КИПЪР

  • 107 635
  • 775
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 094
А от Ларнака как се придвижи до Пафос?

Аз бях с трансфер, но има шатъл от летището на Ларнака до Пафос -http://paphosbus.com/paphos-airport-bus/larnaca-airport-shuttle . В най-лошия случай с градския транспорт, който е точен, удобен и чист, на приемлива цена.

# 211
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 092
Коя е фирмата за хоп он?
Нали Пафос е курортен град?

# 212
  • Мнения: 3 094
Коя е фирмата за хоп он?
Нали Пафос е курортен град?

Курортен е, да. За фирвата на тези автобуси не зная, не ме е интересувало.

# 213
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Върнахме се и ние от Айя Напа. Купонът вече тече с пълна сила. Всичко беше прекрасно.
Живот и здраве - септември - октомври пак.

# 214
  • Мнения: 3 990
Хаха, разбрах каква е работата с ходенето по залез в Археологическия парк на Пафос, из рускоезичния нет има информация за... дупка в оградата.

# 215
  • Мнения: 19 061
Хаха, разбрах каква е работата с ходенето по залез в Археологическия парк на Пафос, из рускоезичния нет има информация за... дупка в оградата.

То и тук в някоя тема май се препоръчваше тая дупка  Mr. Green

# 216
  • Мнения: 3 094
Е то за вход от 2.5 евро, дали си струва да си дереш краката през дупката?! Laughing

# 217
  • Мнения: 3 990
4.50 е и не е толкова целта неплащането, колкото да влезеш надвечер по хлад, че на сто места прочетох, каква страшна жега.

# 218
  • Мнения: 3 094
4.50 е и не е толкова целта неплащането, колкото да влезеш надвечер по хлад, че на сто места прочетох, каква страшна жега.

Да, аз разбрах за гробниците на царете......съжалявам - по-съпичко е. Но Паркът продава билети до 19.30. Аз бях преди 2 седмици и се стъмваше в 20 часа. Кипър е със същото часово време като нас, но е много по-източно разположен, стъмва се и се съмва, съответно доста по-рано. Имайте го предвид. Точно в Арх. парк на такива тръни попаднах - пробиха ми подметките и ме набодоха. Едвам съм ги извадила от подметката на сандала. Та идеята ми е гредайте си в краката по тия места, дори и по светло. Страшни трънаци са им по археологическите разкопки.

# 219
  • Мнения: 3 990
Къде чак е изпаднала темата за прекрасния остров Кипър! Завърнахме се, 10 пълни дни, не броя първия и последния, пропътувахме 1600 км. сред природни красоти и древна история! Влюбена съм, искам пак! Много горещо беше, водата се беше стоплила, но след 11.30 не се седи на плажа. Ще пиша по-нататък подробно.

# 220
  • София, България
  • Мнения: 2 228
В Кипър най-хубав е следобедния плаж, именно заради часовите особености. Като си отидеш към 16.00 часа вече е разкошно!

# 221
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 514
Прегледах темата и не видях препоръчана фирма за рент-а-сар в Пафос. Ако някой може да помогне ще съм благодарна.
Имам още няколко въпроса: как е времето в края на октомври- началото на ноември? Водата в морето става ли за къпане? Видях какви са температурите в нет-а, но предпочитам инфо от първа ръка.
Може ли някой да препоръча хубав ресторант/ таверна в Пафос, понеже сме с пакет и организирана храна едва ли мн ще се мотаем по ресторанти.
Прочетох за планинските селца, но няма ли да е студено да ходим по планините в началото на ноември?

# 222
  • Мнения: 3 990
http://www.cypruscarrental.com/a-g-neophytou-rent-a-car-ltd

Ето от тези взехме кола. Не са нови колите им, но са с никакви формалности, подписахме договора на коляно на летището, броихме парите кеш и повече не ги и видях. От първа ръка - не,но от втора ти казвам, че се стъмва рано, виж кога залязва слънцето. В Пафос на пристанището са хубави таверните, седнахме в една, която е в края откъм крепостта. По автентично е във вътрешността, ако ходите до Петра ту Ромио отбийте се от пътя за хапване в с.Куклиа.
Манастирът Кикос и Гробницата на Макарий са задължителни, със сигурност ще трябва връхна дреха за там.

# 223
  • софия
  • Мнения: 9 590
Би трябвало да е топла водата. Миналата година в края на ноември все още ставаше да се топнеш. Естествено няма гаранции, онзи отгоре не дава.
Стъмваше се в пет без десет, рязко и ставаше чисто тъмна нощ.

# 224
  • Мнения: 111
Оня ден се прибрахме след изкарана седмица в Кипър - невероятно място, което ни накара да го посетим отново....и пак бихме отишли. Голям кеф е да напуснеш студената, сива и дъждовна БГ, за да се озовеш след час и половина в Рая!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт