Панда на стъкло изгрява, на Валери акото се проверява, а Мис Вели АВГУСТ озарява

  • 27 929
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 070
Привет и запис! Блонди,   bouquet
Дафи, ами нормално е така да изпекваш- хормона все пак още бушува, аз бях много зле първия път. Сега е по- добре, но   редовно забравям вода и мляко на котлона, да не казвам всеки ден и все пак се радвай,че не си панирала сурово месо- да видиш колко е гадно и не се дъвче. Hug
Бютка,  Joy "месо с три вида зеленчук " звучи като "обичам те", то все пак е вкусно,а на любовта к'во повече й трЕа Hug
Стефи, ами не се ли сещаш в родилнотокак дойдоха да ми кажат,че моето бебе е най- грамогласно- мале как крещи като е вбесена, лелеее няма такъв рев- явно по всички показатели сме в една редица. Joy За сестра ти си напълно права- като роди нейните ще са й най- хубави. Иначе още др. година ще си забравила тоя зор със съня- обещавам ти. Hug
Иначе за Ния- Заяков каза, че нямала видими отклонения, ще я прати на ортопед след месец, днес й купих обувки на Ко& Ко (само там открих 15 номер на прилична цена), сега ще я следим с тях как ще стъпва. Сложихме й ги преди малко и вече 3-4 пъти я видях да стъпва с изправено краче. Заяков каза, че може би петичката не се отпуска добре като е боса, абе вс. той го обясни по- добре, но после ми обясни още много др неща и забравих точните му думи, но идеята му беше,че с обувка може да се промени положението.
Отчета : Ния е 8700 (Еммката на Софи и Криската на Елси й дишат праха вече bowuu), но е само 69 см. Аббе ще е фастъче като майка си, ама дано не е пухче като нея. Laughing Grinning Mr. Green

# 16
  • Враца
  • Мнения: 800
Блонд, много яко заглавие, а манекенката на първата страницааа  Heart Eyes За пюретата всякакви вариации пробвам, със или без зехтин, със или без масло и/или сирене, със или без подправки (копър и магданоз само съм давала до сега). И днес пак не го искаше. Дали ще има някаква промяна ако му направя 2 дни пауза на обяд да яде само кърма и след два дни да го пробвам пак? Или преди това да пробвам с купешки малко да сменя, да не би да не му харесват домашните замразени и размразени.   33uu

Но пък за сметка на неяденето на зеленчуковите пюрета, чакайте да ви го похваля, че сега спи повече. Вкъщи през деня като го приспя си откарва час, час и половина, което на фона на досегашните 30 мин си е рай.  Party А и нощем вече като че ли е по-спокоен, за сметка на някои, за които прочетох вчера и днес. Криско все на обратно.  Grinning

Дафи, Ина е голяма кукла.  Heart Eyes  Hug Като духа вятър (когато сте на разходка) само моля те дръж се по-здраво за количката, да не те отвее.  Wink Клечка такава!  Hug

Тарантулка, ето лучените кръгчета  Hug , а герданчето - носи го още.  Wink Да ти кажа не знам дали е от него, не е имало големи драми при избиването на първите два (за сега са само те). Беше леееко по-кривичък през дните и искаше малко повече внимание. През нощта нямаше разлика, спеше си както обикновено. Единствено, когато го приспивах денем заспиваше с рев, ама откакто избиха спря да реве.  Peace

