Каква раница за първокласник?

  • 308 330
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 1 725
  • Мнения: 9 533
И аз мисля, че кутиите ще изглеждат бебешки във втори или най- късно в трети клас, ако са здрави до тогава.  Laughing
Тази мрежа на гърба на раницата е същата като на Херлиц. Лесно може да се скъса, ако се закачи някъде...

ами най-вероятно ще са, но кел файда, като не искат да ги носят Wink сега модата е от трети-четвърти клас да се носят някакви чанти, та кой ще ти носи кутия с конче или фея Smirk.....

# 1 726
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Перях я във ваната, с душа и препарат, после сушах на сянка. Несесерите в пералнята, на 30градуса, в торбичка (такива за сутиени) и после в сушилнята и чак на четвъртата година единия взе да не изглежда добре (този твърдия).


Да добавя нещо Simple Smile

Ние вече живеем в Германия и ми прави впечатление, че тук децата от 1 до 4ти клас 95% са с раници кутии, няколко марки са предпочитани - Херлиц, Ергобаг, ДерДиДас  са най-популярни, според мен. От пети клас клас ходят с други раници, най-популярни с авозелите на Satsch и 4You, а чак от към 8-9клас минават на изцяло меки (Dakine). Та тук модата с раниците е друга.
Раниците на Satsch са много хубави, имат алуминиева рамка, регурилат се според височината, разни добавки за закачане на каската за колело и други такива.

Последна редакция: пт, 25 авг 2017, 16:21 от colibri

# 1 727
  • Мнения: 24 349
Извинявам се за тъпия въпрос...на кои казвате "кутии"
https://www.toy.store.bg/p200699/uchenicheska-ranica-formula-1.html
Ето такава форма

# 1 728
  • Мнения: 9 533
мда, определено е друга. имам приятелка в герамния - каза ми точно същото /че са много популярни, но тя лично не препоръчва, защото са тежки/. но е важно и какво се носи вътре, защото тук са тежки вътрешностите, уви.

# 1 729
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Някои деца от класа на големия ми син изкараха с кутии от 1 до 4 клас. Други ги смениха още във втори, трети.  От детето зависи може би. Аз се надявам малкия поне две години да я ползва, а в трети ще вземем друга, ако иска.
Голямия беше с Габол в първи и втори клас и въпреки, че беше здрава като я сменихме, изобщо не я препоръчвам.

# 1 730
  • Мнения: 9 533
забравих - добри отзиви чувам за dakine, а честно казано ми харесват и на мен Wink но не за първи клас, де.

# 1 731
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Нашият несесер Херлиц се разпадна, когато го изпрахме, излезе му картона. Преди това го чистих само с мокри кърпички.

# 1 732
  • Мнения: 2 558
А някой скоро гледал ли е какви раници предлагат в Джъмбо? Мисля да отидем в началото на септември да напазарим разни ученически неща и се чудя дали ще има хубави раници там?  newsm78

# 1 733
  • Мнения: 9 533
За първи път чувам за Естил раниците и изглеждат наистина много добре. Само не видях никъде тегло да пише. А за мен това ми е един от най-важните критерии. Ако може да покажете вашия модел и да я измерите, ще съм много благодарна.

здравейте отново. измерих раницата - кантарът я изкара 780 гр. Wink

# 1 734
  • Мнения: 553
Ето нашата раница, която ще носи трета година вече ( изкара подготвителен и първи клас с нея ). Полска тип кутия 99 лв. Почти като нова е - има леко протрито  по ръба на предния джоб за несесера. Прала съм я в пералнята на кратка програма.
https://www.patilanci.bg/product/anatomichna-uchenicheska-ranica … gry-birds-derform

# 1 735
  • при моите любими
  • Мнения: 2 529
Както споменах и аз избягвах кутиите заради теглото иначе са много удобни за децата, особено за по-малко ориентираните в първи клас, според мен. Преимуществото им е стоящото изправено състояние и директния и лесен достъп до всичко в раницата, без да се рови много, както в мека раница. Дъщеря ми използва Херлиц Спорти
Скрит текст:
, но е тежка 1100гр. Сега взех за малкия олекотен вариант
Скрит текст:
тези 890гр. Ще видим колко ще изкара с нея.

# 1 736
  • София
  • Мнения: 973
Благодаря Г-жа Рамацоти
Иначе като цени ми направи впечатление, че от чужбина може би излиза наистина по-евтино да си я поръчаш. В mytoys.de в момента виждам големи намаления.

# 1 737
  • Мнения: 564
 Здравейте, искам да питам къде наживо могат да се разгледат раници . Искам да заведа детето да си ги разгледа и хареса, не искам онлайн да поръчвам. За София става въпрос. Знам, че предлагат ученически раници в Хиполенд, Ориндж. Джъмбо и Метро не искам да ходя. Вие от къде купувате? Също и за останалите ученически пособия ако може да ме посъветвате от къде да закупя.

# 1 738
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756


Мисля ,че този комплект Lego Easy Elves ще ми  е излишен.Поръчах,но дъщеря ми се спря после на друг  ooooh! Ако някой прояви интерес да пише на лични  Peace

Скрит текст:
Комплекта ми излезе 130лв

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/76722

https://www.amazon.de/dp/B01N1G3XW5/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1 … s=lego+easy+elves

Последна редакция: сб, 26 авг 2017, 17:17 от morgana07

# 1 739
  • Мнения: 29
Раниците на Херлиц и на Gabol са доста добри, но за първокласник предпочитам Херлиц. Много са удобни и събират много. От 1 до 4 клас голямата дъщеря беше с такава раничка и не си личи, че е носена (но зависи колко се пази). Тогава пак имаше от тези промоции както сега, като гледам и взехме на промоция за около 200 лева- раница,несесер,нещо като по-голяма чантичка или раничка за поход (не съм сигурна) и кутия за храна. Сега голямата ми дъщеря е за 7 клас и от миналата година има раница на Gabol. Несесер си взехме отделно. Мисля, че раницата беше 65, 90. Тя също е много удобна, но повечето модели са големи за първокласничета. Малката ми дъщеря не е много от тези дечица, които си пазят всичко, но откакто и купихме такава раничка на Херлиц тя много си я харесва и казва, че и е удобна. Дано да си я пази и за напред. Миналата година в Джъмбо гледахме раничка на Gabol, в комплект с несесер и раничка за поход, но повечето бяха за момченца, пък и не се нуждаехме от нови раници. Само на голямата вече и бях взела тази на Gabol.

Общи условия

Активация на акаунт