Каква раница за първокласник?

  • 308 286
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 2 280
  • Мнения: 29 342
За тази цена си е чудесна покупка.  Peace

# 2 281
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Цената наистина е много добра!
Честито на ученика! Simple Smile

# 2 282
  • София
  • Мнения: 982
Радвам се че помогнах. Успех на ученика и да си носи раницата с удоволствие Simple Smile

# 2 283
  • Мнения: 4 762
Честито на детето! Да си носи раницата със здраве и кеф. И най-вече да ходи на училище с желание!

# 2 284
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте и благодаря за темата!
Интересувам се за мнение за Белмил раничките за първолаците или Херлитц?Подходящи ли са ,удобни ли са,това копче ме притеснява малко на Белмил ,но гледам,че имат 2 год. гаранция.Около 700 грама са.
Връщам се назад да ви прочета.
Благодаря

# 2 285
  • Мнения: X
150 страници за раници. Има да ви чета. Утре записвам първокласничка, на 6 г. тръгва, 18 кг. Планираме с ММ да закупим още един комплект учебници за вкъщи и да не ги носи, имат си шкафчета в училището. И все пак трябва да търся лека и малка раничка за малка момичка.

# 2 286
  • София
  • Мнения: 4 035
В първи клас не е особено приложимо това с втория комплект учебници, в тях се пише и много често имат домашни освен в учебните тетрадки, и в учебниците,

# 2 287
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И аз не виждам много смисъл, как ще виждате какво е правила в училище, какъв материал са взели и какво са упражнявали като учебниците, в които работят стоят там?

# 2 288
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Да не говорим, че и втория комплект учебници ще излезе ценово вероятно колкото раницата. Wink

# 2 289
  • Мнения: 29 342
В първи клас си пишат домашните в занималнята, ако ходят на такава в училище. За мен е нерационално да се пишат домашни вечер, освен ако детето не е смогнало следобед да ги напише всичките.
Втори комплект учебници са напълно излишни според мен.

# 2 290
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Абсолютно е така, по-скоро учебниците са за информация на родителите, отколкото да тръгнат вечер да пишат домашни. А за това стига и събота и неделя. Пък ако има нещо да се дописва по-лесно и информативно ще е да се погледнат учебниците, в които детето е работило в клас, отколкото да отгърнем тези вкъщи и то да се чуди кое точно е правило, кое има да прави и т.н.

# 2 291
  • Мнения: X
150 страници за раници. Има да ви чета. Утре записвам първокласничка, на 6 г. тръгва, 18 кг. Планираме с ММ да закупим още един комплект учебници за вкъщи и да не ги носи, имат си шкафчета в училището. И все пак трябва да търся лека и малка раничка за малка момичка.
На отворените врати казаха, че раниците се вземат само в петък, през седмицата всичко седи в училище. Така, че като цяло ти трябва нещо, което ще ти е удобно за носене на теб, а не на детето.

Поради гореописания довод, аз се спрях на нещо такова. Надявам се на мнения, естествено ще търся, да я видя наживо.  

# 2 292
  • Мнения: 29 342
Добре изглежда тази Херлиц. Нашата е подобен модел на Топгал. Не е мръднала, като моят я носи в понеделник и я взема в петък, не е като да я разнася всеки ден.

# 2 293
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Тази загледах аз, нещо подобно е:
https://coolpack.bg/ranitza-coolpack-prime-sharks.html
Но сега като сравнявам Херлиц има крачета, а Кулпак не... Уф, голямо мислене с тези раници.

# 2 294
  • Мнения: 872
Като родител на завършил сега първокласник съм сигурна че втори комплект е напълно излишен.
При нас например всеки ден си носиха раниците до вкъщи но :
1.учебници и помагала по изобразително, музика, технологии и предприемачество, бесопасност на движението си стояха в училище през цялата година.
2.Шкафчета нямат, но всяко дете си има своя по обемна кутия в която държи линийки, боички, но жичка, сметало и всякакви там дребосъчести работи + гумени и тениска за физически.
3.добре беше предвидено че в 1 ден от седмицата имаха само  задължително избираеми предмети (които са с отделни учебници) и така в дадения ден носят само тях.
4.Втория срок доста често се връщаше с почти изпразнена раница, защото учителските им прибираха учебниците и тетрадките да ги проверяват, и общо взето в петък от време на време учебниците стигнаха до вкъщи да ги погледна.
Като цяло, не съм забелязала да е особено тежка раницата. В най пълен капацитет съм я теглила около 3.5 кг с вода 500 мл и сандвич.
Дано съм била полезна с мнението си.

Общи условия

Активация на акаунт