АПРИЛчета'2009

  • 70 132
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 110
Жиемче, преди забравих да ти пожелая бързо възстановяване на щетите от ледената бомбардировка, но най-вече да няма поражения върху емоциите на вас и на децата. Желая го и на всички останали, които са били потърпевши.  Hug
И на всички щърболанчета, прекрасни бели и здрави зъбки да напълнят устетата!  newsm47
Поемче,  Laughing Laughing Laughing. Никак не звучи страшно, както миличко го разказваш.
Аз си спомням, че спрях да си падам върху главата (затова съм толкова умна) с тръгването на училище.
Жабче, надявам се, че си ходила на лекар и вече пиеш подходящо лЮкарство. В момента има някакъв много кашлящ вирус.
Марчето от известно време е включило връзката с космоса и сега е на вълна да иска разяснение за всяка използвана или прочетена думичка. Ей така, заради спорта. Другото, което я вълнува е смъртта, но и как може да стане отново бебе. Когато човек умре дали отново ставал бебе и едни такива работи, а нямаме книжки по въпроса, баба й не я запознава с темата, защото е инструктирана. Опитвам да обяснявам в дух, който да не дава илюзия за някаква прекрасност, но и да няма страх. И в същото време уж разбира, но когато реши, че тя ще стане отново бебе (и ще суче), то аз непременно трябва да съм й майката. уж гледам да говоря разумно, но и всички отговори трябва да бъдат политически коректни.

Последна редакция: нд, 13 юли 2014, 15:58 от рони

# 241
  • Мнения: 2 090
Хора, аз си помислих, че подфорума ни го няма вече. Бях си забравила данните за регистрация, а не ми излизат на началната страница Априлчетата... Rolling Eyes
Жабче, сега разбирам през какво минавате с Йоанче. Надявам се АБ да помогне да се справите с пневмокока при двечките, дано спре и косопадът. Гушкам ви много, много!
Poem, много прегръдки и за теб!
Вашите дечица са много безстрашни. И на мен ми омекват капачките като чета за приключенията на Сами и Яна... и Рони. Laughing При нас тази "роля" е отредена на Сашо, Анито добре че не е толкова смела. А за белѝте и щуротийките доста смелост си трябва. И ние с нея направихме опит да подкара велосипедчето без помощните колелета, но - тц. Тя просто се оставя в моите ръце и не прави грам усилие, аз пък се изнервям така, и.... не се измъчвахме дълго взаимно. Blush
Рони, традиционно едни и същи неща вълнуват близначките ни + Сашо за обясненията на думи разни най-разнообразни + ....КАК СТАВАТ и как идват бебетата... newsm56

Последна редакция: вт, 15 юли 2014, 14:17 от Desirée

# 242
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Приключихме с прегледите и изследванията с Йоана. Пневмокока си остана единствената находка. От 2 дни пият антибиотик и двете, 10 дни на Клацид, ужас.  Sick Добре, че рядко пием антибиотик...
Остана да направим 2 дребни кариесчета, които отложихме заради прегледите. И отделно записах час на Йоана за детски психолог в понеделник... последното, което ще направим преди ваканцията.
Та така... основната ни версия е, че инфекцията в зъбчето + пневмокока са дали началото, останалото е стрес, уплаха... тя си преживява дълбоко всичко.
Косичката продължава да капе, появиха се 2 нови петна. Но пък най-старото петно вече не расте и което е най-хубавото - там покара косичка! Малко е и е като мъхче, но расте. Продължавам да мажа с чесън и Себорал, Витасин, маски за коса. Дано това, антибиотика, витамините и предстоящата дъъълга ваканция подействат благотворно. След седмица ги пращам по баби и дядовци, после на море и в София ще се върнат най-рано на 7-8 септември.

# 243
  • Мнения: 172
Аххх Жабче, бързо да порасте новата косичка и да нямате тревоги вече. Намери време и ти самата да си починеш, че след такива емоции организмът е слаб. Нацелувай си жабетата, страхотна е идеята с психолога, понякога децата/ хората имат съвсем малко нужда от помощ, за да се научат да се справят с емоциите си, но толкова малко родители смятат тази помощ за необходима.
Весело и спокойно лято желая на всички априлски бандити и бандитки.
ПП Миналта седмица за първи път минахме тук подробен преглед при детския лекар...такъв преглед през живота си не бях виждала....нямаше местенце, което да не огледа и опроверга всичките ми съмнения, че не чува и че не вижда... явно просто се прави на луд, когато не му изнася...
ПП2 преди месец може би гледаше една снимка на мен и баща му и ме пита "Аз тук не съм бил роден още, нали?" Аз- "Да", Тай- "Още съм бил в твоето храносмилане ?"  Joy казах, че не е бил точно в храносмилането ми, но и не посмях да обяснявам по задълбочено, че щеше да ме засипе с въпроси...смея ли?

