Кога започнахте жълтъка и месното пюре?

  • 1 696
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Малко след 6-тия месец почнахме с месото, а жълтъка малко преди 10 месеца, защото тръгна на кухня. Мнага обича жълтък и като го види почва да мляска. Не е яла от 2-3 седмици жълтък.

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
След 6ти месец дадох и жълтък и месо. Точно с какъв интервал, не си спомням.
Относно птичия грип не се притеснявам. Давам и пилешко и пуешко, давам и жълтък Peace
Нали при температура над 70 градуса вирусът загива, а яйцата се варят при 100 градуса:)

# 17
  • Мнения: 390
Като навърши 5 месеца, започнахме месните пюрета,
а вчера за първи път му дадох жълтък

# 18
  • Мнения: 5 299
Жълтък съм давала 2 пъти на 5.5 м, и се отказах. Не смятам да давам скоро. Месото включих 6-я месец.

# 19
  • Мнения: 3 861
някъде към петия месец беше май това с жълтъка, а месо от 6-я натаък. Първо птиче, заешко и накрая към 8 месец свинско и телешко

# 20
  • Мнения: 5 713
Месо на 9 месеца- първо заешко, пилешко, пуешко. Така беше до годинката. После риба. От един месец и телешко.
Жълтък- от скоро, може би преди 2 седмици.

# 21
  • Мнения: 2 125
Жълтък - на 4 месеца, 1/4 в пюрето
Месно пюре - на 5 месеца - заешко със зеленчуци
и после естествено разнообразявах  chef

# 22
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И на нас вчера ни препоръча лекарката да давам четвърт жълтък през ден,но се страхувам и затова ще изчакам малко.

# 23
  • Мнения: 1 427
Жълтък не съм дала  още, може би ще дам след годинка.Месото го въведох на 7,5 месеца.

# 24
  • Мнения: 143
Аз дадох жълтък на 5 месеца и половина ,а след две седмици започвам месните пюрета

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Според схемата от която аз се ръководя- жълтък трябваше да дам преди месец- е аз започнах преди 2 дни и мисля да давам по малко 2 пъти седмично- горе долу хем да съм в схемата- хем да не прекалявам
А за месното пюре мисля да изчакам да направи поне 6 и половина месеца
 

# 26
  • Мнения: 1 031
Аз смятам жълтък да дам на 5 и половина, а с месното да започна на 6 месеца. Макар, че според педито трябваше на 4 месеца да съм дала жълтък, а на 5 месно пюре. Аз обаче си направих малко по-друга схема на захранване от нейната и ще си спазвам моята, защото ми харесва повече Grinning

# 27
  • Мнения: 2 074
Меса дадох на 6.5 месеца, жълтък малко преди да я запиша на кухня - на 7.5 месеца.

# 28
  • Мнения: 52
месните от 5месец а жълтъка веднага след месцето

# 29
  • Мнения: 2 777
Пюрета с месо дадох някъде към 6м. Жълтък дадох веднъж, няколко седмици по-късно, но се обрина и в близко време не мисля да опитвам отново.

Общи условия

Активация на акаунт