В 8-ми клас - езиците, кой да е първи, кой втори?

  • 1 501
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 443
Дъщеря ми до 7 клас изучаваше английски, в момента сме пред дилемата за 8 клас в каква паралелка да я запишеме. Ако я запишеме с немски и като втори език английски, този първия език от А и Б ли се започва изучаването му?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 654
Започва се от А и Б Peace
Щом е учила английски до 7 клас ще ви препоръчам да изберете друг език, неизучаван до сега.

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 695
Ако на детето му вървят езиците - по-добре първият да е нов, но ако не - по-добре да си продължи с английския.

# 3
  • Мнения: 9 041
Аз, пък, обратно на другите мнения бих препоръчала да продължи с английския.
Това на база личен опит  Peace
Аз също съм с немска гимназия и адски много съжалявам, че послушах майка ми, която тогава настоя да уча този език, след като до 7-ми клас изучавах английски.
Немски не съм ползвала и половин ден от живота си, но английски ми се налага всекидневно и по всякакъв повод. Та вместо да блъсках толкова години върху немския в училище и да давам маса пари за частни уроци и изпити по английски, можех да си го спестя.
А, иначе много хора казват, че английският е лесен и почти всеки го говори - да, но от говорене до говорене и активно ползване на ниво има огромна разлика  Peace
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 654
Предполага се, че в гимназията ще получи едно високо ниво на владеене на съответния език. И ще има предимството на 2 овладяни езика. Ако продължи с английски ще го усъвършенства наистина, но ще си остане само с него. Ако пък реши да учи извън у-ще втори език, ще инвестирате много повече пари в курсове, защото ще започне от нулата. НЕ, ФЕ, или ИЕ като първи и пъддържане и надграждане на английския е добър вариант, но все пак най-важно е желанието на детето Peace

# 5
  • Мнения: 306
И ние умуваме сега над същия въпрос  Simple Smile
Понеже за немски няма да му стигне бала , дилемата е френски или испански като първи!

# 6
  • Мнения: 3 164
Според мен е по-добре да има промяна.

Предполага се, че в гимназията ще получи едно високо ниво на владеене на съответния език. И ще има предимството на 2 овладяни езика. Ако продължи с английски ще го усъвършенства наистина, но ще си остане само с него. Ако пък реши да учи извън у-ще втори език, ще инвестирате много повече пари в курсове, защото ще започне от нулата. НЕ, ФЕ, или ИЕ като първи и пъддържане и надграждане на английския е добър вариант, но все пак най-важно е желанието на детето Peace



+1  Peace

# 7
  • Майничка
  • Мнения: 12 695
И ние умуваме сега над същия въпрос  Simple Smile
Понеже за немски няма да му стигне бала , дилемата е френски или испански като първи!

Тук си трябват сложни сметки. Първи френски и втори немски е страшно силна комбинация, след която английският е направо песен, но се получава само при читави преподаватели и мотивирани деца. От друга страна, ако целите евентуално учене в САЩ, първи испански и втори английски ще ви бъде от голяма полза.

В САЩ комбинацията НЕ+АЕ също върши работа. Поне при братовчедите ми стана така.
Тъй, де, ама tji се терзае м/у френски и испански.

Последна редакция: нд, 09 юни 2013, 09:51 от gargamela

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 364
В САЩ комбинацията НЕ+АЕ също върши работа. Поне при братовчедите ми стана така.

# 9
  • Мнения: 306
При нас няма вариант френски/немски
Френски/испански
френски/английски

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 695
Френски/английски. Обикновено втория език в ЕГ не е на бог знае колко високо ниво, детето, предполагам, досега е учило английски, а и ще го учи занапред, просто няма смисъл да хаби време в един испански, който, с основа френски, може чудесно да научи за година с учител, ако му се наложи.

# 11
  • Мнения: 306
Благодаря ти Гаргамела, и аз съм на това мнение, и сина ми натам клони... Hug

# 12
  • Мнения: 5 825
Ако на детето му вървят езиците - по-добре първият да е нов, но ако не - по-добре да си продължи с английския.
И аз съм на това мнение. Хубаво е детето да знае два езика, но ако мислиш, че ще се справя трудно, да продължи само с единия език, поне него да научи както трябва.

# 13
  • Мнения: 1 064
Преди две години и ние имахме същата дилема - немски и английски, кой да е първи и кой втори. Казаха ми, че немският е труден език и ако не се учи като първи език, той просто няма да се научи и времето ще бъде загубено. За английски пък - той по принцип е по-лесен, вече е учен в основното училище, за него е добре да се поддържа и развива по-леко като втори език, а ако някой ден потрябва на детето приоритетно, да се подкрепи с 1-2 курса. Послушахме това мнение и днес мисля, че не сгрешихме. Немският език обаче наистина се оказа, че е труден и се иска силна мотивация у самото дете. Някои нейни ученици отпаднаха - по желание, просто не издържаха.

Сега се оглеждаме за висше в чужбина и нищо чудно да ни потрябват и двата езика. Една роднина ни каза, че в Германия много често обучението се води и на двата езика.

Общи условия

Активация на акаунт