Юлски дечица 2004

  • 11 190
  • 268
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 488
Здравейте момичета, специални поздрави на Дуци и добре дошли с Пепи!   bouquet
Ние сме добре, т.е. да чукам на дърво...в границите на ясленското "добре"  Mr. Green  Боян пак подкашляше малко миналата седмица и му потече носа, но за три дни с хомеопатичното лекарство се оправи. Тук специално за Ани за отбележа - нищо имуностимулиращо не съм му давала, ама хич. Не вярвам много в тези изкуствени витамини и стимуланти... гледам да хапва повече плодове и зеленчуци, той обича. Но пък и той не е боледувал много, а и аз го кърмя и вярвам в имуностимулиращите свойства на кърмата  Grinning
За ДТК, не сме слагали още, точно по причини, че според мен не е съвсем здрав, а и заради хомеопатичното лечение, трябва да изчакам един месец след даването на лекарството. Джи пи-то не знае, но... няма да избяга ваксината, ще я сложим другия месец, живот и здраве.
Дуци, в тази връзка, да ти кажа, ако искаш да лекуваш Пепи с хомеопатия, най-добре да посетиш хомеопат да му определи лечение, защото дори и Мари-ана да ти напише лекарството, то може да не е подходящо за Пепи, при хомеопатията всяко лекарство се определя според пациента, след обстоятелствен и дълъг разговор с хомеопата. В София има много добри хомеопати, ако наистина решиш да се обърнеш към някой, няма да сбъркаш според мен, а алергиите... дано да няма, наистина, това в повечето случаи са фантазии на педиатрите, които не знаят как да лекуват.

# 31
  • Мнения: 1 041
Дуци, в тази връзка, да ти кажа, ако искаш да лекуваш Пепи с хомеопатия, най-добре да посетиш хомеопат да му определи лечение, защото дори и Мари-ана да ти напише лекарството, то може да не е подходящо за Пепи, при хомеопатията всяко лекарство се определя според пациента, след обстоятелствен и дълъг разговор с хомеопата. В София има много добри хомеопати, ако наистина решиш да се обърнеш към някой, няма да сбъркаш според мен, а алергиите... дано да няма, наистина, това в повечето случаи са фантазии на педиатрите, които не знаят как да лекуват.
Да, права си!

Как ги водите децата на ясли в този студ? Днес гледам, че в София е - 20 градуса? Аз гледам да се задържам за малко навън, а Ицо не е излизал от няколко дни.

# 32
  • Мнения: 4 371
Педиатърката при която го водихме последно ми каза, че не е против хомеопатията, но по-добре да не се дава на деца, защото не се знае от какви билки и др. неща се прави. Та в тази връзка с алергията не била добра комбинация. На мен ми влезе през едното ухо и ми излезе през другото, разбира се Whistling
И наистина клоня към това да му намеря хомеопат. Страшно много боледува, а е кърмен порядъчно дълго, аз за това и написах по-горе.
Една мама от форума ми беше дала телефона на един доктор, но когато звънях той вече не съществуваше(телефона). И така си и остана. Вие къде го намерихте вашия? Около нас в момента няма никой, който се лекува с хомеопатия Thinking

# 33
  • Мнения: 488
Дрън-дрън, билки и неща, не били подходящи за деца...явно нищо не знае за хомеопатията тази жена, но е оправдано, ама все пак да се образоват малко повече, преди да говорят... То е ясно, че те признават само собственото си лечение, много малко са такива, които са разбрали предимствата на хомеопатията.
За координати и отзиви за хомеопати, най-добре да питаш в клуб Хомеопатия в дир-а, там хората дават много полезна информация и помагат. Препоръчвам ти класически хомеопат, там има телефони и адреси на такива, които практикуват в София, а като разпиташ, ще разбереш към кой да се обърнеш. Мисля, че най-добра за деца е д-р Мариана Стоименова, тя е педиатър-гастроентеролог, работи в Мед. академия, но е и хомеопат, много майки, включително и мои познати са доволни от нея. Единствения проблем е, че май много пътува по специализации и май и в момента не е в България, но в дир-а ще й видиш координатите и ще провериш.
Аз моята хомеопатка я намерих случайно на една лекция в Центъра за бременни тук в Пловдив и засега съм доволна от нея. Но имай предвид, че понякога не се получава връзката пациент-хомеопат от първия път... надявам се наистина да попаднете на такъв, който да ви помогне наистина.  Heart Eyes
Пожелавам ви оздравяване, укрепване и пиши, ако имаш въпроси, ще се радвам да помогна.   bouquet

Марианче, ние живеем на пет минути от яслата, сутрин Боян го води баща му, с колата, вечер се прибира с детегледачката пеш, но е добре опакован. Все пак, малко чист въздух трябва да глътне детето...

# 34
  • Мнения: 1 983
Дуци, добре дошла, на форумската среща те гледах, гледах, ама срам, та си останах само с гледането Embarassed

Ние все още не сме измислили вариант за ходенето на ясла, но хубавото е, че се намира на 5 мин от офиса на баща й, та най-вероятно те ще се водят, незнам още newsm78

Преди малко дисектирах мат'риала, дано не им се стори малко, че втори път не ща да я правя тая процедура Sick

# 35
  • Мнения: 1 041
Аз моята хомеопатка я намерих случайно на една лекция в Центъра за бременни тук в Пловдив и засега съм доволна от нея. Но имай предвид, че понякога не се получава връзката пациент-хомеопат от първия път... надявам се наистина да попаднете на такъв, който да ви помогне наистина. Heart Eyes
Искам да те помоля да ми пуснеш на ЛС координатите на вашата хомеопатка, защото съм решила алергичния ринит на баткото да го лекувам с хомеопатия, но съм открила само координатите на хомеопат от в-к Марица. Да опитаме все пак при някой изпробван Laughing хомеопат.

# 36
  • Мнения: 2 596
Мяу, аз пък искам да те питам за детската градина, в която работиш, ако може да ми кажеш къде горе-долу се намира и кач пара е на месец. Аз разгледах сайта, но ако искаш за цената пиши ми на ЛС. Благодаря ти.

# 37
  • Мнения: 488
Биси, с удоволствие ще ти дам информация, но за съжаление не е детска градина, а център за обучение по чужди езици. Имаме детски програми от 4 годишни, всъщност даже в момента има едно момиченце, което е на 3 и нещо и вече учи английски.
Иначе, и на мен много би ми се искало да има някое място, където по цял ден да ги занимават дечковците, а и да учат език...но при нас е само 2 пъти седмично.
Марианка, кутията ти за съобщения е пълна, но не пречи мисля и тук да ти пиша - ние посещаваме Любомира Филева, тел. 0888835368, има и стационарен, ама не го помня... адреса е ул. "Никола Палаузов" 4, това е пресечка на "Опълченска", виж за по-точно тук

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 19:01 от miaou

# 38
  • София
  • Мнения: 2 181
Anni, аз давах 1 месец преди тръгването на ясла и 2 месеца след това сиропчето ADLiquid for kids. Мисля, че имаше ефект - не че не сме боледували, но много бързо отшумяваше болестта / чак педиатърката ни се учуди първия път - за 2 дни бронхитът се беше излекувал Shocked/. Сега - при второто боледуване / ангина/ - пак за 3 дни бяхме о.к., докато баткото 14 дни пи антибиотик, после продължи още 1 седмица с други илачи / беше един малък кошмар - хем вече е голям/. 
Сега давам прополисови капки - купуваш от аптеката клеева тинктура 30% и даваш сутрин профилактично толкова капки, на колкото годинки е детето / за Ива - 1 капка в чаена лъжичка вода, а за баткото - 17 капки в 50 мл вода/ . При болест удвояваш или утрояваш дозата / даваш 2 - 3 пъти дневно същото количество/. Така - 2 месеца. После се почива и след 6 месеца - пак.
Мари-ана , за яслата - ходим и в студеното, пеш или с шейната Grinning! Само при -18 градуса пропуснахме един ден. Хем пътят до яслата ни е около 20 мин. бърз ход в хубаво време. Нали трябва да се каляваме Grinning!
Дуци, и аз в момента съм се насочила към хомеопатичното лечение. Направих 1 опит с един хомеопат, за съжаление неуспешен / детето ми се излекува от ангина, но премина в бронхит Twisted Evil/. Та сега съм в процес на проучване за други хомеопати. И вече съм много недоверчива. На 20.02. ще ходим на нов преглед.  Ако има положителен ефект, с удоволствие ще ти дам координатите на докторката Grinning! Иначе пак ще дам координати, ама за черния списък Twisted Evil

# 39
  • Мнения: 3 334

Сега давам прополисови капки - купуваш от аптеката клеева тинктура 30% и даваш сутрин профилактично толкова капки, на колкото годинки е детето / за Ива - 1 капка в чаена лъжичка вода, а за баткото - 17 капки в 50 мл вода/ . При болест удвояваш или утрояваш дозата / даваш 2 - 3 пъти дневно същото количество/. Така - 2 месеца. После се почива и след 6 месеца - пак.
 

  bouquet  bouquet  bouquet Мерси много Съни!!!!

# 40
  • Мнения: 4 371
Сега давам прополисови капки - купуваш от аптеката клеева тинктура 30% и даваш сутрин профилактично толкова капки, на колкото годинки е детето / за Ива - 1 капка в чаена лъжичка вода, а за баткото - 17 капки в 50 мл вода/ . При болест удвояваш или утрояваш дозата / даваш 2 - 3 пъти дневно същото количество/. Така - 2 месеца. После се почива и след 6 месеца - пак.
Хм, това е много интересно. Ще взема и аз да го пробвам, че болестите у дома са често срещано явление(za детето, де).
А този ADLiquid for kids има почти същите съставки като Имуно бейби-то, но в по-голямо количество. Той е един такъв гъст, нали?
Давал съм и сироп от здравец, но нямаше ефект Confused

Та сега съм в процес на проучване за други хомеопати. И вече съм много недоверчива. На 20.02. ще ходим на нов преглед. Ако има положителен ефект, с удоволствие ще ти дам координатите на докторката Grinning! Иначе пак ще дам координати, ама за черния списък Twisted Evil!
Аз също чакам да ми дадат координатите на една хомеопатка, ще обменим инфо после Wink

# 41
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здрасти на Дуци в тази тема!
Относно хомеопатите, доколкото разбрах от писаното за тях във Здравния форум, че е добре да се търси класически, а не боаронски хомеопат. Понеже потенциите които внасят Боаронците са много ниски и не винаги помагат както се очаква. Аз нямам опит, но все си мисля да заведа и моите че то цяла зима нещо олепваме. Сега им давам Леатон - сиропче с витамини. Мими поне прояде, че имаше дни, в които караше само на две чаши сок и половин попара и добре, че я кърмя та да не се шашкам, че ще умре от глад. Иначе Мими е все същия миньон- Дуци я видя на срещата- все си е 8 кила само на височина расте по мъничко. Като терминатор е и както изглежда мъничка и мекичка да се чуди човек от къде идва цялата тази енергия. Много е нежна и гальовна. Прегръща ме и ми мляска едни звучни целувки-направо ме разтапя. Много е привързана към мен и не знам как ще тръгне на ясла, че другия месец се налага вече да тръгва. Но ще се справим де. Ами това от нашия отбор.

# 42
  • Мнения: 1 041
.
Марианка, кутията ти за съобщения е пълна, но не пречи мисля и тук да ти пиша - ние посещаваме Любомира Филева, тел. 0888835368, има и стационарен, ама не го помня... адреса е ул. "Никола Палаузов" 4, това е пресечка на "Опълченска", виж за по-точно тук
Благодаря, miaou!

Вашите деца как стават от сън?
При Ицо почти винаги събуждането е с рев! Много рядко при следобедния сън идва при мен в другата стая без да плаче/на обед го приспивам на спалнята, за да не ми направи някой номер и да скочи от кошарата/. Обикновено спи по 40-60 мин., ако съм до него и ме види, заспива пак, обаче в противен случай си остава недоспал и кисел.Само по 1-2 пъти в месеца се случва да спи по 2 часа без прекъсване. Чудя се дали  за това са виновни никнещите зъби Mr. Green!
Съни, сега като посещавате ясла, това отрази ли си на нощния сън на Ива?

# 43
  • Мнения: 2 596
Става винаги с усмивка, но става в буквалния смисъл, направо се изправя прав и който спал спал. От следобеден сън става по същия начин. Като спи по 2-3 часа, не по-малко.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 181
Съни, сега като посещавате ясла, това отрази ли си на нощния сън на Ива?

Не Mr. Green! Разликата е само, че заспива по-рано - към 9ч 15 мин. или 9ч. 30 мин. После - на всеки час, час и половина става права и се оглежда Rolling Eyes. Аз злобно й шъткам да ляга и да затваря очите, връчвам й шишето с вода и лягам. Понякога веднага заспива, друг път - стои будна по около час. Абе - купон отвсякъде. Точно затова ще търся помощ от хомеопат. Как иначе ще ходя на работа  newsm78 - просто не знам.
А при вас как е положението? Да не би да спите вече по цяла нощ и да си траеш Wink?
А за събуждането - по това дали плаче разбирам дали се е наспала - ако се е наспала се събужда с песен Laughing / пее ми "мила моя мамо" в неин аранжимент /, ако не се е наспала - реве и аз се сещам да я сложа отново да ляга.

Общи условия

Активация на акаунт