АПРИЛчета'2009

  • 70 644
  • 290
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 559
Браво, Жабче, много хубава новина за изследванията!
Продължаваме с палците - да отпаднат и всякакви други притеснения.  Praynig

Маймунка, честито прохождане на Митко! И на голяма патеричка - честита да му е 1вата годинка! Прекрасен път да го чака в живота.  Hug
Дано нямате повече притеснения и за Ванко и възстановяването да е безпроблемно при него!

Вкъщи големите броят дните до заминаването на лагер - всеки за своя си и нямат търпение вече; малката пребори таз седмица появата на 2 кучешки зъба отново с едноседмичен домашен престой, но здраве да е занапред, дано!

Гергана ми казва от известно време "маме". Хем ми е смешно и мислех да я отучвам, хем ми е забавно - звучи сякаш ми говори утешително-приятелски, с лек елемент на поучаване.  Mr. Green

Хубава събото-неделя на всички и по-малко дъжд.   bouquet

# 211
  • Мнения: 7 128
Много се радвам за всички изследвания в норма на Йоанчето, но и дано да не са я стресирали много.  Heart Eyes
Ужасно много се радвам и че одисеите ви с Ванко са приключили, Маймунка! На Митето здрави и силни крачета, които да го водят по правилните пътища на личното му щастие желая!
Честита кучешка челюст на бебка, Жиемче. Още малко ви остава до спокойният сън. И да нацелуваш нежната кака Гери  Laughing. Хубави ваканции им желая и на Гери, и на Емко!
Ние ще се се опитаме да потърсим малко слънчицето, че вече не се трае. Вече дори и играта на лов на локви и скачането с два крака в тях не ни забавляват. У дома всеки ден се играе на джапане в морето, плуване и гмуркане. А милото домашно затворниче с такова огромно нетърпение чака почивката с мама и тати, стягането на багажа и това какво ще правим заедно, че от радост отново започна да заеква много неприятно. Това за всички, които си мислят, че само негативните емоции създават проблеми.
Желая много и топло слънчице за всички!   bouquet

# 212
  • Мнения: 847
Жабче, имаш много силно стиснати палци и от нас. Дано да е малкият дявол и да са те наплашили излишно!

Маймунка, браво на вас! Вече само хубави новини да споделяш!

Ние вече сефтосахме морето, че не се траеше-тези дъждове дори на всички ни дотегнаха.

# 213
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Жабче, имаш силно стиснати палци и от мен!
Рони, понякога и аз забелязвам неприятното заекване, когато иска да ми разкаже нещо бързо  Crazy Правя се, че нищо не се е случило, надявам се да е правилно  Peace
Жиема, при нас за сега са израснали 8 резеца, обаче е нетърпим. При всеки удобен случай ме захапва по краката или ръцете. Имам си доста синини  Mr. Green Определено всичко му е по-силно изразено, отколкото при батко му- коликите, неспокойния сън, избиване на зъбки. Гордо мога да кажа, че все още кърмя вечер на заспиване и рано сутрин.  bowuu Иван се беше отказал още на 11 м.
Почивката я планираме с кумовете  от преди нова година, но още нищо не сме запазили. Мислим да ходим до Триград и околността.
Ванката с всеки изминал ден се подобрява (пу-пу). Дано чудото се е случило!  Praynig

# 214
  • София
  • Мнения: 1 559
Рони, хубаво море ви желая и дано истинската почивка поуспокои Мария и отмине заекването. Жалко, че и положителните емоции я напрягат пак по някакъв начин.  Hug Ако помня правилно предишния такъв период отмина бързо при нея, пожелавам и сега да е така.
Мисля, че на голяма част от децата им се случва в някакъв момент - Гергана също го прави, когато бърза, но нейното е като зацикляне на дума, напр. повтаря няколко пъти "и той, и той..". Аз обикновено я помолвам да спре за момент, да си припомни случката и после да продължи разказа. При нея работи тази тактика.
Маймунка, и при вас да изчезват тези моменти! И браво за кърменето - така може да си карате дългоо време Simple Smile. Аз отбих беба преди вече 2 месеца. Бях с нагаласата за дълго кърмене, но ме достраша покрай пътуването да не си докарам пак някой мастит и по Великден приключихме. Тя поне се оказа много разбрано бебе.  Grinning

Йо-йо, кое море сефтосахте?
Жабче, пиши как са нещата при Йоана.

# 215
  • Мнения: 847
Йо-йо, кое море сефтосахте?

Сефтосахме родното,което се оказа доста по-топло от очакванията ми. Дори имам чувството, че водата беше по-топла от миналата година по това време.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 559
Супер. И приятелка ходи и каза, че е ок, пък аз като слушам 21-23 градуса и  ми се вижда студена още Simple Smile. То така или иначе не сме се засилили. Семейно май чак към септември ще "поплуваме".

Сега ми напомниха, че е Еньовден. Жабче, жива и здрава да ти е именячката Яна! Покрай нея и сестричката й също да е все здравичка.

# 217
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Благодаря за честитките, Jiema!  Hug

Ние продължаваме с лекарите и изследванията. Но понеже са много и някои стават доста бавно, ще ни отнемат около 2 седмици. Отделно, че едното стоматологично е много специфично, успях да запазя час чак за 15/07.  Tired
Дано не й окапе съвсем косата дотогава...

# 218
  • София
  • Мнения: 1 559
Жабче, кураж и сили.  Hug Продължаваме да стискаме палци.  Praynig

Ако в някакъв момент решиш да прилагаш неща от типа народна медицина - не знам до колко е удачно, консултирай се, ако искаш и с някой лекар - просто това знам само от опит и мисля, че най-малкото не би навредило.  Hug

Скрит текст:
Става дума за натриване кожата на главата с чесън. Скилидката трябва да е обелена и разрязана, така че да се натърка със сочната част кожата. Когато Емо беше на 2-3 г. при пострижка първи, втори номер (на него си му отива късичка коса), лъсваше едно голо петънце - там просто нямаше косъмчета. Малко да му порастеше косата и се покриваше от съседните и не личеше, не беше голямо. Но направихме това с чесъна - буквално няколко вечери. На следващото постригване пак 2-3 пъти и голото петънце изчезна.
И от приятели съм чувала да са го ползвали и за засилване на косата.
Пак казвам - само, ако си прецениш...

# 219
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Знам го това, също и със сок от хрян става. С чесъна ще търкам сега почивните дни за да не мирише детето в градината. Но са големи петната и продължава да капе по малко. А ще се забавим много с лечението.
Също витамини от Б групата се дават. Правя й маска за коса с чесън и змийско олио. 

# 220
  • София
  • Мнения: 5 079
Вели беше получил такова петно над ушето на 3 години, когато се роди Елина, в този момент тръгна и на логопед. От стрес. С много силни витамини го овладяхме.
На моя колежка сина също беше получил, в по - голяма степен окапване, те пробваха с какво ли не, и с чесън, и мазила и алтернативни, и какви ли не, оказаха се коки, от ДГ. С АБ ги пребориха.
Стискам палци и вие да намерите вашето действащо нещо. И бързо да порасте косичката на хубавелка. Hug

# 221
  • Мнения: 581
Жабче, стискам силно палци и аз! Дано нещата се наредят така  най-добре за теб и за детето.Дано резултатите от изследванията, които ви придстои да направите са успешни. А да  не би да е някаква алергия? На Валя зимата и бяха излезли едни червени петна по цялато тяло. Ей така без причина запомнаха да излизат - големи по цялото тяло. Тогава беше точно след зимната ваканция, правеха много тестове в училище, междинни нива (3 клас) и разбрахме, че причината е коимбинация от стрес алергия и отпаднала имунна система. С противоалергични хапчета и витамини се оправи.

# 222
  • Мнения: 7 128
Имамама, дано успеете да опазите каката от стреса, който й предстои покрай матурите след четвърти клас. По-отдалече й прави подготовка, че са за оценяване на госпожите, а от децата се очаква единствено да са учили равномерно и добре през годината. И колкото покаже - толкова.
Кожата се води на-големия човешки орган, който реагира при различни състояния на човека и е добре да се наблюдава изкъсо. И обикновено на самата кожа няма какво да й се лекува, ако не се излекува първопричината за нейната реакция.
Личи си, че съм отпочинала. Я какви мъдрости ръся рано сутрин.
Почивката ни мина очаквано много приятно. Писахме и рисувахме по брега, събирахме мидички, лекувахме страх от медузи, игра на топка във водата, играхме тенис, возихме се на ферибота, разгледахме за малко Тасос (догодина може би ще отидем там), яде октопод и рибки, учиха с татко ѝ гръцки от салфетка (много надобря, след като реши, че в Гърция могат дори да я разберат ... говорещите български), изядоха я комари през дрехите (който мисли да хваща пътя натам, да ги има предвид), ходеше да казва здравей на родителите на едно детенце от нейната група, с които почивките ни се засякоха ...  Е, в последните два дни имаше тъга, че ще трябва да си ходим, но пък Мария си измисли план. Да изчакаме всички да се махнат от хотелчето, да отидем и да си го вземем. Явно си мисли, че морето е екстра към хотела.  Но толкова. Ще трябва и до планина да стигнем.
Малко само дето тук се поразкашля и предната нощ се наложи да не спим няколко часа, но кашлянето няма много общо с морето. Вчера чичо доктор й изслуша всичката налична хипохондрия (новото индианско име ни е "Разхождащата се болка") и ѝ предписа да попие сиропче за кашлица и противоалергично. И се чудя сега аз дали няма здравно заведение, което да търси за през лятото петгодишни стажанти. Със взаимно терапевтична цел. Всеки ден се лекуват болните приятели плюшени животни. Ако не ми се налага да съм Кака, съм лекар.
И имам още драма. Отсега съм подготвена, че дядо Коледа ще трябва да донесе плуващо бебе. Веднъж да не гледа мачове и да вземе да попадне на някакви реклами на румънски по някаква детска телевизия. Та моля, ако някой види подобно нещо, да ме сигнализира. Според гуглето някакво бейби Борн ще да е, но наличностите са изчерпани. 
Жабче, а вас не съм спирала да ви мисля и се надявам скоро да имате адекватно и резултатно лечение.  Hug

# 223
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Рони, няма да те лъжа- благородно ви завиждам  Grinning за почивката и хубавите моменти на плажа. Откакто се появи Димитър не си и помислям за море- той ще му изяде пясъка  Mr. Green Много обича да играе в пясъчника, но неотлъчно трябва да съм до него и да не се разсейвам и за секунда! Сега сме влезли в период лек вирус+болезнено избиване на зъби.  ooooh! То не бяха температури, кашлици, ревове... Това е другата страна на майчинството, все пак. Иван е добре. Мисля, че това беше наистина последната му операция  Praynig  Heart Eyes
Жабче, силно продължавам да стискам палци! Дано проблема бързо се реши  Hug

# 224
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Имамама, не е алергия, автоимунна реакция на организма е. Алопеция ареата се нарича. Понякога е свързана с друго автоимунно заболяване, затова правим толкова много изследвания. Горкото дете вече като стане сутрин и ме пита дали да ходи да пишка или ще ми дава нещо в бурканче или кутийка...
Засега единственото, което сме открили като вероятна причина е пневмокок в гърления секрет. Чакам резултатите от паразитологията. Предстои и едно специфично стоматологично изследване.

Общи условия

Активация на акаунт