# 244
  • Мнения: 7 110
Скрит текст:
Понеже не съм хора и не харесвам подобни спамове, аз информирах модератор за съобщението на непознат за групата човек с толкова много удивителни. За който е видял Десиокемдевет. Вече сме големи хора и сигурно умеем да виждаме хората около нас и техните нужди, както и да  избираме благотворителните каузи.
 
Жабче, радвам се за малките стъпчици, та било то и мъх. Щом се налага да се пият АБ, ще пиете дружно. А това, че си решила да помогнеш и за възстановяването на спокойствието на Йоанчето, е още по-добро решение. Дано се сработят добре с психоложката и да направят скок в стабилността на емоциите. Защо тези овнета са толкова емоционална порода. Уж рогатички, а някакви много лесно сътресими са.
Преди няколко дни се сетих за един таксиметър, който беше запален дистрибутор на някакви лечебни руски нанотехнологии. Въпросния човек не можеше да се нарадва на себе си как е възстановил косъма върху главата си, а за пътника в колата е ясно колко ужасен се е чувствал от подобен спонтанен обслужващ го шофьор. За съжаление, за да го разкарам от главата си тогава, записах уеб адреса на фирмата-производител на едно листче с химикала ми, който не пишеше особено добре, но горе долу мога да възстановя как да бъде локализиран самия таксиметър.
Поемче, честито отърваване от съмненията за не чух, не видях?. Навремето д-р Масларски ѝ беше написал на Марчето извинителна бележка, че може да не ме чува.   

# 245
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Голямо затишие тук...  Rolling Eyes
Аз се възстановявам от бронхита, в крайна сметка го докарах до антибиотик, дано поне като го изпия да съм се оправила, не ми се ходи болна на море.
Инак се лашкам от надежда в отчаяние що се отнася до Йоана.  Tired Пневмококът е преборен, сега обаче се откриха гъби и някакъв ентеронезнамкакъвси бацил. И ще слагаме капки някакви за още седмица. Тъпча я с витамини, пробиотик, имуностимулатор. Коса не расте, а продължава да капе. Има малко мъх и черните точки на космените фоликули се виждат, но толкоз.  Tired
Искрено се надявам като сме унищожили сега бацилите да спре процеса, защото лечение няма. Трябва сам да спре. Нямам сили и нерви вече...
Ако на някого му трябва детски ендокринолог или читав УНГ, мога да препоръчам.  Peace За дерматолога съм със смесени отзиви за момента, като отрицателните такива не засягат компетентността му, а по-скоро загрижеността му и вниманието към конкретния случай... Посетихме и още един за второ мнение, при него ще правим криотерапия септември.

# 246
  • Мнения: 7 110
Жабче, знаеш, че само лошите неща стават бързо.  Confused А хубавите идват много бавно, но пък са наистина хубави.  Heart Eyes Градините са признати бациларници. В училище нещата се променят, но там емоциите са повече.
Дано ти да си преборила бронхита. Смяната на климата ще ви се отрази на всички много добре.
Ние наминахме за една седмица през любимата ни позната дестинация - Родопите. Толкова добре ми се отразява това усещане за спряло време. Дори и нашите снимки от преди четири лета си бяха същите. И вече си имаме ново хоби - да влизаме в пещери. Покрай това имаме една програма минимум. След 300 години ще трябва да отскочим до Ягодинската пещера, за да видим как са се целунали две образувания, намиращи се на 15-тина сантиметра едно от друго.

# 247
  • София
  • Мнения: 1 535
След голямото затишие да раздам малко честитки:)

Честит празник на всички софиянци! На всички именници - да си носят със здраве и радост имената! Рони,  bouquet Hug

Честита нова учебна година на малки и големи! Да е здрава и успешна за всички  Simple Smile

За моите 3 дечурлига началото беше 15.09. и бавно влизаме в час... Върнахме се на 14.09. от топлото гръцко море, а тук се оказа есен... А преди това повече от месец бяхме "селянчета" на вилата  Grinning с почти липсващ нет, та не можех много да ви посещавам...

Децата попораснаха, почерняха, не са станали по-послушни... друго за хвалене засега май няма.  Mr. Green
Хайде, дано с дружни усилия пораздвижим темата.

