Beren Saat и Intikam - Никой няма да бъде забравен в тази история! - тема 7

  • 92 727
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 555
 wavey Привет, момичета   typeuu  Flowers Four Leaf Clover
 
Дива   newsm51 успях да прочета поста ти в ранната утрин  newsm10  но както се казва "службата ме подгони" и оставих за по-удобен час отговора си,  за да го обмисля smile3506
Цитат
Моето предложение е  всяка, която пише, да се захване с по един,два епизода и да да направи кратко резюме, което да може да се помести на първа страница. За база могат са служат досегашните материали, които слага Дъгичка  Hug, превода, гледането по картинки и прочетеното в темата.  Нужна е редакция на тези материали, според мен.  И нека да не е много дълго, а само есенцията като събития, а не превод на реплики.
Например: Ямур изпраща Дерин да даде интервю на Сечкин. С Хакан предварително я оборудват с микрофон и слушалка и  тя се справя успешно.  Или - На годежа Игор връща кутията на Ямур във вид на подарък, която тя отива и бързо заравя в градината.
За в бъдеще при втори сезон, след като съберем всички спойлери, онлайн коментари и резюмета, също можем да правим така.
Разбира се, че във всеки момент може да се се прередактират нещата, в зависимост от  превод и ...
 
Дива thumbsup много интересно и необходимо според мен предложение даваш  yes Smile  Всъщност аз за себе си си правя нещо подобно  Embarassed като "каталог" с наименование на отделните епизоди  Wink за да се ориентирам по-бързо в откриването на едно или друго събитие, или момент, сцена  #Crazy в различните епизоди, но засега без "резюме" ...  newsm78
Например за 12 епизод си го наименовах : "Отмъстено" на Сечкин  и може би в по-късен етап ще се поясня: "написал книга за бащата на Дерин/Ямур"...  newsm78 и като не се знае какво ни очаква не толкова във 2 сезон (имайки впредвид "оригинала")  Wink а в 3 сезон  Naughty ако предположим, че ще се възобнови делото за Адил и оправдаването му ще се наложи да го допълня така:  "написал книга за 1-то дело на бащата на Дерин/Ямур" ...   newsm78
Трябва да го обсъдим по подробно в какъв вид да го направим ...  Wink Hug
Дори, ако мога да правя колажи бих направила един на снимката, на която Ямур огражда с кръг и слага "Х" с червен цвят върху лицето, на този, на който е отмъстила ще допълвам с № на епизода  ... Embarassed
За загадката  Wink Peace
Цитат
И сега нещо като загадка.  Exclamation Question Idea Arrow На кого е пистолетът в сцената Селен, Емре, Игор? Пистолетът първо е в ръцете на Селен, после се оказва в ръцете на Емре и накрая Игор убива с него Селен и го хвърля на земята.
Дано не се изложа с отговора  Embarassed  това според мен е пистолета на Адем, който попадна в Ямур след като лъже Дерин го уби и Ямур я "приюти" при Хакан ...  Wink Rolling Eyes
 thumbsup Поздравления за колекцията, която си правиш от снимки на Берен   bouquet

mar_ana, Чики  wavey  благодаря за хубавите пожелания  newsm51

Г-ца Бързо се уча  wavey много приятна изненада с умението ти да правиш колажи  smile3555   много са хубави   thumbsup  и ти предлагам да не ги криеш в спойлер   Wink Hug    bouquet
Показвам ти Wink нагледно с един от тях  Joy Joy Joy



 Hug Hug Hug  

Последна редакция: пн, 12 авг 2013, 16:03 от dai4e

# 706
  • Мнения: 326
Дайче,като каза Сечкин и отмъщение,та се сетих за едно нещо-всъщност все още не сте видели какво ще му спретне Ямур като отмъщение. Той ще е на път да разкрие размяната на Ямур и Дерин и да го сподели,а това е нещо,което нашето момиче няма да позволи. Няма да го убие,но ще му причини нещо,което е доста по-страшно за него от смъртта...  Но какво-ще видите в началните епизоди на сезон 2! Wink

# 707
  • София
  • Мнения: 9 350
Дайче - слагам ги в спойлер за да си нямам проблеми с модераторите защото има ограничение за размера на снимките в постовете.

# 708
  • Мнения: 6 603
Привет и от мен в първия ден от новата седмица! wavey wavey


Дайче,Дива,Марианка,Чики,Г-ца Бързо се уча,Тони Hug Hug Hug


Момичета,днес имах малко свободно време и докато се ровех из един руски форум да търся нещо друго,попаднах на нещо интересно. Вероятно всички си спомняте снимките без грим и интервюто за списание ELLE   с Берен от миналата година. Днес попаднах на него и ми се видя доста по-дълго от онова,което сме чели и на български. Разтърсих се и наистина установих,че и в нашата тема е публикувано само отчасти. Преведох останалата част ,но ще сложа и първата,която вече сме чели,за да си я припомним. Може и да греша,но дори да е така,винаги е приятно да прочетеш нещо за нашата любимка.



Това е първата част,за съжаление не знам чий е превода,доколкото си спомням беше взет фейсбук.


Скрит текст:
I.S. Когато нашите читатели видят корицата, ще разберат, че вие сте без никакъв грим. Не всеки има куража да направи такова нещо. Как се почувствахте, когато ви го предложих, имахте ли някакви колебания?

Б.С. Исках да го направя точно по този начин. От години не съм се снимала за корицата на списание. 7 години по-рано, когато снимах за първата ми корица на списание, те ми поправиха носа и веждите и изобщо не приличах на себе си. Не приличах на 20 годишната Берен, приличах на напълно различна жена. Не открих себе си в нея, но който и да я видеше, я идеализираше. Не харесах това хубаво момиче и не исках да виждам себе си по този начин. Тези ретуширания промениха вида ми или ме накараха да приличам на всички онези еднакви жени. Не искам да бъда така. Така че имала съм тази борба в живота си: Видях една от снимките, които снимахме вчера и почувствах, че това е истинското ми аз, накара ме да се чувствам добре. За да бъде красива една жена, няма нужда от влажни блестящи устни и обувки на висок ток! Да се снимаш за корица на списание, с бяла тениска, под лъчите на слънцето, може да накара човек да се чувства много красив. За изказването: "колкото повече слагам грим и
блясък , толкова по-красива ще изглеждам" има отговор, който може/трябва да помогне: Една голяма усмивка, ще те направи красив.

I.S. Снимките за корицата на списание ELLE са първите, които правите след толкова много години. Нашата фотографка Кейт Джоунс е английски фотограф, който живее в Лос Анжелис. Много се вълнуваме, че работим и с двама ви за първи път. Какво беше вашето преживяване на сета?


Б.С. Това беше първата ми фотосесия от 2-3 години насам, затова беше малко проблемно за мен. Но Кейт Джоунс е прекрасна. Денят на фотосесията беше толкова забавен, Кейт е много спокойна и сладка и има много енергия. Стайлингът, мястото и всички детайли... всичко ме караше да се чувствам много щастлива, всичко беше много красиво.
Да станете актриса ли беше детската ви мечта?
Да, винаги е било така. Като дете, четях истории, влизах в техния свят и изигравах актьорите им. Ако не исках да бъда на определено място, четях детски роман, представях си, че аз съм една от героините и влизах в роля. Всъщност си създавах мои малки игри.

I.S. Да станеш известен в ранна възраст дава по-добър ефект и има много примери по целия свят. Когато си известен и млад е много трудно да управляваш егото си. Как посрещахте собствените си дяволи? Как успяхте да останете себе си?


Б.С.: Има толкова абсурдни примери около мен, че си казвам: "Не прави това Берен! И това не прави Берен!". Имала съм периоди, в които съм бягала, но е много смешна ситуация така или иначе. Ако бях Мадона, нямаше да има място на този свят, на което да се скрия, освен ако тотално не се изолирам, но ние не сме такива. Животът ми се промени, разбира се. Честно казано, понякога се срамувам да отида на някои места. Но все още мога да се разхождам с ръцете в джобовете на много места по улицата. Особено това, че имаме нужда да сме в контакт с живота, да бъдем индивидуални, с цел да можем да изиграем и да пишем: защото в един определен момент сме склонни да .... Всеки в Турция е под непрекъснато следене. Например, много добър рок музикант е хванат пиян: Но този човек освен, че е известен е правил и е обичал музиката от 30 години. След това е започнал да пие, преследвал е нощите, които са му попречили да живее живота си както преди, и всъщност възпирайки го да бъде продуктивен, но никой не вижда тази дилема.
Koгато си актьор, ти си длъжен да докоснеш живота. Когато го направиш, трябва да можеш да постигнеш много неща. В противен случай, през цялата ти кариера, ще можеш само да изграеш роли, които приличат на теб, и това ще се превърне в остарял метод на днешната игра/ днешното актьорско майсторство. Ето защо трябва да стъпим с боси крака в живота.


I.S. Реалността, която се налага да изиграеш, може да бъде много близо до самата теб, но може и да бъде много далеч от теб. Как може да се слееш с тези две крайности, и да останеш себе си/ да си останеш същия?


Б.С.: Балансът, който съществува в актьорското майсторство, всъщност е много полезен за душата ми. Понякога човешкото същество се уморява да бъде себе си и започва да експериментира и открива други места, и открива в живота на другите, нов начин и ново приключение. Но когато се преструваш, хората, с които се срещаш, не искат да те приемат. С цел да покажеш истински чувства, трябва да ги изживяваш наистина. Следователно, за да успееш да създадеш такава илюзия, трябва много добре да познаваш реалността. За да изградиш тази илюзия, трябва да създадеш друга личност, но тази личност все още принадлежи на теб и в същото време ти си длъжен да използваш собствените си чувства. Този процес казва много за теб, и те прави по-човечен. Когато се опитваш да откриеш баланса между илюзията и истината, а адреналина ти се покачва, трябва да опростиш нещата; защото може да станеш екстремно ентусиазиран, докато преживяваш толкова много нови неща. Животът е пълен с малки сделки, ти надминаваш тези игри; когато хората се опитват да ти изиграят номер, можеш бързо да го разбереш, да разтрогнеш цялата бъркотия и да стигнеш до смисъла по-лесно.


I.S. Много малко актьори са постигнали толкова много последователни проекти като теб, и тази година също ще започнете да снимате в турската адаптация на американския хитов сериал " Отмъщението". Искахте да си дадете малко почивка от сериалите, но после този много интересен проект ви накара да си смените решението?



Б.С.: Наистина е много вълнуващ проект. Никога не съм си търсила работа базирана на конкретна стратегия, и винаги сама съм взимала решенията си. В мен има глас, който ми казва да изиграя определена роля и аз следвам това, което ми казва този глас. Освен актьорите в този проект, има и много динамика на развитието. Затова е много важно да работиш с правилните хора. И е много важно да обичаш героя си. Да снимаш сериал никак не е лесно, затова е невъзможно да търпиш тези две години, ако не обичаш актьора си. Историята е базирана на Граф Монте Кристо. Но този път, жена се връща в града, за да отмъсти. След Фатмагюл, се завръщаме с контекст на градска история. Снимките започват през Декември, ще бъда с Мерт Фърат. Винаги съм била щастливка що се отнася за моите бивши партньори.
Да, един въпрос зададен от фенове отностно партньорът ви в "Каква е вината на Фатмагюл" Енгин Акюрек. Какво е да снимаш с него?
Енгин не ми е непознат. Познаваме се от едно състезание преди 8 години. Енгин е много професионален и дисциплиниран и е много приятно да бъдеш с него на сета. Отделно от приятелството ни, да снимаш с него е много комфортно. Имаше слухове за кавга между нас на сета, но реалността е съвсем друга.


I.S. Междувременно участвате във филм на Иранския режисьор Bahman Ghobadi, заедно с Моника Белучи, Йълмаз Ердоган и Белчим Белгин. Филмът беше представен на фестивали и беше оценен. В края на този месец, ще стартира излъчването му в Турция. Какво е чувството да работите с толкова многонационален екип?


Б.С.: Все още не съм гледала филма. Но усетих много неща на снимачната площадка. Печелиш голям опит да работиш с многонационален екип, но забелязах, че турският филмов бранш не е лош. Ролята ми беше много малка, затова не искам да го правя на голям въпрос извън героинята, която изиграх. Но главните актьори бяха много специални. Големият ирански актьор Behrouz Vossoughi не е работил последните 30 г., но актьорската игра му е липсвала толкова много, че копнежът му е бил като урок за тези, които са били около него. Търпението на Моника и услужливостта й... двете звезди имат такава аура, че не може да се обясни.  Беше изживяване, което трябва да се преживее.


Това е втората част. Превода от турски е на най-голямата фенка /поне според мен/ на Берен Саат в руските форуми,които следя – nelufar.

Скрит текст:
Журналист: Вие сте изключително трудолюбива актриса. Как намирате време,което да прекарате с любимия си, с приятелите, семейството?


Берен: Преди всичко искам да кажа,че аз не съм човек,който има много хора около себе си. Моите най-близки приятели се намират винаги някъде близо до мен.
Снимките ми обикновено продължават  по 15-16 часа всеки ден, а между сцените аз чета сценария и се опитвам да науча репликите. Хората ,които ни обичат истински,никога няма да вървят против нас. Ако иска, човек винаги може да намери начин да отдели време за  хората,които са действително ценни за него. Да използва всяка възможност  да отиде някъде заедно с приятел или просто да поговори с него по телефона за няколко минути.
Често общуването с близки и приятели е прекрасно средство за отмора след тежък работен ден.


Журналист: Вие сте млада жена. Ако решите да се омъжите, да имате дете, това ще повлияе ли на интензивността на работата Ви?


Берен: В Турция човек е длъжен да направи избор между едното или другото. Нашата система не е място,където можеш да имаш малко дете и едновременно с това да работиш постоянно,защото работата ни е свързана с голямо физическо напрежение. Затова актрисите обикновено правят 2-3 години почивка в такива случаи.
Хората,които работят в продължение на много години казват,че са прекалено уморени и претоварени и често ставаме свидетели на случаи, в които актьорите напълно изоставят кариерата си. Наистина е трудно.
Иначе аз много искам да имам дете и когато преценя че е дошъл момента за това,сериозно ще се замисля за работата си.


Журналист: Как си представяте живота си след 10 години?


Берен: Разбира се, искам тогава да имам деца,но в никакъв случай не си поставям някакви конкретни цели. Досега бих казала ,че съдбата беше благосклонна към мен. Понякога наистина съм преживявала трудности, разочарования, но съм успявала да се справям с това без да преживявам големи разочарования. Това е защото предпочитам да не се вълнувам излишно. Старая се внимателно да градя своята кариера на актриса и да защитя личния си живот доколкото е възможно. Не се занимавам с неща,от които не разбирам и просто живея живота си. Професията ми дава възможност да имам икономическа свобода и да обезпечавам живота си със собствените си усилия. Позволява ми да бъда активна и да бъда щастлива. За останалото се старая да не планирам много и си позволявам да се нося по течението.

Журналист: Какво мислите за живота в Турция.
Чувствате ли се комфортно тук,щастлива ли сте?



Берен : Да,щастлива съм,но и малко притеснена. Разбира се тук не всичко е розово. Понякога загубваме точната мярка, не се изслушваме, не сме достатъчно търпеливи един към друг. Религията,расизма, ожесточената политика,всичко е прекалено… Ние се тревожим за нещо всеки един ден ,хората водят война за идеите си. Това ме плаши много в последно време. Аз живея в Истанбул и много обичам страната си. Не съм от тези хора,които ще си кажат- Ако искам ,мога да отида да живея другаде. Ето, аз имам чудесна работа и винаги съм смятала,че трябва да използвам силата на своята популярност, за да направя нещо за жените в моята страна.


Журналист: Ето защо Вие вземате участие в различни социални проекти. Как се развива такова съзнание,какво Ви мотивира да го правите?


Берен: Не знам как се развива,може би това е нещо, което произхожда от моята същност, то е вътре в мен. Както се казва, това е умението да бъдеш жена.
С течение на времето започнах да мисля,че съществуват твърде много неща,които мога да направя за жените в тази страна. Разбира се има много хора,които помагат за това  жените на първо място да открият себе си, мисля,че всеки от нас може да окаже положително въздействие.
За съжаление в нашето общество жените винаги са били на по-задна позиция и когато някои от тях постигнат определен успех, те срещат още повече трудности и противопоставяне. За всичките тези години аз започнах да разбирам какво означава популярността. Много лесно започваме да се разбираме с хората. Ако днес кажа,че обичам/харесвам нещо, от утре хората ме следват масово и започват да харесват същото нещо ,без да мислят много и без да осъждат, а това е отговорност.


Журналист: Вашите почитатели мислят точно като Вас.
Аз съм проверявала по страниците на социалните мрежи и средствата за масова информация и съм забелязала,че Вашите почитатели много твърдо стоят зад вас - одобряват какво  правите,как се държите,как говорите. Те са на Ваша страна и Ви поддържат на сто процента.
Вие нямате възможност да контактувате с тях лично, нямате директен контакт, как тогава успявате да изградите такива близки и топли отношения с тях?



Берен: Не само с мен е така, а и при много други популярни хора. Аз осъзнах преимуществото на това да си популярен и да те познават хората при първата рекламна кампания,в която взех участие. До този момент не знаех нищо за това, защото бях твърде млада,когато станах известна.


Журналист: Вие сте много енергична,изглеждате добре,щастлива . Винаги ли сте такава?



Берен: Аз не бях почивала истински в продължение на доста време. Наскоро имах възможност да прекарам един тих,спокоен и красив месец почивка и съм много радостна за това.

Журналист: Как прекарвахте времето си в Лос Анжелис?


Берен: Този град предлага комфорт. В градовете ,в които има трескав/бесен ритъм, постепенно започваш да се уморяваш и да губиш част от енергията си. Тук ритъмът не е толкова бърз и мога да почувствам че съм в отпуска,когато съм тук.


Журналист: Вие работите много, как успявате винаги да сте толкова красива? Как живеете,с какво се храните?
Фотографката Кейт Джоунс,която работи ежедневно с професионални модели казва,че не е могла да повярва на очите си когато Ви е видяла без грим. Дар от бога ли е тази хубост и свежест?




Берен: Още от детството си аз съм свикнала да се храня предимно с плодове и зеленчуци, така че за мен това е нещо естествено. Разбира се за мен е много трудно да пазя някаква диета когато съм на снимачната площадка.Но съм свикнала и намирам решение при всякакви обстоятелства. С течение на времето свикнах да контролирам употребата на продукти като хляб и кафе. Моята баба ме е научила от малка вечер да ям малки порции. Мога да ям съвсем малко количество от нещо,което ми е любимо и пак да съм щастлива. По принцип аз много обичам да ям и често си позволявам всичко,което ми се прииска. Понякога наддавам по някой килограм, друг път свалям. Ако ви кажа,че спортувам редовно,ще ви излъжа,защото аз работя по 15 часа на ден.Просто живея динамично.



Журналист: Спокоен човек ли сте или лесно излизате извън себе си?



Берен: Мисля,че съм спокойна. Вие ме виждате отстрани и можете да прецените по-добре от мен. Хората ,които са най-близо до мен ме познават най-добре и знаят каква съм точно. Мисля,че хората,с които работя не ме смятат за прекалено емоционална или избухлива,защото дори когато съм под голям стрес аз се старая да се контролирам.



Журналист: Как се развива връзката Ви с Кенан Догулу?
Той е известен музикант, а Вие и популярна актриса, и двамата сте много известни и всички Ви познават. При тези обстоятелства как се развиват отношенията ви? Как успявате да съхраните връзката си?




Берен: Тъй като работим в различни области,нямаме проблеми във връзка с това, т.е. не се конкурираме.
Но трябва да призная,че когато две популярни личности се съберат,хората превръщат тази тема в безумие. Досега не бях попадала в такава ситуация в живота си и съм направо изумена от това,което се случва около мен.
На практика ние не можем да си позволим да правим много неща,които сме си позволявали преди.  Но ние винаги имаме едно наум по отношение на популярността/славата. Хората,които не успяват да контролират своето его,много лесно биха могли да загубят репутацията си. Иначе отношенията ни са като на всички останали двойки. Между нас има любов,разбира се ние сме влюбени.
Досега: Берен е много щастлива! Берен никак не обича тълпите, не обича да излага на показ личния си живот и по мнението на някои даже е леко хладна понякога.
Но това лято се сблъскахме с една съвсем различна Берен,която е весела,енергична и дори смешна в любовта си. В дните ,които се установихме в Лос Анжелис и един ден след фотосесията,ние  обиколихме целия окръг Лос Анжелис  и посетихме всички интересни места и музеи.



Екипът от дизайнери и фотографи се срещна с Берен на един от плажовете на Малибу в ранното утро. Времето за подготовка за снимките беше твърде малко. Берен беше готова само след две минути, нанесе на лицето си единствено овлажняващ крем.
На следващият ден пък се проведе интервюто и срещата ни беше само на няколко метра от скулптурата на Роден ,а  тя дойде отново без никакъв грим  и изглеждаше толкова красива… Наслаждавахме се на изгряващото слънце на Лос Анжелис заедно с Берен.  Пред нас стоеше една жена влюбена в живота,която обича да живее: нейната работа,нейната страст,нейните отношения с другите бяха много интересни за нас.

Колкото и невероятно да звучи,днес най-после имаме преведен на руски 12 епизод. Чакаме го  почти цял месец, така че аз отивам да започна превода.  newsm44 newsm44 newsm44

На вас пожелавам хубава вечер! Hug


                                     
                                       

# 709
  • Мнения: 3 555
Дъгичка    smile3501 голяма радост за сетен път е твоя пост  newsm10  
Цитат
Момичета,днес имах малко свободно време и докато се ровех из един руски форум да търся нещо друго,попаднах на нещо интересно. Вероятно всички си спомняте снимките без грим и интервюто за списание ELLE   с Берен от миналата година. Днес попаднах на него и ми се видя доста по-дълго от онова,което сме чели и на български. Разтърсих се и наистина установих,че и в нашата тема е публикувано само отчасти. Преведох останалата част ,но ще сложа и първата,която вече сме чели,за да си я припомним. Може и да греша,но дори да е така,винаги е приятно да прочетеш нещо за нашата любимка.
Много добре си спомням и за снимките без грим за списание ELLE и ако греша ме извинете и поправете  Embarassed  мисля, че този брой на списанието беше за месец ноември ...  newsm78  
Страхотно е  smile3501 че си събрала цялото интервю newsm51
Като прочетох отново въпросите и отговорите в интервюто и написаното в края от интервюиращия искам само да добавя, че и нашето момиче Берен освен в буквалния смисъл, че е била "без грим" върху лицето и с отговорите си за това, което е тя в реала е също "без грим"   smile3555 и това не е само с външна физическа красота thumbsup а и вътрешна - умствена и душевна  Smile



И последно  rotfImao края на поста ти  smile3555 е един прекрасен подарък за всички нас   thumbsup Smile
Цитат
Колкото и невероятно да звучи,днес най-после имаме преведен на руски 12 епизод. Чакаме го  почти цял месец, така че аз отивам да започна превода.  newsm44 newsm44 newsm44
newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

Тони wavey  благодаря за "подсказката"  newsm51
Дайче,като каза Сечкин и отмъщение,та се сетих за едно нещо-всъщност все още не сте видели какво ще му спретне Ямур като отмъщение. Той ще е на път да разкрие размяната на Ямур и Дерин и да го сподели,а това е нещо,което нашето момиче няма да позволи. Няма да го убие,но ще му причини нещо,което е доста по-страшно за него от смъртта...  Но какво-ще видите в началните епизоди на сезон 2! Wink
Скрит текст:
Имам някакъв спомен, че Сечкин е в затвора и Ямур го посещава и това предполагам е, защото още в началото гледах няколко епизода на "оригинала"  ...  #Crazy Embarassed
Приятна вечер на всички  Hug Hug Hug




Последна редакция: пн, 12 авг 2013, 22:55 от dai4e

# 710
  • София
  • Мнения: 9 350
Здравейте! Днес съм много продуктивна и направих още няколко колажа.Надявам се да ви харесат.
Скрит текст:

# 711
  • AMS
  • Мнения: 6 449
Момичета!!!  newsm18 newsm18 newsm18
Благодаря ви за интервюта колажи, подсказки, постове, пожеланията и ...  Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower
Всичко е много хубаво и много интересно!!!  Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower
Виждате, че пак се появявам по малките часове. Не ми се смейте. Аз такова малко ме е срам, ама до сега гледах 17 епизод. Исках да направя резюме. Отне ми доста време. Срам ме е да кажа колко.  Rolling Eyes Но то не излезе резюме, а пълен преразказ.  Embarassed Embarassed Embarassed Трябва да го проверя за грешки, да го съкратя, ако мога и тогава ще го пусна. Доста е дълго. Сега обаче ще сложа само това




"Размисли" 17 еп.

Съмнението е болест. То уврежда съзнанието и провокира недоверие в чуждите мотиви и представи.
Съмнението те кара да си задаваш въпроси за всичко, в което си вярвал. То подсилва подозренията, свързани с най-близките ни.
Емре: Ямур, не съм извършил това, в което ме обвиняват. Онази вечер се случи нещо, което не разбирам. Дано бъдеш до мен, когато истината излезе наяве.

В обществото се смята, че жените са справедливия пол. Но в джунглата женските видове са много по свирепи от мъжките. Най-силният ни инстинкт е да защитаваме гнездото си. Понякога това носи огромно удовлетворение.

Справедливост няма нито в съда, нито извън него.
Защото справедливостта е фалшива представа. Накрая всичко зависи от решението на съда. Съдът са хора със свой опит, предубеждения и представи за това какво е добро и какво е лошо.

За това, когато системата ни предаде, търсим собствено възмездие.

# 712
  • AMS
  • Мнения: 6 449

17 ep. пълен преразказ Rolling Eyes
Скрит текст:
Емре е в затвора. Съзерцава снимката на Ямур. Надзирателя го вика. Има посетител. Ямур. Разговарят, стискат ръцете си. Обезпокоени и разтревожени, подозрителни един към друг. Ямур дава наставления как Емре да се държи в килията. Дава му годежната халка и той я слага на пръста си. Свиждането свършва.
Хакан чака Ямур в колата пред затвора. Прибират се. Ямур е нервна. Обсъждат какво да се прави.
Започва скандал в килията между Емре и един от съкилийниците. За сега е само предупреждение към Емре.
Дежемре е притисната от Шахика да си спомни какво е видяла в нощта на инцидента. Шахика е извикала дори специалист, който да прави портрет по описание, на това което е видяла Джемре. Пристига и Баръш и прекъсват сеанса. Шахика в свой стил настоява.  Дж. и Баръш излизат.
Хакан пристига  в заведението на Рюзгар. Умуват какво ще се прави. Рюзгар иска да отиде в полицията. Той не знае къде е Дерин и защо не се обажда.  Хакан е против. Убеждава го, че това не е добре.
Шахика и Халдун обсъждат ситуацията отново и отново. Присъединява се адвоката. Дерин я няма и според тях тя е извършила убийството, заради което Емре е в затвора. Арсой имат вече коз - недовършения портрет на този, който Дж е видяла в нощта на убийството. Шахика е сигурна, че е Рюзгар . За нея Дерин и Рюзгар са виновните. Не забравя да замеси и Ямур.
Ямур на терасата пие кафе и чака Хакан. Той се появява явно доста по-късно от очакваното. Разказва ѝ за срещата с Рюзгар. Обезпокоени са. Единственото успокоение, е че Ямур казва , че Дерин е при Игор.
В бара пристига Шахика и със замах пита Рюзгар дали Баръш е там. Тя всъщност не търси толкова него, а казва на Рюзгар, че и Баръш е видял в нощта на годежа човек в гората. Рюзгар не е вчерашен и не поддава. Шахика минава директно в настъпление и казва всичко каквото си мисли и изплюва камъчето - Къде е Дерин? Врътва се и си тръгва.
В дома на Арсой -  Шахика, Халдун и адвоката заседават отново. Насрочено е делото за Емре. Има и нови данни от експертизата. Има шанс Емре да се отърве. Шахика казва, че Джемре ще помогне.
В бара има много клиенти, Рюзгар обсъждат Баръш обсъждат посещението на Шахика. Рюзгар го съветва да не се меси.
Портретът по описание е готов. Шахика го показва на адвоката и Халдун. Според тях няма съмнение, че това е Рюзгар. Шахика представя плана си.
Изненадващо пристига Ямур с Аслъ. Шахика скрива портрета в папката. Ямур разказва, че е била на посещение при Емре. Аслъ отнася папката по нареждане на Ш в кабинета. Отваря и и се изненадва на портрета. Снима го с моб. телефон.
Джемре и Баръш без настроение в бара. Пристига Хакан. Баръш му се доверява и изказва безпокойството си от посещението на Шахика.
Ямур и Шахика пият чай. Шахика я разпитва за Дерин и Рюзгар. Шахика твърдо заявява, че Джемре е видяла онази нощ Рюзгар.
Излизайки от Арсой, Ямур се обажда веднага на Хакан с тревожната новина за Рюзгар.
В затвора - Снимката на Ямур я няма. Някой я е взел. Емре е предизвикан. Намесва се надзирателя и за сега се разминава боя.
Алтан се обажда на Шхика. Изнудва я за още пари, за да не се случи нещо лошо на сина ѝ в затвора. Шахика му отказва. Алтан дава нареждане на хората си да действат. Халдун чува разговора и е обезпокоен.
Аслъ пристига в бара, където е Хакан. Показва му снимката на Рюзгар от портрета. Тръгва си. Хакан веднага реагира и казва на Рюзгар да се маха бързо. Да зареже търсенето на Дерин и да се спасява, защото Шахика е твърдо убедена, че той е стрелял. Рюзгар упорито обаче иска Хакан да проследи чека и банковите операции на Дерин и по това да може да открият къде е.
Шахика продължава да притиска Джемре да каже, че онази нощ е видяла Рюзгар.  Поставя ѝ ултиматум - ако иска да спаси брат си - това е. Джемре посяга пак към хапчетата.
В къщата на Ямур - оперативка с Хакан. Ямур не може да си намери място. Обсъждат - Рюзгар, Дерин, Джемре.... Ямур, вече има план - Сечкин. Трябва да се спаси Рюзгар.
Джемре отива в бара и се заглежда в Рюзгар. После се качва в жилището и започва да тършува. Намира торбичка в един от шкафовете, но в този момент се появява Баръш и тя не успява да види суичъра със следите от кръв.
Продължават оперативките в Арсой с адвоката. Ямур се появява точно на време. Пласира идеята си да бъде включен Сечкин, като подкрепа за делото на Емре. Шахика се съгласява.
Хакан е този, който ще "подготви" Сечкин. "Намира" го на брега на морето.  Уговаря го не много дълго.
И нали Шахика не плати на Алтан да пазят сина ѝ в затвора, Емре не може да се отърве от мафията там. Този път няма надзирател. Емре е пребит.
Халдун казва на Ямур и Шахика, че се е случило нещо с Емре и го карат в болницата. Тръгват за болницата.
Емре и Баръш отново тревожни на пейка на брега. Аслъ звъни на Джемре и я известява за случилото се с брат ѝ.  Отиват в бара. Джемре е напрегната. Появява се Рюзгар за секунда и на нея вече и избиват нервите. Казва на Баръш, че онази нощ е видяла брат му и той също. Скарват се. Тя си тръгва.
Арсой и Ямур пристигат по-бързо от линейката в болницата. Емре на носилката. Суматоха. Чакалнята в коридора. Звъни телефона на Шахика - Алтан. Ямур забелязва това и наостря вниманието си. Шахика и Алтан си разменят заплахи. Добре, че новините за състоянието на Емре са добри.
Появява се доктора, с когото Шахика се е познавал от преди, но тя не го отразява.
Прибират се в къщи с Ямур. Там е и Джемре. Шахиха действа фронтално срещу дъщеря си. - Трябва да спасиш брат си!!! Джемре се съгласява. Ямур се опитва да ѝ каже, че ако не е сигурна не бива да дава показания, но Джемре е сигурна, че е видяла Рюзгар.
Хакан и Баръш обсъждат опасността, която грози Рюзгар. Хакан дава самолетен билет за Париж на каптана. Още веднъж иска да го накара за замине. Лъже го, че Дрин е в Париж.
Ямур губи по точки в надпреварата със Шахика, но в този момент се появява Сечкин.
Шахика се усамотява с него, за да му даде задачите. Ямур използва това да даде разпореждане на Аслъ, че Сечкин ще работи в кабинета.  Започва се акцията по оборване уликите срещу Рюзгар. Шахика иска от Сечкин  да направи "журналистическо разследване" и да напише статия, в която да каже, че Джемре е видяла Рюзгар. Ямур, която вече се е присъединила към тях,  сипва спирт в огъня, като споменава в разговора Адил Челик. Сечкин  следващия ден ще започне работа.
Халдун се прибира от болницата. Шахика е обезпокоена от заплахите на Алтан. Признава на Халдун за разговорите си с Алтан.  И сега какво да се прави? Не се знае какво още може да се случи за Емре. Халдун е бесен. Трябва да се плати на оня. Шахика излиза като на пожар. Отива да даде парите на Алтан. Ямур я проследява и снима.
В бара Рюзгар връща на  Хакан самолетния билет. Хакан, обаче го оставя на бара  и си тръгва.
Шахика е отново в болницата. Иска да види Емре.  Не я пускат. Вика. В този момент се появява докторът, които тя не отрази преди това. Разгеле. Всичко се урежда. Влиза в стаята при Емре.  / Много кратка сцена между майка и син, но много трогателна и с хубава музика/ Шахика наистина е разстроена много. Не иска да се прибира в къщи. Докторът я отвежда в кабинета си и тя вижда там нейна снимка от преди.  Той я пита за Халдун, а тя казва, че се развеждат. Говорят за преди, за любовта, за приятелството, за миналото. Шахика заспива на дивана.
Рюзгар и Баръш са изненадани от появяването на Сечкин рано рано.   Портретът по описание на Джемре е представен на братята с порция заплахи с полиция. Баръш действа бързо. Настига Сечкин и му разказва, че в онази нощ Дж. е изпила много шампанско и взима хапчета.
Халдун  е изненадан, че Шахика не е нощувала в къщи. Има добри новини. Емре няма да се върне в затвора.
В бара се появява и Хакан, след посещението и заплахите на Сечкин.  Рюзгар почти е  навит да тръгне.
Емре се прибира в къщи. Джемре го прегръща първа. Халдун, Ямур, адвоката са доволни. Емре е под домашен арест. Адвокатът му напомня, че не трябва да излиза.
Е, това се казва както на кино. Най-после Рюзгар реши да тръгне - раницата, ... и хоп полицията пристигна. Хакан го кара да мине през задния вход, но той се отказва окончателно. Успяват да се разберат да не казва нищо. Полицията го отвежда за разпит.
Най-после и Шахика се връща у дома. Прегръдки, целувки, на мама синчето ... Халдун  я смъква на земята - иска да говорят. Ревнивец го раздава.
Хакан урежда адвокат на Рюзгар. Баръш не го свърта. Звъни на Джемре и ѝ казва че брат му е отведен от полицията и че всичко свърши. Тя плаче. Ямур се приближава да я види и така, разбира, че Рюзгар е в полицията.
Сечкин тършува в стаята на Джемре.  Намира лекарствата. Тя го заварва, но той ѝ дава да разбере, че знае доста повече.
Ямур в действие. Влиза в кабинета говорейки по телефона с Хакан, отваря касата с нейното устройство за намиране на кодове, вади всички касети, слага ги в едно от чекмеджетата на бюрото и тъкмо е почти готова, влиза Аслъ. Уф. Ямур се прави, че говори по телефона и трябва нещо да запише, та за това е влязла в кабинета. И този път номера ѝ мина.
Рюзгар го разпитват в полицията, но той нали "нищо не знае",  отказва да говори.
Емре лежи в леглото и с Шахика си говорят. Споменават Рюзгар, Джемре, Дерин, Ямур и шубе, шубе ...
Емре го мъчат много съмнения. Чуват се гласовете на Ямур и Сечкин. Операцията на отмъщението е в пълен ход. Ямур наглежда контузения Емре. Лека целувка и го оставя да спи. Има друга работа.
Сечкин работи в кабинета.  /Впрочем всички използват това, че Сечкин смята, че Дерин Челик е опожарила къщата му./ Шахика му наоси кафе и пак му напомня за Дерин Челик. Оставя го да пише, но след секунди получава на лаптопа си съобщение, мислейки, че е от изчезнала Дерин. - Погледни в чекмеджето. - Бомбата е хвърлена. Чекмеджето е пълно с касетите със записите му с Адил Челик за книгата.
Бесен на Шахика Сечки пише нова статия.  Пуска я и адвоката идва с разпечатката при Арсой.  За изненада на всички Сечкин е написал, че Баръш е казал, че Джемре е пила алкохол и употребява хапчета. Шахика побеснява.  Връхлита в стаята при Джемре и ... Удря шамар. / каква разлика  със сцената в болницата с Емре/.
Баръш и Хакан обсъждат статията на Сечкин в бара. Хакан е доволен, че на Рюзгар за сега му се разминало. Джемре звъни на Баръш и .... Уф.  На брат си помогна, но любимата наказа.
Ха най-после Шахика влетява и при Сечкин да му иска сметка, но си го получава. Сечкин си тръгва с касетите.
Ямур за малко може да иде да даде вода на Емре в леглото и да го сложи да спи, защото има още работа.
Шахика и Халдун започват както винаги да се карат и обвиняват за изневери и кой кого е натопил и прецакал и завършват с отправяне на поредната закана.
Алтан пие в един бар и гледа, че на телевизора показват изявлението на Аслъ за ситуацията в семейство Арсой. Заплеснат в екрана не вижда как до него се приближава една червенокоса мадама. Ямур се е издокарала както леко момиче. Завързват разговор. Ямур дава всичко от себе си, за да го примами.
Рюзгар се прибира от полицията за радост на Баръш и Хакан. Разминало му се за сега.
Емре, обаче се събужда и разбира, че Ямур е излязла. Звъни, но тя е изключила телефона си.
Шахика се връща в болницата, но казва на доктора, да не очаква нищо повече от нея.
Алтан, налапал въдицата, тръгва с червенокосата Ямур към колата. Обещала му е сигурно всичко. И сега е момента на големия бой, който му хвърля. Заради Рюзгар, заради Емре... бой, ритници
Взема отпечатъка на ключа от колата му и остава зрителя да се чуди  - добре ли видях или не? За какво е този отпечатък на този ключ?

ПП: Извинете за правописните грешки,   Embarassed но трябва и да поспя   sleepuu

# 713
  • Мнения: 885
Привет  Hug
Аз ще изостана с преговора защото нямам много голяма възможност през деня а вечер съм трупясало изморена  Peace
Сега пиша с полу отворени очи  ooooh!
Дъгичка благодаря за всичката информация която ни донасяш  Hug Hug
И на всички други момичета за всичко което постват и допринасят за темата  Hug Hug
От вас научих че Берен има брат  hahaha Peace

# 714
  • Мнения: 3 555
 wavey Привет, момичета  Hug и хубав ден  Peace  bouquet

Дива   newsm10 поздравления за преведените "размисли" на 17 епизод и направения за него преразказ  smile3501  а и колажите ти са истинска прелест  newsm51 newsm51 newsm51

 Wink Слагам тази ...  красота сега  Peace Heart Eyes Laughing




До по-късно с повече ...  ooooh! newsm78

 Hug Hug Hug

# 715
  • Мнения: 3
Привет, момичета Hug Hug Hug

Много хубави неща сте писали вчера   bouquet

Дъгичка, много ти благодаря за довършеното интервю  smile3525  Аз си мислех, че имаме цялото, а то се оказа, че съвсем не е така. Все пак е хубаво да прочета нещо, което до сега не съм. Страхотна е нашата Берен! Премерени отговори - истински и непринудени, точно каквато е и тя.

И отново показва, че не е егоист:


Цитат
Ако искам ,мога да отида да живея другаде. Ето, аз имам чудесна работа и винаги съм смятала,че трябва да използвам силата на своята популярност, за да направя нещо за жените в моята страна.

...а колко е лесно с този талант да се развие зад граница и да не й пука...

Благодаря предварително и за превода на 12 епизод, който предстои да бъде направен

Дива, страхотен преразказ  smile3525 Аз обаче си падам повече по размислите, които правиш. Изкуство!   newsm10

Г-ца Бързо се уча, страхотни колажи. Браво  thumbsup

Клари, Дайче, Тони, Марианка  Hug Hug Hug Hug






# 716
  • Мнения: 3 555
 wavey wavey wavey
С "размислите" за 14 епизод  newsm78 сложени от Дива за 14 епизод   bouquet
"Размисли" 14. еп.

Ако вратите на възприятието са почистени, всичко ще изглежда каквото е. Безкрайно!
Най често възприятията ни са замъглени. От очаквания. От опит .
Напоследък аз съм заслепена само от едно - отмъщение.


Адил Челик - Има нещо нередно. Ш няма нищо общо с ареста ми - тя също е жертва. Бащата на детето ѝ е в затвора и тя е принудена да отгледа Дж. с мъжът, който ме вкара тук.

Не е важно какво гледаш, а какво виждаш.
Когато различни гледни точки се сблъскат, истината може да се изгуби и чудовищата намират начин да излязат.



и с помощта на  и превода "онлайн" на Дъгичка   bouquet от преговора ми на 14 епизод ще споделя с вас впечатлилите ме сцени  #Crazy newsm78 ooooh!
Скрит текст:
След "романтично" предложение на Емре към Ямур въпреки и най-вече заради последвалите събития Ямур "зарадва" Емре ...  ooooh!  с готовите покани за тяхното годежното парти  Sunglasses



Следващата стъпка на Ямур от плана "отмъщение" е ... Naughty  Джемре да разбере кой е баща й ...  #Crazy въпреки несъгласието на Хакан ...  newsm78 ooooh!
 

Планът на Шахика дядото на Емре да осуети годежа се проваля ... Wink защото Ямур "очарова" и ... него ...  hahaha
 
 rotfImao Ямур съжали за намерението си Джемре да разбере истината за баща си  thumbsup и успя да вземе диска си преди Джемре да го е гледала  Smile


На празничната вечеря с "благословията" на дядото за предстоящия годеж на Ямур и Емре ...  Wink Peace


#Crazy с внезапното идване на Рюзгяр "многострадалната" майка на ВИП семейството Шахика "отпразнува" грозното си престъпление с дъщерите на Адил Дерин/Ямур/ и ... Джемре Naughty Crossing Arms
 

Ямур отново получава доказателство за "безнадежност" на бъдещия си брак с Емре ...  newsm78 ooooh!
 

и отново осъзнава, че детската им обич с Рюзгяр е истинската и непреходна любов ... #Crazy  ooooh!
 

 Wink  Когато човек е способен да обича истински е готов на всичко, за да направи този, когото обича щастлив, дори ако обрича себе си да бъде нещастен   Peace Hug
Ямур търси помощта на Хакан, за да открият и върнат на Рюзгяр ... "Дерин", а Хакан ... на всичко е готов, за да помогне на Ямур ... истинската Дерин ...  newsm78 Peace Hug
 

Този динамичен и напрегнат епизод е и такъв и със своя край  #Crazy кутията от Адил, съдържаща истината за него към неговата дъщеря Дерин  Shocked  е взета от тайното място и Ямур е в ... страшна опасност неизвестно от кого и ... кога  #Crazy newsm78 ooooh!
Hug Hug Hug
Внимание, докато пишехте, в темата бе публикуван нов отговор.
Чики   bouquet
  

Последна редакция: вт, 13 авг 2013, 18:21 от dai4e

# 717
  • Мнения: 3 555
 wavey Добро утро и успешен ден   typeuu   Flowers Four Leaf Clover




 Hug Hug Hug

# 718
  • Мнения: 3
Добър ден, момичета Hug Hug Hug

Канал Д официално потвърждава, че Alican Yücesoy е новото попълнение в екипа на Intikam.



Скрит текст:
Ali Yücesoy, yeni sezonda İntikam’da
Kanal D’nin başrollerini Beren Saat, Nejat İşler ve Mert Fırat’ın paylaştıkları, geçtiğimiz sezona damgasını vuran dizilerinden “İntikam”ın, oyuncu kadrosuna yeni sezonda Ali Yücesoy da katılıyor. Yücesoy, “İntikam”ın yeni sezon bölümlerinde “Ali Sülen” karakteri ile dizide rol alacak. Ali Sülen, Yağmur’un eğitim zamanından arkadaşıdır. Yağmur, İgor’un askeriyken, Ali ile tanışmışlar, kader ortaklığı yapmışlar, birlikte birçok tehlikeye atılmış, birbirlerinin hayatlarını defalarca kurtarmışlardır. Hatta ilişkileri arkadaşlıktan ileri gitmiş, sevgili olmuşlardır. Ta ki Ali, Yağmur’u ansızın bırakıp gidene kadar. Ve, Ali hiçbir açıklama yapmadan ansızın çıkıp gittiği gibi beklenmedik bir şekilde geri gelir ve Yağmur’un karşısına çıkar. Peki, Yağmur’un buna tepkisi ne olacaktır?
 
İntikam yeni ve sürpriz gelişmeleri ile Eylül’de Kanal D’de.

Ali Yücesoy, новият İntikam'da сезон
Канал D'и с участието на Берен Саат, Неджат Isler и Mert Firat акция, през миналия сезон отбеляза последователности "Revenge" и, като се присъедини към актьорския състав на новия сезон, Ali Yücesoy. Yücesoy, "отмъщение" раздели на новия сезон на "Ali Sule" ще вземе участие в шоуто с характер. Ali Sule, Yağmur'un времето за обучение спътник. Rain, Igor askeriyken, се срещна с Али, направиха обща съдба, заедно с много застрашени, са спасени живота на другия много пъти. Дори отношенията на приятелство, излязоха стават любовници. До Ali, Yağmur'un докато стигнем внезапен спад. И изведнъж без никакво обяснение на Али като той излиза и се връща неочаквано изправени Yağmur'un. Така че, това, което ще бъде реакцията на Yağmur'un?
 
През септември с ново и изненадващо развитие отмъщение по Канал D.


Дайче,  Hug

Хубав ден на всички!  bouquet

# 719
  • Мнения: 3 555
 Wink Нашето момиче Ямур  Laughing  би трябвало да е вече "в къщата" ...  #Crazy newsm78 Grinning

                                                          thumbsup   فيلا يامور , انتقام  yes Smile  



 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт