Уикенд около София

  • 15 318
  • 39
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Предлагам в тази тема да споделяме опит и впечатления за хотели, бунгала, плажове, места за пикник и всякакви други забавления близо до Сф (до около 50 км). Много пъти ми се е искало като стана в събота сутрин и видя, че времето е хубаво да натоваря домочадието в колата с топка, одеало и 5 сандвича и да хванем нанякъде за ден или два. Винаги изниква въпросът обаче накъде. И така започва едно чудене и маене, което докато го измислим ни се е отщяло и поемаме към Южния парк, от който вече ми е втръснало съвсем.  ooooh!
Та за това предлагам нещо като справочна тема за хубави места около Сф, като по възможност посочвате точно местонахождение, състояние на пътя до там (особено за хижите на Витоша), цени и лични впечатления.
Аз се включвам с две любими места. Едното е място за пикник след Панчарево - като се мине селото и автобусната спирка след него, първата отбивка в ляво. Долу има голям паркинг, огромна ливада за игра, водоем за риболов, зад водоема пътека покрай реката за разходка с чудесни места за пикник. На който не му се прави пикник до паркинга има открит ресторант с огромна заградена ливада с люлки. Добри цени и кухня, малко е навалица през уикенда.
Другото - плажът на Кубратово. Намира се след кв. Бенковски, вижда се от шосето. Много чисто и добре поддържано, два басейна - голям и детски с пързалка, детска площадка, бар, ресторант. Миналата год. беше 8 лв. за възрастен, децата безплатно (поне за моите, не знам за по-големите колко е). Шезлонги 1лв., чадър 3лв. като не са задължителни. Недостатък - детския басейн е доста студен и не дават да се внася храна.
Хайде споделете и вие. Мен лично доста ме интересуват хижи на Витоша и бунгала около яз. Искър. Но и всичко друго е добре дошло.  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да побутна малко... Защо така... половин Бг вече живее вече в Сф, а няма интерес...  newsm78

# 2
  • Мнения: 99
Хайде да се запиша и аз.Тази година не ни се очертава ходене на море,така че ще се наложи да ходим уикендите някъде.Ние сме ходили на разходка след Дупница в един парк.Огромен е,множество алеи,игрища.Има едни къщички с барбекю(като беседки).
Скоро познати ходиха с парка с вятърните мелници,също напоследък популярен.КАзаха,че изкарали добре и интересно!
На Панчарево,на поляната всяко година ходим поне по веднъж.Не е лошо!Няма кой знае какви забавления за деца.Носим си федербал,топка и др.
На Рударци на басейна също сме ходили.

Айде и другите да се включват,а не само за моренце да мислят. Simple Smile Помогнете и на нас,които ще си останем тук да се разнообрази!

Savina_33 ще имам впредвид за басейна на Кубратово,не сме ходили

# 3
  • Мнения: 577
Белчин баня два басейна с минерална вода към единия, на който ние ходим има и два детски басейна с пързалки голяма поляна с волейболно и баскетболно игрище. Ресторант и кафе. Другият басейн е с един детски с голяма водна пързалка има и картинг писта. На 50км от София като се минава по стария път за Самоков през Бистрица и Железница.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 176
Айде и аз да помогна малко ходим често на Бонсови поляни носим си сгъваема маса и барбекю има една голяма поляна с едни страшни дървета и спираме там.Другото ми предложение е на Батулия има и рекичка и за децата там е рай Simple Smile

# 5
  • Мнения: 19 483
За Батулия може ли малко повече подробности? Как точно се стига до там?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 176
Може разбира се през Нови искър продължаваш направо към Владо Тричков и след него има табела да завиеш към Реброво- караш само по главния път няма как да се загубиш  Peace погледни го ако искаш в бгмапс http://maps.google.bg/maps?bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47534661 … p;ved=0CCsQ-A8wAA

# 7
  • Мнения: 19 483
Много ти благодаря! Иначе аз да дам принос с по-банално предложение - Бистрица и поляните около Железница. Има една екопътека между Бистрица и Железница и там наоколо хубави полянки. Но събота и неделя е като на бул. Витоша  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 6 141
Ние ходим почти всеки уикенд в с. Осойца, където децата яздят коне. Намира се след с. Горна Малина. Отидохме през есента за първи път, но най- малкият ми син се запали много и сега пита почти всеки ден "кога ще ходим при коните".   Laughing  Има и ферма, та децата видяха на живо що е то крава, теле, овца, агне. Отскоро имат и скара, и салати. Малко преди с. Горна Малина пък има хидропарк "Вятърните мелници". Аз не съм ходила, но средния ми син го заведоха от детската градина и беше много доволен.

# 9
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
За сравнително близа дестинация http://www.ezeroto.com/ , приятно е и много спокойно  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 10 547
За Батулия може ли малко повече подробности? Как точно се стига до там?

По-скоро хубавата част на Батулийската река започва от самото село нагоре.  Между Реброво и Батулия има няколко вирчета, но през уикендите стават по-пренаселени от метрото в пиков час. Ако ви влече, бива. От Батулия посока Бакьово и Огоя има също доста места за пикник и плацикане в реката. Малко по-нагоре, в село Ябланица е и комплексът Тихов дол. Там пътят свършва.  Simple Smile Мобилните телефони почти нямат обхват. Рай!
По пътя от Батулия към Ябланица може да се отделите и към другите притоци на р. Батулийска.
Ето малко снимки от района.
Изглед от Стара планина, с. Луково

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
За Батулия може ли малко повече подробности? Как точно се стига до там?

По-скоро хубавата част на Батулийската река започва от самото село нагоре.  Между Реброво и Батулия има няколко вирчета, но през уикендите стават по-пренаселени от метрото в пиков час. Ако ви влече, бива. От Батулия посока Бакьово и Огоя има също доста места за пикник и плацикане в реката. Малко по-нагоре, в село Ябланица е и комплексът Тихов дол. Там пътят свършва.  Simple Smile Мобилните телефони почти нямат обхват. Рай!
По пътя от Батулия към Ябланица може да се отделите и към другите притоци на р. Батулийска.
Ето малко снимки от района.
Изглед от Стара планина, с. Луково
Моля те, дай малко повече инфо за този комплекс Тихов дол - на снимките до механата се вижда басейн, функционира ли, топъл ли е, как е храната - търся места за уикенди близо до София

# 12
  • Мнения: 10 547
До миналата година функционираше. Нормално топъл и чист. Тази година няма логика да не е така.
Храната бива. Нищо претенциозно.
През уикендите има доста хора. Бая народ ходи там да кара АТВ-та и планински мотори.

Вижте и Божилово в Залесе.

И http://www.izvorabg.net/contacts.html

# 13
  • Мнения: 19 483
Еха, Касита - страхотни идеи за уикенд! Смятам да ги пробвам непременно. И аз избягвам пренаселените места и сигурно ще се възползвам от по-закътаните дестинации!

# 14
  • Мнения: 10 547
За района на Своге имайте само предвид, че пътят е покъртителен в момента и се прави.

Общи условия

Активация на акаунт