Сами, браво на Крали Марко!  Hug

Гунди, браво на Нийката.  Hug А за крачето дано се оправи с обувките само.  Hug

# 17
  • Мнения: 98
Момичета, благодаря на всички за хубавите думи за моето момиче,много се радвам,че я харесвате!
Блондиbouquet за темата,много приятно ми стана,като прочетох заглавието Hug
Дафи,много сте хубави,и тримата Heart EyesДа ти кажа какво оправи дупето на Велито-вчера сварих лайка и малко тетра и 2-3 пъти й топвах дупарата в легенче,без да изплаквам.Следобед я оставих да спи без памперс,продължавам да мажа с Дефламола и днес положението е много по-добре,две-три пъпки има само и не е зачервена.Предполагам,че щом мина толкова лесно,не е гъбична инфекция,дано.
Гунди,браво на Ния,тя и нас настигна вече Laughing.
Койчева,много съжалявам,че трябва да минеш през това,дано бързо се оправи Борко.Иначе в инфекциозното са най-големите некадърници,снощи като те четох се сетих как преди години и мен ме държаха две седмици с подути лимфни възли и без диагноза,натъпкаха ме с всевъзможни АБ и накрая ме изписаха без диагноза.Много добре си направи,че си се махнала от там,друго си е вкъщи,там най-много някоя друга болест да прихванете,като им знам хигиената ConfusedСтискам ти палци скоро всичко да е наред Hug
Ние вчера ходихме на ортопед,същата история се повтори като на ДК-от вратата рев,писъци,през цялото време на прегледа плака,чак въздух не можеше да си поеме накрая.Имам чувството,че почва да дели хората на познати и непознати,за мен няма друга причина за тия истерични ревове.Иначе всичко е наред с крачетата,ортопеда се изказа много зле за проходилките,каза,че това стъпване на пръсти се дължи на тях и много трудно се отучват после от него,посъветва ме изобщо да не ползвам проходилка.
Днес реших да й сменям бибите на пикличка,че двете ги загубихме и взех на МАМ за след 6-тия месец-е,няма такива топузи,като я лапне,и прави физиономии,все едно ще повръща,много голяма е в сравнение с другата.Вие каква марка взехте за след 6 месеца?

# 18
  • Мнения: 2 697
Привет, прекрасни, помните ли ме Whistling Изпуснах цяла тема - да се разпиша, иначе ви четох най-най-подробно. В тази тема мисля вече да се поправя, че ме е срам Blush

Блонд, заглавието е уникално Laughing, личи си и коя ти е фаворитката от момите Wink Прегръдки Hug

# 19
  • Мнения: 2 052
Фери, ми аз за това като е лошо време не излизам  hahaha
И Ина стачкуваше на домашните пюрета, едва изяждаше по 70-80гр., започнах да и давам купешки, ами изяжда си цялото бурканче. Около седмица давах купени, днес и направих морков, изяде 4 моркова  Party
Ивка, радвам се за дупето, и на Ина е по-добре, имам една мостричка на кремчето на Хип и я мазах с него няколко дни и сега е по-добре. Бавно действа, но пък мирише много хубаво  Mr. Green
За бибите, ние от самото начало сме на Авент, имам една и на Нук и нея я харесва, но нея винаги я смуче наобратно  hahaha

# 20
  • Мнения: 28
Привет  Hug
Ммм, чудничко заглавие отново   bouquet Блонди, трябваше да добавиш и нещо за Кам в хамака  Heart Eyes
Да се включим и ние в преброяването с 0 зъба ... но откакто разбрах, че може и след годинката да излезе нещо, спрях да търся зъби ... все ще ги видя като излязат  Crazy
Дафи, много сте хубави цялото семейство  Heart Eyes
Самиии, голям мъж си имаш. Да расте все така Party
Койчева, радвам се, че сте по-добре  Hug
Белверде, и аз съм взимала на Babylove плодови пюрета и ги харесвам, малкото също. Взимам също и от техните каши  Peace
Васето, аз в 58 кг. не се чувствам добре ... с моя скромен ръст. Виж 48 са ми екстра Simple Smile
Гунди, вие не само сте ни догонили на кг., ами сте ни и надминали  Flutter Браво! И дано всичко е наред с крачетата. Така като ви чета май само аз не съм карала Ицето на ортопед и тъй като педиатърката не ми дава направления, ще взема да го заведа някъде на своя глава, ще си платя като поп, но поне да знам, че се развива нормално.
Ивка, и ние сме с бибероните на МАМ за 6+ месеца. Вярно са малко големички, но други не признаваме. Пробвала съм какви ли не, докато намеря кои му харесват.
ШехинаHug
Да се похваля, че от 2-3 дни малкото се буди само по 2-3 пъти на вечер. Дано продължи така, определено съня му е станал по-спокоен. Или не го мъчат в момента зъбите, или се влияе от захлаждането на времето  ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 29
Гунди, радвам се за крачето на Ния, че не е нищо притеснително Hug Браво за мерките, какво моми и ние вече ви дишаме прахта
Иве, супер за дупето, аз си ползвах и преди 0-6м. на Dr.Brown's и сега сме с такива, много са готини и нямат почти никаква разлика за след 6м.
Фери, пробвай малко с някой купено, аз по принцип ги редувам, а може и да е пък от замразено-размразено Rolling Eyes Да ти кажа честно, самата аз не харесвам размразени манджи, сготвени преди това, ужасни са, поне за мен де Blush
Хриси, браво за буденето, дано все така продължава и разредява Crazy
Шех, какво става с вас Hug

