Моята Любов голяма АВГУСТ ще се види с мама - 11

  • 27 273
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • СОФИЯ
  • Мнения: 179
shamandurka79 количката на която си се спряла е супер, това беше моят първи избор, но имай предвид, че кошчето за новородено е много тясно и тежко - според всеобщото мнение, но ако бебето ти върви мъничко- ще ти е супер. Jane имат нов модел от тази година 3 в 1, който има страхотен голям зимен кош и отделно столче за кола, но цената е 1095 лв, а и я няма още в продавалник, защото е нова, но Матрикса можеш да го намериш там за по 600-700 лв доста запазени колички има. Аз лично се спрях на ABC design mamba - страхотна е, лека и маневрена - вече пристигна и много и се радвам Simple Smile

Благодаря ти,че ми обръщаш внимание,ние ходихме във вис виталис да я видим на живо.Малко е скъпичка ама свеки  ще ни я купи и затова сме се спряли на нея. Стори ми се не много тежка.като цяло е лека. Разликата в двата модела е ,че на тази коша става на столче /докато при другата няма такава функция/ и има твърда рамка,което е по-удобно за носене,докато другата няма, а има отстрани дръжки/по -неудобно/
На 3 в 1 столчето за кола е до 13кг,а нашата идея е,че е няма смисъл да взимаме такова столче,защото после трябва да купуваме друго,което е за повече кг. Решили сме да ползваме коша и после направо да си купим от продавалник столче,което е от 0-18кг. Твоят избор също е добър. Живот и здраве дано си ги ползваме с удоволствие.

# 721
  • Мнения: 29
Хрисчо ме подсети... Ми и ние взехме 2 спални комплекта, матрак за кошарката, козметика на Бочко и........ВНИМАНИЕ! памперси 2-ка, 2 пакета по 80 бр. Grinning Grinning Може би е рано, но искам вс да е подготвено:)))
Взехме и ножичка на Nuk или Чико беше...не помня. И пак още има да се купуваааааа, за което се радвам, много ми е любимо  Two Hearts
И аз купих ония ден памперси на Pampers, но взех 1 new baby от 3до5кг, дали ще са малки, въпреки че са 25 бр за 3 дена ще свършат.

И ние на Pampers взехме... 1 не сме, защото реших че ще са излишни, ако всикчо върви наред и не се роди преждевременно красавицата. Но 25 бройки бързо ще свършат наистина. И аз мислих да взема няколко от най-малките, но сестра ми ме отказа. Тя роди племенничката 2,950 кг и направо с 2-ка Simple Smile

# 722
  • Мнения: 71
аз гледах ония ден в пикадили на памперс 2-ка ню бейби 94бр. за 32 лв. аз мисля от тях да си взема.

# 723
  • Мнения: 0
След първите дни ще преценя вече кой номер да взема и ще се заредя и аз с 2/3 големи пакета, че са по на сметка, аз количка още не съм си избрала, като ги видя на живо ще си преценя, сега излизам да купя дребните неща които останаха- крем със слънце защитен фактор, гребенче, аспираторче за нос и т.н, до по късно, лек ден.

# 724
  • Мнения: 40
Добро утро, момичета!

Има ли някои идея каква е процедурата със силиконовите протектори за зърна.?

Взех си на Авент, размер S. Оказа се че не се мога да го закрепя (аз ли трябва да го държа?). Най-лошото е , че макар и най-малък номер, когато го сложа между моето зърно и силиконовото има поне 1см разстояние. Как изобщо бебето ще суче така? Аз съм 65 размер гръдна (т.е. почти плоска).  Mr. GreenМоля ви за съвет какви протектори да взема и има ли нужда изобщо?



Благодаря ви.


А защо реши тука да попиташ, ние все още не кърмим?  newsm78

# 725
  • Мнения: 40
Дъщеря ми се роди 3350 гр. и си използвах няколко пакета размер 1, не са ѝ били малки, даже напротив.

# 726
  • Мнения: 2 488
За покупките да кажа и аз.Креватче взехме от сгъваемите.Шишета смятам да взема на Чико стъклени.Помпа ръчна-Авент.  Корито на стойка не мисля да ползвам,макар че ми дават.Удобно е,но може да се ползва само 2-3м. Може да ви е смешно или странно,но мисля първите месеци да къпя бебчо направо в чешмата,както правят в род. дом. Нагревател за шишета честно казано не знам за какво ми е.Струва ми се излишен. Ако не кърмя ,шишетата ще ги затоплям в микровълновата.А ако не се ползва микровълнова,същата работа става и с тенджера  на котлона.
Да ви питам какви са тия подложки ,които се слагат в кошницата за кола ? Някой ако може да покаже снимка.

# 727
  • София
  • Мнения: 0
И аз съм взела на Памперси 1 така ме посъветва моя приятелка която роди миналата година каза че в началото е по добре с тях вече имам количка вчера брат ми ми  е купи ето я  ох не мога да е публикувам че тук в болницата съм с един таблет  на Чико е модела е трио енджой  жаде

# 728
  • Мнения: 20
Много хубави списъчета с покупки сте си направили.И аз трябва да правя, но още се ориентирам по вашите, че нищо не ми е ясно.  Grinning
А интересно ми е с какъв прах и омекотител и как ще перете бебешките дрешки.Много се притеснявам от препаратите на пазара и идея нямам кое е наистина качествено.  newsm78

# 729
  • Мнения: 40
Дъщеря ми е почти на 5 и все още се къпе в коритито си, такава игра пада като го напълним, а на стойката я къпех до година и половина поне.

Не е препоръчително нищо за бебе  (то не само за бебе де) да се топли в микровълнова, но и аз не съм ползвала уред за затопляне, а си ги слагах в съд и наливах гореща вода, което ме подсети, че трябва да си купя кана за затопляне на вода, защото моята изгоря.

Оф, май ще трябва да си правя списък, както си мислех, че нищо няма да купувам освен козметика, памперси и комплект за изписване, така излизат още неща.

Аз ползвам течен препарат за пране Сано. Много го харесвам и до днес пера дрехите на дъщеря ми с него, че не мога да се разделя с тази миризма на дрехите ѝ. А омекотител никога не съм ползвала, колкото по- малко химия и препарати, толкова по- добре.

# 730
  • Мнения: 1 214
Благодаря за успокоението за кърменето, момичета! Друго си е да го чуеш от мами с опит. А това за сутиена и на мен ми е интересно какъв размер да си вземем. Нали на 3-4 ден от раждането като идва млякото, гърдите се напълват. Ама колко големи стават  newsm78  Да кажат миналите по тоя път, че уж дребни работи, ама и те са важни.

Ами ако кажа , че съм била В преди забременяване и по време на кърменето съм станала E  bowuu
E , при всеки различно ама ....
Сутиен си купих от една промоция.На марката Anita Maternity.От 60 лв на 49 лв и после на 29 лв намален го купих аз  Mr. Green Материята е незапарваща , много еластична , презрамките са много широки силиконови(не бях виждала сутиен за кърмене с такива и много се зарадвах , че за лятото ми трябва.Като се отпуснат презрамките ще побира по-големи гърди,заради материята) , така ми го обясни продавачката и ми демонстрира.Имах друг размер C , но на друга марка , която същия магазин вече не я внася , но се оказа , че от тази марка Анита ми трябва B.Иначе цената е супер за качеството , което се предлага и мисля , че още има намаление.Намира се в Скай сити магазина , точно до касите на Фантастико.Ето го сутиена:

http://www.ladylace.co.uk/anita-maternity-anita-clear-strap-nursing-bra-34b/


Лятото е съвсем вярно , че не се използва олиото за тяло.То действа загряващо и за това.
С дъщеря ми ползвах преварен зехтин , но тя беше зимно бебе.Преварява се 20 мин.на водна баня , това е задължително!За козметиката мисля да ползвам себа мед вероятно , ще видим.Това не съм го измислила още.Пудра не съм ползвала никога , не знам с какво ще е необходима.Залъгалка за и сме планували смянаболницата не е необходима , някой беше споменал по-рано.Те толкова бързо си заспиват бебетата в болницата , а и най-малкия размер залъгалки им е голям.Някои бебета дори не могат да се справят- пада им от устата.Аз може да се каже , че научих дъщеря ми на залъгалка като беше на около месец.За леглото , според мен е важно да е от естествени материали и бебето да не спи постоянно в сгъваема кошара , пластмасата не е добър избор.Вече все повече майки купуват дори дървени столчета за хранене.Като се сетя как на малчуганите им се наелектризират косите на пластмасовите пързалки  Stopмисля , че не е удачно бебето да е в постоянен досег със статично електричество  Rolling Eyes , но всеки си решава и преценява.За шишетата  - без бисфенол.Такива знам , че са Авен и за това такива съм взела.Помпата е на същата марка.Както и стерилизатора.Тук внимание!Този стерилизатор е малко по-голям от другите.В нашата микровълнова не се побира.Но тя така или иначе е стара и сме планували смяна.Купила съм количката X-Lander , кошнцата за кола - Maxi Cozi, повивалник - Fisher Prize, пелени много красиви , като съм си поръчала и още три друг вид от Modercare както и разни дрешки.Хавлийка също съм поръчала.Вана ще ми дадат , термометър за вода няма да купувам - излишен атрибут.Купих козметичен комплект на Томи Типи и още дрешки от asda george.От дъщеря ми остана леглото , което скоро ще ми върне приятелка , на която съм го дала - то е дървено.Иии друго не се сещам за сега.
Малкосъм изпуснала вчера темата и още не съм чела до края , за което се извинявам ако съм върнала разни теми , които вече са минали Simple Smile

Уреда за затопляне ми беше много полезен , когато давах изцедена кърма.Все не можех да уцеля температурата на водна баня , понеже така трябва.В микровълнова  - в никакъв случай.И като ми донесоха уредчето от Германия преди 10 години просто се родих.Страшно полезен уред.Но от сега не знаете дали ще ви трябва.въпреки , че то се използва за затопляне и на храната в бурканчета , ако смятата да ползвате  такава.Колкото до адаптираното мляко , всяко такова се разтваря с различна температура на водата.Уреда пак е много полезен , защото има степени за различна температура.Кърмата я слагах на 1 - 37 градуса.

# 731
  • Мнения: 0
Пускам НОВАТА ТЕМА и излизам

# 732
  • Мнения: 1 214
Добро утро, момичета!

Има ли някои идея каква е процедурата със силиконовите протектори за зърна.?

Взех си на Авент, размер S. Оказа се че не се мога да го закрепя (аз ли трябва да го държа?). Най-лошото е , че макар и най-малък номер, когато го сложа между моето зърно и силиконовото има поне 1см разстояние. Как изобщо бебето ще суче така? Аз съм 65 размер гръдна (т.е. почти плоска).  Mr. GreenМоля ви за съвет какви протектори да взема и има ли нужда изобщо?

Благодаря ви.

Аз съм ползвала протектори не помня какви , но най-обикновени. И аз не разбрах как се ползват добре , постоянно подливаше кърма отдолу , страшно неудобно.Но това се слага само ако имаш рагади - рани по зърната.В този случай по-добре се подготви с някакъв подходящ крем - Лансинокс не се отмива.Аз съм ползвала Гармастан , но преди кърмене трябва да го отмиваш.Иначе рагадите минават супер бързо с него.просто не трябва да допускаме да стават рагади и да имаме кремчетата под ръка още в болницата  Simple Smile



Общи условия

Активация на акаунт