Каква раница за първокласник?

  • 308 354
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 4 035
Херлитца кутия е под 900гр празна. За Миди плюс говоря специално.

# 481
  • Мнения: 19 307
Аз не знам тези раници тип кутия как са ги мислили. Хубаво е, че не предразполагат към изкривявания, но като сложиш вътре една вода от 500мл, малко храна и 4-5 учебника и раницата става нечовешки тежка. Недай Боже да има и физическо.
При нас се носеше само понеделник и петък, физическото не го носеше всеки път, храна не носи и пак тежеше много.
А като видя учебници от луксозна гланцирана  хартия и си мисля, че който ги е правил за деца е бил с ампутиран мозък.

# 482
  • София
  • Мнения: 1 635
А някой с отзиви за Belmil? Например:
Скрит текст:

Справят ли се децата с ключалките? Досега на дъщеря ми раниците са били само с ципове  Thinking Ако не е закопчана добре и като знам как се хвърлят раниците не ми се мисли за резултата  Rolling Eyes
Нашата е такава, писала съм по- нагоре подробно. Ключалките не са проблем.
Лично мнение удачна за по- якички и височки момчета. Не препоръчвам за нежни девойки.



# 483
  • София
  • Мнения: 23 097
На дъщеря ми раницата е 900 гр. В крайна сметка до училище и обратно няма да ѝ се налага да я носи сама. На място в училище ще се бори с нея, все пак в тоя живот има и несгоди.

# 484
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Херлитца кутия е под 900гр празна. За Миди плюс говоря специално.
Най-вероятно и вместимостта е по-малка и затова.  Колко литра е? Легото е 15л.

# 485
  • Мнения: 2 237
Много ми харесва новата ви раница. Скоро ги разглеждах и даже предложих на дребния, но не му харесаха картинките. Той си държи на "футболна" раница Simple Smile

Повече от случайно кликнах на темата и прочетох твоя пост. Веднага се сетих за този модел на DerDieDas (800 gr), които харесвам и реших да го споделя в темата. Също много ми харесват моделите на Ergobag.

ПП И този, както и със странични джобове.

# 486
  • София
  • Мнения: 4 035
Херлитца кутия е под 900гр празна. За Миди плюс говоря специално.
Най-вероятно и вместимостта е по-малка и затова.  Колко литра е? Легото е 15л.
13л е, но е абсолютно достатъчна, щом успява да събере всико необходимо, плюс шише с вода, кутия с храна, два несесра. За един ден носи обикновено 3 предмета, като всеки предмет има учебник, учебна тетрадка, тетрадка за работа в клас, а към някои и сборник. Блок А4 влиза без никъде да се прегъва. Не виждам смисъл от по-голяма.

# 487
  • Мнения: 107

Повече от случайно кликнах на темата и прочетох твоя пост. Веднага се сетих за този модел на DerDieDas (800 gr), които харесвам и реших да го споделя в темата. Също много ми харесват моделите на Ergobag.

ПП И този, както и със странични джобове.

Първата е страхотна, синът ми като я вида каза "точно такава искам". Обаче и цената е "страхотна" Simple Smile
Трябва да я понамалят още доста, за да успея да го зарадвам.

# 488
  • София
  • Мнения: 23 097
Ли Лу не живее в България и може би не се е съобразила с нашите стандарти.  Wink За раница не бих дала 350 лв. Моята сума беше до 150.

# 489
  • София
  • Мнения: 1 535

Повече от случайно кликнах на темата и прочетох твоя пост. Веднага се сетих за този модел на DerDieDas (800 gr), които харесвам и реших да го споделя в темата. Също много ми харесват моделите на Ergobag.

ПП И този, както и със странични джобове.

Първата е страхотна, синът ми като я вида каза "точно такава искам". Обаче и цената е "страхотна" Simple Smile
Трябва да я понамалят още доста, за да успея да го зарадвам.

Belmil също имат няколко модела на тема футбол и цените са им по-достъпни:
http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product& … p;product_id=4466
http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product& … p;product_id=4467
http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product& … p;product_id=4099
http://www.shop.lumar-bg.com/index.php?route=product/product& … p;product_id=4468

# 490
  • Мнения: 107
 Благодаря Simple Smile Тези определено са много по-достъпни. Някак си не съм готова психически да дам повече от 150 лв. за раница.

Някой ако знае къде във Варна предлагат Belmil и въобще къде има по-голямо разнообразие от раници, ще съм благодарна ако сподели Simple Smile

# 491
  • Мнения: 730
Благодаря Simple Smile Тези определено са много по-достъпни. Някак си не съм готова психически да дам повече от 150 лв. за раница.

Някой ако знае къде във Варна предлагат Belmil и въобще къде има по-голямо разнообразие от раници, ще съм благодарна ако сподели Simple Smile
Аз също, още повече че трябва да купя две раници. В тоя ред на мисли, колко е помощта за първокласник?

# 492
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
В тоя ред на мисли, колко е помощта за първокласник?
250 лв беше миналата година.

Belmil също имат няколко модела на тема футбол и цените са им по-достъпни:
От 4те само 3та е забележителна с тези около 700 г,.
Интересното е, че тя е от тези за по-големи деца, с тези 41 см височина.  Та ако е по-високо детето - това е по-добрия вариант.
За малките са по-тежки раници.  ooooh!

Ако можеше някой да ме убеди миналата година да не купувам "кутия"/ над 1кг демек...
Тези, които ги ("кутите" де) искате, препоръчвам ви да ги пробвате с някоя и друга книга вътре (за около 2-3кг), да видите вие самите какво представлява.
Раница с анатомичен гръб, прилично подплатено/гумирано дъно и тегло под 800г е е най-добрия вариант. Заключавам от опита си.

# 493
  • София
  • Мнения: 12 235
Моите почти не ги носят тези кутии, но се справят спокойно, когато се налага. Носят ги само понеделник сутрин, петък следобед ги връщат.
Основното което тежи са нещата вътре, 300 грама разлика дали ще е 1кг или 700 грама раницата не беше решаващо за мен при изборът на раница. Ако трябваше да се носят повече може би бих се замислила .
Нефертари помощта за първокласник се получава както и детските, когато дохода е под някаква сума не е задължително получавана помощ само обръщам внимание, тъй като аз се бях заблудила навремето.

# 494
  • София
  • Мнения: 553
 newsm78 има ограничение в дохода  Tiredпак не е за всички деца http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/pomosti-za-uchenici/

Общи условия

Активация на акаунт