# 22
  • Мнения: 4 070
Ферии, какво стана със Софето и идването ви тук? Hug Как е приятелето? Drunk
Ивка, ами да не се услушва Велито, че като нищо я минава Ния ей сегичка само да хапне. Joy Hug
hrisi1983 , аз също не съм водила Вики на ортопед, нашият педи казва,че момченцата доста рядко имат проблем, той не ги праща тях почти никога. Hug
belverde , е той Валерко е снажен момък, ама той нали много плува .... на сухо... та е все на тренировки и затова. Hug Laughing

# 23
  • Мнения: 6 704
На крак да дам отчет за днес.

Пращат ни на ЯМР, последно диагнозата е дермоидна киста.Днес й разшириха зениците и доктора я прегледа обстойно.Слава Богу всичко е наред на зрението й, защото толкова ме беше страх да не излезе нещо друго Tired Направо сърцето ми спря докато ми каже резултата.
След ЯМР-а се запътваме към  клиника "Св.Петка" във Варна, там ще я оперират Ивайлката Tired

Ей такива неща при нас Rolling Eyes Имало глава да тегли, ама съм сигурна че всичко ще е ОК, следваме стъпките една по една и така Crazy

Хриси Благодаря за линка за клиниката Hug

Забравих да вметна че и Ивайла нито пълзи, нито зъби има, ама това ми е най-малкия проблем в момента Joy В парка имало дете /една майка ми каза/ което на година и 6 месеца още нямало зъби Crazy

# 24
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Кашпи, в "Св. Петка" са големи специалисти, не се притеснявай, всичко ще мине добре! Кога ще идвате, ако имате време, обадете се  Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 27
Ох Кашпи, дано се разбере със сигурност дали е дермоидна киста и да я премахнете успешно Hug Ако имаш време и аз да се принадя към Саманта да се видим  Blush

Другото детенце от стаята в болницата беше на 1г. и нямаше нито едно зъбче, но гризеше солети и бисквити Mr. Green, така че не се притеснявайте за тези зъбки. Борко има,  но за сметка на това ги използва само да ме хапе, а храната още не се е сетил да я дъвче, само си млещи newsm53
Моите пюрета вече не са на почит и виждам , че предпочита купени Crossing Arms
Гунди, браво на Ния Hug
Фери, даде ми идея за утре, ММ ще яде боб, а аз кръгчета Simple Smile
Да минават подсечените дупета Hug
Да питам може ли някой да ми каже от къде мога да купя кошница за плодове във Варна?
В петък съм на изпит на листовки, да стискате палци, че така съм ги зарязала, сега за 2 дни трябва да ги мина Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 482
Хеййй, много забавно заглавиеее Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Много ви благодаря за пожеланията за Пепи, беше мило и се разчувствах Simple Smile
Бют, радваше се на лазерите, направо пощуря от кеф, беше вир вода, много душа вкара  Laughing
Гундиии, бе ти много си взела да пишеш напоследък, много се радвам!  Hug
Кашпи, стискам палци и се моля всичко да е наред!  Hug
Койчева, надявам се всичко да се овладее при вас бързо!  Hug
Дафи, много сте младички с мъжа ти, ти си супер нежна и мъничка Simple Smile
Белверде, взимала съм на бейбилов и са хубави. Маракуята отдавна я ядохме. Simple Smile

Да ви питам: смятате ли, че 1 бурканче с пасирани пресни плодове е много? Онзи ден изяде една такава смес от кайсии, череши и банан и взех да се чудя да не се подува коремчето.

Приеха ни в ясла, но не знам какви са вариантите да си запазим мястото за напролет примерно. Наясно ли сте? Писахте, че само месец може да не ходи след септември, но мен това май няма да ме устройва, иска ми се малко повече вкъщи да си остане. Колко посещения трябва да има в яслата на месец, за да не го изключат?

# 27
  • Враца
  • Мнения: 800
Гунди, идването към Софето все ни се изплъзва на милиметри нещо.... то стана прословуто, аз затова нищо не пиша вече по въпроса, мисля когато се преместим (ако ще и след 1 година да е) да ви изненадам направо че съм там, без да ви казвам, че ще ми предстои местене и т.н. Wink Ама като дойда си ми обещала да се напивам, а ти да ме подкрепяш.  hahaha  Drunk

Кашпи, успех с всички процедури и адмирации за позитивизма.  Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 27 524
Без да ми се сърдите, ама не е ли грешно така да взимате място и да не давате детето, а някоя майка, която наистина има неотложна нужда да го остави, не може да се възползва  Confused Питам, понеже и по-назад прочетох същия въпрос, май от Белверде беше. Не ми се сърдете, момичета, може би за вас е разбираемо, не знам, но има майки, които наистина всячески се нуждаят от мястото и ако вие можете да си позволите да не го давате детето точно сега, защо не оставите кандидатстването за другата година?  Thinking

Кашпи, много съжалявам, стискам палци всичко да е наред  Hug

Шех, радвам се, че си тук все още.  Hug На мен любимка като визия си ми остава Емма обаче  Grinning Предложението дойде от Фери  Simple Smile

Фери, ти стерилизирала май беше пюретата  Thinking Отделни зеленчуци ли си замразявала, как? Изброи ми доста варианти, които предлагаш, но не видях с месо и риба?  newsm78

Иначе размразени манджи - да, гаднички са. Но замразени поотделно зеленчуци не е същото. И вкусът е хубав, а готовите пюрета... е, гадни са си, кой каквото ще да ми говори, да не говорим, че имат един и същи аромат и вкус  Tired

Би би, бурканче от 125гр ли имаш предвид? Или 80? Или по-голямо? Иначе принципно не е хубаво да даваш няколко пресни плода смесени. Аз давам или само банан, или само грозде, или само череши и т.н. Не смесвам.  Peace

Ивка, бибите залъгалки са десетки видове. Много зависи на каква форма и материя досега е свикнала Велито, не можем така общо да те съветваме. Има тип черешки, тип ортопедични, силиконови, каучукови, обикновени кръгли, сплескани, меки, твърди, дентални... много са  Simple Smile Какво е смукала досега? Ако си й е ок, не го сменяй  Peace

Тук на ортопед никой не ходи. Нито на кръвни. Нито на ехограф, на нефролог, нито на нам си какъв. Много истерия в България, много нещо  Laughing

# 29
  • Мнения: 0
Блонди,   bouquet
Страхотно заглавие, а мис Вели е ЕДИН ПЪТ.
Ивка, може да започнете да получавате предложения за безплатни фотосесии и някоя корица на списание  Heart Eyes
Радвам се, че подсеченото е по-добре.

Браво, майко на Крали Марко. Страшни мерки.

Койчева, дано вече разберат какво точно му има на детенце и да се оправя.

Дафи, много сте сладки цялото семейство.

Гунди, супер са и мерките на Ния. И Дея беше 69см. на 9месеца, а на 10 вече беше 71см., така, че много си е добре детето - не е фъстъче. А и килцата са си повече от добре.
Дано всичко с крачето да е добре.

Кашпи, дано минава леко операцийката и да не го мислиш това вече. Представям си какво ти е  Hug


Дейката напоследък не ще много да яде с лъжицата. Кашата иска направо да я пие от купичката, а днес направо грабна чирпака от ръката на баща си. Като я пробвахме, изяде /изпи/ поне два чирпака с каша, като пилето вътре не беше пасирано, а накъсано както ние го ядем  Shocked

Като се опита да изяде за пореден път цветята и като и казах НЕ, и.....тя го повтори, ама така хубавоооо - за пръв път се радвам някой като ми каже НЕ.  Започнах да я карам да казва НЕ, а тя на петия-шестия път ми вика ДА /ама ясно, не такова бебешко/. И започна, аз като кажа НЕ, тя казва ДА, когато кажа ДА, тя казва НЕ /и изключително доволна от себе си/. Скрита лимонка ще излезе таз мойта дъщеря - явно прави връзката между двете думи.  Laughing
Ама му дръпнах едно обяснение... ooooh!

Каквото и да я попитам, тя ми показва колко голяма ще порасне - едва ли схваща какво значи, ама се кефи като и се зарадвам. Голяма лиготия ни е хванала и двете.

Днес и показвах как да прави ЧАО. Но аз като хванах, че е на кеф да повтаря и реших, че всичко за един ден ще научим  Mr. Green - знам ли утре в какво настроение ще е.

Хайде, оставям ви, че много ми се доспа. Днес Дейката ми даде свободно по-късно...и докато се изпиша стана сто часа.

Общи условия

Активация на акаунт