам)

# 31
  • Мнения: 4 300
Като поживее малко човек след немците, хич не го свързва езика с Хитлер - това си е чиста филмова съветска пропаганда. Езика е много мелодичен и приятен и никой не лае.

Загърбвайки глупавия развой на темата, според мен не е точно така. Значи аз лично филмова съветска пропаганда не съм гледала ( това всеки път го обяснявам в подобни теми, родена съм в края на 1980 година, дори пионерче не съм била, а речи на Хитлер съм гледала в  западни филми на Дискавъри и Хистъри). Предполагам има някакви разлики между диалекти и региони, аз самата живея в немскоезична страна и не мога да си кривя душата, че има един тип говорене- като интонация и тембър- което си прилича и туй то. В Холандия например, езикът, макар че е близък, изобщо не ми носи такива асоциации.
Но  е ясно, че това е асоциация на хората, израсли извън Германия и Австрия. Пък и картинката, която пейстнах, не е от руски сайт, нито от български:)
Макар че един език може и да не е мелодичен без това да е свързано с исторически натрупвания, вземете унгарски например. За мен мелодични са италиански и френски ( може и да е щото не говоря ни един от двата  Laughing )

# 32
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
Рокси, има за всеки различно звучене, а и много си зависи от провинцията - Шлезвиг-Холщайн и Бавария за мен са с най-мелодичния немски, който съм чувала в живота си. Няма нищо общо с това, което имаме в представите си. А най-твърдия и лаещ немски съм чувала в Швейцария. Холандския на моменти ми звучи точно като развален немски, имам приятелка холандка и като я слушам, ако говори бавно, то точно на това ми прилича Grinning
П.С. Италянския е по-твърд, докато френския наистина е мелодичен, но се дължи на сливането на гласни и съгласни и удължаването на звуци Grinning

# 33
  • Мнения: 3 241
Недейте така, немският е езикът на Гьоте, не на Хитлер  Crossing Arms

А речите на всички политици от средата на миналия век звучат като лаене.
Дори и на Де Гол.

Всяка нация има положителни и отрицателни образи. Нито немците са изключение, нито ние.

# 34
  • Мнения: 4 300
Ами на Де Гол не съм ги слушала. И на Сталин не съм, но пък понеже съм го гледала свързвам този тип мустаци точно с него.
Аз приемам нормално тези асоциации, още на предната страница започнах с това, че няма нищо общо с хората и с нациите. Просто едни събития са по как да кажа, по популярни, разпознаваеми от други.

# 35
  • Мнения: 3 241
Това добре, ама от там де "възпитаното" - "вие сте от държавата на Хитлер", има голяма разлика Simple Smile
 
Не ме разбирайте грешно, аз лично съм правила забележка на нахални немкини на морето, но не би ми хрумнало да ги обвинявам на националистичен принцип Simple Smile



# 36
  • Мнения: 41
Добре де , аз пък друго не мога да разбера , не сте съгласни - ок . Но защо трябва да се преиначава ?  newsm78
Не съм ги обвинила за нацизма  Mr. Green Просто бяха много самонадеяни защото са немци и аз споменах нещо,което ще ги смути ( и което е хубаво никога те самите да не забравят) . Толкоз!  Grinning

# 37
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
А какво точно се преиначава? Те да не би да са имали нещо общо с Хитлер? Или пък са били в шпиц командите му? Някак не виждам смисъла в това, да обидиш някой на нацист... Най-малкото защото не вярвам хората да имат нещо общо с това.

# 38
  • Мнения: 4 300
Това добре, ама от там де "възпитаното" - "вие сте от държавата на Хитлер", има голяма разлика Simple Smile
 
Не ме разбирайте грешно, аз лично съм правила забележка на нахални немкини на морето, но не би ми хрумнало да ги обвинявам на националистичен принцип Simple Smile

Съгласна съм абсолютно, написах го още в началото.
Лошо стечение на обстоятелствата просто за немския, ако бяха филмирали примерно процесите срещу еретици на Църквата можеше сега латинският да е новият немски ( шегичка).

# 39
  • Мнения: 41
А какво точно се преиначава? Те да не би да са имали нещо общо с Хитлер? Или пък са били в шпиц командите му? Някак не виждам смисъла в това, да обидиш някой на нацист... Най-малкото защото не вярвам хората да имат нещо общо с това.

Преиначава се това ,което съм направила . Не съм нарекла самите немци нацисти , нито мисля ,че някой трябва да се срами ,че говори немски и тем подобни заключения които бяха направени . Нито това е обичайното ми поведение към немците .

Просто не се чувствам неудобно от това те да се чувстват неудобно заради него , понеже има защо . Позволявам си го само когато ми идва повече от националното им самочувствие  .

# 40
  • Мнения: 3 241
И защо, Jully, Юрген и Уте, трябва да се чувстват неудобно заради Хитлер?

честно, не съм очаквала - в тема, в която авторката споделя, че я обижда снизходително/негативно да се обсъжда произхода й, някой с голямо самочувствие де се изцепи, че го прави същото нещо ooooh!

# 41
  • Мнения: 41
Ако искате да си отворим една тема специално по този казус ?
Кое по-точно не разбра ? Аз не го правя принципно и не толерирам принципно такова отношение към когото и да е за каквото и е да е . Опознавам конкретния човек . И едва ли ако имам служител или работодател немец ще ги уязвя умишлено . Така ,че паралела е излишен защото двете ситуации не са на една плоскост .

Спрете да вадите случката от контекста на ситуацията .

# 42
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
А какво точно се преиначава? Те да не би да са имали нещо общо с Хитлер? Или пък са били в шпиц командите му? Някак не виждам смисъла в това, да обидиш някой на нацист... Най-малкото защото не вярвам хората да имат нещо общо с това.

Преиначава се това ,което съм направила . Не съм нарекла самите немци нацисти , нито мисля ,че някой трябва да се срами ,че говори немски и тем подобни заключения които бяха направени . Нито това е обичайното ми поведение към немците .

Просто не се чувствам неудобно от това те да се чувстват неудобно заради него , понеже има защо . Позволявам си го само когато ми идва повече от националното им самочувствие  .

А какво си ги нарекла? Или с какво си ги сравнила? Върни се и прочети какво си писала. Все пак тук говорим за това, че са дискриминирали човек по произход и ти се похвали, че си направила същото, защото видиш ли имали прекалено високо самочуствие и не искали да говорят на друг език, освен немски. Не знам, малко ти е двоен аршина...

# 43
  • Мнения: 41
Не съм ги нарекла тях Хитлер  Laughing Когато казаха от къде са просто го споменах в стил : България - ооо Стоичков .

Цитат
Все пак тук говорим за това, че са дискриминирали човек по произход и ти се похвали, че си направила същото,
За мен все още не е същото . Но ако ще се възмущавате , почнете от момента в който бяха постнати мнения съфорумката да отвърне със същото отношение .

Позицията ми по казуса е : когато те дискриминират или се имат за повече от теб само защото си българин - отвърни с същото и не им спестявай .
Когато имаш работа с чужденци  ги преценявай като хора , не според националността му .

Стана ли ясно ? Чакам още включвания .

# 44
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 898
Егати стила - едно е да сравниш със Стоичков - например може Бекенбауер, друго е с Хитлер ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт