ОКТОМВРИЙКИ - Тема 10

  • 26 309
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 669
Да си призная все още ми е някак странно-отново девойка.Бях се "настроила"силно казано на заветния мъж-по всички гледанки за пол,бабини деветини за корем,храни,на кой приличало първото дете и т.н.А и двете бременности са коренно различни.Всичко около нас се нашариха тази година,затова вътрешно и аз таях надежда за другия пол-да видя какво е Grinning.Дали съм разочарована -разбира се,че не.Отидох на 4Д главно,за да разбера как се развива бебока,пола си е чисто любопитство.Дали е момче или момиче няма значение-важното е децата да са ни живи и здрави.

Еййййй това все едно аз съм го писала, ама - при нас борбата беше за мома.
От самото начало всичко беше различно /както си описала и при теб/ - и като ми казаха първо момче, някак си не можах да повярвам, защото наистина бях убедена, че ще е момиче.
във вторник на 4Д ще видим със сигурност де - още не е загубена каузата, но ............. важно е да са живи и здрави  Praynig

# 691
  • Мнения: 48
А, не губете надежда!На мен в 12 сед. ми казаха момче,дори снимка на пацата ми дадоха Crazy.В 16 сед.пак така,в 19 сед, двама док. заявиха момиче newsm03!

# 692
  • Мнения: 190
като ми казаха първо момче, някак си не можах да повярвам, защото наистина бях убедена, че ще е момиче.
... важно е да са живи и здрави  Praynig
Blush и аз така, първо бебче, но така си мислех, че ще е момиченце, а и всички така казваха  Laughing обаче - не, имаме си пишле! Няма значение пола, не си го връщаме за рекламация Joy, само да ни е здравичко!

# 693
  • Мнения: 316
При мен също казваха допреди две седмици на всеки преглед /трима различни док/ че ще е момче, а последните два пъти вече е девойка.  Да се надяваме да няма повече изненади  Hug

# 694
  • Мнения: 7
Здравейте и то нас Wink на мен пък доки ми каза следното-" Е ,мамче ще те разочаровам пак мъж!", а аз-" Ама Докторе на мен първото ми е момиче"!!!!!!И док.-"Еми тогава  Naughty не съм сигурна, може и да не е мъж ама може пък и да е ,абе виси тука нещо!!!!!!!"  Thinking Ако може някой да ми го разтълкува моля  newsm78

# 695
  • Мнения: 669
Аз за това още не казвам със сигурност какво ще е. Изчаквам ФМ.
Ааааа и за не връщам за рекламация - каквото сме си направили това ще е  Joy

# 696
  • Мнения: 7
А и да подчертая ,че това се случи  в 17 сед. на 4D Naughty

# 697
  • Мнения: 91
За упойката - първия път бях с епидурална, но късно си я поисках и доста болки изтърпях преди да ми я сложат, но след това ........................ блаженство на фона на отминалите болки. Та сега със сигурност ще си поискам от начало, за да се насладя на момента на раждането, а не да го помня като най-болезненото нещо  в живота ми, та макар и да се забравя тази болка, по-добре да я пропусна доколкото е възможно.

Само да уточня, за да не си помисли някой, че пристигаш в родилното, искаш си епидуралната и се спасяваш от всякакви болки Laughing Епидурална упойка се поставя след определено разкритие, т.е след определен брой контракции, които са си болезнени. Естественото раждане, с или без упойка си е придружено с болка, епидуралната спестява само една част от нея. Всички неприятни усещания обаче се забравят много бързо Hug

Не за първи път чувам, че Марков претупва, при тази натовареност от една страна е разбираемо, от друга пък не е особено приятно.

При нас за втори път момиче, много исках и то взе, че се сбъдна. Heart Eyes Амниоцентезата дава 100% гаранция и за пола, така че нямам съмнения.

Някой може ли да сподели какви са подготвителните процедури преди секцио?

# 698
  • Мнения: 627
sol y arena какво имаш предвид под подготвителни процедури ? Аз мога да кажа предният път какви изследвания ми правиха преди секциото, тук във Варна- предният ден ПКК и урина, кардиограма, запис на тонове, преглед с ехографа и псоле преглед на магарето, тест за алергия към упойки, мерене на кръвно. Посъветваха ме да взема един Дуфалак, за да отида до тоалета вечерта преди секциото и тъй като то беше назначено за 8:30ч. сутринта  ми казаха след 16-17ч. на предния ден да не ям нищо. Сутринта като отидох в 7:00 си обялкох нощницата и ми сложиха една система.

# 699
  • Мнения: 91
Точно това имах предвид Peace Клизма не се прави, така ли?

# 700
  • Мнения: 7
veselyshko аз като прочетох описанието за подготовката за секцио.......та при мен беше същото от -до но само че родих само с епидорална

# 701
  • Мнения: 627
sol y arena В някои болници правят в други не  Peace В моя случай не са ми правили, но трябва да се поинтересуваш конкретно за болницата, в която си избрала да раждаш. Аз съм от Варна и раждах в Майчин Дом- Варна!
iva_ivet аз бях със спинална на моето секцио и си бях будна  Crazy

# 702
  • Мнения: 91
sol y arena В някои болници правят в други не  Peace В моя случай не са ми правили, но трябва да се поинтересуваш конкретно за болницата, в която си избрала да раждаш. Аз съм от Варна и раждах в Майчин Дом- Варна!


Да, ще се поинтересувам естествено, но още е много рано да досаждам на гинеколожката ми с тези въпроси, та реших да досадя на вас Laughing Благодаря ти Grinning

# 703
  • Мнения: 7
Ами аз не съм много наясно с раждането тук в Б-я, защото  съм раждала  в чужбина и всичко което пишете аз правя сравнения и ми е много интересно и  важно .Сега ще се наложи да съм тук за това раждане а пък грам и идея си нямам каква е системата и какво ме чака

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 360
мен някой ми каза,че вече не правили клизма,а ти давали да си сложиш някаква свещичка
Аз като се сетя от страх да не се на...м като влезнах да раждам и ми вързаха апарата за мерене на тонове,който отдолу имаше една кошничка пълна с легнин.Взех си под възглавницата целия легнин,ако ми се наложи да си имам  Laughing,нали в тоалетните няма хартия,а само един душ

Общи условия

Активация на акаунт