 

# 248
  • Мнения: 7 110
Жиемче, добре че си ти, за да държиш темата на байпас.  Hug
Благодаря, че никога и никой не забравяш.   bouquet
Децата попораснаха, почерняха, не са станали по-послушни... друго за хвалене засега май няма.  Mr. Green
Всичко е преизпълнено значи.  Mr. Green
Живи и здрави да бъдат всички дечица! С радост да ходят на градина и училище. Каките и батковците им да дават добър пример с прилежност, но и с организираност, за да им остава време и за игра.  Grinning

# 249
  • София
  • Мнения: 1 535
Момичета, как сте? а дечурлигата?
Форума нещо съвсем се промени, щом и магазин отимахме....Но мен си ме гони носталгия и понадничам тук.
Жабче, присещам се периодически за вас с Йоана. Как са нещата при нея?
Олче, как е Ени в новата градина?

При Гергана цари учение и любоФ  Grinning - разбирайте занимават се здраво по тетрадките, всеки ден се носят разни материали и творения, снабдиха ги с почти ученически несесери с моливи и ножица и няма по-голяма гордост от това, че е собственик на несесер (демек като батко си  Mr. Green).
А любимият от миналата година пак е любим, при това засега е само неин принц, че миналата година към края беше завъдил 3-4 принцеси и имаше страдание...  Heart Eyes

Една закачка от нас - на Бояна в яслата й казват "малката Гергана" (лелите са същите)
http://jiju.snimka.bg/other/koyi-koyi-e.837631.34149299

# 250
  • София
  • Мнения: 5 079
Жиемка, добре, че си ти, иначе са ни архивирали. Mr. Green И мен ме гони носталгията и попрочитам в последните месеци бремелинско-бебешорските ни теми..  Blush

Благодаря, че питаш, екстра Simple Smile е моята градинарка и се проклинам с всички сили Simple Smile, че не я преместих по - рано. Градината е чудна! Освен, че базата е невероятна,случихме и на страхотни г-жи, ама просто страхотни, всяка седмица има някакви активности, които включват родителите.. Миналата седмица имаха рисунка на асфалт с родителите, тази ще има есенно тържество, идната хелоуин парти (пак с родителите), следващата - колективно четене на приказки - родители + деца, с елементи на драматизация.. Crazy Идеите са им неизчерпаеми, и за огромна моя радост не остават на само на думи. Направо не съм свикнала на такова внимание и отношение, то няма база за сравнение. Водим я сутрин, тя грее, г-жата ни чака "строена" мирно Laughing и дава пълен отчет какво писала ,показва тетрадки, колко старателна била, колко талантлива..  Ходи на английски (по нейно желание, първоначално не я записах, че съм малко мнителна към чуждоезиковото обучение на крехка възраст, но ми размля една вечер главата, че иска.. и така - вече ходи! Twisted Evil Ходи и на приложни изкуства, творят някакви красоти.. които ме вкарват във възхита. Нали ме няма по тая част, та на детето му дойде дЮшеш. Mr. Green
Похвалих си гарджето, като ми е тръгнало, да похваля и голямото, че е отличник, което за нас е чудо, подвиг и не знам още какво. Добре, че са децата, иначе нещата около мен не са съвсем розови, но те не спират да ме радват и крепят. Heart Eyes

Това е около нас, поздрави сърдечни на всички Априлчета, и техните мами. Разпишете се поименно и чинно. Heart Eyes

П.С. Разкошна е тази сладЮранка, Боянка! newsm76

# 251
  • Мнения: 7 110
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes за Бояна! Вярно е, че прилича на Гери, но си е Бубче.
И ти изглеждаш чудесно, Жиемка.
За Ени ужасно много се радвам! Браво на детето. Явно не са й се смели за къдравата коса.  Grinning Heart Eyes
А за Вели ... И за него си знаех. Много страхотни неща си написала, Олче!!!
Ние сме добре. Девойката порасна ужасно много. Съответно последваха и големи метаморфози. Вече гледа филмчета и социалният й живот някак потръгна.  Laughing
Мъчат я кътници и си има акулска уста. Поне вече му се вижда падането на първото зъбче, но новият тръгна отзад без дори да се беше разклатило млечното. Реших да не причинявам ненужни травми с упойки и т.н., а след време ще коригираме редицата. В градината - поне за мен нещата не са добре, защото ни напусна госпожата, която ги пое в първа група и вече за втора поредна година има ново лице. Догодина имам очакване, че и лелята им ще напусне. По-лошото е, че май ще взема да позная. Единственото, което за момента има значение е, че Мария приема лелята като приятел и си харесва предната нова госпожа, а с настоящата свикна. Ако може да не ходи на градина понякога, добре ще ѝ идва, но не може. В градината все така си ходи на разни допълнителни неща, но с баща й силно не харесахме открития урок по народни танци и на това чудо спря да ходи. Извън градината има плуване и съботно-неделно е на някакви изкуства. Харесва й и е ентусиаст.   

# 252
  • София
  • Мнения: 1 535
Радвам се, че писахте, Олче, Рони.  Hug Hug

Олче, много хубаво ги похвали децата. Живи и здрави да са, пу-пу! Все така радост и гордост да са ти!  Heart Eyes
Радвам се, че промяната се е отразила така добре на девойката ти. Батко Вели все така да върви напред. Пожелавам ти покрай хубавите емоции с децата да се наредят и другите неща около теб от каквото и естество да са.

Рони, твоята госпожица винаги ми е печелила приза за мъдрост и сега като гледам какво пишеш за заниманията й, пак така я виждам. Дано новата госпожа намери пътя към децата и да се напаснат по-добре. Hug Браво и за "извънкласните" занимания. Ако не е тайна къде е плуването и как е организирано като часове и честота на посещенията?

И двете ме разбихте с новината за смяна на зъбчетата при наборките (Енито още от лятото). Вижда ми се още тоолкова рано понеже при Емо започна чак на 7г., а и на двамата с Гергана късно им излезе първото зъбче.
Рони, според мен наистина е добре, че си оставила сами да се развият нещата с подредбата. На приятелско детенце така с времето зъбчето само се намести в редицата и няма нужда от корекции. При нашия батко за съжаление не се стекоха така нещата и от другата седмица тръгваме по разни прегледи да предприемаме лечение. Отделно трябва да записвам очен за Гергана, а Бояна ми прикашля току от време на време сутрин, здрава е иначе, жива и общителна (задържа се на ясла почти месец, пу..  fingerscrossed ), но някак не може да го доизчисти това. Та и нея ще мъкна по лекари. Но от другата седмица, сега имаме уикенд за почивка и празнуване. От понеделник пак по задачи.  Simple Smile

Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes за Бояна! Вярно е, че прилича на Гери, но си е Бубче.
Да, но на снимките има и беба, и кака.  Grinning Хайде подсказка - каката е само на 1 от трите снимки.

# 253
  • Мнения: 7 110
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes за Бояна! Вярно е, че прилича на Гери, но си е Бубче.
Да, но на снимките има и беба, и кака.  Grinning Хайде подсказка - каката е само на 1 от трите снимки.
Гери е само на вашата обща снимка, а аз дори не се замислих, че може да не е Бо. Simple Smile
Плуването ни се случи малко случайно, защото оглеждахме вариант Мария и татко й да ходят дружно. И се затуткахме. Междувременно едно детенце от нашата група се отказа от плуването в Сортната палата и майка му ни предложи да го заменим. Така се включихме от петата тренировка, но треньорката въобще не си поплюва и тренировките са много сериозни. Мария вече се отпуска и плува без дъската. Едва след тръгването разбрах, че записването в Спортната палата било много сложно занимание и имало голямо чакане. Ние сме в понеделник и сряда от 17 ч., други две дечица от групата са от 18, а има и третиращи във вторник и четвъртък в нашия час. 
Дано нещата и при Емко, Гери и Бояна да са добре.  Hug
Като те чета и си помисля колко вече ми е втръснало да мъкна Мария (Разхождащата болка е партизанското й име) по разни лекари, направо не знам ти как огряваш за трите дечица.  Confused

# 254
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Жиемка, добре че си ти да живне темата.  Laughing

При нас с Йоана има развитие в положителна посока най-накрая! Голямо ходене по лекари, изследвания, прегледи, мазила. Последното е с кортикостероиди и след около месец мазане, косичката тръгна да расте на места. Сега сме в месечна почивка, после пак. Има още 3-4 упорити петна, където нищо не расте, но пък имаме 3 запълнени, едното дори вече почти не си личи къде е. Подсилвам й имунитета, засега успешно се справяме с всички бацили, караме основно на пчелни продукти. Не сме боледували от началото на учебната година, да не ме чуе дяволът...
Йоана смени зъбките лятото, имаме двойка нови резци долу, както и почти пробил горен кътник.
Яна е с акулска захапка като Мария на Рони. :-/ Пустият зъб не ще дори да се заклати въпреки, че го мъчим редовно... А постоянният вече доста порасна. Че май и втори избива.

В градината голямо учене пада, чак се оплакват, че нямали време за игри. Ходихме и на екскурзия от градината. Иначе там ходим на плуване и на английски. Сменихме танците с английски по тяхно желание. Усилено пишем букви и цифри напоследък, чак се учудвам на ентусиазма, явно ги държи от градината.

Общи условия

Активация на акаунт