Beren Saat и Intikam - Никой няма да бъде забравен в тази история! - тема 7

  • 92 725
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 555
Дъгичка    newsm51
В момента като Г-ца Бързо се уча си заредих оставащите ми 4 епизода от преговора и ще успея да ги изгледам преди да е настъпила вечерта на днешния ден  Wink бяха 3  Joy но сега ... станаха с 1 повече   bouquet  bouquet  bouquet
Преди това обаче  Laughing не мога да се стърпя и бързам да споделя радостта си с всички вас, момичета, които като мен се вълнувате от всичко, свързано Берен  Hug Hug Hug
rotfImao  Гледаното преди няколко дни тук при нас едно късичко клипче от 1:50мин с Берен в ролята на Ясемин в СЛ, на което Джули направи превод  newsm51  е вече като ново със субтитри   newsm44 newsm44 newsm44
Shatzi  newsm10  ни направи страхотна изненада преди малко темата си за Джансел  newsm51
Дайче  Hug ето го на Джули превода.




Оставям ви до по-късно и се отдавам на ... преговора с още по-голямо удоволствие  Joy Joy Joy

# 691
  • Мнения: 326
След като сте сложили толкова много красоти в темата и сте написали толкова хубави неща,не мога и аз да не допълня с един клип от ЩЗ:


Дайче,  bouquet благодаря,че донесе клипът от темата на Shatzi   bouquet
На всички много  Hug Hug Hug Hug Hug 

# 692
  • Мнения: 6 603
Дайче,много хубава програма за днес си си направила. Party
Браво на теб! Пожелавам ти успех,но дори да не покриеш норматива,поне ще си доставиш удоволствие, а това не е малко,нали?

Много ти благодаря ,че сподели и тук с нас клипчето от толкова любимия ни момент от СЛ,а също и на Шатци за така бързата реакция. Признавам,че вече го изгледах поне пет пъти още в другата тема и дри си го запазих на компютъра. Такова удоволствие е да разбираш всяка дума от диалога...
Така се ентусиазирах,че вече нямам търпение да научим нещо повече дали има вероятност скоро да го гледаме на български. Точно в момента това е най-голямото ми желание.


                                

Тони    Hug                    

# 693
  • София
  • Мнения: 9 349
Здравейте момичета!
От къде мога да си сваля сериите без превод? 

Коя е песента от финала?

Последна редакция: нд, 11 авг 2013, 15:15 от Г-ца Бързо се уча

# 694
  • Мнения: 3 555
Здравейте момичета!
От къде мога да си сваля сериите без превод?  


Аз гледам от тук : http://www.kanald.com.tr/intikam/Video/12Bolum-izle/17643

Това е всъщност от първа страница на темата:  Официален сайт на сериала
http://www.intikam.com.tr/

 Hug Hug Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 9 349
dai4e  - Благодаря, ще се опитам да изгледам поне до 15-16 серия до вторник, защото след това няма да имам много време за това.

# 696
  • AMS
  • Мнения: 6 449
Привет, момичета!!! newsm18 newsm18 newsm18
Всичко, което помествате в темата чета и гледам с огромно удоволствие!!!
Благодаря ви!!!
Ето един вид своеобразен отговор от мен. Извинете, че не се обръщам към вас по име, но то е за всички ви!!!

Първо по ред поставям колаж от 16 еп.


Най-важната сцена според мен.



"Размисли" 16.еп.

Несправедливата присъда на баща ми, ме научи, че в моменти на криза, бързо разбираш кои са истинските ти приятели.
Трагедията и скандалът изясняват приоритети ни по странен начин.

Игор: Не можеш да спасиш и двамата.
Неспокйното сърце се храни от съмнения и обърквания. Кара те да си задаваш въпроси за тактиката, за мотивите ти. Но когато виждаш единствено тъмнина, само разумът и решителността, ще те измъкнат от безната.

А песента, която звучи в последния епизод на сезона - е на Emre Aydın - Hoşçakal.
Ето линк с клипа и текста:



# 697
  • Мнения: 6 603
Момичета,аз за днес си изпълних плана. Успях да изгледам 16 епизод и да подготвя материалите за следващия- 17 епизод. Второто ми отне повече време,защото пак сглобявах нещата оттук оттам,но пък почти разбрах какво се случва и сега остава само да си доставя удоволствие да го гледам,когато мога.


ПРЕГОВОР НА 17 ЕПИЗОД


Този епизод си спомням ,че почти нищо не видях от него по време на излъчването онлайн,защото тогава бях на почивка и само на компютъра четях при рускините,пишех тук и гледах. От всичко по малко и нищо като хората. При руските преводачки също имаше тотално объркване и по-късно Илая,момичето което превежда се наложи да изгледа отново епизода и да направи допълнителни уточнения,защото тя също не беше разбрала много неща.
Така че слагам моите хаотични записки онлайн,както и допълнителния разказ на Илая и разбира се преразказа на епизода.


Ето материалите.

Скрит текст:
онлайн:

Емре казва на Ямур,че не помни какво точно се е случило през онази нощ. Ямур му казва,че не трябва да говори с никой тук. Казва му нищо -Не искай нищо от никого,не се показвай беззащитен.

Емре: Ти пък все едно си живяла 40 год. в затвора...


Ямур: С мен всичко е наред.

Хакан: Как така,ти от три дена не си яла.
Ямур се чувства виновна,че Емре е попаднал в затвора. Смята ,че с него се случва същото като с баща й. Казва ,че ако това се случи,тя никога няма да си прости.

Шахика: Ти сигурна ли си,че този който си видяла в градината беше мъж?

Джемре: Знам за кого си мислиш,мамо. Не беше Дерин,беше мъж.

Баръш казва отново,че никой не е видял в градината.

Рюзгяр иска да отиде в полицията.

Адвокатът казва ,че не могат да намерят Дерин.
Шахика казва: Нали ви казвах,че това момиче има нещо общо с това...

Хакан казва,че ако не успеят да намерят Дерин,ще се насочат към Рюзгяр и ще го обвинят.

Мале ,фотороботът е същински Рюзгяр. Джемре преди не си спомняше дали въобще е видяла някой, а сега така добре го е описала,че е станал като прерисуван от снимка.

Емре скоро може да излезе от затвора заради раната на главата си, явно ще е под домашен арест.
Адвокатът казва,че трябва много бързо да намерят още един заподозрян,защото сега Емре е единствения и това не е никак добре.
Шахика го моли да направи всичко по силите си, казва ,че Джемре ще помогне.

На Емре явно този тип му е взел халката,която му даде Ямур. Конфликтът се зароди.

Ямур към Хакан: Шахика разпитваше за Рюзгяр.
Хакан иска да разбере от Аслъ какво се случва в дома на Арсой.Тя му показва фоторобота.

Рюзгяр иска да научи от кой са парите,кой е дал чека,който той намери в джоба на Дерин. Хакан обещава да проучи.

Ямур: Джемре е добро момиче, тя не би излъгала просто така ,че е видяла Рюзгяр онази нощ.

Нещо се обърках, руската преводачка пише ,че Ямур е предложила да се обърнат към Сечкин да им .

Джемре: Видя ли,Баръш. На фоторобота е брат ти…

Баръш: Това майка ти ли ти го каза ?

Джемре: Виж какво,аз мога да говоря за моята майка каквото искам, но ти не можеш ...

Шахика явно се опитва да накара Джемре да свидетелства пред съда за това,което е видяла в парка.

Шахика моли Сечкин да напише някакъв материал за това дело. Смята ,че хората ще му повярват.

Халдунката чете конско на Шахика,явно разбрал ,че тя е поръчала нападението на сина им и се е вбесил.

Шахика май има някакъв проблем с този мъж, той нещо я заплашва. И с този лекар се познават отпреди. Нета ми почти не засича,но от време на време ми се разминават говор и картина и станах разногледа.

Хакан май се опитва да убеди Рюзгяр да замине,остави го замислен.

Днес ми се струва ,че има два пъти по-дълги реклами. То това не е зле,значи филма много се гледа в Турция,а това там е много важно.

Доктора да не се окаже някоя стара любов на Шахи. Може би онзи,за който Тони загатна. Това съм го пропуснала,но в кабинета му е имало нейна фотография. Както казват рускините,още една жертва на чара й.

Точно както си мислех е.
Рижавият лекар се казва Оуз.

Казва на Шахика: Не си се променила въобще, още ли си с Халдун? "Голямата любов" отиде ли си?

Шахика: Винаги съм те обичала ,но само като приятел.

Оуз: Как успя да преживееш толкова много години с човек,който не обичаш?!

Шахика: Вече бях влюбена и до този момент това още ми носи болка.

Сечкин към Рюзгяр: Ти защитаваш Дерин, докато не узная цялата истина ,няма да те оставя на мира.

Баръш е научил,че Джемре е разказала,че е видяла Рюзгяр в градината.

Баръш: Онази вечер тя пи твърде много, прави го само за да спаси брат си...

Емре е освободен под гаранция/подписка. Трябва всеки ден да се явява в полицията.

Сечкин спипа хапчетата на Джемре.

Халдун май ревнува, казва на Шахи,че я е видял с онзи доктор в болницата. Тя му отговаря,че не е негова работа.

Сечкин казва на Ямур ,че ако и в онази нощ е вземала от хапчетата,при това смесени с алкохол е по-добре да не казва за това ,което смята,че е видяла,независимо какво я убеждават близките й.

Ямур явно убеди с тези касети Сечкин да не помага на Арсой. Много е сърдит на Шахика.
Изглежда е написал статия, но в нея е разказал за това,че единствената свидетелка пред полицията - Джемре е взела хапчета и алкохол и не може да се има доверие на показанията й. Позовал се е на информацията дадена му от Баръш.Джемре няма да може да спаси брат си , но това я раздели с Баръш.


Лекарят Оуз иска да се срещне с Шахи,но тя му отказа.

Мале, как го смлати този Ямур....

Ямур: Това е за Рюзгяр, а това е за Емре




ОБОБЩЕНИЕТО НА ИЛАЯ:

Според Илая Емре се е държал доста адекватно в затвора - спокоен и въздържан в поведението си. Оказва се ,че той умее да се владее в трудни ситуации.
Ямур дава на Емре няколко съвета за живота му в затвора, толкова е сериозна,че Емре възкликва: „Говориш така,сякаш си прекарала 40 години в затвора!”
След тази среща човек може да си помисли,че Ямур е истински загрижена за Емре ,но след като се прибира у дома и при нея идва Хакан,тя му казва: „Игор беше прав,не трябва да намесвам чувства във всичко това. Длъжна съм да продължа по пътя,който съм поела.”
В това време в дома на Арсой Шахика се опитва да внуши на Джемре,че всъщност е видяла жена в онази нощ и това е Дерин. Джемре обаче проявява упорство и не се съгласява. Адвокатът казва на Шахика,че за тях няма да е много добре да насочат подозренията към Дерин,защото ако не успеят да докажат,че тя е била в онази нощ в градината им,само ще навредят на Емре. После Шахика показва фоторобота на Халдун и те двамата дружно решават ,че това е Рюзгяр.
/Много е странно ,че този фоторобот не е направен в полицията, а в дома на основния заподозрян. Много ми е интересно каква стойност има той и как може да им послужи пред полицията. Освен това фотороботът въобще не е доказателство пред съда, а само средство ,което да насочи разследването в определена посока.Предполагам,че ще има логично обяснение на това,защото днес се сетих и умишлено се върнах на сцената от онази нощ и установих,че всъщност Джемре видя Рюзгяр само в гръб и няма никаква възможност да опише лицето му,при това толкова добре,че от описанието й да бъде скициран толкова реален образ. По-скоро авторът на тази рисунка е направил това,което Шахика му е казала./
Шахика притиска Джемре,но тя не се поддава. Прави го чак когато разбира, че брат й е пребит в затвора. Тогава тя се съгласява да каже пред полицията,че е видяла в градината Рюзгяр.
Рюзгяр от своя страна вече не е така уверен в невинността на Дерин. Тя изчезва и не отговаря на позвъняванията му и той смята ,че тя се крие.
Хакан е наясно,че Дерин се намира под опеката на Игор,но не съобщава на приятеля си. На няколко пъти Рюзгяр се кани да отиде в полицията,но Хакан го склонява да не го прави.Затова пък започва да го уговаря да замине. Най - накрая Рюзгяр се съгласява да замине, приготвя се, сбогува се /за кой ли път/,но….. съдбата на Рюзгяр не е да напусне своя град и бара си.
По съвет на Ямур ,Шахика се обръща за помощ към Сечкин. Казват му,че Джемре е променила показанията си и вече смята,че е видяла Рюзгяр онази нощ в градината. Това би могло да породи подозрения у хората и те да не й повярват.Казват на Сечкин ,че ако пожелае той може да накара хората да повярват в това. Явно искат от него да напише материал в пресата ,който да подкрепи тяхната теза и да насочи общественото мнение в определена посока.
Сечкин се съгласява да им помогне,но след това вижда в кабинета на Халдун своите записи /касетите/ и разбира ,че са го повикали в този дом, за да го използват. Той пише статия ,в която разказва истината - че Джемре е приела в онази нощ таблетки и алкохол и съзнанието й е било замъглено в нощта на убийството на Селен. Пише,че е узнал за това от Баръш. В резултата на статията се налага Джемре да се откаже от показанията си и Рюзгяр се оказва свободен от подозрения.
И последната сцена,когато Ямур понаби онзи мъж – Алтан /така се казва мъжът,който уреждаше мръсните сделки на Шахика/.Явно не е получил цялата обещана сума от Шахика за свършената работа и е много ядосан. При нападението над Емре,биячите му казват да обвинява за случилото се с него майка си. Той обаче премълчава пред нея за това. Шахика го научава сама от Алтан и по съвет на Халдун му дава обещаните пари,за да спести бъдещи неприятности. Ямур проследява Шахика в заведението,където се осъществява срещата. Опитва се да разбере кой е този човек и каква работа има с него Шахика. После се преоблича и преобразява и се запознава с Алтан. Бързо го предразполага и той споделя с нея за своята победа. Първо й разказва как е ударил с нож Рюзгяр,за да открадне касетите със записите, а после за поръчката,свързана с Емре. Много глупаво от негова страна да споделя такива неща с напълно непознато момиче. Точно затова ,когато го повали на земята и го риташе,Ямур нареждаше „Това е за Рюзгяр, а това за Емре!”
Илая пише,че не е могла да разбере защо на Ямур й трябваше да прави това. Този Алтан скоро ще дойде на себе си и ще я търси и вероятно няма да му е трудно да я открие.Нищо не пише за ключа,на който Ямур взе отпечатък,може и да не е станало ясно и да разберем по-нататък , а може би това ще ни обясни неразумното й поведение.




ПРЕРАЗКАЗ НА 17 ЕПИЗОД


Ямур казва на Емре да не изпада в конфликт с другите в затвора,той ще излезе така или иначе оттам,да гледа пръстена и да си мисли за нея!

Ямур казва,че е нейна вината ,че Емре е в затвора! Хакан мисли,че тя не е на себе си,но всъщност няма вина за случилото се.
Мъжът казва,че момичето му ще си намери друг,докато той излезе от затвора! Казва - Сега дори и баща ти не може да ти помогне...

Джемре казва,че не си спомня повече...освен един мъж с качулка...Баръш казва,че там е нямало никой...
Шахика я пита дали е сигурна,че това е бил мъж.
Джемре казва на майка си,че разбира за какво намеква,но
това определено не е била Дерин.

Рюзгар казва,че може би трябва да отиде в полицията...Хакан казва да не го прави,защото ще излезе така,че той и Дерин са го извършили. Рюзгяр казва,че така или иначе изглежда,че Дерин го е направила...

Шахика казва,гледайки фоторобота,че изглежда това е Рюзгяр и той помага на Дерин...

Хакан казва на Ямур,че ако не намерят Дерин,за всичко ще обвинят Рюзгяр или Емре...Ямур казва,че това няма да се случи,няма да го позволи.

Шахика казва на Рюзгяр,че трябва да говори с Баръш,понеже той лъже,че не е видял нищо през онази нощ.... Рюзгяр казва,че Баръш казва истината,не лъже.
Шахика казва,че това е невъзможно,понеже преди няколко дни е казал друго! Там трябва да има нещо...
Шахика пита Рюзгяр защо преди няколко дни е дошъл в дома им и е разкрил тайната за Адил Челик. Тя казва - Ти го направи заради Дерин,кажи ми къде е тя?!
Рюзгяр отговаря,че Дерин всъщност е заминала заради тях,т.е заради сем. Арсой.

Адвокатът съобщава,че има възможност Емре да бъде освободен под гаранция заради раняването му в главата, а също че съдът ще заседава след два дни. Казва,че е очевидно,че в случая е замесено и трето лице,но докато на полицията не стане известно за кой става дума,няма да бъдат снети подозренията от Емре.

Рюзгяр казва на Баръш,че Шахика е идвала и е разпитвала и че той трябва да стои надалеч от това семейство...
Шахика и Ко са уверени,че Рюзгар е бил там.
Ямур казва на сем.Арсой,че е била в затвора при Емре днес...
Баръш казва на Хакан,че Шахика е идвала днес и че сега се опитват да обвинят брат му...
Шахика пита Ямур доколко добре познава Рюзгяр... тя казва,че не много...Шахика казва,че е уверена,че Рюзгяр го е направил...Ямур казва,че не е възможно,защото той не е такъв човек...

Ямур звъни на Хакан и му съобщава,че Шахика сега е нарочила Рюзгяр.
В затвора Емре е нападнал човек,който е взел пръстена му. Шахика говори с мъжът,който й помагаше за Емре и му казва,че няма да му плати остатъка от обещаното,защото е позволил на Емре да избяга. Халдун я съветва да му даде парите,защото това може да им създаде допълнителни проблеми.

Аслъ показва фоторобота на Хакан.
Рюзгяр казва на Хакан,че трябва да разберат откъде е взела Дерин този чек за 1 милион долара.
 Шахика показва на Джемре фоторобота. Джемре казва,че Рюзгяр не е способен на такова нещо. Шахика й казва да  помисли добре,защото това е единствения начин да спасят брат й.

Хакан казва на Ямур ,че е длъжна да разкаже на Рюзгяр истината за себе си,защото той рано ли късно ще се добере сам до нея. Ямур казва,че още не дошло времето за това.

Рюзгяр забелязва,че Джемре се държи странно в негово присъствие,пита я какво има,но тя отговаря,че така му се е сторило.

Джемре казва на Баръш,че майка й подозира Дерин,както и че трябва да намерят някакви доказателства.

Ямур казва на Арсой,че тя и Хакан също искат да помогнат Емре да бъде освободен от ареста.
Хакан разговаря със Сечкин,казва му че Емре е арестуван и сем. Арсой се нуждаят от неговата помощ.
Ямур казва на Шахика,че Хакан е уверен,че Сечкин ще може да им помогне.
Халдун съобщава,че Емре е откаран в болницата,защото се е сбил с някой в затвора. Аслъ казва на Джемре да си дойде веднага у дома,защото Емре е пострадал.

Адвокатът казва на Шахика,че лекарите все още не могат да кажат дали живота на Емре е в опасност.


Джемре казва на Баръш,че е сигурна,че брат му е направил това,че той /Баръш/ също го знае,но си мълчи,за да го защити.

Алтан /мъжът,който криеше Емре/ казва на Шахика,че ако му даде парите,с Емре вече нищо няма да се случи.

Халдун казва,че лекарите са казали,че Емре е добре и ще се оправи.

Шахика казва,че е дошло време Джемре да даде показания пред полицаите. Ямур казва,че не бива да правят това, защото не може да е истина,че Рюзгяр е виновен.4
Хакан дава на Рюзгяр билети и му казва да замине незабавно за Париж.
Ямур казва на Аслъ да подготви стая в къщата за г-н Сечкин.

Шахика казва на Сечкин ,че трябва да напише материал/статия,която да увери хората,че Джемре казва истината. Ямур казва ,че той трябва да разпространи тази информация в интернет.
Халдун казва,че си е дошъл у дома,защото така или иначе лекарите не го пускат при Емре.
 Шахика казва,че всичко това се е случило заради нея,че Алтан е уредил това да се случи с Емре,за да получи парите.

Халдун е много ядосан на жена си,казва й - Ами ако се беше случило нещо на Емре,това щеше да тежи на твоята съвест. Заради твоята нелепа гордост,ние за малко щяхме да загубим сина си… Казва й веднага да позвъни на този мъж и да му даде обещаните пари.

Хакан казва на Рюзгяр да помисли какво би станало с Баръш,ако той попадне в затвора. По този начин се опитва да го убеди да замине.

Шахика казва на Емре да не се вълнува и че всичко е минало. Лекарят й казва, че не може да й позволи да остане дълго при него.
Доктора й казва,че ще я отведе в дома й,но тя отговаря че иска да остане тук,за да е близо до сина си.
Шахика казва - Колко бързо лети времето. Оуз /това е доктора/ я пита защо е останала толкова много години с Халдун - един мъж когото не обича. Тя отговаря,че всъщност те са в развод в момента. Казва чу,че него обича като приятел, че тя някога е била истински влюбена в един мъж,но това време никога вече няма да се върне.

Сечкин казва на Рюзгяр,че е дошъл за да разговаря с него,защото пише статия. Рюзгяр му казва да си тръгне веднага и че ако не го направи,ще извика полиция.
Рюзгяр казва на Баръш - Как мога да замина като знам,че такива като този от преди малко ще идват непрекъснато тук и няма да те оставят на спокойствие!
Баръш казва на Сечкин,че Джемре е била пияна през онази нощ и е смесила алкохола с хапчета и не е била на себе си. Няма как да е видяла нещо.

Халдун  пита - Чудех се къде си по дяволите, Шахика? Казва,че Емре ще го освободят.

Рюзгяр вече е взел решение - ще замине.
Халдун благодари на адвоката. Той обаче казва,че делото все още не е приключило и това е едва началото на борбата.

Полицията вече идва, а Хакан казва на Рюзгяр да замине/избяга,защото тези хора искат да го превърнат в изкупителна жертва и ще направят с него същото,което преди  години са направили с Адил Челик.  Рюзгяр казва,че не иска да бяга,защото наистина не е виновен за нищо.

Емре пита майка си как е. Шахика му казва да не се вълнува и притеснява за нищо,че всичко е свършило.

Халдун ревнува,казва на Шахика че я е видял в болницата с доктора - Оуз и че знае   че е прекарала с него цялото време там.

Хакан казва,че е позвънил на адвокат. Баръш иска да отиде в полицията заедно с Рюзгяр,но Хакан го моли да не го прави,той ще се погрижи.
Баръш е ядосан и звъни на Джемре,казва й че сега се е случило каквото е искала тя и полицията е дошла да арестува брат му. Джемре споделя с  Ямур ,че са арестували Рюзгяр и сега Баръш не иска и да знае за нея.

Джемре казва на Сечкин,че ще се обади на майка си и ще й каже ,че той тършува в стаята й.  Сечкин отговаря - Добре,звънни й , а аз ще й покажа таблетките ,които вземаш. Казва й ,че знае ,че в нощта на произшествието тя е била под въздействието на алкохол и таблетки.

В полицията питат Рюзгяр кого се опитва да прикрие,защото те така или иначе ще разкрият кой е  този човек.

Емре се надява,че зад ареста на Рюзгяр не стои неговата майка,че тя не  е нагласила така нещата,за да спаси него.
Шахика го пита за какво е говорил с Ямур в болницата, подозира че между тях има нещо тайно. Емре отговаря,че няма нищо такова.

Сечкин получава съобщение: Не съм запалила дома ти,но знам кой го направи!

Сечкин: Дерин?!

Ямур: Отвори кутията,която е на масата.

Сечкин: Къде си,Дерин?

Ямур: Питай за това Шахика.

Ямур: Ето, тя е откраднала твоите видеозаписи…

Адвокатът казва,че Сечкин възнамерява да напише нещо лошо за сем. Арсой,тъй като Баръш му е казал,че Джемре е била пияна и дрогирана с хапчета през онази нощ.

Шахика казва на Джемре ,че тя е виновна за всичко,защото не е била на себе си през онази нощ. Заради теб сега ще бъдем опозорени,казва тя.

Хакан казва на Баръш да не се притеснява,защото няма как да обвинят брат му,защото той не е виновен, а и те нямат доказателства срещу него.

Джемре звъни на Баръш,казва му че между тях всичко е приключило,защото той я е предал.
Шахика казва на Сечкин да оттегли статията си, иначе…
Иначе какво,пита Сечкин?!
Казва й - Пак ли ще се измислиш нещо,за да ми отмъстиш?! Казва й,че знае,че тя е откраднала видеозаписите от дома му, а после го е запалила.
Шахика казва,че го е направила Дерин. Сечкин я моли да не произнася повече името на Дерин,защото иначе той ще разкаже всичко,което знае…

Доктор Оуз звъни на Шахика и й казва,че се е затъжил за нея и иска да се видят. Шахика му казва,че ще му позвъни по-късно.

Тя съобщава на Халдун,че знае че той е откраднал записите от дома на Сечкин. Халдун казва че не е и е по-добре да забравят за това,защото в момента не е на дневен ред.


Ямур се е преобразила в прелъстителка и казва на Алтан,че може да свали толкова от дрехите си,колкото той пожелае…
Рюзгяр е освободен от полицията и Баръш е много радостен.
Алтан иска да почерпи Ямур с едно питие. Тя казва,че могат да си поговорят на някое по-подходящо място, например в дома му…

Емре изпраща съобщение на Ямур: Къде си?

Шахика казва на Оуз,че трябва да поговорят.

Ямур докато удря Алтан: Това е за Рюзгяр, а това за Емре.





АЛБУМ СЪС СНИМКИ ОТ 17 ЕПИЗОД

http://vk.com/intikam_dizi_tr#/album-47367023_173363642


Пожелавам на всички вас хубава вечер! Hug


Дива  Hug виждам че си се появила и носиш в темата много хубави неща,отивам да ги гледам и чета.
Супер!  newsm44

# 698
  • Мнения: 3 555
 smile3555 Дъгичка  cry оле - ле ... 17 епизод ... това е за от утре, нали ...   #Crazy newsm78  аз яко продължавам ...  в "правилната" посока    running   и ... няма да се дам   Wink  направо вече съм в "нелегалност" ...  newsm43

Дива newsm51ти бъди по-милостива и ако имаш нещо готово за 17 епизод  newsm17 сложи го от утре smile3503 newsm10

Милички Rolling Eyes към края на 14 епизод съм, но не ме оставят на мира някой "мисли и разсъждения" от 13 епизод ...  newsm78
Определено след превода на този епизод ще трябва да обърна внимание на много детайли  Wink но сега ще сложа само няколко снимки  #Crazy  за да се поясня  Laughing

Страхотна символика и за двете снимки  thumbsup
 
особено за тези две  smile3555


За първата снимка - Ямур отива с Емре при Шахика,за да й благодари за пръстена, а Шахика Naughty и казва Thinking че е й подарила този пръстен  Crossing Arms защото иска да се избави от него така както иска да се избави и от нея  Shocked
 doh  Защо  #Crazy нали Адил е "голямата" любов госпожа Ш ...  newsm78
За втората снимка  Peace и за играта на Берен  Peace и за Нежо - стискането на очи е лесно, но да издържи да не ... преглътне от мъка  smile3555 thumbsup
 

Много силна игра и на Берен/Ямур/ и на Енгин/Хакан/  thumbsup Smile


Но  ooooh! с такъв "годеник" ...  Shocked и милата му "майчица"  cry no няма как  Crossing Arms Ямур се отказа    Thinking  "да се откаже от отмъщението"   Rage 

Страхотна игра на Берен  smile3555 thumbsup  Smile
 



Вие какво мислите lalalala    Защо Шахика реши да се "оттърве" от пръстена на Адил ... #Crazy  newsm78

 Hug Hug Hug

Последна редакция: нд, 11 авг 2013, 23:51 от dai4e

# 699
  • Мнения: 6 603
Дайче,страхотна си,браво! Hug

Направо ми дожаля за теб,май те притеснихме,най-вече аз.
То и аз се обърках вече,но по график за тази седмица май бяха 14 и 15 епизод,така че спокойно.
Само че аз за себе си забързах преговора,защото трябва да го приключа по-рано,защото заминавам на море. От друга страна от утре вече съм на работа и няма да имам много свободно време, а и все още се надявам всеки момент да излезе нов епизод на руски и ще трябва да го превеждам.
Ти обаче не се чувствай задължена да следваш моя ритъм,на мен не ми пречи да чета за който и да било епизод. Върху много интересни моменти си поставила акцент. А ако знаеш следващите епизоди колко са вълнуващи... 15 еп. е истинска приказка...

Да не те стряскам, но току що подготвих и материали за преговор на 18 епизод,
но ще ги сложа утре или вдругиден в темата. Laughing Laughing Laughing

За въпроса ти относно Шахика ,какво да ти кажа. Тази жена не я разбирам напълно. Не разбрах и каква беше идеята й да се отърве от пръстена,който й е подарил Адил Челик. Вероятно просто искаше да ядоса и унижи Ямур. Това е едно от нещата,които реших,че ще си изясня с превода. Има още много други такива моменти.

От всичко най-много не разбирам студенината й към Джемре,която е плод на тази голяма любов,която тя цял живот не може да прежали и още съжалява че е жертвала и не е изживяла напълно. За мен по-логично е точно това да е детето,към което да има слабост ,но нейната логика явно е друга. То и любовта на Шахика не е точно любов,но това е друга тема... На някои хора просто им се отдава повече да мразят,отколкото да обичат.

Пожелавам ви лека нощ и успешна нова седмица!


                                    

                                        
                                        

# 700
  • Мнения: 3 555
Дъгичка  Wink изобщо не съм за съжаление  Peace дори съм за ... завиждане  Laughing не ми се спи, хладничко е, телефона не ми звъни ... пък и по ми харесва "маратонския" начин на гледане на сериали   Joy Joy Joy
Колкото до "графика"  Wink имаме още 6 епизода и това прави 3 седмици ... всичко е много точно  smile3555 thumbsup Smile  а пък сме и случили на ... такава "любимка" с график ...  #Shocked
За Шахика Naughty през втория сезон сигурно чак ще почне да ни се изяснява ... що за "стока" е   Crossing Arms  нещо ме съмнява тези "крокодилски" сълзи дето ги лее ... че са за Адил ...  newsm78

Тази красива снимка на Берен е от фейса  Peace не ми е позната  newsm78 дали не е ... от снимките на филма, който заснема в момента ...  #Crazy



# 701
  • AMS
  • Мнения: 6 449
Greek Fans


Ох, момичета, сега не знам от къде да започна.  Rolling Eyes Един казва по-бързо, друг казва по-бавно.  Shocked Впрочем аз не правя преговор, но гледам с каквото мога да се включа. Гледането на картинки ми е специалност вече и не знам за кой ли път го минавам материала.  Joy  Наистина не ми помага, освен да се обърквам повече и то до такава степен, че да се чудя какъв въпрос да задам.  Rolling Eyes
На въпроса на Дайче,  Hug защо Шахика се "отърва" по този начин от пръстена, бих отговорила - Защото на нея не може да се вярва за нищо. Нито за любовта ѝ, нито на омразата ѝ. Надявам се да видим това "защо" във втори сезон. Бях писала, че има голяма причина тя да се държи така с хората. За мен тя е оперирана от любов. Извадили са любовта ѝ, но не са присъдили на това място нищо друго.
Ей какви "размисли" ме спохождат нощно време, та чак си  Whistling
Дайче,  Hug   bouquet  споко. Няма да слагам 17 епизод сега, макар, че сглобих нещо. Ама все пак имаме една седмица. Иначе истинския преговор ще си го продължа в зависимост от преводите. Когато тогава. Но в един момент може да насмета съвсем - нов преведен, преговарящ с картинки
и съвсем нов от втори сезон  ooooh! Rolling Eyes Joy
Момичета, има едно нещо, което все отлагам да споделя, да не би да засегна някой.  Naughty Предварително искам да благодаря на Дъгичка   bouquet  за всичко в темата. Без теб, миличка,  Hug  сме загинали отвсякъде!!! Искам да благодаря и на Тони,   bouquet и на Джули,   bouquet
и ....    bouquet    bouquet   bouquet Знам, че пропускам някои, които са правили преводи на резюмета, на спойлери, но именно всички тях имам предвид.
Та след тази уговорка, ето за какво иде реч. Моето предложение е  всяка, която пише, да се захване с по един,два епизода и да да направи кратко резюме, което да може да се помести на първа страница. За база могат са служат досегашните материали, които слага Дъгичка  Hug, превода, гледането по картинки и прочетеното в темата.  Нужна е редакция на тези материали, според мен.  И нека да не е много дълго, а само есенцията като събития, а не превод на реплики.
Например: Ямур изпраща Дерин да даде интервю на Сечкин. С Хакан предварително я оборудват с микрофон и слушалка и  тя се справя успешно.  Или - На годежа Игор връща кутията на Ямур във вид на подарък, която тя отива и бързо заравя в градината.
За в бъдеще при втори сезон, след като съберем всички спойлери, онлайн коментари и резюмета, също можем да правим така.
Разбира се, че във всеки момент може да се се прередактират нещата, в зависимост от  превод и ...
И сега нещо като загадка.  Sign Exclamation Confused: Bulb Arrow На кого е пистолетът в сцената Селен, Емре, Игор? Пистолетът първо е в ръцете на Селен, после се оказва в ръцете на Емре и накрая Игор убива с него Селен и го хвърля на земята.
Май е време да си лягам, защото кой знае колко още неща ще напиша.  Embarassed Rolling Eyes Stop
Накрая, понеже  си подреждам архива, ще ви сложа нещо от моята колекция.
















Последна редакция: пн, 12 авг 2013, 05:18 от di...va

# 702
  • Мнения: 20



ПРИЯТЕН И ПРОХЛАДЕН ДЕН!




Дъгичка  Hug

# 703
  • Мнения: 3
Привет в слънчевия понеделник Hug Hug Hug

Благодаря ви за всичко сложено в темата  smile3525

Дъгичка, ти си факир с преговора. thumbsup Материалите, които слагаш са страхотни! Благодаря ти за отделеното време и за старанието. smile3525


Пожелавам много хубава седмица на всички с една късна закуска  bouquet

# 704
  • София
  • Мнения: 9 349
Здравейте момичета  Hug Hug Hug

Снощи не ми се спеше и направих няколко колажи с Яамур и Рюзгяр. Надявам се да ви харесат, мога да направя още, ако нещо ви харесаха може да ви го смаля и да го използвате за подпис или аватар. Ако искате някакви други колажи също мога да направя.
Скрит текст:







Общи условия

Активация на акаунт