Уикенд около София

  • 15 322
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • UK
  • Мнения: 4 308
Запознати ли сте с месността около "Искърското ханче", ако отидем там да нощуваме, има ли къде да се ходи наоколо по разходки на въздух? Поне ми е достатъчно наблизо, не е хладно, но има басейн за мъжа и детето, някакъв вариант ми е засега, има и оферти в сайтовете за колективно пазаруване.
На Витоша има ли някакви действащи къщи за гости, хижи, така на по-високо и по-хладно? Малко не си струва с нощуване там, знам че всички ходят на еднодневни разходки, но аз искам да отида и да остана там 2-3 дни, не всеки ден да стягам и оправям багаж и да се друсам в колата и сутрин и вечер. И да е удобно да се стига с колата, разбира се.

Ето една чудесна темичка, много е стара, но ако някой не я е видял:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=88762.0

Мери, мерси за поканата. Simple Smile На Скакля е чудесно, ще помисля за друг път.

А някъде тук по селата, софийските, можете ли да предложите къде да отидем с нощувки? Дори ей така на село само да си постоим, да помързелуваме в двора под лозата и да опънем детския басейн. Да не сме в града за малко, че ще умра вече тук, а няма къде да отидем.  Confused
 

# 31
  • софия
  • Мнения: 757
Някой ходил ли е в Сапарева баня- по-точно имало басейн-комплекс там?

# 32
  • Сф
  • Мнения: 10 671
Някой ходил ли е в Сапарева баня- по-точно имало басейн-комплекс там?
http://baseinkotvata.com/bg/spa-centyr.  за това ли става въпрос? Преди 4 год бяхме в Сапарева баня , но го нямаше този комплекс.Иначе градчето е супер, има и избор къде да се нощува.Ние бяхме в хотел Германея-доволна съм, мисля също,че преди време имаше и отделна тема за Сапарева баня и там се коментираха по- подробно хотелите.
 
 
  
 

# 33
  • софия
  • Мнения: 757
Днес ходихме с детето в Белчин парк. наистина в 9,15 заехме едни от последните шезлонги. Пътят си е добре..спазвах си всички ограничение по завоите, но те са малко наистина. Като жена шофьор с 5 год. стаж- пътува се спокойно.
Входът е 5 лв. за възрастен, дете над 6 год- 5 лева. за обед имаше избор за хранене- цените според мен нормални- цаца- 2,30; таратор- 2 лв; шопска салата- 3,50.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 250
Запис да ви следя Peace
Днес посетихме "Вятърните мелници" в с. Горна Малина. Готино местенце, заслужава си да се посети, но най-добре да не е през уикенда, че много народ. Има доста забавления, но нямаше как да се възползваме с дете на 1 год и половина търчащо във всички посоки Simple Smile Лежахме на хамаците докато тя спа в количката, хапнахме, видяхме животните и седяхме на детския кът Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 524
Миналата година съм ходила в Сапарева баня на почивка от 7 дни точно заради Котвата - супер е, имаш джакузи, детски басейн, лежанка с масаж, изкуствена вълна. Чисто е (сравнително). Водата е минерална , но слагат и студена, защото иначе става много гореща. Закритият басейн е още по-хубав и по-топъл. Тази година не знам точно как е.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 578
И аз при вас. Миналата седмица ходихме в петък на Белчин парк и в http://www.carimaligrad.com/ . На децата много им хареса! На нас също!

# 37
  • София
  • Мнения: 864
Миналата година бяхме на Котвата в Сапарева баня и изкарахме супер. Бяхме в края на септември:)
Мятърните мелница също са приятно местенце.
Има и някаква еко пътека над Лозен.Мисля да я посетиме, както и тази при Бистрица /или Железница - все ги бяркам:)/

# 38
  • София
  • Мнения: 66
И аз да се запиша в темата с едно предложение. Маналата Неделя се разходихме до Цари Мали Град, с. Белчин http://www.carimaligrad.com. Оказа се много интересно, има реставрирана крепост, хубаво място за пикник с бесетки, масички, много забавления за деца. До върха може да се стигне с панорамно влакче или по две еко пътеки. Да се има впредвид, че влакчето почива между 12 часа и 13:15 часа. Ние пристигнахме точно тогава и се наложи да се качим по пътеката. Малко е стръмно, но все пак стигнахме с две малки деца, и багаж. Имаше доста народ, предполагам, че през седмицата е по-спокойно.

# 39
  • Мнения: 5 081
И аз да се запиша в темата.
В близост до София (около 50км.) е паркът в Конска, който стана доста популярен напоследък. Не знам дали има хотелски комплекс към него, но в Брезник (около 7км. от Конска) има два, единият от които (Бърдото) е и с басейн и страхотна храна в ресторанта.
Ние наскоро ходихме за половин ден в Банкя и също си изкарахме много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт